Šta je novo?

htc otkljucavanje

Mladen

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
1,671
Poena
650
Posto imam mogucnost da dobijem htc touch diamond zakljucan na orange mrezu, interesuje me kakve su mogucnosti otkljucavanja ovog modela, gde bih to mogao da obavim, koje su cene? Da li ima nesto bitno na sta treba da obratim paznju kod otkljucavanja?
 
Ako ovde nema, "nema" nigde!
Dugo nemam windows mobile fon, ali sam u to vreme kod njih uvek nalazio odgovore :)

:wave:
 
Poslednja izmena:
ima naravno... za dz... i nije problem da se odradi... doduse na xda moras da si senior member da bi dobio za dz... ali imas na netu kopirano sa xda pa progooglaj... lik se zove Olipro...
 
@All

Ne zaludjute se da se ovaj telefon moze otkljucati free ! Jedini nacin otkljucavanja je preko koda i to u nekom od kvalitetnijih servisa.Cekanje koda je od 24-48h a cena se krece od 50e pa navise !

Za sada nista u HM varijanti (niti je bilo ikada za HTC)
 
Nisam gledao za HTC Touch, ali moj htc p3300 se moze sasvim normalno otkljucati bas pomocu uputstva na forumu koji je Yoti spomenuo, tako da cybergsm nisi u pravu!
 
@Bocy

Ja sam u ovom poslu 11 godina,i bavim se profesionalno iskljucivo servisom i nicim drugim (nikakve prodaje,preprodaje....). Retko kada nisam u pravu,jer se ne bavim ovim iz hobija,iskljucivo profesionalno.Iskustvo od 11 godina iskjucivo u servisu bi trebalo da ti znaci nesto.

Kao drugu stavku da ti napomenem jos nesto,da bi trebao da razlikujes telefone po tipu,jer tvoj telefone nema skoro nikakve veze sa HTC platformom telefona,nego je klasican klon tipa XDA-Qtek.

Treba da napravis razliku izmedju telefona koji se ne proizvodi vec koju godinu (tvoj model) i aktuelnog telefona od 500-600e !

P.S. Moja je pogreska u recenici "(niti je bilo ikada za HTC)",trebala je biti : "niti je bilo ikada za NATIVE HTC"

sory ! ;)
 
Poslednja izmena:
za htc artemis, odnosno p3300 ili mda compact III ili kako god hoces radi isti unlock.

Naravno da je od tada proslo "dosta" vremena, ali isto tako ti ne mozes da kazes da ne postoji unlock za HTC telefon, zato sto MDA compact III je radio bas HTC za T-mobile, a ne neka leva firma, a isti unlock je uradjen i na originalnom HTC telefonu, tako da ne vazi ono sto si ti pricao.

Naravno slazem se da je malo vremena proslo od izlaska ovog telefona i tesko da se do sada pojavio za njega unlock, ali nije nemoguce, tako da covek pre nego sto da 50 evra neka pogleda na netu da li je izasao unlock. Ako jeste, super, ako ne, zna se sta mu je preostalo.

Svaka tebi cast za 11 godina koliko radis, ali rekao si nesto sto nije apsolutno tacno, i ja sam te na primeru iz mog licnog iskustva ispravio.
 
ovako izgleda procedura, ali sa drugim unlockerom:

Before you execute the tools you need few things installed in your computer :

a. Activesync, you can easily find this freeeware on the internet. You need this to connect your HTC Diamond to your computer.

b.NET Passport, this is laso a freeware you can find easily on the internet. The Diamond unlocker only can run if the Nep Passport installed in your computer.


After both setup, lets start the process :

Run the activesync and plug your HTC to USB and let them sychronize.When the synchronize finished.

After Synchronisation done, this is the step

1. Hard spl (Folder one)

hardspl1lf2.jpg


This will put a bootloader into your HTC Diamond, it is like instal a windows on your computer.


