Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,537
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Cene za Samsungove modele, LCD (namerano kazem) modele koji sve to imaju, su stvarno sumanute i duboko u OLED teritoriji.

Samsung je davno napravio neophodan zaokret. Hisense i TCL su bili u periodu ekspanzije pa su morali nuditi više za iste pare. Lg se zeznuo i tek su ove godine fokus marketinga prebacili sa ogleda na nano ips ekrane. Samsung mnogo više zaradi od prodaje 55 incha q85t/q95t nego lg od prodaje oled cx 55. Eto i Hisense sledeće godine ide kao samsung, sigurno su dobili dobru cenu za ips matrice i idu sa tim. Pošto su kod nas izgradili nekakvo ime sada mogu marketingom da mazu oči kako nude bolje nego ove ili prošle godine iako to neće biti tako. Kad se setim hisense odnosa cena/kvalitet za SP krivo mi sto ne uzeh u7a onomad. Sada je potpuno druga priča.

Prodavao je i Samsung oled TV kada su koštali 5000 evra. Čim su cene pale ispod 2500 evra oni su prestali sa proizvodnji, dodali par filtera na dobru va matricu i krenuli agresivno sa reklamom qled jednako oled.
 
Da li imas mogucnost za supernovu prekonkabla?

Ili samo preko interneta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je onaj njihov Move uređaj. Kada koristim cam modul i karticu slika je super. Kada koristim ovo zbog premotavanja slika je užas. Inače je signal uvek preko kabla, gledanje unazad je preko neta.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Objasnio sam već, box mu po difoltu forsira hdr i to naravno radi loše (isti slučaj sam imao na gt-king), samo što on to ovde ne može da isključi (sdr to hdr). Problem je i što na u7b ne mogu da se menjaju parametri slike kad tv detektuje hdr, samo može da menja modove, to jeste malo glupo. Pre u7b sam na h6500 imao hdr modove koje je bilo moguće prilagođavati kao i standardne. Opet ponavljam, sa regularnim hdr sadržajem sve je kako treba, prikaz je odličan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Objasnio sam već, box mu po difoltu forsira hdr i to naravno radi loše (isti slučaj sam imao na gt-king), samo što on to ovde ne može da isključi (sdr to hdr). Problem je i što na u7b ne mogu da se menjaju parametri slike kad tv detektuje hdr, samo može da menja modove, to jeste malo glupo. Pre u7b sam na h6500 imao hdr modove koje je bilo moguće prilagođavati kao i standardne. Opet ponavljam, sa regularnim hdr sadržajem sve je kako treba, prikaz je odličan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Imam ja HDR modove. HDR Sport, HDR dynamic, HDR movie itd. Sva podešavanja slike su mi dostupna kao i na SD kanalima. Jedina razlika je podešavanje Game. Na SDR je 2.2, 2.4, 2.6 dok je ovde nešto 5%.

Dakle mogu da menjam sve parametre slike samo nikako da ubodem vrednosti kako treba.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo čisto da vidite kakva mi je HDR slika na U7B i o čemu pričam jedno je bez blica a drugo sa). Zamolio bih vas i za info koja je rezolucija najbolja od sledećih ponudjenih:

1080i60hz, 1080p60hz, smtpe60hz, 2160p60hz
f7a44dd88d3ca734edba2b2489f47d8a.jpg
7ade3e0720b2a8088b26f011baca7e8b.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Ovo sr...nje od Pinka nije u HDR.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Evo čisto da vidite kakva mi je HDR slika na U7B i o čemu pričam jedno je bez blica a drugo sa). Zamolio bih vas i za info koja je rezolucija najbolja od sledećih ponudjenih:

1080i60hz, 1080p60hz, smtpe60hz, 2160p60hz
f7a44dd88d3ca734edba2b2489f47d8a.jpg
7ade3e0720b2a8088b26f011baca7e8b.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Imam Supernovu od pre neki dan i taj njihov MOVE uredjaj, i taman sam panirao da uzmen neki Hisense TV kad videh ovaj post...

Da li ste mozda kontaktrirali supernovu?
 
Da li bi neko mogao da mi fotografiše sliku na TVu u bilo kom od HDR modova (dynamic, sport, cinema) ali bez bilo kakvih podešavanja?

@dakula74 Obzirom da su mi neki rekli da na drugim modelima nemaju problem može da se desi i da bude do TVa. Najviše mi ide na živce što ne mogu da isključim nigde da prevodi sliku u HDR.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam sad u prilici da testiram move box, ali onomad kod kuma cini mi se da ima negde opcija za reset boxa. Ako je ima, a trebalo bi, probaj da ga vratis na fabricka. Drugo, jesi li ga isprobao na nekom drugom televizoru?
 
Da li bi neko mogao da mi fotografiše sliku na TVu u bilo kom od HDR modova (dynamic, sport, cinema) ali bez bilo kakvih podešavanja?

@dakula74 Obzirom da su mi neki rekli da na drugim modelima nemaju problem može da se desi i da bude do TVa. Najviše mi ide na živce što ne mogu da isključim nigde da prevodi sliku u HDR.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Mozes da promenis setovanje na hdmi ulazu na napredno na standard, i vidi podesavanja za CEC funkcije!
 
Takođe, zanima me šta je razlika između ULED-QD i QD UHD, kad oba imaju Quantum Dot, a u poretku su ispod Mini-LED modela.
pri čemu i MiniLED ima qd (Quantum Dot), sudeći po Q na kraju oznake. ULED ima bolji MEMC, bolji panel itd. verovatno "obični" qd modeli imaju MEMC (poput sadašnjeg A7500F i ranijih B7500 i A6500) a "obični" bez qd nemaju.

nego, opet menjaju način označavanja: za ovogodišnje modele poslednje slovo označava isključivo generaciju/godinu (F za '20., G za '21.) a Q (da označi qd) je pre njega ako ga ima. a sada je Q na kraju ako ima qd. makar više nema U7 i A7xxx pa da se ljudi zbunjuju.

zabrinjava me što sad postoji 5 grupa 4K modela: mini LED, OLED, ULED, "obični" sa qd i "obični" bez qd. do sada je bilo ULED i obični 4K (pri čemu samo jedna serija, od 3, ima MEMC), jedne generacije je bio tu i OLED (ne kod nas). ovde ne računam Laser modele jer su stariji i deluje mi da se odustalo od istih.
 
Sto batale razvoj vidaa tv OS to bolje po nas korisnike.
 
Jel se update radi preko OTA ili mora preko usb-a? Nešto sam čitao da mora region da se menja da bi ponudio update.
Najverovatnije uzimam 50U7QF, pošto 55 verziju tog tv-a neću skoro dočekati po normalnijoj ceni.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno