Šta je novo?

How to: PS2 Emulacija

Izgleda da je 8600gt slaba i za native rezoluciju, nije to to. Sve pokrece ali fps pada. Pretpostavljam da se sve pokrece na grafici, da cpu i memorija nije problem. Imam 3.0ghz dual core i 8gb rama.
 
Da, za emulaciju je najbitniji sto jaci procesor, @Srdjan kad bi mogao da ga overklokujes verovatno bi dobio nekoliko fps-a vise, koji ti je procesor amd ili intel popuni u moja masina konfiguraciju, ali opet 8600gt je slaba kao sto kazes za bilo koju internal rezoluciju...
 
Poslednja izmena:
Ja sam to gruvao i enčantovao grafiku do maximuma, mislim da sam i sweetFX ubacivao sa klokovanim Phenomom 955 rev. [email protected] ali jednostavno je taj CPU bio preslab za emulaciju. Imao sam solidnih 30-40fps-a sa nekad, nekad dropom na 22-23fps-a(God of War 1 i 2 recimo. Igrao sam se sa klolovima i čitao strane forume. Intel i5 je tu keva ;)
 
Procesor je E5700 3ghz. Sad sam pogledao u Task manager i video da je zauzece procesora 96-99% tako da treba jaci. Mislio sam, posto sam prebacio u podesavanjima za video da koristi directx11 preko grafike da procesor ne moze da bude usko grlo. Ali ocigledno da to nije slucaj. Imam i varijantu da ubacim e8400 umesto ovog. Isto je 3ghz, ali ima 6mb casha i ima sse4.1 sto ovaj sadasnji nema. Koliko vam pokazuje zauzece na i5 u task manager? Posto je ploca s775, ima po oglasima da se uzme xeon 4core 12mb cash, tu valjda ne bi bio problem sa procesorom? Da li ova emulacija koristi prednost kada umesto 2 jezgra koristi 4? Da li su vam vi koji imate 4 cores uposljena sva 4?
 
Poslednja izmena:
@Ljanmi Takodje, imao sam phenom 2 965BE overklokovan na 3.8ghz i u recimo gran turismo 4 imao sam fps dropove na 30~40, dok sa sadasnjim i3 3240 na 3.4ghz u istoj igri Pal verzija fps samo na sekundu ponekad padne na 45, inace je vecinom vremena zakucan na 100% 50fps-a, samo sto mi je graficka slaba i igram u 2x native rezoluciji vec u 3x native fps pada na 30~40.
@Srdjan E8400 je dosta slabiji procesor od ovog sto ja imam, evo testa koliko daje fps-a E8400 naspram i3 3225 u igrama http://www.thg.ru/cpu/sravnenie_processorov_ivy_bridge_i_core_2_duo_quad_test/print.html za dobru emulaciju preporucujem bar neki i3 u najboljem slucaju i5 4460, i da emulacija i kod mog i3 3240 koji je dual core ima dobitak u fps-u kada se ukljuci speedhack opcija mtvu takodje za procesore sa 3 i vise jezgra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno