Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,559
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Hahah, druze vidim zlobu kod tebe , al sta da se radi, onaj ko je citao moje postove video je da sam realan, ne lobiram za LG i ne savetujem ljudima da kupe budjavi LG IPS RGBW + EDGE LEd tv (u tvom slucaju, valjda ti lakse da ga teglis u radnji), sto se tice kalibracije slike, ajde ti daj neki savet ljudima sta i kako.
Posto ismevas mene daj neki savet , al nemoj samo o LG-u jer u tom cenovnom rangu je stvarno ocaj, sto se tice uglova, ti si to toliko izdramatizovao da imam utisak ko je citao tvoje postove da ne sme da mrdne glavu.
Jos samo da nas naucis kako se ne vidi razlika na RGBW panel i kako je sve normalno, mozda jeste kod tebe , jer ti volis da gledas tv iz profila.:D
Mada lako ti je kad imas skuplji tv od mog onda samo menjas uglove gledanja, sta da se radi, ja odsad gledam samo pravo, fotelju i dvosed cu da bacim!
 
Gledam sad ovaj moj B7100 i čini mi se kada je na postolju na onim nogicama kada stoji kao da stoji pod nekim uglom kao da je naslonjen na pozadi odnosno gleda malo na gore prema plafonu, nije mnogo ali 1 stepen ili dva, je li to bug ili feature? Znaci nije pod pravim uglom od 90• kada se gleda ekran iz profila.

Sad razmisljam, da nisam permutovao nogice, leva - desna...?
 
moguće da je to. probaj da im zameniš mesta
 
ti računari su Windows sa uključenim media servisima? moj H50A6500 (VIDAA U2.5) ne vidi mrežni disk
 
Ne znam da li vidi disk ali vidi računar. Nisam ništa čačkao, proveriću kad dođem kući. Oba računara u mreži mi se prikažu na oba tv-a, i 50a6500 i 40b5600.
 
Da li je H58A6100 ok izbor za 50k? Pitam iz razloga što su pisali ljudi da zna da zamrzne i slično pri korišćenju Smart funkcija. Pisano je da je neko imao problema sa povezivanjem na wifi mrežu. Zanima me da li su možda dati problemi rešeni nekima updarom, a ako nisu da li su dati problemi učestali li se retko dešavaju. Da li je možda ipak bolje dodati malo i kupiti neki od novijih modela? Inače naviše će se gledati total TV i puštanje YouTube.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Jel ima neko resenje za pustanje prevoda sa default plejera sa TV-a?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Nece da ucita prevod,film normalno pusti ali prevoda nema.

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Uključi na dugme Subtitle na daljinskom, ako nisi. [emoji4]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Jesam,ali samo na kratko ispise "no subtitle" i to je to....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Ok,hvala na info,nisam to znao :)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
najbolje je da koristiš mkv sa ugrađenim titlo(vi)m(a)
 
Bitno je da se i prevod i film zovu isto.
Kod mene otvara bez problema a imamo isti TV.
Možeš da podešavaš boju, veličinu kao i boju pozadine. Vremensku korekciju ne možeš da podešavaš a to je po meni izuzetno bitna opcija. Ovako moraš da juriš rip za koji postoji odgovarajući titl.
X puta mi se desilo da skinuti prevod ne odgovara filmu ili seriji (žuri ili kasni za par sekundi) i kod Samsunga i LG-a imam opciju za vremensku korekciju titla. Ovde toga nema.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uspeo sam,hbg,nisam znao za tu foru da mora da se spaja film sa prevodom....ali bitno je da sljaka :) hvala jos jednom

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Radi stream kroz mrežu, ali na nekom za mene neupotrebljivom nivou, čisto da se kaže da je tu. Vidi neke video fajlove koje samo on hoće, ne mogu da upalim game mode pa samim tim ne mogu da gledam fillmove jer me nervira procesuiranje slike, a nema ni prevoda. Ali vidi se računar uredno u "inputs" meniju. Može mu se pristupiti i kroz "media" podmeni. IMG_20191230_230523.jpegIMG_20191230_230438.jpeg
 
Cim radi to , radi ce i fajlovi, tu imas dva serovana foldera vec, probaj da stavis fil u jedan od njih u recimo recorded tv ili shared video i probaj da otvoris na tv-u!
Pazi mozes ovako da resis, ako ti PC nije predaleko od tv-a, kupi malu wirelss antenicu i Castuj filmove ili sta god zelis na tv.
 
Poslednja izmena:
Radi stream kroz mrežu, ali na nekom za mene neupotrebljivom nivou, čisto da se kaže da je tu. Vidi neke video fajlove koje samo on hoće, ne mogu da upalim game mode pa samim tim ne mogu da gledam fillmove jer me nervira procesuiranje slike, a nema ni prevoda. Ali vidi se računar uredno u "inputs" meniju. Može mu se pristupiti i kroz "media" podmeni. Pogledajte prilog 279435Pogledajte prilog 279436
Kod mene na linuxu dignut dlna server i vidi sve sto je deljeno. Jedini problem je sto kada pustam 4k fimove desava se povremeno seckanje stream-a. Proveravao sam na kompu i to su bile scene do 56Mbps i lako moze biti problem da moje mreze (ide preko dva 100Mb switcha). Inace U7B ima 100Mb mreznu kartu sto je ogroman minus.
 
Cim radi to , radi ce i fajlovi, tu imas dva serovana foldera vec, probaj da stavis fil u jedan od njih u recimo recorded tv ili shared video i probaj da otvoris na tv-u!
Pazi mozes ovako da resis, ako ti PC nije predaleko od tv-a, kupi malu wirelss antenicu i Castuj filmove ili sta god zelis na tv.
Ma eno mi beelink gt king na carini, kad stigne ide kodi na njega i svi problemi su rešeni. Ovo su mi sve polu - rešenja.
 
Poslednja izmena:
Ukratko, za tu cenu nema šta da traži pored LG B9 recimo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Upravo doziveo prvo spucavanje televizora dok sam vukao film sa kompa preko mreze...moralo je cupanje kabela iz zida da bi se vratio u zivot...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jesam,uradjen update odmah nakon prvog paljenja tv-a...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ok, znači nisu ništa još rešili oko toga. Baš neozbiljno. Meni je od novog update što sam dobio ubagovao samo jednom do sada h39a5600.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno