Šta je novo?

HTC HD2

Znam,ali nikako da se snadjem za android,nikako da nadjem ono "HOW TO....".....
 
ovo je za "verovati ili ne" :). ja sam ranije mislio da se ljudi zezaju kad pitaju kako da instaliraju android na hd2. a ustvari nikakve instalacije nema.

skines build po zelji, raspakujes, prekopiras fajlove na sd karticu u folder android. po zavrsenom kopiranju pokrene se CLRCAD.EXE a zatim HARET.EXE. posle ovoga samo se saceka da se android pokrene (a prvi put se ceka 10-ak minuta).

nema nikakve filozofije dalje od ovoga
Posted via Mobile Device
 
Имаш пар верзуја на XDA где је све то подешено, али увек је добро решење да преко LeoCpuSpeed поставише да ти процесор ради фиксно на 1ghz и онда нема сецкања у TCPMP

Pa ranije sam imao TYTN2 koji radi na 400MHz i pustao je bez seckanja...tako da mislim da nije poenta da mi procesor radi na 1GHz nego da se nesto podesi...u svakom slucaju hvala pogledacu na XDA...posto sam ja ovaj player dobio u ROM-u
 
Ljudi, novi Artemis V 36. i radio 2.15, cudo od telefona sam dobio! Bateriju duplo bolju, ne mogu da verujem, sve je glatko, brzo, efikasno, klizi... Toplo preporucujem :smash: :banana:
Na kom je to provideru? Meni kod Telenora 2.12 radi fantasticno - Izdrzi komotno dan sa par poziva, bez SMSa, malo cackanja (net/twitter), oko 1h muzike preko BT i sve vreme ukljucen data saobracaj sa sinhronizacijom svega preko Edgea. Kad se manje koristi moze da izgura i dva dana bez punjenja. ROM stari Dutty-jev CDLC v4.
 
postoji li neki elegancia rom da mu je start dugme dole levo...da ne trazim i ne skidam svaki posebno...
nervira me kad je gore...a artemis cak i ovaj zadnji mi je onako smor...nista spec...
vidim da cu ja nazad na energy
 
postoji li neki elegancia rom da mu je start dugme dole levo...da ne trazim i ne skidam svaki posebno...
nervira me kad je gore...a artemis cak i ovaj zadnji mi je onako smor...nista spec...
vidim da cu ja nazad na energy

trazi com2 verziju, miri je svoj standardni rom ranije pravio i u toj varijanti za eleganciju potrazi :)

http://htcpedia.com/forum/forumdisplay.php?f=142

na ovom forumu imas teme za mirijeve romove
 
Na kom je to provideru? Meni kod Telenora 2.12 radi fantasticno - Izdrzi komotno dan sa par poziva, bez SMSa, malo cackanja (net/twitter), oko 1h muzike preko BT i sve vreme ukljucen data saobracaj sa sinhronizacijom svega preko Edgea. Kad se manje koristi moze da izgura i dva dana bez punjenja. ROM stari Dutty-jev CDLC v4.

Kod Telenora je i meni, ali mislim da i nema bas neke veze kod kog je provajdera jer citam da svi na XDA hvale novu RADIO verziju, a pogotovo u kombinaciji sa ARTEMIS ROM-om. Meni licno je sredilo telefon skroz. Nema vise zakucavanja, resetovanja, zaglupljivanja, sve je savrseno brzo, trenutno i glatko. Nema problema sa signalom, uvek sam dosupan i pun mi je signal na H! Ma ekstra je ova kombinacija, svima srdacno preporucujem! :wave:

Citiram korisnika: JSN Pogledaj poruku
postoji li neki elegancia rom da mu je start dugme dole levo...da ne trazim i ne skidam svaki posebno...
nervira me kad je gore...a artemis cak i ovaj zadnji mi je onako smor...nista spec...
vidim da cu ja nazad na energy

Bez uvrede, ali ocigledno ga nisi koristio duze od jednog dana! Tako je sve lepo sredjeno i uskladjeno, ja sam odusevljen!
 
Poslednja izmena:
hoce li neko da mi pomogne u vezi mog problema?!?!? plsssssssssssssssssss
pomagajte drugari...veliki problem...hd2 sam uzeo preko telenora..postpejd kartica u telefonu.. podesavanja za gprs i mms prikupio sam sa mreze...gprs radi..mms Ne radi..
posle silnih peripetija,zvanja korisnickog i slanja od istih mejla sa podesavanjima,i podesavanja sa telenorovog sajta,nekako sam namestio da radi i mms,ali,uvek ima neko ali,posaljem npr mms,fotku,i uvek mi stigne 2-3 puta manja u kb nego sto sam poslao...npr,saljem saljem 112kb,stigne mi 32kb...ili,saljem194kb,stigne mi 76kb...
i sve tako u krug...jako mi je bitno da primam fotke do 300kb koliko i mreza podrzava...zbog uvelicavanja tih slika na telefonu..citao sam na raznim forumima da masa ljudi ima iste probleme...zna li neko resenje? plssss hellppppp
 
@miki 818,
problem je davno resen. odradi ovo i dobijaces slike normalne velicine (ja imam hd2 kupljen u telenoru)
treba ti neki reg editor za ovo. skini negde regedit.
Small MMS
It seems some other HTC devices has the same issue with resizing mms messages.
Here is a solution for another HTC Model but ive applied it to my Hd2/Leo and it's worked a treat.
Only difference is the registry you need to tweak are in a different file/location.
HK Local Machine\Software\Jataayu\MMS\SP
UserAgent = NokiaN95/11.0.026; Series60/3.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1
UAProfile = http://nds1.nds.nokia.com/uaprof/NN95-1r100.xml

Reboot and then send yourself or have someone send you a pic via MMS and it should display full screen
ne brini zbog ovog nokia. mreza ce ti prepoznavati fon kao n95 samo u vezi mms, a za njega su uradili setovanje kako treba.


ovo je da ti uopste rsdi mms
all messages-menu-settings-options-menu-mms server-telenor mms-ip adresa (izbriši nule), npr ako bi pisalo111.011.111.011 ti prepravis u 111.11.111.11
 
Poslednja izmena:
Bez uvrede, ali ocigledno ga nisi koristio duze od jednog dana! Tako je sve lepo sredjeno i uskladjeno, ja sam odusevljen!

Nema uvrede...nisam ga koristio vise od 2h...jednostavno mi se ne svidja
ne volim stock rom za HD2, sa 3 reda, ako pricas za artemis. Ima dobrih stvarcica,
ali suvise vremena ce mi oduzeti da sve to sredim.
Na energy romovima ima sve sto treba, fino rade,brzi su, i sve sto mi uz rom treba je navigacija...ostalo sve ima vec u njemu


a sto se tice elegancie ok je skroz, samo ovu koju sam probao start je bio gore desno, sto priznaces otezava upotrebu, posebno meni koji sam vec godinu i jace navikao da koristim u raznim romovima dole levo....

razliciti ljudi,razliciti ukusi, pa otuda i razliciti romovi... :)
svako trazi sta mu najvise odgovara :)
Pozdrav
 
milkobgd, hvala druze,ali ne vredi...opet nece... ****m ti ne mogu da verujem koja naizlged glupost moze da se desi ovakvom telefonu... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 
Nema uvrede...nisam ga koristio vise od 2h...jednostavno mi se ne svidja
ne volim stock rom za HD2, sa 3 reda, ako pricas za artemis. Ima dobrih stvarcica,
ali suvise vremena ce mi oduzeti da sve to sredim.
Na energy romovima ima sve sto treba, fino rade,brzi su, i sve sto mi uz rom treba je navigacija...ostalo sve ima vec u njemu


a sto se tice elegancie ok je skroz, samo ovu koju sam probao start je bio gore desno, sto priznaces otezava upotrebu, posebno meni koji sam vec godinu i jace navikao da koristim u raznim romovima dole levo....

razliciti ljudi,razliciti ukusi, pa otuda i razliciti romovi... :)
svako trazi sta mu najvise odgovara :)
Pozdrav

Verujem da ti smeta start u u gornjem levom uglu, ipak duze vreme koristis da je u donjem levom, moram priznati da i meni to jako smeta, na svu srecu Artemis to radi kako treba! Razmisljao sam se ja izmedju Energija i Artemisa i odlucio se za Artemis, jer onaj lik Sternas je lud, sve sto je najbolje i provereno je stavio u taj ROM.:type:
Mnogo paznje je posvetio sredjivanju STOCK roma, znaci sve sto su iz HTC-a propustili i sto je normalno, on je to ubacio! Mislim prilagodio ga je skroz, treba vise od jednog dana da ga koristis, pa ces videti kada ti stizu pozivi, mejlovi, poruke, pa onda Artemis centar koji odradjen bas fenomenalno, menja skroz BsB tweaks, zatim sve je sredio i updejtovao! Ja sam zaista odusevljen, sto ne znaci da necu preci i malo na Energy, pa Eleganciju, ali cu se uvek rado vracati na ARTEMIS! :wave:
 
