Šta je novo?

HP r707-pokvaren ili ne?

AndrijaR

Slavan
Učlanjen(a)
12.03.2006
Poruke
111
Poena
319
Sve je pocelo naivno.Dodjem kuci sa posla i da slikam dete kad ono slike su strasno

tamne-deformisane.Ono sto je blizu nekako se i vidi ali na daljini od 2m vec je sve crno kao da

je slika nagorela vatrom!A live-view je ok.Pokusavao sva moguca podesavanja i opet je isto.

Nista mi nije jasno.Ako neko ima ideju sta mu je ili ako zna servis koji bi mogao da to sredi?
 

Prilozi

  • dokument.jpg
    dokument.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 74
  • HPIM6199.jpg
    HPIM6199.jpg
    108 KB · Pregleda: 87
  • HPIM6200.jpg
    HPIM6200.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 89
  • HPIM6229.jpg
    HPIM6229.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 92
  • lepo suncano jutro.jpg
    lepo suncano jutro.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 86
Ako kazes da je live view u redu i da ne pokazuje iste znake kao na ovim slikama, onda bi CCD trebao da bude u redu a neki deo koji radi procesing slike je verovatno zakazao.
Sve u svemu sumnjam da se isplati popravka, jer bi verovato dostigla cenu nekog novog aparata
 
Bas me i nisi obradovao jer sam se ponadao kad sam poceo da citam odgovor.

U svakom slucaju veeliko hvala.

Ima li jos koje misljenje??
 
Ja mislim da imas najbolji aparat na svetu. Ne popravljaj ga ni pod razno, ovo je super...
 
@Abdee
Tvoj smisao za humor da pokazes na nekom drugom mestu.Na vise mesta u tredovima sam nailazio na gluposti koje prosipas.Svoje kompleske leci na drugom mestu.Da dalje ne komentarisem.


@Alexandar
Bato.neces da verujes.Malocas uzmem aparat i slikam u mraku sa blicem kad ono slike sasvim normalne kao i pre.Uslikam ponovo na svetlu kad opet isti problem-slike su tamne.Da poludis.
 
Andrija, Abdee se samo malo grublje nasalio, sigurno nije mislio nista lose niti je ovo bila provokacija.

Elem, ako se ne varam, na svim slikama osim pretposlednje vidim horizontalne linije [banding?] preko celog kadra.

Da li si siguran da te fotke za koje kazes da su dobro ispale takodje ne pate od te anomalije?
 
Pronadji mi 1 post gde je rekao nesto konstruktivno?

Ne pate od ikakvih anomalija-zato sam u tripu.
 
Ajde Andrija sto si na kraj srca. Ma abdee je samo mislio da se neki ljudi ubiju u Photoshopu da dobiju slicne rezultate, a ti ih instant dobijas :D

Kazem ti, nesto vezano za procesing slike je zakazalo. Pomogla bi zamena kompletne stampane ploce a sama popravka sumnjam da bi ti se isplatila. Nazalost to je sve potrosna roba sa vekom trajanja, nekom pre a nekom kasnije zakaze. Ako bas zelis da se bakces sa servisom pokusaj sa nekim od servisa po BGD-u. Iz tudjih iskustava vidim da dosta hvale Fuji servis u zetskoj, a BG Electronic izbegavaj ako ne zelis da patis od klempavih usiju.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo lici i na anomalije pojedinih Sony CCD-a (citave porodice aparata, doduse starijih) su bile podlozne slicnom kvaru.

I dalje tvrdim da je ovo jako dobro i mnogo bih voleo da imam aparat koji ovo radi...

Pronadji mi 1 post gde je rekao nesto konstruktivno?

Nije do mene, do tebe i slicnih je...
 
@Abdee
ako si zainteresovan mozes da me kontaktiras na pm-ako je to istina.
Ovo vazi za sve koji bi efekte da dobiju instant.

Idemo dalje.Kontaktirao sam Servis niske firme za koju svi znamo ime pocinje na slovo P....
i sta su mi rekli.

Izgleda je otvarac blende nastradao sam od sebe pa bi morali da zamene ceo objektiv.

A Prvo je bilo Muvanje da pregled ne naplacuju ali na moje insistiranje da mi kazu da li se

isplati popravljati rekli su mi da ima smisla kako da nema?!

Ja uporan pa pitam koliko,koliko para treba??

Na kraju cujem 8200 dinara.Kazem hvala lepo i spustim slusalicu.

Pa za jos 8000 na tih 8200 imam da kupim nov sa garancijom!!!!!!!!!

A jos ako ga prodam nekome ko ne zeli da se muci sa photoshopom gde ce mi biti kraj?...

Ako neko zna jos neki servis gde da probam rad sam da cujem sugestiju.

POZDRAV.
 
