Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

E jedino što još nisu uradili kako treba je aperture mode i tu baš zaostaju za konkurencijom. Optički na 3.5x tj 90mm je ok ali softverski baš loš tj vidi se da je veštački.
 
Ima. Nisam jos dobio Androdi 14. Ja cekam da regularno stigne za region Srbije.
 
Mene vise čudi što security update ne stiže, poslednji je februarski, ovoliki gap nije bio do sad.
 
Inače od poslednjeg update-a na android 14 nisam ni jednom imao problem sa stock dialer-om. Nadam se da neću ovim da ga ureknem :)
 
Ležao na betonu i pogodi ga košarkaška lopta, i to ne mnogo jako, tri puta odskočila pre udarca... Tako da sad znamo izdrzljivost i ovog stakla.
Jel neko menjao ovo staklo, da li ima gde kod nas da se nabavi ili da čekam sa aliexpresa?
IMG-36ae7d268671028128fd8ee0018b9dc5-V_edit_88832004786112.jpg
 
Bio sa maskom, ali maska štiti samo ako je potpuno ravna površina bez imalo izbočina. Kontao sam da probam sam da zamenim, malo da se zanimam, a i izgleda mi da se menja nezavisno od poledjine. Svakako ću pozvati par servisa čisto da se raspitam.
Inače linija se uopšte ne primećuje na slikama kada se slika od svetla. Ali zato ka svetlu je sad nemoguće uhvatiti upotrebljivu sliku. Da je makar otišla linija desno na široko ugaonu umesto na glavnu :)
 
Tako i treba, zvao sam sad servis.
Menja se celo zadnje staklo: 100e
Ako se menja i prednje staklo dolazi ceo okvir sa baterijom, sve ukupno: 450e
Za malo pa jeftinije nov uzeti haha
Ne lomite stakla 😀
 
Ne znam kakav je vaš dojam, ali mislim da je sa MagicOS 8 primetno bolja situacija sa zoom fotkama.

Ovo dole je uslikano na x15, dok se ljuljam, zoom i boom...
 

Prilozi

  • IMG_20240518_131533.jpg
    IMG_20240518_131533.jpg
    204.3 KB · Pregleda: 55
Treba mi savet za drugara, kako bese zna li ko kada se uzme telefon preko operatera premijum klasa i pravi problem i verovatno je hardverski problem posto nije proslo 6m oko 5m je proslo kako ga je uzeo da li ima pravo da izricito trazi nov telefon da li ga stiti neki zakon o potrosaču ili moze samo na popravku u garantnom roku?
 
Treba mi savet za drugara, kako bese zna li ko kada se uzme telefon preko operatera premijum klasa i pravi problem i verovatno je hardverski problem posto nije proslo 6m oko 5m je proslo kako ga je uzeo da li ima pravo da izricito trazi nov telefon da li ga stiti neki zakon o potrosaču ili moze samo na popravku u garantnom roku?
Ima, ja sam tako u 5. Mesecu i dvadesetom danu dobio HM5P umesto smrdljive Motorole..

Prilikom reklamacije bude izričit da ne želi da se isti popravlja.
 
Treba mi savet za drugara, kako bese zna li ko kada se uzme telefon preko operatera premijum klasa i pravi problem i verovatno je hardverski problem posto nije proslo 6m oko 5m je proslo kako ga je uzeo da li ima pravo da izricito trazi nov telefon da li ga stiti neki zakon o potrosaču ili moze samo na popravku u garantnom roku?
Ukoliko je reklamacija opravdana ( to mora servis da potvrdi) kupac ima pravo da bira nacin resavanja reklamacije u prvih 6 meseci od dana kupovine . Moze da bira popravku, zamenu ili raskid ugovora. To stoji u zakonu o zastiti potrosaca.
 
Treba mi savet za drugara, kako bese zna li ko kada se uzme telefon preko operatera premijum klasa i pravi problem i verovatno je hardverski problem posto nije proslo 6m oko 5m je proslo kako ga je uzeo da li ima pravo da izricito trazi nov telefon da li ga stiti neki zakon o potrosaču ili moze samo na popravku u garantnom roku?
Ja sam tako zamenio P50 pro, ali servis mora da pregleda prvo. I kao sto su rekli, naznaci da zelis zamenu
 
Pregled servisa se podrazumeva, neće niko na lepe oči menjati uređaj... Ali bitna stvar je u reklamacionom listu odmah napomenuti.
 
14 ica..
Odradio sam ono sa nemačkim e simom, i stigao update odmah...

Edit
Vidim da neko pominje zadnje staklo
Pošto ne volim da mi se skuplja prašina i otisci prstiju, uzeo sam camshield nillking futrolu od starta
Jeste malo glomaznija, I ova vratanca za kameru moraju da se "razrade" ali nema opasnosti barem za kameru...
1000018235.jpg
 
Jeste poboljšan zoom ali mi se čini da se baterija malo pogoršala. Na A13 mi nisu stizala obaveštenja o potrošnji aplikacija, a na 14 mi konstantno stiže da IG troši dosta energije i kada ne ulazim na nalog 🤔
 
Jeste poboljšan zoom ali mi se čini da se baterija malo pogoršala. Na A13 mi nisu stizala obaveštenja o potrošnji aplikacija, a na 14 mi konstantno stiže da IG troši dosta energije i kada ne ulazim na nalog 🤔
To ne znači da baterija kraće traje (meni čak i malo duže) nego da je battery management još agresivniji (što objašnjava bateriju) a IG se očigledno konstantno syncuje, na šta utiče i usage pattern.

Nema potrebe da ulazis u nalog, IG sve vreme radi u pozadini i izbacuje ti reklame na osnovu tvog ekrana i mikrofona :) Spyware prve klase.

Možeš ručno da setujes IG da se ne ponaša ovako, malo kroz app, malo kroz battery management.
 
3.5x, 10x, 15x
 

Prilozi

  • IMG_20240520_133550.jpg
    IMG_20240520_133550.jpg
    399.8 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20240520_133556.jpg
    IMG_20240520_133556.jpg
    230.9 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20240520_133605.jpg
    IMG_20240520_133605.jpg
    196.1 KB · Pregleda: 34
Pokusavam preko nemackog esima i my truphone da se apdejtujem na 14 ali mi, kad izaberem onu varijantu od besplatnih 100mb i prijavim preko Gugla, izbacuje "Device locked or doesnt support eSIM". Pomoc?
 
Nazad
Vrh Dno