Šta je novo?

HP 250 G8 i3/8GB/256GB 2W8Z6EA problem

Zlatan_ibro

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2014
Poruke
496
Poena
155
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
PRIME B450M-A II (AM4)
RAM
16GB DDR4
GPU
AMD Radeon RX 6600 8GB
Storage
Samsung SSD 870 EVO 1TB, KINGSTON SNV2S500G, WD Elements 25A2
Mobilni telefon
IPHONE 14 PRO
Pristup internetu
  1. Optički internet
pozz drugari, danas sam kupio nov laptop iz naslova sa free dos :-( sistemom
nakon instalacije win10 x64 nisam uspeo nikako da osposobim mousepad
bezuspesno sam se driblao sa driverima, u device manageru prikazuje i2c hid device problema sa upitom
kao device is waiting to start...
zanimljivo je da ne radi samo na windowsu a u dosu radi. primetio sam pri instalaciji windowsa da nece da radi i morao sam da
stavim mis sa kablom na usb da zavrsim instalaciju. zanimljivo je da sam morao i da skinem drivere za ssd da bih izabrao storage i instalirao sistem

ima li neko iskustva sa ovim ovakvim slucajem jer ovo prvi put da vidim ovako?>
da li da instaliram neki drugi wii npr win11 ili sta da radim>?
da napomenem da je laptop u garanciji 2 god od danas :
 
trazio sam, nema te opcije
 
Probaj precicu na tastaturi, fn+ F dugme gde ti je ikonica za touchpad.

Za BIOS podesavanje u advanced-> built in devices ili tako nesto.

Probaj i na touchpadu da tapnes 2x u levom cosku, probaj i druge coskove ako nece, tako se isto pali i gasi
 
Da li skinuo čisti (tj. netaknuti) Win10 ISO sa Microsoftovog sajta ili modifikovani W10?
 
Probaj precicu na tastaturi, fn+ F dugme gde ti je ikonica za touchpad.

Za BIOS podesavanje u advanced-> built in devices ili tako nesto.

Probaj i na touchpadu da tapnes 2x u levom cosku, probaj i druge coskove ako nece, tako se isto pali i gasi
I biosu nema nista. Fn key nema za trackpad a i sve sam kombinacije isprobao
Da li skinuo čisti (tj. netaknuti) Win10 ISO sa Microsoftovog sajta ili modifikovani W10?
Skinuo sam neki nelegalni a evo od muke da probam legalni pa cu javiti da li mi je to resilo muke. Mada zanimljivo da nije video touchpad i storage kroz instalaciju sistema
 
Skini regularni i uzmi retail kljuc, ne isplati se vise rizikovati sa "narodnim" verzijama, prejeftini su kljucevi
 
Tih narodskih verzija Wina sam ranije koristio i nije bilo problema.Treba da uradis update ,tj win da skine sve sto treba.
 
Instalirao win11 pro. Kupio kljuc. Sve se samo sredilo.
Ali opet ne mogu da verujem da
1. sam morao pri instalaciji da skinem drajvere za storage da bi instalacije u opšte videla ssd za instaliranje sistema
2. Celu instalaciju nije radio touchpad vec sam morao da se zezam sa tab i kursor tasterima da ispratim proces.

E moj Hp. Ne verujem da ces mi se ponoviti opet
 
Nije to samo kod HP-a. Na isti "problem" sa touch-om ćeš naleteti i na Dell-u i Acer-u (tu sam makar ja naletao na nešto takvo).
 
Proletos sam kupio nov hp 255 g8 i sve je ok.Prilikom instalacije Win 10 sve iz prve,posle apdejta sve radi.Citao sam da su neki imali problem na nekim laptopovima ,da se ne vidi ssd,pa su morali draiver da instaliraju.Nikakav problem.
 
Acer isto ne vidi touchpad ni hdd, za hdd mora u biosu da se na main tabu pritisne ctrl+s i dobije se skriveni meny za boot i za hdd.
Touchpad proradi posle svih updejta na win 10 sinoc se mucio pa da podelim...
 
За проблем са touchpad-om фали драјвер Intel Serial I/O. За непроналажење интерног диска приликом инсталације фали Intel RST. Није до HP-a ни до осталих произвођача већ до Intela и малог меканог.
 
Kazem sa HP /ryzen5500u/sam u sustini zadovoljan.Dobio sam vise od ocekivanja.HP zameram na sturim informacijama o ekranu.Gde god da prodaju HP/firme,prodavnice/Podatak o ekranu ,ips/tn nema ili je smuljan.Lenovo lepo napise ips,koliko niti i kraj.Sledeci ce verovatno biti Lenovo,sem ako nije mnogo skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno