Šta je novo?

Hladnjak chipseta na MSI K9N platinum

vdr1981

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2007
Poruke
1,294
Poena
350
Vecini vam je poznata cinjenica da se chipset koji je nalazi na ovoj ploci(nf570) jako greje a minijaturni hladnjak sa kojim je MSI resio da ga ohladi ,dodatno komplikuje stvari.
Letos sam primetio da je po ploci ispod rebara hladnjaka iscurela neka tecnost.Pretpostavljam da je to pasta koja je fabricki nanesena na chipset.
Odmah sam nakacio jedan 80mm kuler koji duva direktno na njega i temperatura mu je drasticno spala .Od tada je proslo par meseci i nisam primetio probleme u radu .
Sada se spremam da uklonim pasivni hladnjak i nanesem novu termalnu pastu.

Moje pitanje je da li ovaj hladnjak kada se jednom skine moze opet da se namontira? Ove "kukice" koje se nalaze sa druge strane maticne ploce cak i kada ih stisnem kljestima,ne mogu da lako prodju kroz rupice i to me buni.Da li je ova vrsta hladnjaka namenjena za "jednokratnu" upotrebu ili ne?
 

Prilozi

  • Picture 007.jpg
    Picture 007.jpg
    317.9 KB · Pregleda: 131
  • Picture.jpg
    Picture.jpg
    390.4 KB · Pregleda: 109
  • Picture 004.jpg
    Picture 004.jpg
    391.7 KB · Pregleda: 87
naravno da se moze vratiti!ja sam na graficku imao takav sistem kacenja...posle skidanja nije bilo to to..pa sam stavio male sarafe s maticom i naravno podloskama da ne bih ostetio plocu...
 
naravno da se moze vratiti!ja sam na graficku imao takav sistem kacenja...posle skidanja nije bilo to to..pa sam stavio male sarafe s maticom i naravno podloskama da ne bih ostetio plocu...

Znaci ove "zakacaljke" nisu mogle da se iskoriste i drugi put,pretpostavljao sam da ce biti tako...
Ima li neko neki komentar povodom "curenja" chipseta?
 
Poslednja izmena:
Ako budes pazljiv moci ce da ih iskoristis ponovo. Kao sto rece tihomir i ja sam skidao sa graficke ,vise puta, cooler sa takvim sistemom kacenja.
 
Poslednja izmena:
Koji biste mi kuler preporucili kada bih zeleo da stavim graficku sa neki glomaznijim aktivnim hladjenjem.U tom slucaju ,kuler chipseta bi morao biti vema nizak jer bi ga hladjenje graf.kartice pokrilo.Ja sam razmisljao o CM "blue ice" ali i on je visok oko 2.5cm tako da ni za njega nisam siguran.
 
Ja imam K9N Ultra-2F i ima isti hladnjak, skidao sam 3-4 puta i uvek sam bez problema vracao.

btw Sta ti je sa jbenim kukicama:D.Sve se istopile.
 
Ja imam K9N Ultra-2F i ima isti hladnjak, skidao sam 3-4 puta i uvek sam bez problema vracao.

btw Sta ti je sa jbenim kukicama:D.Sve se istopile.

Poz P@in, pa nisu se istopile... Mozda je slika malo mutna jer sam jednom rukom pritiskao kukicu a u drugoj sam drzao aparat(akrobacije:S:).
Neznam da li se secas kada si mi preporucio CM "blue ice"(SK).Razmisljao sam da ga uzmem ali sam odustao zbog visine.Cini mi se da ovaj Stosketov "Thermalright HR-05-SLI" ne bi bio losh...

P@in,kazi mi josh kada si prvi put skidao hladnjak da li je bio zalepljen jako( ili ti zavaren zbog toplote krastavac) na chipset?"Postoji li rizik da se "iscupa"?
 

Prilozi

  • dsc08503of1.jpg
    dsc08503of1.jpg
    156.5 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:
Bilo je bas zalepljeno mada mal osam ga cimao i skinulo se.Ali pazi na cipsetu je zvaak tako skorela da se jedva skida.Moras veoma pazljivo da skidas.

BlueIce posteno sad da ti kazem i nije mi mnogo skinuo temp:S:.A i postoji verovatnoca da ce da ti zakacinje kartu.Zato pazi ako ces da ga kupujes.
 
Trenutno ima jedan Thermalright u malim oglasima. ;)
 
Trenutno ima jedan Thermalright u malim oglasima. ;)

Hvala na obavestenju Superstar ali ovaj iz oglasa mi ne bi odgovarao(slika).Ovaj iz gornjeg posta bi se bas uklopio jer su rebra "sklonjena" u stranu.

@P@in, letos je ispod hladnjaka nesto iscurelo.Mislis li da to ima veze sa fabrickom "zvakom"(ne znam sta bi drugo moglo da bude) i da li ce zbog toga skidanje biti jos teze?
 

Prilozi

  • HR-05.jpg
    HR-05.jpg
    119.4 KB · Pregleda: 77
Nazad
Vrh Dno