Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,710
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@sboban a kakve veze to ima sa Hisense?
 
Pozdrav,
Da li neko ima iskustva sa modelom Hisense 65U6KQ? Tv bi se koristio u dnevnoj sobi, dosta osvetljena prostorija. Gledao bi se sa ugaone garniture, znači iz različitih uglova. Koristio bi se samo za EON, Netflix, youtube. Maksimalna udaljenost od tv-a je 3,5-4m.
Da li navedeni model ispunjava ove zahteve?
 
Pozdrav,
Da li neko ima iskustva sa modelom Hisense 65U6KQ? Tv bi se koristio u dnevnoj sobi, dosta osvetljena prostorija. Gledao bi se sa ugaone garniture, znači iz različitih uglova. Koristio bi se samo za EON, Netflix, youtube. Maksimalna udaljenost od tv-a je 3,5-4m.
Da li navedeni model ispunjava ove zahteve?
Mini LED je tako da nema zime što se tiče uglova gledanja i same svetline.
 
prema zvaničnim specifikacijama, ispunjava uslove

 
Mini LED je tako da nema zime što se tiče uglova gledanja i same svetline.
Hvala. Da li to znači i dobru osvetljenost kada se soba zamrači?
prema zvaničnim specifikacijama, ispunjava uslove

Hvala. Da li je to za ovu cenu neki best buy trenutno? Uzimajući u obzir moj budžet 70-90k? I veličinu od 65".
Ako imate možda neki drugi model za preporuku? A da je u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Sa 600 kandela i vise nego svetao. Dobar je i za dnevno svetlo.
 
IPS se uzima zbog uglova. za tu razdaljinu 65" je minimum, što se tiče preporuka za udaljenost u odnosu na dijagonalu i rezoluciju
 
IPS se uzima zbog uglova. za tu razdaljinu 65" je minimum, što se tiče preporuka za udaljenost u odnosu na dijagonalu i rezoluciju
Hvala na informacijama.
Hvala na informacijama.
Kakva su iskustva sa VIDA OS. Da li se redovno ažurira i kakva su ažuriranja?
Vidim da neke aplikacije nisu dostupne, što mi i nije presudno. Bitna mi je brzina, intuitivnost i stabilnost samog sistema
 
Poslednja izmena:
@Finho Eh, radi okej sa po nekim bagom.
Za nekog prosecnog korisnika najverovatnije dovoljno dobro.

Sta kazete na novi model U8N, izasao je review na RTINGS i deluje zanimljivo sa svojih 3000+ nita
 
Sta kazete na novi model U8N
ček malo
N je slovo za ovu godinu? sad preskaču 2 slova?
F 2020
G 2021
H 2022
I
J
K 2023
L
M
N 2024

za I i J mi je jasno što su preskočeni, takoreći slično izgledaju i moguće su zabune. ali, L i M? 😵
 

Hisense U8N / U88N / U85N​

Da, i meni je bilo cudno kad sam cuo najave ali izgleda da je tako.
Koji je razlog ne znam.

Kod nas nema jos uvek da se kupi ali vidim da u americi ima 65 inca po ceni od $1300-1500 sto je dobra cena.
75 inca ima ADS Pro panel, bilo bi zaniljivo videti kako to izgleda.

Ogromna je razlika izmedju razlicitih dijagonala iskreno, skoro pa kao razliciti modeli.
55 inca VA panel ~1800 peak brightness i 672 zone
65 inca VA panel ~3000 peak brightness i 1600 zona
75 inca ADS Pro panel, nepoznat peak brightness i 2000 zona EDIT: iskopah, oko 2700 nita na 18% APL sto je otprilike isto kao 65in model, izgleda je samo 55 inca "ustrojen"
85 inca VA panel, 1296 zona (manje nego 65 inca?)
100 inca VA panel, 1620 zona (kao maltene isti model duplo manje dijagonale)
 
misliš da su ovog puta američki i evropski modeli isti? obično su američki bolji a i nemaju VIDAA U sistem
 
Poslednja izmena:
Ako cemo gledati naspram prošlogodišnjeg U8K onda ce razlike biti:

OS VIDAA umesto GoogleTV
Dizajn
Daljinski
Napajanje
I tjuner za kanale
U sustini jedina realna i primetna razlika je Vidaa koju ne znam zasto forsiraju toliko ali to je vec nek druga tema.
 
Hvala na informacijama.

Kakva su iskustva sa VIDA OS. Da li se redovno ažurira i kakva su ažuriranja?
Vidim da neke aplikacije nisu dostupne, što mi i nije presudno. Bitna mi je brzina, intuitivnost i stabilnost samog sistema
Ovako radi ok, ali ako ti treba HBO i još neke specifične aplikacije mora dokupiš neki android box
 
Pozdrav,
Da li neko ima iskustva sa modelom Hisense 65U6KQ? Tv bi se koristio u dnevnoj sobi, dosta osvetljena prostorija. Gledao bi se sa ugaone garniture, znači iz različitih uglova. Koristio bi se samo za EON, Netflix, youtube. Maksimalna udaljenost od tv-a je 3,5-4m.
Da li navedeni model ispunjava ove zahteve?
Ja ga dobijam sutra iz ananasa, pa cu onako na prvu napisati utiske.
Doduse ja sam uzeo 55" model. Sada citam da je on VA.
 
Odlično. Čekam utiske.
Stigao mi je TV danas oko 13h. Namontirao sam ga, ukljucio. Odradio one zezancije na startu, napravio tasti VIDA nalog , odmah je doslo jedno povece azuriranje od 700MB.
Sto se utisaka tice, za ove pare ovo je odlican TV, to odmah da kazem. Placen je 63500 sa dostavom. Prvo sam ga povezao na kablovsku, sbb, slika je korektna, jednostavno los izvor cini svoje, ono sto sam prvo primetio je svetlina TV-a, ja imam stari sony KDL 705c i to je dan i noc. Nisam imao vremena da nasnimim neki cistokrvni 4K REMUX pa da vidim kako ce da se ponasa, ali i preko youtube-a kada se pusti 4k snimak tv "prodise" i zaista je slika jako korektna.
Boje su jarke i kontrast je jak, pa bih rekao da je ovo def VA panel. Nisam imao vremena da nesto mnogo ispitujem jer sam morao na posao, ali za ovih pola sata druzenja sam uvideo prednosti mini led panela, cak i na ovom budzetskom modelu. Pustio sam display test preko youtube-a, i zaista je uniformnost osvetljenja na viskom nivou, crna je crna i to je jos jedan poakzatelj da je rec o VA. Sto se tice uglova gledanja, ili sam ja corav ili mi to ne smeta, ali ja zaista na ovom modelu nisam video te neke velike promene kada se gleda iz ugla, ima malih razlika, ali za mene nista sto iole smeta.
Model je heisense 55 U6KQ
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je TV danas oko 13h. Namontirao sam ga, ukljucio. Odradio one zezancije na startu, napravio tasti VIDA nalog , odmah je doslo jedno povece azuriranje od 700MB.
Sto se utisaka tice, za ove pare ovo je odlican TV, to odmah da kazem. Placen je 63500 sa dostavom. Prvo sam ga povezao na kablovsku, sbb, slika je korektna, jednostavno los izvor cini svoje, ono sto sam prvo primetio je svetlina TV-a, ja imam stari sony KDL 705c i to je dan i noc. Nisam imao vremena da nasnimim neki cistokrvni 4K REMUX pa da vidim kako ce da se ponasa, ali i preko youtube-a kada se pusti 4k snimak tv "prodise" i zaista je slika jako korektna.
Boje su jarke i kontrast je jak, pa bih rekao da je ovo def VA panel. Nisam imao vremena da nesto mnogo ispitujem jer sam morao na posao, ali za ovih pola sata druzenja sam uvideo prednosti mini led panela, cak i na ovom budzetskom modelu. Pustio sam display test preko youtube-a, i zaista je uniformnost osvetljenja na viskom nivou, crna je crna i to je jos jedan poakzatelj da je rec o VA. Sto se tice uglova gledanja, ili sam ja corav ili mi to ne smeta, ali ja zaista na ovom modelu nisam video te neke velike promene kada se gleda iz ugla, ima malih razlika, ali za mene nista sto iole smeta.
Model je heisense 55 U6KQ
Hvala na javljanju svih utisaka.
 
Stigao mi je TV danas oko 13h. Namontirao sam ga, ukljucio. Odradio one zezancije na startu, napravio tasti VIDA nalog , odmah je doslo jedno povece azuriranje od 700MB.
Sto se utisaka tice, za ove pare ovo je odlican TV, to odmah da kazem. Placen je 63500 sa dostavom. Prvo sam ga povezao na kablovsku, sbb, slika je korektna, jednostavno los izvor cini svoje, ono sto sam prvo primetio je svetlina TV-a, ja imam stari sony KDL 705c i to je dan i noc. Nisam imao vremena da nasnimim neki cistokrvni 4K REMUX pa da vidim kako ce da se ponasa, ali i preko youtube-a kada se pusti 4k snimak tv "prodise" i zaista je slika jako korektna.
Boje su jarke i kontrast je jak, pa bih rekao da je ovo def VA panel. Nisam imao vremena da nesto mnogo ispitujem jer sam morao na posao, ali za ovih pola sata druzenja sam uvideo prednosti mini led panela, cak i na ovom budzetskom modelu. Pustio sam display test preko youtube-a, i zaista je uniformnost osvetljenja na viskom nivou, crna je crna i to je jos jedan poakzatelj da je rec o VA. Sto se tice uglova gledanja, ili sam ja corav ili mi to ne smeta, ali ja zaista na ovom modelu nisam video te neke velike promene kada se gleda iz ugla, ima malih razlika, ali za mene nista sto iole smeta.
Model je heisense 55 U6KQ
Sa koje razdaljine se gleda tv? U dilemi sam da li ići na 55" ili 65". 65" je IPS panel, 55" VA. IPS je zbog uglova gledanja bolji, ali ako kažeš da ne primetiš na VA neke velike promene. Možda ipak VA zbog boljeg kontrasta. Kod mene je razdaljina 3.5m- 4m od tv-a.
Takođe, video sam na detaljnim specifikacijama za 65U6KQ da je tip panela IPS-ADS, da li tu ima razlike od klasičnog IPS-a?
 
Koliko znam ta oznaka ADS je oznaka za novije tipove IPS panela. Tako da su neke mane klasicnih IPS panela tu sanirane. Mislim da je bilo price i na benchmarku u nekoj od recenzijq o tom ADS panelu, ali da nenlupam sta su konkretne prednosti, ver ce neko strucniji da ti objasni.Na tu razdaljinu slobodno 65" ako ti finansije dozvoljavaju. I moja tasta gleda sa oko 3m, ali njoj je ovo premija jer je presla sa starog nekog lg od 43".
 
Koliko znam ta oznaka ADS je oznaka za novije tipove IPS panela. Tako da su neke mane klasicnih IPS panela tu sanirane. Mislim da je bilo price i na benchmarku u nekoj od recenzijq o tom ADS panelu, ali da nenlupam sta su konkretne prednosti, ver ce neko strucniji da ti objasni.Na tu razdaljinu slobodno 65" ako ti finansije dozvoljavaju. I moja tasta gleda sa oko 3m, ali njoj je ovo premija jer je presla sa starog nekog lg od 43".
Hvala na odgovoru. Najverovatnije će biti 65".
65" без размишљања. Са добрим битрејтом 4К материјал можеш гледати и са 1,5м док за 1080р треба око 2+ м а са 3м 720р је ок.
Hvala. Najverovatnije će biti 65".
 
sa fiskalnog
 
Nazad
Vrh Dno