Izgleda je otvarac blende nastradao sam od sebe pa bi morali da zamene ceo objektiv.

Ako su ti ovo rekli ljudi iz servisa, savetujem ti da ih vise nikada ne nazoves.

Ne verujem da ce te mnogo jeftinije izaci popravka u bilo kom servisu te ti je najpametnije resenje da kupis nov aparat ali da ne ponovis gresku ovog puta te da to bude neki mali Canon.
 
Danas sam zvao i drugi servis.Onu drugu veliku firmu iz Srbije tacnije Beograda,koja takodje

uvozi iprodaje HP fotoaparate C..T...e .E u njihovom servisu na Novom Bg su mi rekli da je

verovatno kvar u procesuiranju slike ili CCD cipu.Pa ce me pregled kostati 420din ako

odustanem od popravke a ako ga budu popravljali pregled je free.A verovatno ce me kostati

5000din.

E sad koliko bih dobio za takav pokvareni fotoaparat?Verovatno nista a ovako kad ga

popravim dobijem garanciju 3 meseca i na dobos.

E tada biram novi.Pa sam i razmisljao o malom Canon-u.Recimo zasto njega a ne neki Panasonic npr.?
 
Pa sam i razmisljao o malom Canon-u.Recimo zasto njega a ne neki Panasonic npr.?

Zato sto je dugogodisnja praksa pokazala da su Canon aparati iz A familije idealan izbor jer imaju najbolji odnos cena/kvalitet...

Uzmi jedan A530 (jeftino) ili A630 (najjeftinije moguce kada se u obzir uzmu mogucnosti) i uzivaj...
 
kod tog panasonica se 28mm dobija stvarno povoljno ali je aparat po kolicini suma [da li je neko uopste sumnjao?] - bulja

moj glas za najbolji odnos cena/kvalitet - Canon A610.
 
Poslednja izmena:
AKo ti nije skup, samo napred. Mnogo je dobar.
 
Hvala.
Kakvi su Nikon aparati u ovoj klasi?

Vidim da su im cene oko 300e?

Ima li neki vasu preporuku?

Ko daje najduzu garanciju??
 
garancija je kod svih godinu dana.

nikon nema ozbiljnog takmicara u toj klasi.

sto se tice A710, jako dobar aparat mada za slicne pare mozes da uzmes F30, lepsi, manji, bolja izrada, kraci zoom, bolji senzor...ne znam, mrtva trka.
 
Sad sam gledao neke testove Canon-a G7.Izgleda opasno dobrooo.
Ali imam utisak da nudi u principu isto sto i A710is ali sa vecom rezolucijom?

Ili veoma gresim jer je i veooma skuplji.
Pozdrav
 
Nisam imao pojma koliko koji fotoaparat kosta.

Interesuje me najbolji aparat za 300e a da je dovoljno mali za u dzep.

Znaci kompakt klasa sa dobrom automatikom.Ako imate neki predlog ili ovo sto sam nabrojao .

Malocas sam probao Canon 710is i fino radi,veliki ekran,ima dobar bafer,brzo zumira.Uprincipu

je ok.Mada mi je jedan fotograf ponudio Nikon L5.Vidim i on nije los,ali ga nisam ni video uzivo

jer ga nema u radnji.
 
Canon 710is ili Fuji F31fd
 
Sad sam gledao slike koje sam ja slikao sa Canon-om 710is.I uopste mi se ne svidjaju!!

Izgledaju previse zrnaste.Sad je samo stvar u tome da li sam ja dobro podesio aparat ili on daje

takve slike na automatici?
 
Verovatno mu je osetljivost (ISO) bila na AUTO (tako i jeste u auto modu) pa je podigao ISO na recimo 400 ili 800 i otuda zrno (iliti sum). Probaj da zakljucas ISO na 100 ili 200 i rezultati ce biti mnogo bolji, a posto imas i stabilizaciju staticne motive mozes lepo da uslikas na nizoj osetljivosti te nece biti suma (zrna).

Nadam se samo da je aparat podesen na max. kvalitet slike (rezoluciju i kompresiju).
 
vise nisam pametan sta da uzmem?

Ne valja kad imas izbora ne valja kad nemas.
 
Resena situacija.
Posle mnoogo razmisljanja i vaganja Fuji ili Canon

Odlucio sam se za IXUS 60.I to na 3 rate.
Mislim da je savrsen odnos cena/performanse. A slike su fenomenalne.
Pozdrav
 
@majka
Izvini nisam video da si pitao koliko para imam.Pa bilo je u pitanju nekih 300e ali sam mnogo razmisljao i odlucio da uzmem Ixus 60 a da kad ga malo izgustiram prodam pa kupim opet neki ali npr. 800is.Ili cu vec do jeseni videti sta cu.
 
Vrh Dno