2. Diamond RUU (Folder two)

romro5.jpg


This will put radio ROM in your HTC Diamond, it is like install a new program on your windows.



3. Unlocker (Folder 3)

unlockqk2.jpg


This is the unlocker, like you execute your installed program in your windows.

The 3rd step is the hard one, you have to follow the readme file very carefully. i have tried 30 times before it works !!!!

Sve radite na licnu odgovornost!

:wave:
 
Poslednja izmena:
@Yoti

Dali bi mogao da ti skrenem paznju,samo na dve tricave sekunde ?

"THIS IS FOR CDMA DIAMONDS ONLY"

U evropi CDMA ne funkcionise ! Znaci nema ga ovde na trzistu.Imas ga u USA,JAPAN....

P.S. CITAT : "don t use this method, now my htc diamond 4 go is dead " black screen "" <- solucija je za CDMA diamonds ONLY !

Kako prepoznati dali je CDMA ? NEMA SIM KARTICU !

Veoma lako mozes da dobije "BRICK" koji trenutno ne moze nikako da se resi.Izbrises mu BOOT i onda vozdra,na JTAG samo a njega nema trenutno nigde.Postoji jedan jedini u EVROPI i sta mislis koliko kosta povratak u zive ?

@Bocy

Dali si ti procitao dobro moj post ?
 
Poslednja izmena:
@Yoti

Dali bi mogao da ti skrenem paznju,samo na dve tricave sekunde ?

"THIS IS FOR CDMA DIAMONDS ONLY"

U evropi CDMA ne funkcionise ! Znaci nema ga ovde na trzistu.Imas ga u USA,JAPAN....

Veoma lako mozes da dobije "BRICK" koji trenutno ne moze nikako da se resi.Izbrises mu BOOT i onda vozdra,na JTAG samo a njega nema trenutno nigde.Postoji jedan jedini u EVROPI i sta mislis koliko kosta povratak u zive ?
Nemoj onda sa djonom! Mozes nam lepo objasniti i pomoci, ako zelis :)
:wave:
 
@Bocy :

P.S. Moja je pogreska u recenici "(niti je bilo ikada za HTC)",trebala je biti : "niti je bilo ikada za NATIVE HTC"

sory !


- ocigledno nisi

@Yoti

Moja je samo zelja ne dovoditi ljude u zabludu,nesvesno. Opet da napomenem da mi je zelja pomoci ne odmoci,ovoliko smo se raspisali oko jednog obicnog unlock-a a opet se svodi na to sto sam napisao.:banana:
 
@cybergsm

Prijatelju mozes da se bavis servisom i nicime drugim 150 godina, al svaki HTC koji mi je prosao kroz ruke (a proslo ih je stotinjak sigurno) se moze softwerski otkljucati a da to nije trazenje koda od 50-ak evra...

na xda-developers ima sve za diamond, i software i rom i jos mnogo toga pa mladene navali na search :D
 
Poslednja izmena:
ma dao sam mu ja link... ja licno otkljucao 2 komada za dz... ;) izem ti posao od 11 godina :( edit: sad videh cena 50 eura u kvalitetnijem servisu... ja bi za ovo ban odmah... direktno dovodjenje u zabludu korisnika foruma i posredno reklamiranje...

sto je najjace verovatno je Mladen vetj otkljucao tel :d
 
Poslednja izmena:
Nisam, za sada samo pratim temu. Moj htc jos nije stigao, videcemo sta ce biti :)
Hvala svima koji ucestvuju u temi
 
Svaka Vam cast ljudi,kada tako dobro radite,,imam jedan predlog,uradite i Mladenu kada dobije isti,pa ga uverite,ja ne mogu.Ja ga mogu uraditi iskljucivo na kod :D

P.S. Akki,smanji malo tenziju,gde si ti video da sam ja nekoga reklamirao ? I uputio direktno na servis sa ulicom-brojem-nazivom ?
 
Rekoh posredno a sama cinjenica da si rekao:
@All
Ne zaludjute se da se ovaj telefon moze otkljucati free !
moze ako si senior member na xda ili ako potrazis rip off na nekom od foruma. znaci laz.

Jedini nacin otkljucavanja je preko koda i to u nekom od kvalitetnijih servisa.Cekanje koda je od 24-48h a cena se krece od 50e pa navise !
i onda dolazimo do bezobrazluka. prvo sto to moze da uradi i mali Perica jer je postupak i_diot friendly a drugo sto i da platjas to kosta 14 eura http://raphael.htc-unlocks.com/ i ima na jos 700 mesta po netu... ili http://diamond.sim-unlocker.com/?gclid=CLvU_u-FmJgCFYwh3godi1JgnQ gde kosta 15 eura... da kosta i 20 vi da uzmete od njih imate zaradu od 30 eura i vise za 10 minuta posla... bezobrazluk rekao bih... a da ne pricam o tome sto se dobija na mail za par sati max i sto verovatno drzite tel u servisu mistifikujutji posao... meni je to strasno...

toliko od mene u ovoj temi... ;)
 
Moze i turbo sim ili njegovi derivati za celih 5 dolara na eBay da otkljuca svaki telefon :D pa i HTC...
 
Cybergsm, ja u celoj ovoj prici nisam uspeo da razumem sta je to "native HTC", pa molim za objasnjenje.

Mozda bi to moglo da objasni kakvom mojom greskom sam uspeo da otkljucam bez problema tih nekoliko HTC koje sam drzao u rukama.
 
i onda dolazimo do bezobrazluka. prvo sto to moze da uradi i mali Perica jer je postupak i_diot friendly a drugo sto i da platjas to kosta 14 eura http://raphael.htc-unlocks.com/ i ima na jos 700 mesta po netu... ili http://diamond.sim-unlocker.com/?gclid=CLvU_u-FmJgCFYwh3godi1JgnQ gde kosta 15 eura... da kosta i 20 vi da uzmete od njih imate zaradu od 30 eura i vise za 10 minuta posla... bezobrazluk rekao bih... a da ne pricam o tome sto se dobija na mail za par sati max i sto verovatno drzite tel u servisu mistifikujutji posao... meni je to strasno...

toliko od mene u ovoj temi... ;)

Ovo mi zanimljivo, a za koliko bi ti otključao HTC-a i prihvatio na sebe rizik zakucavanja telefona iz xxy razloga ?
 
Poslednja izmena:
prijateljima za dz, kao sto i uradih a nisam u poslu da to radim za pare... ;)
 
Ljudi kupio sam u Svedskoj juce ovaj htc touch diamond, volio bih da ga otkljucam ali ne da mi crkne.:( Pa bih vas molio da mi iskreno kazete koliki je rizik da ga upropastim ako probam ovaj nacin otkljucavanja? Moze li se ovo odraditi sa KaiserUnlockerom?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Ako lepo procitas i razumes kako treba odraditi proces otkljucavanja, jedini rizik da ti crkne fon je ako ti nestane struje...
 
ma najdi u swe da ti otkljuca neko u servisu u UK rade za 20 funti sta hoces otkljucavaju za neke modele i jeftinije
 
Sve u svemu, otkljucao sam svoj prvi htc diamond. Cena oko 15e, nikakvih problema nije bilo. Hvala svima koji su pomogli. Ovo sto je cybergsm pisao su ciste gluposti...
 
Ljudi kupio sam u Svedskoj juce ovaj htc touch diamond, volio bih da ga otkljucam ali ne da mi crkne.:( Pa bih vas molio da mi iskreno kazete koliki je rizik da ga upropastim ako probam ovaj nacin otkljucavanja? Moze li se ovo odraditi sa KaiserUnlockerom?

Hvala!

evo ovako :
1.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

2.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408109

ili ovako
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2707841#post2707841 :wave:
 
Nazad
Vrh Dno