Šta je novo?

HP CQ61 - consider replacing your battery

Slaven

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2004
Poruke
303
Poena
320
Naime, uzeo sam laptop krajem januara, znaci nepunih 10 mjeseci star. Na njemu instalirana sedmica, drugi put (jednom sam rusio sistem, greskom). Nije mi ispadao, a bateriju nisam vadio od kako sam je stavio. Za punjac sam vodio racuna da se ne savija nigdje, jer znam da se lako odsteti na taj nacin. Prije dvije tri sedmice mi se pocela pojavljivati poruka "please consider replacing your battery", i osjetno je baterija oslabila od tad sto se tice vijeka trajanja. Kad je na punjacu, ima "x" preko baterija, a kad nije na punjacu, mijenja se, tj. treperi taj "x". Danas mi se laptop ugasio par puta kad nije bio na bateriji, stavim opciju 'balanced', radio je nekih 15ak minuta, dosao na 60% baterije i ugasio se. Pokusam ga upaliti nece, na punjacu hoce. Napunim ga, opet skinem sa punjaca, i onda nakon nekih 20ak minuta dodje na 50-60%, i samo se ugasi. Upalim laptop na punjac, prikazuje stanje baterije 17% :trust: Sta mi je ciniti, laptop mi je u garanciji, ali u Zagrebu, za cijenu dok ga odnesem, i vratim se, pa opet odem po njega, moze naruciti drugu bateriju :/
Cuo sam da win 7 zna tako zezati, davati netacne podatke za bateriju, da nije to?
 

Prilozi

  • baterija.png
    baterija.png
    44 KB · Pregleda: 86
najverovatnije je ipak baterija. podigni neki live linux, pa vidi kako se ponasa. mada to gasenje i nemogucnost paljenja na bateriji ipak ukazuje najverovatnije na defektnu bateriju.
 
Cuo sam da win 7 zna tako zezati, davati netacne podatke za bateriju, da nije to?

Windows 7 navodno pogresno tumaci podatke sa baterije, kada nije puna do kraja windows ti prijavljuje 100% i prekida punjenje i kada skines punjac prazni se do kraja i gasi ti laptop u sred rada a windows prijavljuje 50-60% napunjenosti. Usled stalnog praznjenja do 0% (Li-Ion baterija ne sme da se prazni do kraja) i punjenja do nekih 50-70%, baterija vremenom izgubi kapacitet i traje 15 minuta. Bateriju zameni a predhodno uninstaliraj Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery u Computer Management-u, restartuj laptop i posle toga bi baterija trebalo da pocne da se puni.

batteryproblem.png
 
Zamijeniti bateriju? Znaci ne gine mi kupovanje nove :wall:? S obzirom da mi je laptop u garanciji, dosao je bez windowsa, sta mislite da li bih mogao dobiti zamjenu baterije u sklopu garancije?
 
Probaj prvo ovo sa Acpi, cisto da vidis koliko ce ti baterija drzati. To za zamenu baterije uvek mozes da probas pa ako prodje prodje.
 
@neba

uninstalliracu, nije problem , medjutim moze li sta krenuti jos po zlu, i mogu li ga instalirati ponovo, da me ne zezne jos i ovo. Nisam cackao nista oko ovoga, zato i pitam.
 
Kad uninstaliras Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery baterija se puni kao da ti je iskljucen laptop tj windows vise ne kontrolise punjenje. Lako se vraca, samo desni klik, install, driveri su Microsoft-ovi. Koji tacno model imas (pored HP CQ61), mozda ima na HP-ovom sajtu driveri bas koji ti trebaju?
 
Baterija je defektna, zameniće ti je u okviru garancije. Nazovi HP tehničku podršku na broj 0800-22-32-13, javiće se kolega Tihomir i organizovaće ti zamenu beterije u servisu.
 
Vrh Dno