Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Hteo sam ovo da podelim sa vama pre par dana kolega kupio S24 + pa mu ja zalepio staklo na phone i opalio par fotki u kancelariji malo vecoj standarno vestacko osvetlenje kako to biva u kancelarijama, opalio par portreta sa s24 i sa Magicom 5 iiiiii u tih desetak fotografija HM5 je toliko bolje kvalitetnije i lepse fotke napravio da vi ne mozete da verujete, tačno sam pomislio da sam na mestu kolege smorio bi se zestoko, S24 nekako tamnije fotke sa puno senke i kada cropujes nema jasne linije nema ni blizu detalja jos boken efekat nesto netacan odsekao lose portret koleginice.
 
Hteo sam ovo da podelim sa vama pre par dana kolega kupio S24 + pa mu ja zalepio staklo na phone i opalio par fotki u kancelariji malo vecoj standarno vestacko osvetlenje kako to biva u kancelarijama, opalio par portreta sa s24 i sa Magicom 5 iiiiii u tih desetak fotografija HM5 je toliko bolje kvalitetnije i lepse fotke napravio da vi ne mozete da verujete, tačno sam pomislio da sam na mestu kolege smorio bi se zestoko, S24 nekako tamnije fotke sa puno senke i kada cropujes nema jasne linije nema ni blizu detalja jos boken efekat nesto netacan odsekao lose portret koleginice.
Dobija sad iskoro S24 serija update camere gde se pominje da ce ispraviti te mracne i blede boje 😁
 
Pozdrav.
Nov sam na forumu i planiram da uzmem H5P. Nigde nisam nasao podatak osim na gsm areni za display port odnosno povezivanje na monitor ili televizor preko adaptera type c na hdmi. Da li neko ima iskustva da li je pokusavao i kako radi?
Odlicno radi, ja sam povezivao sa onim kablom od motorole edge 20 pro. Radi sve bez greske, odmah prebacuje sliku na ekran, nema lagova ni nista, dok bezicnim povezivanjem se oseti nekad blago seckanje
 
Po recenzijama dosta lošiji od konkurencije. E sad ja nemam taj telefon, razmišljam da ga kupim i gledam dosta recenzija i iskustava korisnika i svugde se navodi da je to glavna mana. Znači fotoaparat (fotografije) su super i totalno konkurentne drugim flagship telefonima ali kamera (video zapis) dosta zaostaje.
Koliko se sećam bilo je govora o tome i u ovoj temi
 
Bilo bi lepo da neko ovde onda napiše, bez onoga sve u superlativu kako se obično piše, nego realno, kakav je video, šta je + a šta -... Ja lično ne očekujem da bilo koji proizvođač bude kao Apple aili generalno kako izgleda
 
U kojim uslovima da snimim video? Poslaću ti pa sam proceni. Nadam se da imaš IPhone da možeš lakše da uporedi.
Ili da ti pošaljem za iste uslove snimke sa M5 i 14PM? Ima supruga 14PM,mogu da napravim snimak sa oba.
 
Imam iPhone 15, može. A kako tebi deluje kad gledaš snimak na njemu i na 14 pro?
 
Veruj mi da me nije Interesovalo da poredim. Ja verujem u priču da Apple ima najbolji video i držim se toga.
Šta da proveravam kad je tako, rekli oni što znaju.
Ovo nije šala, stvarno mislim.
Ali, pre neko veče sam snimao dete sa 14PM. Sijalica, bilo malo mračno. Snimak pun šuma, razočarao sam se.
Večeras ponavljam uslove i poredim sa HM5P.
 
Video je super, meni možda i bolji od foto, jedina mana je što pod nekim uglovima uhvati zrak sunca/sijalice. Ja snimam uglavnom u 4K 60fps, nema ni malo laga.
 
Meni je baterija odlicna, uz napomenu da imam Kinesku verziju (baterija je 5450mah i silikon karbonska je umesto 5100mah li-po na global). Volte iskljucen. Iako je China rom, nisam dobio jos update na a14.
 

Prilozi

  • IMG_20240213_222004_144.jpg
    IMG_20240213_222004_144.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 39
Jel može da se podesi da ovde(na slici) pokazuje prvo aplikacije koje se najčešće koriste a ne po imenu aplikacije?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240216_223626.jpg
    Screenshot_20240216_223626.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 36
Meni je baterija odlicna, uz napomenu da imam Kinesku verziju (baterija je 5450mah i silikon karbonska je umesto 5100mah li-po na global). Volte iskljucen. Iako je China rom, nisam dobio jos update na a14.
E ovo je ono zbog čega nikada neću moći da cenim i opušteno uzmem brend kao što je Honor. Znači verzija za Aziju je bolja od global za jaču bateriju, dužu i bolju softversku podršku. Kao što Samsung recimo gura exynos za evropsko tržište a sd za usa i svoje. I sad treba da jurim po svetu bolje verzije ili da kupim telefon koji je dobar i isti za ceo svet... izbor je lak. Svi rastežu softver, u etapama, regioni, ne dobiju svi sve od mogućnosti. I dalje je Apple tu zadao domaći svima.
 
Ne znamo da li je nova baterija bolja od li-po tehnologije baterija. Sad su se hvalili unapređenom drugom generacijom baterije...
 
Pa sad ne znam baš koliko je Apple po tom pitanju softvera podjednako otvoren prema svima, tj da neka tržišta ne favorizuje u odnosu na druga...
 
Pa za početak je veća za 350 mah što je dosta.

Ne računajući silovanje od strane EU za sideloading, ne znam gde Apple zakida neko tržište za funkcije iOS-a. Ili kom regionu sveta apdejt stiže sa nekoliko nedelja/meseci kašnjenja. Kad izađe novi apdejt, makar to bio i mali security, dostupan je u isto vreme celom svetu. I ne mislim da je Apple divan i dobar, korporacija ko korporacija, samo ipak sve svoje korisnike jednako tretira.
 
Odlicno radi, ja sam povezivao sa onim kablom od motorole edge 20 pro. Radi sve bez greske, odmah prebacuje sliku na ekran, nema lagova ni nista, dok bezicnim povezivanjem se oseti nekad blago seckanje
Hvala puno. I jos da li moze neko samo da mi odgovori da li postoji private space kao recimo na xiaomi telefonima? Na primer kaziprst otvara standardni ekran a palac private?
 
Pa za početak je veća za 350 mah što je dosta.

Ne računajući silovanje od strane EU za sideloading, ne znam gde Apple zakida neko tržište za funkcije iOS-a. Ili kom regionu sveta apdejt stiže sa nekoliko nedelja/meseci kašnjenja. Kad izađe novi apdejt, makar to bio i mali security, dostupan je u isto vreme celom svetu. I ne mislim da je Apple divan i dobar, korporacija ko korporacija, samo ipak sve svoje korisnike jednako tretira.
Mislio je na AppStore, koji nije isti u svim regionima, pa svi registruju USA.
 
Mislio je na AppStore, koji nije isti u svim regionima, pa svi registruju USA.
Jasno je, ali obrni okreni, napišeš u polju da si iz Amerike i nema ograničenja. U ovom slučaju treba da idem u Kinu ako hoću bolju bateriju ili da menjam onaj csc na Samsungu ili da se igram sa Sizuku aplikacijom na Pixelu da bih imao osnovne funkcije da ne puca mreža. Ljudi sa ovog foruma se prijavljuju za beta testiranje a kao nije bitno kad će apdejt. Samo kažem, budimo realni šta je dobro a šta nije. Mogao bih da napišem esej šta nije dobro na ajfonu, ali u onoj drugoj temi.
 
Pa za početak je veća za 350 mah što je dosta.

Ne računajući silovanje od strane EU za sideloading, ne znam gde Apple zakida neko tržište za funkcije iOS-a. Ili kom regionu sveta apdejt stiže sa nekoliko nedelja/meseci kašnjenja. Kad izađe novi apdejt, makar to bio i mali security, dostupan je u isto vreme celom svetu. I ne mislim da je Apple divan i dobar, korporacija ko korporacija, samo ipak sve svoje korisnike jednako tretira.
U stvari mislio sam na App Store jer po pitanju aplikacija nisu baš podjednako nastrojeni ka svim tržištima i iako su svi jednaki, neka tržišta su ipak jednakija od drugih. Naravno, to nije baš isti slučaj kao kada pričamo o kineskim telefonima u Kini i onim van Kine (global) ali eto da kažem da ni jabuka nije cvećka.
 
Razlika u App Store kod Apple je što npr. kod nas ima aplikacija Lidl Plus (za Srbiju namenjena), na USA prodavnici je nema, takođe neka aplikacija za Poresku i slično, njih nema na USA prodavnici. To su te razlike i problemi oko Apple prodavnice? Što se tiče softvera i podrške, tu stvarno nema šta da se komentariše, Apple pušta nadogranju istog sata, istog minuta i skenude svima! Kraj razgovora oko podrške i softvera što se tiče toga, svašta im se može zameriti ali ovo ne. Veća mi je zamerka što nema Srpski jezik a prodaje se legalno u Srbiji...
 
U SRB zakonska obaveza je garancija od 2 godine.
 
Evo neke stvari u kameri koje fale u honora, a imam ih na p40 pro, cisto ako jos neko odluci preci na njega.
  • light painting (zvijezde, slapovi, auta u pokretu)
  • ai opcija u hi res modu
  • raw snimanje u pro modu na telephoto kameri
Ovo troje sam stalno koristio, bas razocaranje.

Još par primjedbi, gotovo svaki video na suncu mi ima nenormalan lense flare, a vidim da i drugi ljudi s time imaju problem.
Također telefon nije dobro izbalansiran, osjecaj drzanja u ruci je dosta los.

Izasao me 600e, pa kontam necu bar izgubit pare na njemu, al bas sam razocara.
 
Evo neke stvari u kameri koje fale u honora, a imam ih na p40 pro, cisto ako jos neko odluci preci na njega.
  • light painting (zvijezde, slapovi, auta u pokretu)
  • ai opcija u hi res modu
  • raw snimanje u pro modu na telephoto kameri
Ovo troje sam stalno koristio, bas razocaranje.

Još par primjedbi, gotovo svaki video na suncu mi ima nenormalan lense flare, a vidim da i drugi ljudi s time imaju problem.
Također telefon nije dobro izbalansiran, osjecaj drzanja u ruci je dosta los.

Izasao me 600e, pa kontam necu bar izgubit pare na njemu, al bas sam razocara.
Cek, ne moze da slika zvezdano nebo, tragove svetla od automobila? Jesi probao da vidis dal slucajno sa strane imas onu strelicu za download tih modova u kameri?
 
Mislim da svi malo terate mak na konac..

Da li je najbolji uredjaj na svetu, pa i ne.
Da li ima nekih mana, naročito sw nedostataka, naravno.
A sa druge strane priča o balansu je za malu decu. Fiziku ne možeš da prevaris, nadji odokativno srednju tačku i probaj da drzis telefon na jednom prstu kao klackalicu. Videćeš da stoji.. Ako i koji gram ima više gore, nego dole, a ti to osetiš, onda...
 
Nazad
Vrh Dno