Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

Jel se zna kada će oreo i šta donosi?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne zna se tacno kad,a donosi pre svega picture in picture funkciju,malo promenjen interfejs sa novim Emui 8.0 nadam se...
 
Koju verziju softvera imate?Ja ubacio preko FF b130.

Evo za one sto kazu da kamera nije neka(samo izvadio i okinuo)

 
Oni sto kazu da kamera nije neka su u zabludi, jer kamera je krs. U vecini situacija je jako losa. Ubode neku dobru sliku na dobrom dnevnom svetlu. U svim ostalim uslovima krs.
Za slikanje dece narocito. Ako nije objekat statican slika je uzas. Ima cudan post procesing u vecini situacija. Meni je to prevagnulo da ga prodam.
Urnisu nas proizvodjaci telefona, ne mogu da stave iole normalnu kameru u telefon koji kosta skoro 50 hiljada. Jos procesor u rangu galaxy-a s2... 3 godine posle izlaska g4, 90% telefona nema ni pribliznu kameru.
 
Oni sto kazu da kamera nije neka su u zabludi, jer kamera je krs. U vecini situacija je jako losa. Ubode neku dobru sliku na dobrom dnevnom svetlu. U svim ostalim uslovima krs.
Za slikanje dece narocito. Ako nije objekat statican slika je uzas. Ima cudan post procesing u vecini situacija. Meni je to prevagnulo da ga prodam.
Urnisu nas proizvodjaci telefona, ne mogu da stave iole normalnu kameru u telefon koji kosta skoro 50 hiljada. Jos procesor u rangu galaxy-a s2... 3 godine posle izlaska g4, 90% telefona nema ni pribliznu kameru.

Hajde ti lepo za 50k kupi sebi DSLR pa juri decu sa njim a za ostatak uzmi Nokiu 3310 ;)

P.S. jesi li probao nekad fotoaparatom da juriš dete u pokretu?
 
Ma sta nam naprica.... :d:lupko::wc:

Da je kamera dosta losa i da je procesor kilav. Ali to ste znali i bez mene, a ne da se busate sa slikama iako mu je to slabija strana. E, sad odavno ne mozes da cujes realno misljenje od ljudi koji poseduju telefon, ali sta ces.
Imao sam jos nekih uglavnom flagship modela tipa g4, v20, s6, s7e, a dslr nikad pa iz tog ugla pricam. Isprobao sam i experimentisao sa manuelnim podesavanjima kamere i nisam uspeo da dobijem normalnu fotku u zatvorenom. Uvek nesto fali, ili omasi balans belog ili su boje cudne ili je nesto trece. Kad sam video da ne ide, lepo prodao jer mu to svakako nije adut. Lite je ipak samo lite, ne znam zasto sam se ponadao da ce biti drugacije. Kome ne smetaju mane svka cast, neka nastavi da uziva. Nadam se da vam se nece okruniti tanka lajsna oko ekrana, tj deo koji spaja ekran sa aluminijumskim delom kucista. Plasticna je i tanka, pa lako pukne. Drugaru 1cm te lajsne otpalo pa ruzno izgleda.
 
Da je kamera dosta losa i da je procesor kilav. Ali to ste znali i bez mene, a ne da se busate sa slikama iako mu je to slabija strana. E, sad odavno ne mozes da cujes realno misljenje od ljudi koji poseduju telefon, ali sta ces.
Imao sam jos nekih uglavnom flagship modela tipa g4, v20, s6, s7e, a dslr nikad pa iz tog ugla pricam. Isprobao sam i experimentisao sa manuelnim podesavanjima kamere i nisam uspeo da dobijem normalnu fotku u zatvorenom. Uvek nesto fali, ili omasi balans belog ili su boje cudne ili je nesto trece. Kad sam video da ne ide, lepo prodao jer mu to svakako nije adut. Lite je ipak samo lite, ne znam zasto sam se ponadao da ce biti drugacije. Kome ne smetaju mane svka cast, neka nastavi da uziva. Nadam se da vam se nece okruniti tanka lajsna oko ekrana, tj deo koji spaja ekran sa aluminijumskim delom kucista. Plasticna je i tanka, pa lako pukne. Drugaru 1cm te lajsne otpalo pa ruzno izgleda.

Baš zato što nikad nisi imao DSLR ne možeš da pričaš o kameri na aparatu koja ima priličan broj manuelnih opcija o kojima izgleda ti malo znaš.
Ipak sadašnje kamere mobilnih telefona nisu više idi*ot sistem,treba malo da se uključi mozak.Treba znati šta se kad slika i kako...možda je u tome problem? P&S sistem je ok za nekog ko nema znanje ili ga mrzi da se cima sa podešavanjima,verovatno je tu greška ovog modela jer se meni čini da naginje na drugu stranu.

I moolim te navedi nekim realnim dokazima tu priču o procesoru....
 
Poslednja izmena:
Ukljuci ti mozak pa napravi dobru sliku u zatvorenom prostoru, tipa slikaj drustvo u kaficu uvece, pa nam prezentuj ovde svima. Ispade nauka podesiti iso vrednost i duzinu ekspozicije, i jos po neki parametar da bi se dobil "nevidjena" slika.
A ne da kacite slike drveca tacno u podne po suncanom danu. P&S je nesto sto mora da radi ok na telefonu, a na ovom to ne radi. Niti su kupci profi fotografi nit je telefon profi spravica.
Cekam slike...
 
Ukljuci ti mozak pa napravi dobru sliku u zatvorenom prostoru, tipa slikaj drustvo u kaficu uvece, pa nam prezentuj ovde svima. Ispade nauka podesiti iso vrednost i duzinu ekspozicije, i jos po neki parametar da bi se dobil "nevidjena" slika.
A ne da kacite slike drveca tacno u podne po suncanom danu. P&S je nesto sto mora da radi ok na telefonu, a na ovom to ne radi. Niti su kupci profi fotografi nit je telefon profi spravica.
Cekam slike...

Obzirom da upadaš...ne pratiš temu.Prvo kreni od prve strane pa malo isprati komplet,videćeš okačene slike.Onda komentariši...ali definitivno telefon nije pravljen za ljude poput tebe.Uživaj u nekom drugom FS modelu jer za bolje izgleda i nisi ;)
Ostavi nas uboge da se mučimo sa ovim....i daj već jednom argumente oko procesora.Ali samo da to nije šiljenje kvazi bench testovima,već u realnom radu i korišćenju.
 
Kakvih nas sve nema na forumu :D Osim macke ispred prozora i drveca po dnevnom svetlu ne videh nista vise :D Gde su vecernje fotke sa nabrijanim manuelnim podesavanjima iskusnih profesionalaca poput tebe?
Sta ima da pratim svaki post, koristio sam telefon 10ak dana, ne moram da citam vase postove da me ubedjujete da je telefon vrhunski kad nije.
A za koje ljude je pravljen telefon, leba ti? Sta, treba da idem na kurs fotografije da bi iskoristio par traljavih opcija manuelnih podesavanja?
Sramota da stave procesor jacine koji ide u kineze od 80 dolara i da za to traze 400 jura...
Ali to je samo telefon i smirite strasti, uvek mozete kupiti bolji ;-)
 
Da je kamera dosta losa i da je procesor kilav. Ali to ste znali i bez mene, a ne da se busate sa slikama iako mu je to slabija strana. E, sad odavno ne mozes da cujes realno misljenje od ljudi koji poseduju telefon, ali sta ces.
Imao sam jos nekih uglavnom flagship modela tipa g4, v20, s6, s7e, a dslr nikad pa iz tog ugla pricam. Isprobao sam i experimentisao sa manuelnim podesavanjima kamere i nisam uspeo da dobijem normalnu fotku u zatvorenom. Uvek nesto fali, ili omasi balans belog ili su boje cudne ili je nesto trece. Kad sam video da ne ide, lepo prodao jer mu to svakako nije adut. Lite je ipak samo lite, ne znam zasto sam se ponadao da ce biti drugacije. Kome ne smetaju mane svka cast, neka nastavi da uziva. Nadam se da vam se nece okruniti tanka lajsna oko ekrana, tj deo koji spaja ekran sa aluminijumskim delom kucista. Plasticna je i tanka, pa lako pukne. Drugaru 1cm te lajsne otpalo pa ruzno izgleda.

A kako je to proc kilav?
Sve app otvara/zatvara prilicno brzo. Browseri, aplikacije rade super. Osim FB app, tu nesto ne valja, stuca kad brzo skrolujem... Danas bas testirao split screen, youtube u kombinaciji sa browserom ili bilo kojom drugom app radi super.
Mozda nije sampion brzine ali nije ni FS telefon od 1000e

Presao sam sa Meizu m2 note na ovaj mob i primecuje se razlika, meni je ovo super upgrade
 
Kilav je jer ume prilicno da laguje, tipa kad prebacujes sa aplikacije na aplikaciju,dok trazis nesto na youtube-u. Kad pokrenes neku igricu laguje u meniju, dok ucitava.. itd Pre njega sam imao v20 i bas je nebo i zemlja. E sad nekome ko je presao sa meizu m2 jeste apgrejd ali to je telefon 6x jeftiniji.
 
Prvo, kako je 6x jeftiniji? Gledas cenu polovnog moba starog 2god? Kad se pojavio kostao je oko 200e.
Drugo, m2 note je i u ovom momentu sasvim solidan fon
 
Kilav je jer ume prilicno da laguje, tipa kad prebacujes sa aplikacije na aplikaciju,dok trazis nesto na youtube-u. Kad pokrenes neku igricu laguje u meniju, dok ucitava.. itd Pre njega sam imao v20 i bas je nebo i zemlja. E sad nekome ko je presao sa meizu m2 jeste apgrejd ali to je telefon 6x jeftiniji.

Apsolutno si izlupetao svaku izrečenu reč...osim za igrice pošto ne koristim telefon da igram iste(postoje ozbiljnije stvari za igre a ne mobilni telefon) a ako ćemo o lagovima Android je sinonim za lagovanje i sistemske probleme i to na FS telefonima.
Ili ti nisi imao m10l ili si dobio neki faličan uređaj ako je to što ti kažeš tako.Telefon u realnom radu(čitaj...normalno korišćenje) može da se poredi sa iPh6,6S,S7,S8 i td...nemam vremena da se zamajavam sa videom da bi ti pokazao a i realno ne znam gde si bio dok si imao telefon da uradiš neki video pa da nam pokažeš te tvoje tvrdnje,ovako sve je rekla-kazala.

U svakom slučaju srećno ti bilo sa nekim drugim 6x jeftinijim i milion puta bržim i lag free Android telefonom a nas opet ponavljam ostavi da se zlopatimo i ne troluj više.
 
Ja neznam ljudi šta da vam kažem osim toga da sam se sa ovim telefonom preporodio - neispuštam ga iz ruku.
Po pitanju fotkanja rekao sam da sam laik i sada uglavnom slikam samo sa "HDR"-om i fotke su mi fantazija e sad možda TT kompresuje evo po meni šta fali ovoj fotki još je iz google slika pošto brišem iz memorije fona [emoji4]
25acae5864c889b8670668fee158d890.jpg


Poslato sa mog "Huawei mate 10 lite-fableta:))"
 
Samo da se priključim ekipi koja kaže da nema štucanja telefona u normalnom radu. Bukvalno ni jednom nije kasnio za ovo vreme koliko ga gnjavim, a gnjavim ga do besvesti. Namerno sam otvarao gomilu aplikacija i nasumično prelazio sa jedne na drugu...
Igre? Ja igram ukrštene reči... Opet Asphalt koji je stigao sa telefonom sasvim ok radi. Nisam kompetentan za taj deo rada.
Ovom telefonu sasvim lepo leži količina ram-a sa ostalim delom hardvera. Odlično optimizovan telefon.

@danijell: ti si prvo morao da intervenišeš kad su ti dali otpakovan telefon jer nije smeo biti takav. Posle toga sve je moguće, možda su ti uvalili primerak koji je izakan u nekoj poslovnici - stotine njih proba dnevno... Opet, tebe boli uvo za to jer si ga i uzeo da bi ga odmah bacio na oglase. Ide ti to. Igumane putuj...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo, da napišem i ja par utisaka posle oko nedelju dana korišćenja, što je po mom mišljenju dovoljno za neko ozbiljnije 'upoznavanje' sa telefonom. Obzirom da sam prethodno imao Honor 8, u mnogim aspektima (procesor, NFC, žiroskop, brzo punjenje) ovaj telefon predstavlja downgrade. E sad...NFC lično nikada nisam nikada koristio, tako da razliku nisam ni primetio, žiroskop takođe. Mislio sam da će mi nedostajati brzo punjenje, ali sam se brzo navikao, obzirom da nikad ne čekam da mi se baterija skroz isprazni, od nekih 15%-100% napuni se za oko 1h i 40 min. Baterijom sam prezadovoljan! Dan i po gura bez problema, a inače baš intenzivno koristim telefon. Baterija je u odnosu na Honor 8 veliki upgrade. Razliku u procesoru ne primećujem za sada. Telefon radi brzo, sve aplikacije otvara veoma brzo, bez seckanja (FB aplikaciju ne koristim, koristim FB Lite i radi bez problema). Igrice ne igram. Kamerom sam poprilično zadovoljan. Sa te strane inače nisam zahtevan korisnik, tako da su mi kamere i na Honor 8 i na Mate 10 Lite skroz OK. Za moje potrebe i više nego dobro. Zvuk, koji je meni lično veoma bitan je veliki upgrade u odnosu na Honor 8. Huawei Histen sa 3D sound effect radi sjajan posao. Zvuk preko mojih Sennheiser CX-300 II je odličan, mnogo glasniji i čistiji od Honor (veliko hvala vylota na pomoći oko podešavanja zvuka :) ). Ekran je fenomenalan a ergonomija zaista fantastična.
Sve u svemu, prezadovoljan sam. Uopšte ne smatram da je prelazak sa Honora 8 n ovaj telefon downgrade. Naprotiv. Što se midrange telefona tiče, mislim bez preterivanja da je ovo jedna od best buy opcija.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
al ste vas dvojica zapenili ko da vam je dedovina u pitanju :)

elem, da se ukljucim u temu kao neko ko planira da pazari ovaj telefon...

@mickk druze, ti se uvatio tog bokeha ko da je to jedina prednost dslr-a. bokeh mozes postici i na druge nacine i kod drugih telefona koji nemaju kameru namenjenu za to. to sto spominjes manualna podesavanja...kod telefona i jeste poenta u P&S. manualna podesavanja su samo plus za onog ko zna/hoce to da iskoristi i za razliku od automatike u nekim slucajevima dobije upotrebljivu fotku. ono sto ni manualna podesavanja ne mogu da nadoknade je npr kolicina detalja, koja jeste kriticna kod ovog telefona. sve to deluje lepo i ostro kad okines i pogledas na ekranu - dok malo ne zumiras. e tu vec pocinje malo fotka da se raspada. kritican je i dinamicki raspon, a bogami i detalji. fotografije su "preradjene", ali mozda kroz neki update malo to i pokrpe. u situacijama gde pocinje da fali svetla, cak i da poprave softverski - tesko da ce da pomogne.
ok je ako si ti zadovoljan kvalitetom toga sto izlazi iz te kamere, ali da je sjajna kamera -nije, a pogotovo nije za stavljanje u istu recenicu za poredjenje sa dslr-om. po mom misljenu je osrednja, i generalno se slazem sa testovima procitanim na netu koji su je isto tako ocenili. po meni tesko da moze da meri sa nekim FS poput npr samsunga S6, pa cak je diskutabilan i sa LG G2 koji trenutno koristim npr.

@danijell druze, i ti ga pretera. uzimati za negativnu stranu sto telefonom ne mozes da fotkas klince kad se razigraju? to tesko biva i sa skupljim telefonima, ako uopste i ima nesto od toga. nikad nisam imao telefon od 1k eura, pa necu biti iskljuciv, ali imam dslr sa kojim mislim baratam vise nego zadovoljavajuce i znam kako mozes imati igranku u takvim situacijama.

p.s.: ovo je samo misljenje nekog ko ima prilike svakog dana da se zanima sa ovim telefonom i nekog ko se zanima fotografijom, sa kojim mozete da se slozite, a i ne morate :)
 
ovaj bokeh efekat je jako loš...podseća me na blur mode u snapseedu, čak je snapseed možda i bolji :)...a i slažem se, ubiste sa bokehom, nije to kraj sveta u fotografiji i može da se dobije i na mnogo prirodnije načine čak i sa mobilnim telefonom i p&s kamerama...
 
Bez šale...ovde se mešaju stvari.Jedan deo ljudi koji ima ovaj telefon jasno govori da im odgovara ovaj telefon.Ovaj drugi(manji) deo pokušava da m10l stavi u klasu FS telefona i da ih poredi.
Poenta je da se naši komentari u glavnom svode na normalno korišćenje uređaja u smislu prosečnog korisnika...određene aplikacije,mail,yt,povremena fotka,bez igranja igrica,stabilnost u radu...prosto neka umerena normala.I tu se telefon sjajno ponaša....ma šta ko rekao.
 
IMG_20180120_205746.jpg

Fotkano uvece u sobi, led osvetljenenje. Sva podesavanja na auto...
 
Poslednja izmena:
Bas los postproces u losijim uslovima, mada ovde cak ima i osvetljenje, a kao da je ukljucen beauty mode, detalja i ostrine nigde.
 
Pisao sam pre neki dan u vezi povezivanja sa kompjuterom, i dalje nema pomaka. Cackao sam i usb debugging, i onaj hdb, sta li je vec, reinstalirao hisuite, restartovao telefon, gledao da nije namesteno na charge onlyc prevlacio na dole da vidim pojavljuje li se ista, menjao usb portove, menjao racunare, jos uvek ne mogu da povezem telefon s racunarom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar nije lakše da ne pišeš sastave o mobu nego okačiš par primera slika u svim uslovima?
Bez šale...
Ti nemoj da čitaš.... To je možda lakše?

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ne čitam, čekam da vidim toliko hvaljene na rečima slike da znam da li da preporučim ili ne.
Tebi ako je lakše da piše hvalospeve bez konkretnih dokaza ok, tvoja stvar.
 
Ne čitam, čekam da vidim toliko hvaljene na rečima slike da znam da li da preporučim ili ne.
Tebi ako je lakše da piše hvalospeve bez konkretnih dokaza ok, tvoja stvar.
Nemoj preporučivati... Lakše je tako, manje se cimaš. A i malo je bez veze da neko drugi radi tvoj posao. [emoji6]

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Evo rešenja za jedan čudan problem, vezan za SMART DIAL. Naime, jutros krenuo smart dial da me zeza, tj ne sluša kako treba. Htedoh da uradim hardverski reset, ali ipak krenem da čačkam po podešavanjima. I nađoh sledeće:
Uđem u contacts, pa kliknem dole na ...more, pa organise contacts, i najvažnije - REBUILD INDEX DATA, pa OK.

Opet radi kako treba, nadam se da sam pomogao (jesam sam sebi :) )!
 
Nazad
Vrh Dno