Poslednja izmena:
Ja sam jos na TYTN2 imao start dugme dole desno, a i ne gledajuci rom ima hardversko dugme...koje sam rado koristio...tako da je sve stvar navike...a hd2 je bas veliki fon da bih cimao palac skroz do gore...
Ja sam za neke stvari picajzla...
kad je trebalo da kupim lap, nadjem neki koji mi se skroz full svidja ali mu u levom donjem cosku umesto CRTL stoji FN dugme, i ja skapiram da ce to toliko da me izludjuje da mi je bolje da uzmem nesto drugo... krastavac, tako je :)
 
jel ima neki program sa kojim mozes da ogranicis protok na netu, tipa u paketu imam 350mb i kada to potrosim fon mi blokira net. (da ne bi prosao kao neki sa racunima od 200+jura)
 
Ja mislim da SPB Wireless Monitor ima tu opciju.Davno nisam koristio!

ne blokira saobracaj

-------------

sto jednostavno ne pripazis bolje kako trosis megabajte?

push mail trosi od 15-30 megabajta mesecno

casual internet jos 10-50

ili mnogo ides na youtube ili skidas muziku ili nesto slicno i to ti nabija saobracaj sa 350 megabajta ne mozes ceo mesec youtube da izguras to ti je sigurno, jednostavno koristi wireless cesce :)
 
govorim o slucajnom skidanju tj nekontrolisanom. na androidu sam video lep programcic za to. prosto mi je neverovatno da za wm nema nista. Spb wireless monitor nema blokadu ali ima alarm. I to bi mi bilo dovoljno kada bi mogao tacan (proizvoljan) vremenski interval da se stavi.

Vec mesec i po sam u toku selidbe. Nemam kuci net pa przim na fonu kolko hoces
 
Poslednja izmena:
SPB Wireless Monitor ima opciju da oglasi alarm na recimo 300 mb potrosenih ako mu tako odredis...
 
Imam ROM 1.66.479.2(76641)WWE i Radio 2.07.51.22_2. šta mi predležate da sad ubacim?
 
ja iskreno ne razumem ljude koji se sa custom roma vracaju na stock..sto bi to radili...vecina custom romova je mnogo ispred cak i ovog najnovijeg stock roma..artemis je recimmo vec u v35..sadrzao sve pakete iz ovog roma..
 
jel ima neki program sa kojim mozes da ogranicis protok na netu, tipa u paketu imam 350mb i kada to potrosim fon mi blokira net. (da ne bi prosao kao neki sa racunima od 200+jura)

moj savet ti je da ubacis jedan od programcica nodata,data controller,bandswitch i da iskljucis sve konekekcije.

kada zelis da surfujes omoguci konekciju,kada zavrsis surf iskljuci i neces imati problema.

+

namesti u spb wireless monitor-u neki dnevni limit npr 10tak mb,da ako nesto podje po zlu da mozes brzo da reagujes
 
vec sam pitao, ali mi niko nije odgovorio...

kako stoji stvar sa ovim android paketima na xda-developers?

posle onog modifikovanog (za hakovanje sonija ps3) me je zainteresovalo malo da se zezam, pogotovo sto je koriscenje prilicno lako (sve se otpakuje na microSD i startuju se 2 fajla)

je li uznapredovalo nesto u zadnjih par meseci? stabilnost, podrska mogucnosti..??

koji da skinem od svih onih.. koju liniju da pratim... znam da svi pominju froyo, ali mi nije jasno sta je sta... tamo ima jedno 5-6-7-8 razlicitih paketa, I SVI IMAJU REC 'FROYO' U IMENU!?

grrrr
 
Jedno noob pitanje.

Da li se u necemu razlikuje HD2 za americko trziste u odnosu na ove nase telefone?
ili se sve to moze dovesti u red promenom rom-a, radio-a i hsdpl-a?
 
Nazad
Vrh Dno