Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,571
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Nakon updatea mi daljinac na u8b brljavi samo tako. Povezan je preko BT. Isključim BT u podešavanjima, radi neko vreme normalmo preko IR i onda se zaglupi ponovo i udje u BT mod... kako pojma nemam. Ima li nelo ideju kako da resetujem daljinac na fabrička podešavanja i da mi ostane trajno u IR modu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nakon updatea mi daljinac na u8b brljavi samo tako. Povezan je preko BT. Isključim BT u podešavanjima, radi neko vreme normalmo preko IR i onda se zaglupi ponovo i udje u BT mod... kako pojma nemam. Ima li nelo ideju kako da resetujem daljinac na fabrička podešavanja i da mi ostane trajno u IR modu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Planiram da kupim u8b,slika,crna? ...kakvi su utisci?
 
Da li hisense modeli poseduju hotel mode? i gde je to podešavanje? Ako ne podržavaju svi, koji podržavaju? 6700 Android? 71/73/75xx? Ili non smart ovi?
 
ne mogu sad da proveravam, ali mislim da je "store mode" poput "hotel mode"
 
Sta znaci to kad TV ima hotel mode [emoji51]

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
ne mogu sad da proveravam, ali mislim da je "store mode" poput "hotel mode"
Nije baš. U store modu možeš da pristupis settingsu i da cackas, hotel mode ne može samo prebacivanje kanala i menjanje jačine zvuka.
 
Mislim da niko od nas ne koristi "store mode" i "hotel mode", tako da je nebitno sta ima od ta dva u sebi, ako se koristi u kucnoj varijani.......
Ako gresim, ispravite me...
 
Meni je bitno. Zato sam i pitao, možda neko zna, jer nisam video to... Logično?
 
ako sam dobro razumeo (ne znam nemački), podržan je 'hotel mode'. ovde je u pitanju ULED, što znači da je smart
https://youtu.be/AZ3o3gwxaJk

na drugom mestu (zagubih link) a za stariji model treba da se uradi kombinacija tastera kako bi se ušlo u 'hotel mode'

dobro pitanje, zainteresovao si me
 
Poslednja izmena:
navedi tačnu oznaku. ne znamo da li pitaš za B7xxx, U7B ili U7A
 
Ne znam koja je oznala tacno. To je ovaj model
339783e7a40e35e7c1452298bf81c18f.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem Hisense TV od 75". Koji bi kao naj bolji preporučili. H75B7510 model mi se čini naj boljim ali nije i naj skuplji. Sajt Hisense Srbija je očajan, pa ne mogu lepo da uporedim modele. Postoje jos dva modela H75A6500 i H75N5800.
 
Ako planiras da uzmes H55B7500 moram ti priznati da je odlican televizor. Ja sam ga skoro uzeo i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Televizor radi brzo i brzo otvara sve aplikacije. O slici necu ni da pricam, kvalitetna slika i odlicne boje.....takodje mi sve svidelo to sto pusta dosta razlicitih video fajlova i tilova za filmove.....
 
a zašto mu za 43" ne bi valjao VA?
 
ovo mi je malo čudno. obično za postojeće modele nema nadogradnje na novu verziju VIDAA U + prvi kvartal se završava iduće sedmice
 
Nazad
Vrh Dno