Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,578
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se skidaju aplikacije. Ono ščim je TV došao (brauzer, plejer, Netflix, YT,...) je to. VEWD store je cloud-only, aplikacije su kao da si učitao sajt, u nedostatku boljeg opisa.

Za IPTV ima ssIPTV plejer, možda još neki nisam gleda.

YT radi, a Netflix bi trebalo da radi, nisam otvarao nalog i koristio.
 
YT radi i 4K (podržava i HDR). ssIPTV sam probao i šljaka. drugi se nisu žalili na Netflix (ne koristim)
 
Poslednja izmena:
Zapao mi je za oko Hisense H55U7A, čini mi se da je neki bestbuy, da li neko ima iskustva i možda neki drugi predlog, neki drugi model ili Samsung , LG. Jedina mana mi je što trenutno koristim EON smart app, ali to moze da se resi boxom.
 
To je stari model, mislim da treba sacekati jos malo za u8b posto mu u7b nije pravi naslednik..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ok. Hvala. To se očekuje krajem novembra kod nas? Kolika je očekivana cena za dijagonalu 55"

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Pa iskreno ne verujem da ce biti mnogo skuplji od U7A obzirom da ima manje vise iste karakteristike. Mozda 100e na U7B..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nema veze sto se ne slaze.
Ne poklapa se ni na mom H40B5600 pa uredno 2 puta prosao update.
nije prošlo (probao sa 2 fleša) na mom H50A6500 :( kaže da ima upgrade package na flešu, ponudi LATER ili RESTART, ja kažem RESTART i on stvarno restartuje a bez instalacije novog firmvera. izgleda da sam osuđen na J0211 (na onom liku je J0308).

ima li neko pri ruci "ruski link"?
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se skidaju aplikacije. Ono ščim je TV došao (brauzer, plejer, Netflix, YT,...) je to. VEWD store je cloud-only, aplikacije su kao da si učitao sajt, u nedostatku boljeg opisa.
Zapravo, kad vewd aplikacije dodas u favorite, one se pojave u spisku sa instaliranim aplikacijama.
Odatle se pokrecu normalno samo sto ucitavanje nesto duze traje u odnosu na instalirane.
 
Ok. Hvala. To se očekuje krajem novembra kod nas? Kolika je očekivana cena za dijagonalu 55"

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
50" oko 75-80k. 55" će biti još skuplji za barem 10-ak hiljada ako ne i više.

Ja bih pre uzeo sad 55sm8200 za 94k, nego u8b.

5 godina garancije kod oba.
 
Ako sam dobro razumeo, ima ono sa cim je kupljen i to je ro.
U principu mi vise ni ne treba.
Eventualno EON, ili HBO GO, ali to sa iptv listom resavam.
Koliko cesto se desava da se "zakuca" tv?

Biram izmedju Hisensea/philipsa/toshibe/vece dijagonale ili nekog LGa ili Samsunga manje dijagonale, pa mi je svaki savet dragocen.
U principumi je budzet ogranicen do max 45000.
 
nagradni konkurs za kupce Hisense televizora
https://facebook.com/story.php?story_fbid=529460741224194&id=102227223947550
poklanjaju 50 televizora (LED Android 9)

@Maradona79, Toshiba (turski Vestel) i nije u istom košu sa Hisense-om i Philips-om. bolje odredi sa koje se udaljenosti gleda TV, možda će odgovarati manje dijagonale

@sboban, hvala na linku. probaću kasnije danas
 
Poslednja izmena:
I meni je stigao h50b7500, slika je extra, ali zavisi od izvora, mada i ovi krsh kanali ne izgledaju lose i tragicno kao sto su neki opisivali! Svi hd kanali su zaista ostri, HBO videoklub potegnuh da vidim GoT kako izleda na novom Tv, znaci gore je od najgoreg divixa!!!
Drndah malo podesavanja i razlike u slici su vise nego dramaticne, e sad 1000 opcija su smor, zanima me trumotion gde se steluje?Nisam primetio neke promene kad se drnda ono prikaz gladak i trte mrte.
Jel ima neko MTS STB pikacen na neki Hisense tv?
 
Poslednja izmena:
nije prošlo (probao sa 2 fleša) na mom H50A6500 :( kaže da ima upgrade package na flešu, ponudi LATER ili RESTART, ja kažem RESTART i on stvarno restartuje a bez instalacije novog firmvera. izgleda da sam osuđen na J0211 (na onom liku je J0308).

ima li neko pri ruci "ruski link"?

Ja odradio malo pre,sve proslo bez problema(h55a6500).Jesi prebacio flesku u fat32 i utiplovao na 2.0 usb-e na tv-eu ?
 
u USB 2.0 je stavljen. a sad, je li fat32, nisam siguran :D mislim da nije

@Maradona79, da Toshiba (za Evropu ih je pravio Vestel, ne znam da li i dalje to radi nakon preuzimanja Toshiba TV dela od strane Hisense-a) je lošiji od ta dv brenda
 
Poslednja izmena:
50" oko 75-80k. 55" će biti još skuplji za barem 10-ak hiljada ako ne i više.

Ja bih pre uzeo sad 55sm8200 za 94k, nego u8b.

5 godina garancije kod oba.
To mi je malo van budžeta, razmišljao sam negde oko 600 € max. Šta bi tu bilo best buy za dijagonalu 55"

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Piši u koji tv da kupim. Ovo je hisense tema. Imaćeš više predloga.
 
Daljinac mi preskace neke kanale kada se "listaju" na ono dugme gore-dole za programe. Recimo, kanal 1 radi, pritisnem "gore" i dodjem na kanal 2, onda isto pritisnem "gore" i odvede me na kanal 9. To nisu zakljucani kanali. Ako pritisnem konkretno tipku 4 ili preko EPG, uredno mi prikaze kanal koji je tu, ali ga preskace kada se koristi ovo "gore-dole" dugme. U pitanju je H39A5100.

Jel imao neko ovaj problem i kako ga je resio? Preskenirali smo ponovo programe, nije pomoglo. Kapiram da smo verovatno slucajno pritisli na daljincu neku kombinaciju tastera pa on preskace neke programe?
 
Ne mogu da se skidaju aplikacije. Ono ščim je TV došao (brauzer, plejer, Netflix, YT,...) je to. VEWD store je cloud-only, aplikacije su kao da si učitao sajt, u nedostatku boljeg opisa.

Za IPTV ima ssIPTV plejer, možda još neki nisam gleda.

YT radi, a Netflix bi trebalo da radi, nisam otvarao nalog i koristio.

Kako sa klauda? Kod mene nudi instalaciju za one silne trš aplikacije?
Mada mogu da se pokrenu odmah i bez instalacije.
Da on ne instalira samo prečicu na tv? :D
Ruptly mi radi kilavo, samo sd i to je to.
IPTV imam neke Jermenske, Ruske i tako neke kanale, neki sa nekim pejzažima i opuštenom muzikom :D
Jermenski kanal radi, ostali baš i ne.
Kako dodati neke kanale?
I šta od onih aplikacija zaista vredi i besplatno je? A da nisu Zanzibarske serije :D
I još jedno pitanje, da li ikako mogu da se ubiju one reklame na YT?
Navikao sam sa blokerom da uživam na kompu, ovo je patnja.
 
Daljinac mi preskace neke kanale kada se "listaju" na ono dugme gore-dole za programe. Recimo, kanal 1 radi, pritisnem "gore" i dodjem na kanal 2, onda isto pritisnem "gore" i odvede me na kanal 9. To nisu zakljucani kanali. Ako pritisnem konkretno tipku 4 ili preko EPG, uredno mi prikaze kanal koji je tu, ali ga preskace kada se koristi ovo "gore-dole" dugme. U pitanju je H39A5100.

Jel imao neko ovaj problem i kako ga je resio? Preskenirali smo ponovo programe, nije pomoglo. Kapiram da smo verovatno slucajno pritisli na daljincu neku kombinaciju tastera pa on preskace neke programe?
To mi se dešavalo samo kada sam slagao kanale kako meni odgovara, pa broje ostanu izmesani, pa neće po redu da menja... Ali ne dugo, dok nije skapirao da su kanali premešteni pa im je dodelio prave brojeve. Jesi probao da isključis tv iz struje? Pa vidi onda kada se resetuje da li je isto ili normalno.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


IPTV imam neke Jermenske, Ruske i tako neke kanale, neki sa nekim pejzažima i opuštenom muzikom :D
Jermenski kanal radi, ostali baš i ne.
Kako dodati neke kanale?
I šta od onih aplikacija zaista vredi i besplatno je? A da nisu Zanzibarske serije :D
I još jedno pitanje, da li ikako mogu da se ubiju one reklame na YT?
Navikao sam sa blokerom da uživam na kompu, ovo je patnja.



Otvoris SSIPTV na TV, imas u opcijama CODE koji ubacis na sajt ispod.
https://ss-iptv.com/en/users/playlist

I onda nadjes liste, i ubacujes ih preko browsera na linku iznad, i pojavice ti se na TVu kanali.

Trazi liste na google kucaj ssiptv , obicno te free liste rade 1-2 dana...
 

Prilozi

  • 0971-ssiptv-guide3.jpg
    0971-ssiptv-guide3.jpg
    156.3 KB · Pregleda: 137
Poslednja izmena:
Nerealna mi je razlika od 30k u odnosu na u7b

edit: i to je jos kao akcijska cena, vaaaazi...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ima negde review kakav je u8b?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima nekoliko uk review-a na yt posto je na njihovom trzistu od letos.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno