Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,571
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kakav je vertikalan ugao gledanja na hisense b7500? Uzeo bih ga za spavacu sobu gde ce biti povezan sa SBB STB-om ali zbog uskog prolaza verovatno ce biti malo podignut u visinu i gledace se pomalo odozdo.
Da li bolje ici na neki IPS (U dnevnoj imam 65SM8600) ili ce i njegov VA da mi zavrsi posao?
 
Kakav je vertikalan ugao gledanja na hisense b7500? Uzeo bih ga za spavacu sobu gde ce biti povezan sa SBB STB-om ali zbog uskog prolaza verovatno ce biti malo podignut u visinu i gledace se pomalo odozdo.
Da li bolje ici na neki IPS (U dnevnoj imam 65SM8600) ili ce i njegov VA da mi zavrsi posao?

Savršeno, Va ekrani imaju malo manji ugao gledanja sa strane dok dole, gore nikakav problem
 
Tnx

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A u principu mogu i da ga spustim u normalnu visinu, samo da ga ne oborim dupetom kad prolazim [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja bih isto rekao da pogledaš, jer kad se gleda i od gore i od dole, a i sa strane bledo je kako god okreneš.

Cene hisense-a nisu više jeftine toliko u odnosu na ostale marke, a hisense nema podršku za Eon i mnogo im je lošiji sw od tizen-a i web os-a.

LG je čak jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi juče OTA update za 50U7B.
Verzija K0117.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I meni takodje,odradio sam ga,onkao na brzinu ne vidim nikakvu razliku bilo gde,mada nisam nesto mnogo ni cackao...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Možda ono čupanje iz struje. Bilo bi super.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ja bih isto rekao da pogledaš, jer kad se gleda i od gore i od dole, a i sa strane bledo je kako god okreneš.

Cene hisense-a nisu više jeftine toliko u odnosu na ostale marke, a hisense nema podršku za Eon i mnogo im je lošiji sw od tizen-a i web os-a.

LG je čak jeftiniji.
Sta ako bi na primer uporedio 50B7500 i 49UM7100 ?

Osim ociglednih razlika VA vs IPS i Vidaa vs webOS & magic remote?


Meni deluje da je multimedija na strani LG, a da Hisense daje bolji panel..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta ako bi na primer uporedio 50B7500 i 49UM7100 ?

Osim ociglednih razlika VA vs IPS i Vidaa vs webOS & magic remote?


Meni deluje da je multimedija na strani LG, a da Hisense daje bolji panel..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Odgovaram ti u opštoj temi za televizore.
 
ne dolaze nove verzije VIDAA U, tj. nema nadogradnje samo ažuriranja dolaze - važi za sve modele. ispraviće me neko ako grešim.
 
B7xxx ima 3.0. koju ima tvoj TV možeš da vidiš u system info ili jako se već zove, uglavnom nalazi se u opcijama
 
Ja sam danas kupio HISENSE H55B7500 i mogu vam reci da je ogroman televizor, nisam se nadao bas toliko, u radnji je izgledao manji :)
Da li mozete da mi objasnite kako najbolje da podesim kvalitet slike.
Hvala
 
Podesio sam ovako:
1. Pozadinsko - Nizak
2. Svetlost - 60
3. Kontrast - 50
4. Zasicenost boja - 50
5. Ostrina - 30
6. Rezim igre - Iskluceno
7. Gamma - 2.4

Da li bi trebao nesto da izmenim ili podesim jos?
 
Drustvo planiram kupovinu novog tv-a. Ako imate preporuke za neki Hisense 43" ili 50" sta obratiti paznju koje serije su ok,uglavnom bih ga koristio uz tv box filmovi serije yt. Izvinjava se svima zaboravio sam da napisem budzet. Plafon je 45000 rsd

Отправлено с моего LYA-L29 через Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zavisi od budzeta, B7500 je all round televizor, ako finansije idu malo preko tu su i U7B i U8B (u 55" doduse)
 
Hvala na savetu drakula74.
Takodje sam probao preko USB-a da gledam filmove i moram priznati da sam odusevljen. Takodje ima cela podrska za prevod, sa podesavanjem velicine fonta, boje, regiona....
Takodje sam probao i Youtube, radi oclicno i bez seckanja, ceo Meni radi brzo i bez blokiranja. Pri ukljucivanju interneta odmah mi je updetovao softer na zadnju verziju....
Pre ovog televizora sam ima LG televizor i mogu vam reci da sam se odusevio sa slikom ovog TV-a.
 
Nazad
Vrh Dno