Šta je novo?

Honor Magic 6/Pro

Ako je naručen zeleni neće biti nikakvih tragova korišćenja. 4 meseca i evo ni tačkice.
Pa da iz tog razloga smo se odlučili za zeleni da smanjimo mogućnost habanja..
@Proday cisto reko da vidim koji..nasao sam na kp honor punjač mislim da je viljuska za Američko tržište pa mora adapter..ispod 3 hiljade kosta..
 
Ako te ne mrzi da se cimaš sa adapterom, eto rešenja. Inače i u Kini je takođe viljuška, čisto da znaš ;)
 
Iskreno, mislim da je kamera drugačije, ne obavezno bolja.

Evo par primera.

Pogledajte prilog 449191

Magic 6 Pro


Pogledajte prilog 449192

Magic 5 Pro



Pogledajte prilog 449199

Magic 6 Pro


Pogledajte prilog 449200

Magic 5 Pro

Telephoto je definitivno bolja na 5 Pro-u

Pogledajte prilog 449205


5 Pro


Pogledajte prilog 449206

6 Pro


Ne znam, prosudite samo, ovo je čini mi se onaj "authentic" mod, gde je najmanje neke čudne "plave" (najviše se vidi na UW). Ima toga i na 5 Pro nažalost, ali koliko vidim (a i po Benchmark testu Pure 70) na 6 ima još više, moram da priznam da ne razumem zašto Honor ne ispravi to..

Samo u pojedinim situacijama se to vidi, ali tu je.

Osećaju se i bolje performanse (posebno jer je nov), ali nažalost ljudi, bez obzira na sve testove, prošlo je vreme kada smo morali da menjamo telefone svake godine jer su novi modeli svake godine bili bolji, tako da je moj zaključak da se juri najbolja ponuda i radiće to lepo par godina a još bolje je kupiti polovan posle barem godinu dana (pogledajte cenu P60 Pro).

Dati 150-180k za telefon u odnosu na ovaj od 55-60k mi je sad nezamislivo.
Hvala puno na poredjenju na fotkama, verujum da nije tolika razlika ni na fotkama npr ljudi, portreta...
 
Koliko Android nadogradnji garantuje Honor za ovaj model?
 
Mislim da sam negde pročitao 4 godine? Neka me neko ispravi ako grešim..

Inače, ja sam moj Magic 6 prodao, razmišljao sam par dana da li da ga otvorim, ali sam odlučio da ga prodam. Dosta je pomoglo i korišćenje izloženog modela u delta citiju, koji je radio loše :) mada kapiram da je to demo model, ali neka.. :) ništa me nije oduševilo na prvi pogled tamo, tako da će usreciti nekog drugog:)
 
Iskreno, mislim da je kamera drugačije, ne obavezno bolja.

Evo par primera.

Pogledajte prilog 449191

Magic 6 Pro


Pogledajte prilog 449192

Magic 5 Pro



Pogledajte prilog 449199

Magic 6 Pro


Pogledajte prilog 449200

Magic 5 Pro

Telephoto je definitivno bolja na 5 Pro-u

Pogledajte prilog 449205


5 Pro


Pogledajte prilog 449206

6 Pro


Ne znam, prosudite samo, ovo je čini mi se onaj "authentic" mod, gde je najmanje neke čudne "plave" (najviše se vidi na UW). Ima toga i na 5 Pro nažalost, ali koliko vidim (a i po Benchmark testu Pure 70) na 6 ima još više, moram da priznam da ne razumem zašto Honor ne ispravi to..

Samo u pojedinim situacijama se to vidi, ali tu je.

Osećaju se i bolje performanse (posebno jer je nov), ali nažalost ljudi, bez obzira na sve testove, prošlo je vreme kada smo morali da menjamo telefone svake godine jer su novi modeli svake godine bili bolji, tako da je moj zaključak da se juri najbolja ponuda i radiće to lepo par godina a još bolje je kupiti polovan posle barem godinu dana (pogledajte cenu P60 Pro).

Dati 150-180k za telefon u odnosu na ovaj od 55-60k mi je sad nezamislivo.
Slažem se u vezi menjanja telefona. Da sestric nije slomio svoj telefon ja bih četvrtu godinu koristio P40Pro.
Imam M5P i nije mi neki prelaz, onako "na oko" stato se tiče brzine. Normalno više memorije i kamera je bolja ali ne previše da bi mi bilo vaaauuu.
Najveći napredak mi je sto imam Google pa mi integracije i veze mnogo lakše.
Ali i bez toga nije bilo toliko otezavajuce
 
Телефон лети, скоро колико и бајс.

Највећи утисак флуидност и брзина, лепо изгледа све то. Чекам и камере да мало више користим па да се одушевим.
Екран такође одличан.

Највећи негативни утисак је изглед magic os-а.
Ваљда то тако изгледа када од свакога узмеш по мало, и онда пуца несклад у димензијама свуда. Иако је све у систему смањено до минимума, једна воцап нотификација заузме петину екрана са свега пар слова. Некако се не сналазим најбоље са овим темама признајем, могуће да ту леже решења иконица и виџета и свега осталог. Долазим са oxygen os-a па је потребно мало привикавања на ово.

Пробао сам и nova launcher, али и на прошлом и на овом телефону не ради то баш најбоље са овим фул скрин гестурима.

И да, батерија је невероватна.
 
Ni plastični telefoni se ne izgule, ako se u par dana skine maska i opere, a telefon obriše. Uzmi lepo providni silikon, pa se sva štroka vidi odmah i natera te da središ, a i vidi ti se estetika tog zelenog telefona!
 
Nema prodaje 😂 gospodji ženi se svidja bas 😁
Jel zna neko jel ima maskica za njega a da ima unutar maske mikrofiber postavljen?
Ja koristim obicnu providnu na tom zelenom, nakon mesec dana nikakvih problema, habanja... Sve je super. Nemas potrebe da imas bilo kakav mikrofiber pozadi da ruznis telefon nepotrebno.
 
Malo je van teme ali je vezano za honor.
Zanima me je li nekad netko prednaručio neki honor pa kad je dobio uređaj onda ispunio obrazac na honorovoj stranici za poklone. Zanima me dobije li se na mail potvrda da je kao sve ok ili samo posalju bez kakvih obavijesti(prednaručio honor 200 pa se nadam da me nece izraditi za punjac,sat i zvučnik)
 
Malo je van teme ali je vezano za honor.
Zanima me je li nekad netko prednaručio neki honor pa kad je dobio uređaj onda ispunio obrazac na honorovoj stranici za poklone. Zanima me dobije li se na mail potvrda da je kao sve ok ili samo posalju bez kakvih obavijesti(prednaručio honor 200 pa se nadam da me nece izraditi za punjac,sat i zvučnik)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240711_213921_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_20240711_213921_com.google.android.gm.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 64
  • Screenshot_20240711_214045_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_20240711_214045_com.google.android.gm.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_20240711_214104_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_20240711_214104_com.google.android.gm.jpg
    63 KB · Pregleda: 57
Malo je van teme ali je vezano za honor.
Zanima me je li nekad netko prednaručio neki honor pa kad je dobio uređaj onda ispunio obrazac na honorovoj stranici za poklone. Zanima me dobije li se na mail potvrda da je kao sve ok ili samo posalju bez kakvih obavijesti(prednaručio honor 200 pa se nadam da me nece izraditi za punjac,sat i zvučnik)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240711_222132_com.microsoft.office.outlook_edit_56652632835992.jpg
    Screenshot_20240711_222132_com.microsoft.office.outlook_edit_56652632835992.jpg
    103.6 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240711_222137_com.microsoft.office.outlook_edit_56674794017077.jpg
    Screenshot_20240711_222137_com.microsoft.office.outlook_edit_56674794017077.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 54
Најгори део овог телефона су ми нотификације. И то како изгледају и то како се понашају.
Одмах да се оградим да сам можда ја омашио неку опцију.

