Šta je novo?

HP 530 problem sa drajverima

nidza

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poruke
6,363
Poena
605
Sa sajta proizvođača sam skinuo sve što je ponuđeno:

http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...sId=3375953&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1093

Zasad sam uspeo da instaliram samo drajver za ploču i grafiku, za modem i zvučnu tvrdi da ih ne detektuje u računaru. Da li neko zna šta se nalazi u tom računaru od hardvera i da li je rešavao pomenuti problem?

Pada mi napamet da možda treba da mu se flešuje BIOS za XP, imao sam tu situaciju sa jednom Toshibom, ima različite BIOS-e za XP i Vistu.

Ako vam je Vista prošla na tom računaru, instaliraću Vistu, zapravo mi je svejedno, samo da proradi.
 
Ja sam imao problem sa instalacijom drajvera za HP74xx. Ispostavilo se da je problem u verziji MS UAA drajvera, tj. ja nisam uspeo da namestim zvuk, pa sam laptop prosledio drugaru - a njemu je to uspelo iz prve. Jedino sto smo ustanovili je da je koristio drugu verziju UAA drajvera (Universal Audio Architecture Bus Driver).
 
Pa da, ali meni ni modem ne vidi, dalje sam odustao, dok ne čujem još nečije mišljenje. Možda modem zavisi od tog MS UAA? Probaću, tnx.
 
Modem 100% zavisi od verzije tog UAA. Dok to ne prodje kako treba necesh moci da instalirash ni audio ni modem.

Ne mogu da nadjem link ali kod mene sam to reshio sa ruchnim brisanjem svega shto ima UAA ili HDAUDIO i srodne termine u registry-u pa posle toga instalirao UAA podrshku. Kada to prodje kako treba videcesh u device manageru modem i audio kartu.

Sad sam googlao al da me ubijesh ne mogu da nadjem ovako na brzinu link koji mi je pomogao. Ako nadjem postovacu
 
isti racunar, meni sa tim drajverima sve savrseno sljaka pod win xp...
moguce da ima veze sa uaa.
 
Tnx, nešto sam slično zaključio i sam. Instaliraću generički UAA, pa javljam šta sam napravio.
 
Našao na kućnoj mašini drajver za neki drugi lap, koji takođe ide preko UAA magistrale i instalirao ga je, sa tim da je prs'o nakon pokušaja da instalira taj drajver, jer ne odgovara hardveru, međutim UAA se uspešno inicijalizovao i ostali drajveri sa HP sajta su bez problema prošli.

Stvarno nemam ideju što je nekim ljudima prošlo, a nekim ne, sa drajvera sa sajta. Posebno što je ovaj drajver što mi je rešio problem poprilično bajat.
 
ja verujem da je fora u redosledu instalacije... neko strefi iz prve, a neko ne..
 
Ma jok, onaj UAA sa sajta jednostavno ne prolazi na ovom lapu iz nekog razloga. Prošao UAA za neki MSI.
 
Imam pomenuti Laptop i nemam problema sa driverima, sve sam skinuo sa sajta. Posebno svaki driver za sve, znaci modem, zvuk, grafika, chipset, i oni za dodatnu tastu i sve je radilo bez problema.
 
nesto se mislm... jel probao neko da skine samo onaj hp driver update utility, pa da pusti njega da skine drajvere? mada bez drajvera ne radi mreza verovatno pa malo teze ta operacija... ipak je kulturno dobiti nekakav cd sa drajverima...
 
Potreban ti je XP sa slipstrimovanim SATA drajverima. Verovatno instalacija sa SP3 to već ima. Ja sam to ručno morao da ubacujem za jedan Fujitsu Siemens pre ovog HP-a.
 
drajvera ima ako ih je neko slipovao... uvek mozes da iskljucis native sata pa ces instalirati xp... a to ako nije napisano 20 puta na ovom forumu, nije ni jednom.
 
ja sam se dobro namucio prvi put kad sam instlirao xp na hp530. Cela fora sa zvukom i modemom da se instalira "kb888111.exe" i posle toga driveri prolaze bez problema. To sam nasao na nekom forumu posle 2 sata surfovanja.
Posle instalacije win "vidi" modem i audio i mozes da instaliras driver-e.
Jako je glupo sto oni nemaju sve na svom sajtu, ali su ipak bolji od FS za 1703 cini mi se za koji nemaju NISTA za XP, naravno ako se to nije promenilo u zadnjih par meseci, nisam pratio.
Javi da li je pomoglo.
 

Prilozi

  • kb888111.rar
    686.4 KB · Pregleda: 228
E hvala Lakii ali nema potrebe . Prvo sam instalirao neki update sa HP-ovog sajta i posle toga modem i zvucnu bez problema. Sad je sve ok.

pozz
 
Verovatno je to sa hp sajta bilo ovo sto sam ti poslao. Nema veze, neka ostane okacen mozda ce pomoci nekom drugom sa se ne cima kao nas dvojca.

