Šta je novo?

Hosting i stream video fajlova u punom kvalitetu, ili bar višem nego na youtube

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Imam više zahtreva tj potreba, trebaju mi različite stvari pa da pitam objedinjeno (naravno ne očekujem da jedan servis ispunjava sve nego mi treba pojedinačno za različite stvari).

Internet brzine su sve veće i nisu više preprerka, a kvalitet snimaka na youtube je grozan tj njihova kompresija, u odnosu na izvorne fajlove sa akcione kamere.
Da li neko zna, postoji li neki servis koji funkcioniše po principu da je hosting samo privremen, dovoljno je i 24h da ga čuvaju pa neka brišu fajlove, ali da se može aploudovati fajl bez da ga čačkaju i rekompresuju i kao takav šerovati i gledati od strane drugih ljudi u punom kvalitetu? Treba mi samo da podelim sa drugima, dovoljno je da mogu da pogledaju pa nek se briše, ali da mogu da aploudujem velike fajlove od više gigabajta, 1080p60fps. Pretpostavljam da nema tako nešto ali ko zna, ne škodi da pitam.
Cloud mi ne znači tj ako ima samo opciju download, to već imam ruski free cloud od 1 terabajt. Može i da se pusti direktno sa njega ali kvalitet je očajan nije kao kad skineš fajl pa pustiš u plejeru.

Druga opcija je neki servis koji manje kompresuje od youtube, čuo sam da je Vimeo bolji. Koji su još dobri, tj najbolji po tom pitanju?

Takođe bi mi trebala preporuka za neki gde se mogu slobodno kačiti snimci sa pozadinskom copyright muzikom (ne podnosim onu generičku socijalnu free muziku) bez bojazni o brisanju. Znam za onaj rutube, mada nisam ga odavno koristio. Ima li još šta takvo slično?
 
Resenje je da zakupis server, domen, podignes neki webplayer nisam to radio ali trebalo bi u principu da radi :) Pa lepo copypaste fajla na server i eto linka. Vimeo je bas kvalitetan servis probaj ga svakako mozda ti radi posao :) A sto se tice prava na muziku mislim da ako si platio muziku i imas licencu neces imati problem, ali ako nemas bice problema.
 
Ma mislim naravno na besplatne varijatne, neću valjda da plaćam za takvu glupost :) tj da drugi mogu da gledaju. Onda neka downloaduje ko hoće sa clouda i gotovo haha.
Probaću Vimeo, čuo sam da je bolji kvalitet od youtube.
Za muziku naravno takođe neću ništa da plaćam niti ću da kačim na yt, nego rutube ili nešto slično me zanima gde može slobodno da se okači video fajl sa komercijalnom muzičkom podlogom.
 
Nazad
Vrh Dno