Али ми глупо да нотификација потпуно пали екран, па се опет враћа на AOD, уместо само да је прикаже на затамњеном екрану. Досадно је када су конверзације у питању па константно стижу нотификације које пале и гасе екран.
Исто, никако да нађем да нотификација приказује банер док се користи екран, али да крије садржај поруке (као на закључаном екрану). Тако да или само нотификација у ћошку, или излази цела порука, нема средине. А могла би за то да се лепо пилула искористи рецимо.

А други гори проблем је да ми нотификације доста касне, не знам како је код вас?
Вибер и не стигне често, подсетник јуче рецимо каснио 20ак минута. Подсетник. Очекујем следеће да и аларм окасни.
Да ли то батерија јако убија апликације, али не видим да ми је нешто око тога укључено.

И и даље ми је невероватно да нотикациони центар овако ружно изгледа, много све то огромно.
 
Kod mene Direct4.me aplikacija kasni sa obaveštenjima periodično, ne uvek. Ne znam zbog čega se to dešava. Ostale rade okej, nisam primetio kašnjenje.
 
Ovde imaš opciju da pali-gasi ekran kada stigne notifikacija, slika u att.

Što se tiče sakrivanja notifikacije kada je ekran upaljen, toga koliko ja znam nema. Moram da priznam, da mu ja lično i ne vidim upotrebnu vrednost. Mislim teoretski da, ako dok nekom pokazujem nešto, ne želim da taj vidi notifikaciju koja stigne, no to je bar kod mene 1 na 10k notifikacija 😁

Nemam nikakav problem sa kašnjenjem notifikacija, isto tako ništa oko podešavanja istih nisam čačkao. Iskustvo me naučilo tu kod kineza kad kreneš da petljaš, teško tebi. I ni sa jednim telefonom, čak bio to i Šaomi, nisam imao problema sa notifikacijama.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240715_123305_com.hihonor.systemmanager.jpg
    Screenshot_20240715_123305_com.hihonor.systemmanager.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 34
Kod šaomija mi gmail nije izbacivao notifikacije (rn5, rn10 pro, rn12 pro) i nikad nije ustanovljeno zašto, na kraju sam bio primoran da pređem na outlook. Ovde radi bez problema.
 
Ovde imaš opciju da pali-gasi ekran kada stigne notifikacija, slika u att.

Što se tiče sakrivanja notifikacije kada je ekran upaljen, toga koliko ja znam nema. Moram da priznam, da mu ja lično i ne vidim upotrebnu vrednost. Mislim teoretski da, ako dok nekom pokazujem nešto, ne želim da taj vidi notifikaciju koja stigne, no to je bar kod mene 1 na 10k notifikacija 😁

Nemam nikakav problem sa kašnjenjem notifikacija, isto tako ništa oko podešavanja istih nisam čačkao. Iskustvo me naučilo tu kod kineza kad kreneš da petljaš, teško tebi. I ni sa jednim telefonom, čak bio to i Šaomi, nisam imao problema sa notifikacijama.
Да да, али буди се цео екран, нема опције сличној edge light нпр, или како се већ зове. Или неки други начин који би користио олед.

Мало сам у међувремену користио камеру, нисам чачкао про мод.
По дифолту је укључен vibrant филтер, баш убија боје, пастелне не постоје. У natural моду изгледа природније. Зависи шта се коме свиђа.
Портрет одличан, мало пеглања фаце али ништа значајно, Одсецање и замућивање околине предобро, праменове косе извуче.

Ноћне фотографије исто добре, све док нема неког тачкастог јаког осветљења у околини, целу слику баца у неки жути тон онда.

Све у свему опет, баш добар заокружен телефон.
 
Nazad
Vrh Dno