Pozdrav
 
ja sam se dobro namucio prvi put kad sam instlirao xp na hp530. Cela fora sa zvukom i modemom da se instalira "kb888111.exe" i posle toga driveri prolaze bez problema. To sam nasao na nekom forumu posle 2 sata surfovanja.
Posle instalacije win "vidi" modem i audio i mozes da instaliras driver-e.
Jako je glupo sto oni nemaju sve na svom sajtu, ali su ipak bolji od FS za 1703 cini mi se za koji nemaju NISTA za XP, naravno ako se to nije promenilo u zadnjih par meseci, nisam pratio.
Javi da li je pomoglo.

Zaista vredan savet. Zahvaljujem. Ceo dan sam imao problema ovo da resim.
Ipak ostalo mi je jos nesto na ovom racunaru nereseno. Kada se pokrene windows prijavljuje da je nasao novi hardver, bateriju, za koju ne moze da pronadje driver.
I ostao mi je jos neki unknown device neinstaliran.
Sa HP sajta sam instalirao gotovo sve vazne stvari, osim nekog dodatnog softvera. BIOS je nov F7.07 tako da isti nisam azurirao.
 
Nazalost nemam resenje za unknown device koji ostaje posle instalacije. Ukoliko nadjes resenje za to postuj ovde da znamo i mi ostali.
ovo za bateriju se ne secam da mi se desavalo.
 
Nazalost nemam resenje za unknown device koji ostaje posle instalacije. Ukoliko nadjes resenje za to postuj ovde da znamo i mi ostali.
ovo za bateriju se ne secam da mi se desavalo.

Kod mene se recimo uopste ne pojavljuje indikator za bateriju, cak i kada radi samo na bateriju. Pre toga je prijavljivao baterije kao unknown device (pored onog jednog koji je ostao dole).
Da li neko moze da potvrdi da na ovom racunaru u system tray ima indikator za bateriju?
 
to sto ti je unknown device su ti driveri za lan karticu koju ja ni dan danas ne mogu da reshim (hp6820)
 
Imao sam i ja problemčića sa instalacijom, prvo sa hardom, pa sam slipstrimovao drajver u instalaciju samu, pa onda nije hteo drajver za zvučnu i modem, pa sam onda instalirao MS UAA odavde:http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ob-47284-1
a imate i noviju verziju sa MS sajta (nekih 64 MB) : http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=888111&kbln=en-us morate da ga "naručite", ali meni je radilo i sa onim prvim

unknown device je nestao kad sam instalirao drajvere za touch pad, ima ih nekoliko :http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...75953&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1093#11318

bio je kod mene dva dana i onda sam ga odneo na reklamaciju :d

naime, visoko frekventni zvuk, izrazito iritirajuće pištanje se čuje sa leve strane laptopa, i to ne kao da ga emituju zvučnici nego nešto drugo. Kada pustim muziku, sve radi normalno, kad zabodem slušalice u port on muziku prebaci na slušalice ali i dalje se čuje pištanje!
Najbolji deo je da pištanje nestaje kad disable-ujem zvučnu iz device menagera
odnet je reklamaciju kod comtrade-a, tamo radi neki gotivac serviser, nadam se da će ga srediti (čovek me je nazvao zato što nije mogao da ustanovi šta ne valja, tačnije tamo kod njih u servisu je galama pa nije ni čuo taj zvuk)

nisam još napomenuo, da stvar bude još gora, kada se "pali" neka aplikacija ili dok rilja hard, pištanje naizmenično prestaje dok je zauzeće procesora povećano i onda kad padne zauzeće ono se ponovo pojavi

jel imao neki sličan problem?
 
Poslednja izmena:
ukratko epilog moje price: zamenio sam HP za Dell-ov model.
Cela jedna serija HP530 imam problem sa pištanjem, kod servisera su bila u trenutku kad je i moj HP bio na reklamaciji jos dva HP i oba su imala taj problem.
 
Jedno pitanje. Da li je taj hp sa akcije u nekom super-marketu ili si ga ovako kupio?
 
Neki driveri prave problem, zbog sp3 windowsa xp, ima fora, da u registri bazi prebacis da ti detektuje kao sp 2 pa deinstaliras genericke audio drivere u xp, a zatim instaliras svoje drivere, i vratis xp na sp 3...
 
Kakva su vam iskustva sa ovim lapom. Dali se kvari,greje puno, dali ekran radi ok itd.
Konkretno mislim na model 530FH524AA ali mozete izneti iskustva i sa ostalim modelima ove serije.Cisto da vidim dali je vredan kupovine.

hvala

pozz
 
ne znam koji je to tacno model...

ali za te pare nemos promasiti...
coreduo procesor (ili c2d), intel cipset (stariji doduse), dobra izrada, odlicna tastatura, dobar ekran, prihvatljiva tezina itd... sad sam video da je ko moj sa t2600 za 32000, odnosno 34000 sa t5200..
ako ti je dovoljan celeron, onda mozes razmotriti npr acer-e koji imaju za te pare doduse vise opcija
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno