Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Kameru koristim svakodnevno za posao i pored toga sto posedujem Canon R3. Igram PUBG povremeno a Rise of Castles svaki dan. Mreze, komunikacija... nemam razloga da ga kudim a ni da ga dizem u nebesa jer nije idealan kao sto ni jedan nije. Ono sto me najvse nervira je sto nema opcija da se ikone vide bez imena aplikacije a microsoft launcher me nervira. To mi jedno smeta.
Evo sta sve koristim od aplikacija. Na dnevnom nivou bar pola od ovoga sto je instalirano.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240223_124111.jpg
    Screenshot_20240223_124111.jpg
    117 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_20240223_124425.jpg
    Screenshot_20240223_124425.jpg
    133.7 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_20240223_124429.jpg
    Screenshot_20240223_124429.jpg
    124.1 KB · Pregleda: 28
Ne znam, meni lici da se nije navikao na softver. Ja koristim EMUI, moji ukucani Samsungov. Za mene je samsungo odvratan i EMUI ili Magic OS su mi najbolji. Eto ako cemo vec o softverima. Ako ti se ne svidja, menjaj telefon, ali ako ti ne odgovara, to nije razlog da flegsip bude najgori. Izvinices. Potencijal kamere i baterije je na vrhunskom nivou flegsip uredjaja. Kameru najbolju mozes imati jedino na fleg sip uredjajima. Srednje klasni telefoni najbolju kameru ne mogu imati. Ta kamera moze biti solidna. Performanse takodje. Nemoj se naci uvredjen al msm da preterujes s time. Mora da poseduje sve fleg sip za tu cenu, i tu se apsolutno slazem. Razumem da neko nine zadovoljan kamerom ili baterijom pa da kaze da je za tu cenu puno. Ali softver je stvar ukusa o kojima se znate i sami ne raspravlja. Ta cena je takva bas zbog toga. Prosetaj ovde kroz samsung ili apple temu pa ces videti i tamo probleme o softverima. Ja sam se samo nadam da azuriranje moze da donese poboljsanje baterije i za mene dosta. Trenutno verziju koju imam, baterija je ok, i msm da cu se zadrzati na njoj jedno duze vreme.
Slozio bi se sa tobom od prve do zadnje reci 👍
 
Mene najvise zanima definicija izraza"zahtevan korisnik"
Vecina posle toga napise,mnogo pricam,koristim drustvene mreze,saljem mejlove,cetujem,gledam filmove, youtube,slikam,snimam,slusam muziku imam.prikacen sat,slusalice odigram neku igricu da ubijem vreme
Koliko razumem.to je normalna stvar danas ,samo ti treba jaka baterija
Od ostatka hardvera zavisice neki parametri ali ne.svi
Tako da.i dalje ne razumem izraz zahtevan korisnik a svuda se koristi
Sve ovo što si naveo ulazi u prosječnog korisnika. Jer se radi o manje zahtjevnim operacijama, gdje treba 3-4GB RAM-a od 12 i snap iz middle range serije, sve će raditi ok. Za sve ovo što si naveo nema pregrijavanja uređaja jer ne radiš grafički zahtjeve operacije.

Eno magic 6 lite ima najbolju autonomiju, ne znam kakva mu je kamera i ekran, ali vjerujem da bi većinu korisnika itekako zadovoljavao takav uređaj za sve ove manje zahtjevne operacije koje si naveo. Čemu onda kupovina HM5 za 3x više love jer jedino kamera odskače u ovom primjeru, snap gen 2 i adreno 750 i 12GB rama tebi definitivno ne treba.

Razlika između prosječnog i zahtjevnijeg korisnika nije u tome koliko čega koristiš nego što točno koristiš i koliko je potrebno snage i grafike za tu radnju. Ti možeš punit 2x dnevno mob i slušati glazbu cijeli dan i dopisivati se na messangeru 24h/dan i dalje si prosječan korisnik. Nisi li nikad vidio u recenzijama "Za zahtjevnije korisnike tu je snap gen 2..." itd...
 
A druze ne treba mozda ni meni ali volim da imam i u mogucnosti sam da si to priustim. Sve je stvar afiniteta. To je kao da neko ko je samac vozi S klasu i to iskljucivo po gradu a ti pitas sta ce ti. Voli covek da ima, Moj cale ima Iphone 15 pro max koji mu ne treba jer mu dnevne potrebe zavrsava i nokia 3310 ali voli da ima, kupio i mac book da upari . ni on mu ne treba jer na njemu gleda samo ebay sto realno moze sa bilo kojom kantom od laptopa ali kupio, moze da plati i voli da ima. Uvek je imao naskuplji telefon od kad je mobilna telefonija pocela da funkcionise. A realno, ne treba mu.
 
Poslednja izmena:
A druze ne treba mozda ni meni ali volim da imam i u mogucnosti sam da si to priustim. Sve je stvar afiniteta. To je kao da neko ko je samac vozi S klasu i to iskljucivo po gradu a ti pitas sta ce ti. Voli covek da ima,
Slažem se s tobom, ali prosječan korisnik ne vidi mane kao zahtjevniji korisnik, to je sve što mogu reći. Nitko ne govori da je mob smeće, ja vidim problem samo u softveru kod onih stvari što me smeta, sve drugo je ok.
 
Sve ovo što si naveo ulazi u prosječnog korisnika. Jer se radi o manje zahtjevnim operacijama, gdje treba 3-4GB RAM-a od 12 i snap iz middle range serije, sve će raditi ok. Za sve ovo što si naveo nema pregrijavanja uređaja jer ne radiš grafički zahtjeve operacije.

Eno magic 6 lite ima najbolju autonomiju, ne znam kakva mu je kamera i ekran, ali vjerujem da bi većinu korisnika itekako zadovoljavao takav uređaj za sve ove manje zahtjevne operacije koje si naveo. Čemu onda kupovina HM5 za 3x više love jer jedino kamera odskače u ovom primjeru, snap gen 2 i adreno 750 i 12GB rama tebi definitivno ne treba.

Razlika između prosječnog i zahtjevnijeg korisnika nije u tome koliko čega koristiš nego što točno koristiš i koliko je potrebno snage i grafike za tu radnju. Ti možeš punit 2x dnevno mob i slušati glazbu cijeli dan i dopisivati se na messangeru 24h/dan i dalje si prosječan korisnik. Nisi li nikad vidio u recenzijama "Za zahtjevnije korisnike tu je snap gen 2..." itd...
Kamera ne mogu da se porede na tim mid rage i high, to sto smo mi obicni korisnici kako nas vi zahtevni imenujete i mi se razumemo u kvalitet kamere znamo sta zelimo i znamo sta mozemo da ocekujemo od nje, to su razlicite strane interesovanja
 
Sve ovo što si naveo ulazi u prosječnog korisnika. Jer se radi o manje zahtjevnim operacijama, gdje treba 3-4GB RAM-a od 12 i snap iz middle range serije, sve će raditi ok. Za sve ovo što si naveo nema pregrijavanja uređaja jer ne radiš grafički zahtjeve operacije.

Eno magic 6 lite ima najbolju autonomiju, ne znam kakva mu je kamera i ekran, ali vjerujem da bi većinu korisnika itekako zadovoljavao takav uređaj za sve ove manje zahtjevne operacije koje si naveo. Čemu onda kupovina HM5 za 3x više love jer jedino kamera odskače u ovom primjeru, snap gen 2 i adreno 750 i 12GB rama tebi definitivno ne treba.

Razlika između prosječnog i zahtjevnijeg korisnika nije u tome koliko čega koristiš nego što točno koristiš i koliko je potrebno snage i grafike za tu radnju. Ti možeš punit 2x dnevno mob i slušati glazbu cijeli dan i dopisivati se na messangeru 24h/dan i dalje si prosječan korisnik. Nisi li nikad vidio u recenzijama "Za zahtjevnije korisnike tu je snap gen 2..." itd...
OK, saznali smo šta je prosečan korisnik a šta je zahtevan korisnik, tj. šta po tvom viđenju te definicije on radi na telefonu?

Eto i mene kao i kolegu @kvaka22 zanima ta definicija uz ogradu da sam ja svakako prosečan korisnik.
 
Sve ovo što si naveo ulazi u prosječnog korisnika. Jer se radi o manje zahtjevnim operacijama, gdje treba 3-4GB RAM-a od 12 i snap iz middle range serije, sve će raditi ok. Za sve ovo što si naveo nema pregrijavanja uređaja jer ne radiš grafički zahtjeve operacije.

Eno magic 6 lite ima najbolju autonomiju, ne znam kakva mu je kamera i ekran, ali vjerujem da bi većinu korisnika itekako zadovoljavao takav uređaj za sve ove manje zahtjevne operacije koje si naveo. Čemu onda kupovina HM5 za 3x više love jer jedino kamera odskače u ovom primjeru, snap gen 2 i adreno 750 i 12GB rama tebi definitivno ne treba.

Razlika između prosječnog i zahtjevnijeg korisnika nije u tome koliko čega koristiš nego što točno koristiš i koliko je potrebno snage i grafike za tu radnju. Ti možeš punit 2x dnevno mob i slušati glazbu cijeli dan i dopisivati se na messangeru 24h/dan i dalje si prosječan korisnik. Nisi li nikad vidio u recenzijama "Za zahtjevnije korisnike tu je snap gen 2..." itd...
Pa ajde kad se vec ne slazes sa ovom konstatacijom, koje su to aplikacije koje izdvajaju prosecnog od zahtevnog korisnika? A da nisu igrice, drustvene mreze?
 
Kamera ne mogu da se porede na tim mid rage i high, to sto smo mi obicni korisnici kako nas vi zahtevni imenujete i mi se razumemo u kvalitet kamere znamo sta zelimo i znamo sta mozemo da ocekujemo od nje, to su razlicite strane interesovanja
Jesi li pročitao da sam napisao da kamera jedino odskače?
 
Slažem se s tobom, ali prosječan korisnik ne vidi mane kao zahtjevniji korisnik, to je sve što mogu reći. Nitko ne govori da je mob smeće, ja vidim problem samo u softveru kod onih stvari što me smeta, sve drugo je ok.
pa i to mane koje ti vidis je relativna stvar. mogu da upredim sa masom stvari iz realnog zivota ali je nevazno. jedna stvar je fakat, ni jedan nije bez mane. pitanje je samo koliko ces novaca da izdvojis za nesto sto ce da te nervira kako god okrenes. ovaj tel je najbolji u ceni za ono sto pruza i to je to. cemu god u zivotu da trazis manu, nacices je sigurno. tako je ne samo sa telefonima nego generalno sa tehnikom. ne postoji idealno. ja sam npr pre par meseci uzeo neki TCL tv 75inc 144hz QLED JAMO zvuk Dolby sound & Vison. Model iz 2022 god koji je kad je izasao kostao tipa 1500e , ja ga uzeo sad za 900. nasao sam mu 101 manu ali kad pustim netflix 4k, druze, bioskop. Realno ne treba mi jer mi je stari LG 55inc radio lepo ali 75... velicina.. kapiras.. :cool:
 
Poslednja izmena:
OK, čekamo i dalje da čujemo koje su to stvari koje se rade na telefonu a koje odvajaju prosečnog i zahtevnog korisnika tj kojim se koristi pun potencijal nekog telefona ove klase (nebitno jel HM5P, S24U ili neki sličan)...
 
Zahtevan korisnik bi trebalo da je ono, dve kartice, dosta poziva, više mejl adresa, duple aplikacije, igrice, uglavnom na mobilnom internetu...bar ja tako rezonujem. Ne znam koje se to zahtevne grafičke obrade i renderovanja rade na telefonu, a da nije ono tipa Snapspeed, Lightroom...Ali realno, One UI jeste bogatiji opcijama.
 
OK, čekamo i dalje da čujemo koje su to stvari koje se rade na telefonu a koje odvajaju prosečnog i zahtevnog korisnika tj kojim se koristi pun potencijal nekog telefona ove klase (nebitno jel HM5P, S24U ili neki sličan)...
Htio sam i ja da pitam ali si mu postavio vec dva puta pitanje pa cu te citirati:) Ja sam u fazi kupovine novog telefona i zelim flegsip i to prvenstveno zbog kamere i nadam se fluidnosti u sledece 3-4 god. jer A52s koji trebutno koristim posle 2 godine nije isti telefon...
A i ja koristim 2 kartice,2 vibera,3 email naloga,uparen sat i jos par stvarcica po potrebi ali sve to moze i sadasnji telefon uz malo štucanja da izgura..
 
Zahtevan korisnik bi trebalo da je ono, dve kartice, dosta poziva, više mejl adresa, duple aplikacije, igrice, uglavnom na mobilnom internetu...bar ja tako rezonujem. Ne znam koje se to zahtevne grafičke obrade i renderovanja rade na telefonu, a da nije ono tipa Snapspeed, Lightroom...Ali realno, One UI jeste bogatiji opcijama.
Upravo to i igrice, i naravno dosta multitaskinga po meni, gde bi vreme rada ekrana bilo preko 5.5h po meni
 
Kaze se onda gejmer,a ne zahtjevan korisnik.
Po meni,flegsip mora imati dobar softver koji ima sve moguce opcije za povezivanje,koji ne baguje,radi fluidno i koji lijepo izgleda.I ovo me najvise odvlaci od kupovine ovih Kineza mada,moram priznati,davno sam imao Honor nisam siguran je li bio 8 ili 9 i taj softver mi je,posle Samsungovog bio trenutno najbolji...
 
Zahtevan korisnik bi trebalo da je ono, dve kartice, dosta poziva, više mejl adresa, duple aplikacije, igrice, uglavnom na mobilnom internetu...bar ja tako rezonujem. Ne znam koje se to zahtevne grafičke obrade i renderovanja rade na telefonu, a da nije ono tipa Snapspeed, Lightroom...Ali realno, One UI jeste bogatiji opcijama.
Vidiš da po njegovom viđenju to spada u prosečnog korisnika (prva rečenica u odgovoru na komentar @kvaka22 koji je izneo iste potrebe/način korišćenja kao i ti ovde).
 
Kao što je neko gore pisao, svako kupuje šta želi i šta može da priušti. Ja da mogu, vozio bih Lamborginija do pijace i dete u vrtić. Kako god, ovo što je kolega vatreni opisao, kamere mu ne znače a treba mu nešto grafički jako, ja bih lično gledao ka Asus Roug-u ili kako se već zove. Moj kolega ga ima, gejmer je (iz nekog razloga na telefonu...mazohizam) i kune se u njega. A realno, ako tera igrice, sve ostalo će da leti. Kamere nisu bitne znači...
 
Zahtevan korisnik bi trebalo da je ono, dve kartice, dosta poziva, više mejl adresa, duple aplikacije, igrice, uglavnom na mobilnom internetu...bar ja tako rezonujem. Ne znam koje se to zahtevne grafičke obrade i renderovanja rade na telefonu, a da nije ono tipa Snapspeed, Lightroom...Ali realno, One UI jeste bogatiji opcijama.
Probaj renderirati ili obraditi video ili sliku sa adobe photoshop programom na middle range uređaju i na flagshipu, javi rezultat i reci kolika je razlika bila u vremenu dok to obradiš. Svaki mob će zavrtiti bilo koju igricu sa google playa ali neće svi imati iste performanse i FPS. Ne vjerujem da uopće postavljate takva pitanja na koje aplikacije i radnje se odnosi grafička obrada i brzina procesora
 
Uopšte nisam ulazio u to kome šta znači više a šta ne znači uopšte, koliko je softver/hardver dobar ili loš jer je to sve stvar lične preferencije (vidimo to na apsolutno svakoj temi o telefonima) samo me i dalje interesuje šta je to što odvaja zahtevnog od prosečnog korisnika pri čemu se ono što si naveo u prethodnom komentaru računa kao prosečan korisnik.
Probaj renderirati ili obraditi video ili sliku sa adobe photoshop programom na middle range uređaju i na flagshipu, javi rezultat i reci kolika je razlika bila u vremenu dok to obradiš. Svaki mob će zavrtiti bilo koju igricu sa google playa ali neće svi imati iste performanse i FPS. Ne vjerujem da uopće postavljate takva pitanja na koje aplikacije i radnje se odnosi grafička obrada i brzina procesora
Koliko ljudi realno ima potreb! u za tim i za ime Boga zašto bi iko to radio na telefonu? Ne verujem da uopšte postoji iko ko će to konstantno, kao jednu od aktivnosti raditi na telefonu
 
Zašto bih to radio na telefonu? Moje pitanje bi bilo i zašto igrati igre na telefonu, al ajd sad, to je druga tema...
Zato što nema svatko i jak laptop i flagship telefon, netko nema oboje pa možda želi investirati u flagship da bi dobar dio toga mogao odraditi na mobu umjesto pc-a. Naravno da se može. Ja koristim Excell svakodnevno, printer preko wiffija i tjt. Neke igre su namjenjene samo za mobitele ili je iskustvo igranja puno bolje preko mobitela, ljudi igraju, nije za suditi.
Uopšte nisam ulazio u to kome šta znači više a šta ne znači uopšte, koliko je softver/hardver dobar ili loš jer je to sve stvar lične preferencije (vidimo to na apsolutno svakoj temi o telefonima) samo me i dalje interesuje šta je to što odvaja zahtevnog od prosečnog korisnika pri čemu se ono što si naveo u prethodnom komentaru računa kao prosečan korisnik
Pričali smo o performancama. Uspoređivali smo zašto je potrebno 12GB rama snap gen 2 i adreno 750 i za što nije potrebno. Misliš li da nam trpaju rame i pumpaju procesore bez razloga iz godine u godinu?
 
Nigde nisam ni rekao da ne može ali... Ja ako želim da radim obradu videa i da se time bavim prvenstveno ću uzeti desktop/laptop na kojima je sigurno ugodnije raditi a verujem da svako ko može na dve-tri godine da daje €1k za flagship može da uloži potreban novac u pristojan desktop/laptop naročito ako mu je obrada videa jedna od primarnih aktivnosti i još ako je izvor prihoda a ne da se zeza sa tim na telefonu.

Long story short - mi sudeći po definiciji imamo jednog zahtevnog korisnika dok su svi ostali prosečni korisnici... Ili imamo još nekog ko radi obradu videa na telefonu?
 
Zato što nema svatko i jak laptop i flagship telefon, netko nema oboje pa možda želi investirati u flagship da bi dobar dio toga mogao odraditi na mobu umjesto pc-a. Naravno da se može. Ja koristim Excell svakodnevno, printer preko wiffija i tjt. Neke igre su namjenjene samo za mobitele ili je iskustvo igranja puno bolje preko mobitela, ljudi igraju, nije za suditi.

Pričali smo o performancama. Uspoređivali smo zašto je potrebno 12GB rama snap gen 2 i adreno 750 i za što nije potrebno. Misliš li da nam trpaju rame i pumpaju procesore bez razloga iz godine u godinu?
Mislim da gresis. Svako kome je to bitno, uzece komp jaci da to odradi a ne mob. Ako vec imas para za fleg sip, direktno znaci da imas za jak komp. Izvinices al sa ovime nisi upravu.
Nigde nisam ni rekao da ne može ali... Ja ako želim da radim obradu videa i da se time bavim prvenstveno ću uzeti desktop/laptop na kojima je sigurno ugodnije raditi a verujem da svako ko može na dve-tri godine da daje €1k za flagship može da uloži potreban novac u pristojan desktop/laptop naročito ako mu je obrada videa jedna od primarnih aktivnosti i još ako je izvor prihoda a ne da se zeza sa tim na telefonu.

Long story short - mi sudeći po definiciji imamo jednog zahtevnog korisnika dok su svi ostali prosečni korisnici... Ili imamo još nekog ko radi obradu videa na telefonu?
Uzeo mi rec izusta, po svemu sudeci, mislimda vatreni gresi i da gura sad temu u drugom pravcu. Daj da ne ulazimo vise u ovakvu bespotrebnu raspravu, nego da okrenemo kormilo nazad
 
Aplikacije Office paketa mozes da koristis najlaganije na bilo kom midrange-u,stampanje takodje.Ozbiljan graficki softver niko normalan ne bi instalirao na telefon niti se time bavio kako treba na ekrancicu od 6-7 inca...Poenta je da bi flegsip trebalo da ti obezbijedi najkvalitetniji hardver i softver koji ce pouzdano raditi duzi niz godina.Plus sto bi naravno trebalo i da je prepoznatljiv i statusni simbol-to se u ekonomiji izucava kao jedna vrsta cjenovnih paradoksa koliko me sjecanje sluzi...
 
Evo onda kontra pitanje. Čemu snapdragon gen 2, adreno 750 i 12GB rama konkretno na ovom uređaju? Za 2 sim kartice? Da li gmail app postaje zahtjevnija iz godine u godinu, slušanje glazbe, surfanje... ? Plaćamo li maglu? Molio bi ozbiljan odgovor na ovo pitanje. Ja sam ponudio odgovor, ali ako nitko ne obrađuje videa i besmisleno je biti gamer na mobitelu, koji je razlog pumpanja performansi? Nek se ima? Od viška glava ne boli? Da li je to?
 
a bog te... konzumerizam. sledece godine ce ovo biti kanta jer je izasao m7p i tko u nedogled. ja sam pre ovoga imao mid range Realme GT neo 2 i sve isto sam radio na njemku kao i na ovom. ovaj jedino ima bolju kameru ali buduci da na dve godine menjam tel taj sam dao sinu a ja uzeo ovaj a i zeni sam kupio isti. e sad, ona je pre ovog imala S20FE i tel koristi kao i 90 % zena. selfi, insta, surf, fb i slikanje hrane, izloga, kucnih ljubimaca i tako to. dakle, njoj ne treba flagship ali kada je sa S20FE presla na ovaj reka je u jbt kolko ovaj bolje radi, fluidinije brze otvara i td. dakle ima smisla to sto je snap gen2 i adreno i trt mrt.
 
Evo onda kontra pitanje. Čemu snapdragon gen 2, adreno 750 i 12GB rama konkretno na ovom uređaju? Za 2 sim kartice? Da li gmail app postaje zahtjevnija iz godine u godinu, slušanje glazbe, surfanje... ? Plaćamo li maglu? Molio bi ozbiljan odgovor na ovo pitanje. Ja sam ponudio odgovor, ali ako nitko ne obrađuje videa i besmisleno je biti gamer na mobitelu, koji je razlog pumpanja performansi? Nek se ima? Od viška glava ne boli? Da li je to?
Dao ti je covek odgovor na post iznad. Da bi prvenstveno mogao i posle 4-5 godina da radi normalno tj fluidno. Aplikacije sa azuriranjem postaju sve zahtevnije
 
i da, 512 ROM.. zena ima 15000 fotografija u telefonu. ja koji se fotografijom bavim 25godina, zivim od toga nemam u telefonu sa sve bekapom na google pa mozda 3000. ona platila dodatak 100gb na google jer joj malo 15 giga. eto cemu sluzi flagship. ona cuva sve, sve sto joj ikad iko poslao na viber vacap sve skrinshotove ma sve sve. kad sam prebacivao sa tel na tel to je trajalo ceo dan. isto tako i keva, brate 100giga slika ... strasno...
 
Da li telefoni postaju godinama, sa svakom novom serijom jeftiniji? Naravno da ne... Ima ljudi koji menjaju telefone nakon 5-6 godina a ima ljudi koji menjaju telefone sa svakim novim modelom bez obzira na to što novi model možda donosi minoran pomak. To šta ćeš ti činiti sa prethodnim modelom kompaniju ne zanima previše, bitno je da se kupuje novi model i da se novac okreće. Da li telefonima treba 12/16 GB RAM? Naravno da ne treba ali bar pola nas na temi rezonuje - više je bolje i od viška glava ne boli, a ako za neznatnu razliku u ceni možeš da biraš između 8/256 i 12/512 modela, izuzetno velika je verovatnoća ako imaš para da ćeš odabrati ovaj potonji, čisto kao zalog za budućnost.
 
Негде на првим странама ове теме сам писао о овом телефону, па да ово своје данашње посветим онима који се двоуме да га купе, или не, па су се сада погубили у овим расправама изнад. Мој примерак телефона је ОДЛИЧАН у СВАКОМ погледу. Никада штуцнуо, никада имао потребе да га ресетујем, никада ме није издао ни у једној ситуацији (па чак ни на скијању у јако лошим условима у којима су неки ранији показивали слабости). Повезан је 24 сата блутутом са сатом и повремено током дана са слушалицама и никада проблем. Такође 24 сата је укључена локација, а не искључујем ни мобилне податке ни вајфај... Не обраћам пажњу на дужину укљученог екрана (доста играм једну игрицу, па не желим да се нервирам колико сам сати дневно изгубио :) ). И поред тога батерија издржи цео дан и дочека ме ујутру без проблема. Допуним га за кратко време док се спремам за посао и Јово наново. Екран на сунцу уз одсјаје снега читљив. Са софтвером немам никакав проблем (ограђујем се, ланчер ми је Нова и не могу да коментаришем онај који долази уз телефон). Камера је одлична у свим условима, иако користим само аутоматска подешавања, (не могу да замислим како би било да хоћу да се упуштам у мануелна). Видео има ситних сецкања када се телефон помера док се снима природа (много мање него на Мате 20про, са којим сам имао баш велики проблем). Дакле, по мојим критеријумима, схватањима и 19годишњем искуству коришћења "паметних телефона" (почео са нокиом 2005. и њиховим тадашњим, ако се сећам Симбиан "паменим" системом), један одлично заокружен систем у целини. И нека буде да су Ултра 23 и Апл (који је већ по реду, не знам) бољи за нијансу, али руку на срце, они су и скупљи за мнооого нијанси и то са мање рама и мање складишног простора од ових 12/512гб колико их има мој љубимац. Том неком логиком би тебало да се пореди са обичном двадесет тројком, а не са ултром. Наравно, мислим када је овај телефон могуће купити легално по цени од 92-3 хиљаде динара у продавницама. Дакле, ако се двоумите, моја најтоплија препорука је да га купите. Ако желите да цепидлачите, тражите длаку у јајету, ако желите да видите да ли може нешто што други не могу, па макар то никада не користили, онда ћете бити несрећни било којим телефоном, па и горе поменутим далеко скупљим уређајима који МОЖДА мало више пружају од овога, а много више коштају. После Мата 20про, телефон који ми је вратио веру у телефоне!
 
Nazad
Vrh Dno