Šta je novo?

Huawei Mate 20 Lite

Na fonu kaže da nema ažuriranja, na lap topu kaže ima. Ali užasno sporo skida jel to normalno..?
f9dd55ab699be75b12e0ba0f8df9c824.jpg


Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Moj sin jutros azurirao telefon, sve normalno proslo

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Nesto def nije u redu.. Kako se moze flash ovaj fon na fabricku verziju?

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Imam ga na poslu ali nisam obratio dovoljno pažnje.
Ako su uveli kompletan GUI Swipe (kao Xiaomi), onda svaka čast!

Sent from my Oppo using Tapatalk
 
Ne znam kako je kod xiaomia, Ali ja Sam sad stavio ovako I bas mi odgovara. Trazi malo privikavanja. Do duse imam ovo iako nemam 138 verziju softwera ne znam kako to.

Usput jel zna neko kako da se instalira na ovom fonu fabricku verziju softwera, pa da apdejtuje do naj novije Sam..
c2ec2855312955cfea97d3642a6831e3.jpg


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Kod Šaoimia sve swajpove izvodiš palcem (otprilike) i sav GUI posao završavaš palcem a bez ikakvi dodataka (magic ball, linija na dnu ekrana i ostalo)....
Znači da se i Huawei emancipovao. Zaista nisam obratio pažnju na njihovu swipe ociju.
 
Ovo prvo single key je vrv to sto pricas. Bas je dobra stvar, bukvalno sve jednim palcem..

Moze li mi neko reci gde mogu kupiti kvalitetna ledja staklena za ovaj telefon? Ako nema original da bar nadjem dobar quality.

Sent from my Mate 20 Lite

Edit mali: Tek sam sad skontao o cemu prica covek. To mi je stojao iznad onoga 1 touch pise gestures. E ovo je tek dooobro.

Jedno pitanje za vas sto nosite ovaj apart, jel vam rezolucija ekrana na smart ili ne?
d6227197870a366227c4d53157bc695c.jpg
 
Poslednja izmena:
Ili fhd+ ili niža rez. Ne utiče mnogo na kvalitet prikaza (barem meni jer nosim cvike :d ). Nikako smart.

Sent from my Oppo using Tapatalk
 
A sto ne smart? Sad vidim da je kod mene na p10 podeseno na smart. A imam opciju hd i fhd.

Huawei P10
 
Smart ti je automatika i po potrebi skalira rezoluciju što dovodi do povećane potrošnje baterije...

Sent from my Oppo using Tapatalk
 
U opisu piše da smart smanjuje potrošnju baterije.
26e2ad6f828a42a3f5127b84e143d047.jpg


Poslato sa Mate 20 lite
 
To i mene buni pise da stedi bateriju...

Huawei P10
 
Štedi bateriju kada je rezolucija HD+(1560x720) ,a kada je FHD+(2340x1080) onda troši više.Smart prebaca na nižu rezoluciju u režimu štednje baterije. Iskreno nisam video neku razliku u bateriji između hd+ i fhd+ (ili nisam dovoljno obraćao pažnju) ali zato razliku u prikazu jesam.
 
Posto rezim stednje baterije skoro nikad ne koristim, onda je ok da ostane na smart modu?

Huawei P10
 
Ne može da štedi bateriju ako non stop preračunava koju će rezoluciju da primeni. Valjda ste za toliko samosvesni.
Isto kao i opcija za wifi+ mode... pa razmislite.

Sent from my Oppo using Tapatalk
 
Pa samosvesni su dovoljno da pročitaju šta piše. Možda je ušteda koja se dobija manjom rezolucijom prevazilazi potrošnju preračunavanja.
Da se razumemo ja držim fhd+ jer mi je tako lepše ali pričati nekome da ne razmišlja jer čita ono što je proizvođač naveo je bezveze.

mate20lite
 
Poslednja izmena:
Ne može da štedi bateriju ako non stop preračunava koju će rezoluciju da primeni. Valjda ste za toliko samosvesni.
Isto kao i opcija za wifi+ mode... pa razmislite.

Sent from my Oppo using Tapatalk

Samosvesni?Ako ti je teško da nešto normalno napišeš bez vređanja nemoj ni pisati.Nemoj ni čitati.
Lepo piše da je smart režim u funkciji ako je uključen batery saver.I to smo pre par postova utvrdili i bez tvog pametovanja.
 
Nisam baš tako mislio, ali ajd sad...
Doduše, većina ljudi koristi fon as-is i to je to.
Sorry ako se neko uvredio.

Sent from my Oppo using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa zvukom, kada se razgovara preko skype-a, vibera, duo pozivima. Kod moje supruge koja ima taj telefon, jako je slab zvuk. Preko telefona kad razgovara sve je OK i youtube se čuje dobro, jedino skupe viver i duo pozivi su sa jako slabim zvukom, malte ne mora uho na zvučnik da stavi da bi nešto čula.
 
Sad sam pitao sina koristio je samo Whats app za razgovor i kaze da se extra cuje. Da li je do samih aplikacija ne znam.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod problema da iznesem moj utisak, ne odnosi se direktno na telefon ali sam primetio od kad sam stavio zastitno staklo da je tach jako los. Nekad ne reaguje nekad reaguje. Kakva su vama iskustva sa zastnim staklom i da li imate neku preporuku?
 
I ja sam primetio da je nešto lošiji od kada sam stavio zaštitno staklo. Ništa strašno ali ponekad ne odreaguje. Takođe sa vremena na vreme, uglavnom kada kucam poruku, izbaci me sam od sebe na home screen. To mi se dešavalo i pre zaštitnog stakla.

mate20lite
 
A dal' ne zakačiš slučajno home na navbaru. Meni se desilo nekoliko puta dok nisam prešao na gestures.
 
Možda... Uglavnom palčevima kucam, moguće da dlanom zakači ili umesto space stisnem home... Sad ću da probam gestures

mate20lite
 
Telefon je iz Vipa i poslednja verzija je 134 koja nema gestures. Koja je vama verzija kad imate gestures?
 
I moj iz Vipa na 134 nije imao. Sada je na 138 i ima gestures. Vidim da već ima i 140 ali ne donosi ništa novo tj. samo sigurnosne zakrpe za januar od 124mb.
 
Telenor 138

Mada imao sam gestures na 134,pisao sam o tome ovde. Takodje nema sanse da ga upd iz telefona, samo preko hi suita.

Sent from my Mate 20-Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno