Šta je novo?

HP 2100TN

miomir

Poštovan
Učlanjen(a)
27.09.2014
Poruke
58
Poena
59
Kupio sam u firmi gde radim stampac HP 2100TN/dobili smo nove/
Stampac ima paralerni port I mrezni prikljucak.Na poslu sam probao oba prikljucka I mislim da bolje radi paralerni port.Velike fajlove kao sto su slike ne stampa ako je preko mreze/ide preko adsl modema/ a na paralerni je ok.
Ja na ploci u kucnom racunaru nemam paralerni port jedino sto na samoj ploci imam LPT prikljucak .
Imam maticnu plocu Gigabyte GA-P55-UD3.
Da li ovaj prikljucak moze da se iskoristi I kako.
Postoje I adapter paralerni na USB kao I plocica PCI sa paralernim portom.
Sta je najefikasnije da koristim,hvala.
 

Prilozi

  • 0000009368_1_resize_resize.jpg
    0000009368_1_resize_resize.jpg
    17.4 KB · Pregleda: 58
Da je ovo resenje ubodem u lpt port na ploci....ili pci kartica...
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    10.1 KB · Pregleda: 42
  • PCI-to-LPT-card-Delock-1x-Parallel_slika_O_22652605.jpg
    PCI-to-LPT-card-Delock-1x-Parallel_slika_O_22652605.jpg
    341 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Ako ploca vec na sebi ima izveden LPT port u vidu iglica samo ubodes ovaj kabl i zasrafis limcic za kuciste na nekom slobdnom otvoru za kartice. Ovako sam i ja koristio par laserskih stampaca na asusovoj m2n-e ploci. Kartica radi istu stvar samo ti trebaju i drajveri za nju.
Takodje obrati paznju stariji stampaci nemaju bas neku podrsku drajvera pod windowsom 7
 
Poslednja izmena:
Obrati pažnju, postoji dve vrste igličastih konektora na matičnim pločama. Raspored je isti, ali starija verzija je u inčnom rasteru i lako se nalazi kabal. Na novijim pločama (baš od Gigabajta) konektor je u milimetarskom rasteru i teško je naći kabal sa konekrorim. Bar ja nisam uspeo, pa sam napravio sebi, kupio sam trakasti kabal i konektor (milimetarski raster) i zalemio na konektor, koji sam imao.
 
Od prijatelja sam dobio konektor I to ima I seriski I paralerni prikljucak.Utaknuo sam oba konektora u plocu tako da je crvena zica desno onako kako je u uputsvu.Konektor je usao lagano bez ikakvog napora.Stapac nisam jos doneo kuci ali se nadam da ce raditi.Pitao sam prijatelja koji se vise decenija bavi racunarima I ne zna za dve vrste konektora/dve vrste mera//
 
Nazad
Vrh Dno