Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,509
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
jesi li siguran da je to 3,5mm za slušalice a ne servisni port? inače je najbolje povezivanje preko digitalne veze (optika ili HDMI)
 
tj. nije izlaz za slušalice. verovatno ni nema isti

dodatak:

nema izlaz za slušalice. niti ima na slikama (pogledati poslednju sliku na linku) niti piše u specifikaciji
 
Poslednja izmena:
Screenshot_20210316-153021.jpg
Na display spec pise da ima na hisrnse srbija pise da nema

Sve u svemu razjasnili ste mi, hvala svima.. I samo jos jedno off topic pitanje, zasto ne mogu prekk tapatalk da pristupim ovoj temi, a preko sajta mogu, kaze da mi nije dozvoljen pristup
 
Ćao ljudi, nov sam na forumu, pa mi treba pomoć oko kupovine.
Da li ima neko H65U7B interesuje me kako se pokazao, planiram da ga kupim.
Neki prodavci mi rekose da se taj model naj ima naj više reklamacija. Pozz
 
@gorgilije baš je bilo reči u vezi toga na poslednjih par strana. npr., u poslednjoj poruci pre tvoje :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Na 58A6100 stigao je update FW-a. Nisam dobio nikakvo obaveštenje da je nova verzija instalirana, već sam se iznenadio kada sam malopre uključio TV i video da je kompletno izmenjen izgled UI-a. Deluje mi da radi brže.

Videh Hisense 65U8QF uživo pre neki dan i dopao mi se. Ukoliko je neko dobio vaučer za 30% popusta na kupovinu Hisense TV-a, a ne planira da ga iskoristi, bio bih jako zahvalan ako bi bio voljan da mi ga ustupi. Da se počastim i ja ovim modelom. :)
 
Ne bih znao da ti kažem tačno, nema nigde da piše koja je verzija Vidaa OS-a. Ovo je verzija softvera na njemu: v0000.01.00a.J0819

I ovako izgleda UI sada:
IMG_20210324_004312.jpg

A ovako je izgledao ranije:
001_u2_luancher12-28-11-32-43-1-1024x576.jpg
 
naravno da se mogu čitati.
koji je filesystem (nisu baš svi podržani) na tom USB-u? u kojim kodecima je sadržaj u tim mkv-ovima?
 
u programu MediaInfo možeš videti koji su kodeci. što se materijala za gledanje tiče, bolje da je fleš na NTFS
 
Evo malo prvih utisaka (baš prvih, svega par sati korišćenja) o 65U8QF. Većina zapažanja su u poređenju na U8B koji sam imao pre njega

Prvo mane:
  • ambalaža - nema zaštitnog čvrstog dodatnog kartona preko ekrana. Jednostavno se otpakuje i još jednostavnije vadi, što nije slučaj sa svim proizvođačima, naročito u ovim većim dimenzijama
  • daljinac - nažalost u odnosu na U8B meni na ovom nedostaju 2 programibilna tastera. Inače sam za ovaj daljinac tvrdio da je najbolji posle Magic remotea, što je priličan kompliment.
  • dizajn - lepši mi je bio U8B sa metalnom lajsnom, ali se na U8QF išlo na front facing zvučnike, pa su prekriveni mrežicom. Elegantno je to, ali više volim metal

E sada malo bitnije stvari. VIDAA U 4 je znaaaatno brža na ovom TVu nego ViDAA u 3.5 na U8B. Sviđa mi se prilično, intuitivno, jednostavno, pregledno. Izbor aplikacija je i dalje skroman. Doduše od onoga što ja koristim, jedino mi HBO Go nedostaje. Približava se polako po pitanju kvaliteta, dizajna i funkcionalnosti najvećim igračima.

Kvalitet slike mi na prvu deluje dosta bolji od U8B! Iako se neke stvari na papiru nisu mnogo promenile, prva reakcija Gospođe je jutros za doručkom bila, gle sad mogu dok jedemo da gledam normalno, slika je dobra! Inače radi se o potpuno suludom uglu gledanja iz te pozicije.

Local dimming je super napredak u odnosu na edge led! Ko god barata sa tamnijim sadržajem ovo će mu itekako značiti. Prošvrćkah se po par mračnih ćumeza u CP77 sinoć, pošto mi je to u svežem sećanju i situacija je drastično bolja.

Upscalling sadržaja je takođe dosta bolji u odnosu na U8B. Generalno u8b i ovaj tv imaju isti procesor, može se desiti da ova poboljšanja stignu i na u8b kada dođe VIDAA U 4, baš me zanima.

Sve u svemu, zadovoljan sam. Za jedno 2-3 nedelje, kad ga fino izmaltretiram, pišem svoju recenziju ovde.

Sada je već prošlo 3 meseci kako imam 65U8QF, slegli su se prvi utisci i mogu reći da sam izuzetno zadovoljan. Softver je definitivno dosta ispeglaniji nego na prethodnim modelima. Jedino što se npr YT malo sporije otvara, ali kapiram da će se to rešiti.

Jedan sasvim lep upgrade u odnosu na U8B, u svakom pogledu. Za uživanje u 4K+HDR izuzetan izbor. TV koji mirne duše mogu da preporučim prijateljima i da ne brinem da će me neko sutra ganjati.
 
Sada je već prošlo 3 meseci kako imam 65U8QF, slegli su se prvi utisci i mogu reći da sam izuzetno zadovoljan. Softver je definitivno dosta ispeglaniji nego na prethodnim modelima. Jedino što se npr YT malo sporije otvara, ali kapiram da će se to rešiti.

Jedan sasvim lep upgrade u odnosu na U8B, u svakom pogledu. Za uživanje u 4K+HDR izuzetan izbor. TV koji mirne duše mogu da preporučim prijateljima i da ne brinem da će me neko sutra ganjati.
Kazi mi da nisi primetio ne daj boze crvene duhove ?
 
Nazad
Vrh Dno