Šta je novo?

horizontalna linija na plazmi

dzudzubajac

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2005
Poena
505
U pitanju je samsung plazma, čini mi se xxBx420 tako nešto...

Dođem kući, upalim grejanje, recimo da je pola sata radilo ali je i dalje bilo prohladno (cele noći nije radilo+dok sam bio na poslu, znači 15-16 sati). Upalim tv i na desnoj polovini vidim tanku horizontalnu liniju zeleno/plave boje.
Isključim sve kablove (2xhdmi, scart,antena) i dalje isto...

Posle 2 sata kada se soba dobro zagrejala upalim tv i sve ok. Probam par puta da ga palim/gasim i sve ok.

Da li je moguće da je podilkanila od hladnog vremena? Ili je ovo samo najava većih problema?

SickMF

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2004
Poena
405
Pa ne možeš da ne greješ po ovoj hladnoći gajbu bez obzira što nisi tu, kako zbog tv-a, tako i zbog drugih stvari. Ajde kad` je normalna zima, ali ovo...
Sigurno je od hladnoće, a sigurno je i najava većih problema, ako nastaviš da ga pališ u negrejanoj sobi. Pogledaj u papirima, obično piše koji su radni uslovi, temperatura od-do i sl. U tako ledenoj sobi se u tv-u kondenzuje i vlaga, ja se ne bih više zezao.

annoyer

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poena
170
Nemoj je gasiti dok ne otopli i nemas brige. Inace imas pregrst opisa kako kvarova tako i nacina popravki za slican problem tkzv "vertikalna linija".

OP
OP
dzudzubajac

dzudzubajac

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2005
Poena
505
Nemoj je gasiti dok ne otopli i nemas brige. Inace imas pregrst opisa kako kvarova tako i nacina popravki za slican problem tkzv "vertikalna linija".

da je ne gasim 10 dana??

U principu ne volim da držim upaljene uređaje kada nisam kod kuće (uključujući i plinsku peć), nikad ne znaš šta može da pođe po zlu...

A probao sam prvo da potražim po netu, za ove linije najčešće kažu da je otišlo neko kolo ili displej...

SickMF

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2004
Poena
405
Verovatno je mislio "nemoj da pališ dok ne otopli u gajbi":)

Vrh Dno