Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,537
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
ima li vesti, kada izlaze novi modeli ?
 
Zagrejao sam se da pazarim H65A6500, definitivno sam odlucio da ce novi TV da mi bude 65".
Ali ipak cu da sacekam da vidim cene novih modela.
 
Zagrejao sam se da pazarim H65A6500, definitivno sam odlucio da ce novi TV da mi bude 65".
Ali ipak cu da sacekam da vidim cene novih modela.
Meni se isto on dopada, ali sačekao bih vou seriju da vidim kakvi su i kakve će cene biti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li ko 65" H65A6500 da mi prenese iskustvo u igrama ?
Da li ste zadovoljni ili ima nekih mana ?
 
Ima li ko 65" H65A6500 da mi prenese iskustvo u igrama ?
Da li ste zadovoljni ili ima nekih mana ?

Igrao se malo na varijanti od 43" (uzeo brat skoro). Nakačio ps4, grafika super. Input lag je nizak i u hdr modu. Panel je najverovatnije od Samsunga, crna je baš duboka što je odlično za filmove, međutim više preferiram IPS za igre, nekako su mi boje lepše. Jedina stvar koja mi baš smeta su uglovi gledanja. Slika baš bledi pod uglom.
Za gaming se nećeš pokajati, ako ti iznad navedeno ne znači puno.
S obzirom da Samsung u ovoj kategoriji košta sigurno solidno više, ovaj tv je odličan izbor. Na dijagonali od 65 je sigirno razlika u ceni još veća.
Plus imaš garanciju od 5 godina (ako im ta akcija važi i dalje).
 
Poslednja izmena:
Trenutno je u Gig.... Akcija za hisense televizore ali naravno na odredjene modele, dobija se neki zvucnik koji se prodaje po 8,5-12k kako sam video po netu, pa bih uzeo mozda h43a5100 model. Bitno je 43 inca jer ne moze vise od toga na zid da stane. Moze li taj a5100 posto nije smart da se poveze sa kompom i pusta odatle sa kompa popkorn, hbo go ili neka serija sa hdd? A5600 naravno nije obuhvacen akcijom, on je smart i tu verujem da bi sve moglo, a on em je 5k skuplji em ne dobijam zvucnik tako da ne bih uzimao.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
@bakara
Vise opcija za podesavanje titlova, pre svega boje i velicine, trenutno tih opcija ili nema ili ne znam da ih pronadjem. I pre ce biti da se nadam nego sto mislim da cu to dobiti :)
 
Poslednja izmena:
Igrao se malo na varijanti od 43" (uzeo brat skoro).
43" u seriji A6500 baš i nije uporedio sa 50+. naime, manje dijagonale od 50 nemaju MEMC. za crnu i uglove stoji mada uglovi i nisu toliko strašni.

najbolje da neko ko ima H65A6500 kaže svoje utiske. već smo pisali o 50-ici sa sve MEMC mukom
 
Poslednja izmena:
Trenutno je u Gig.... Akcija za hisense televizore ali naravno na odredjene modele, dobija se neki zvucnik koji se prodaje po 8,5-12k kako sam video po netu, pa bih uzeo mozda h43a5100 model. Bitno je 43 inca jer ne moze vise od toga na zid da stane. Moze li taj a5100 posto nije smart da se poveze sa kompom i pusta odatle sa kompa popkorn, hbo go ili neka serija sa hdd? A5600 naravno nije obuhvacen akcijom, on je smart i tu verujem da bi sve moglo, a on em je 5k skuplji em ne dobijam zvucnik tako da ne bih uzimao.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Zvucnik je odlican, lepo izgleda, Bluetooth radi super, Led svetlo nije prejako. 5100 je svakako bolji od Fox/Vox/Vivax fullHD drustva ali ne treba ocekivati previse.
 
Apsolutno ne ocekujem nista spec, tv je za spavacu sobu, uvece malo serije i kablovska i vikendom sport. Preko dana se ne gleda maltene. Ne odgovori mi za povezivanje?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Misliš li na isti model na koji i N.E.X. (A5100)? Ako da, objasni molim te malo podrobnije gde su te opcije...
Ja ustvari i nemam opciju da biram titl, ako je tu učita ga, ako nije ne.
Ja koliko sam čitao, na jeftinijim tv-ima mnogih proizvođača je tako, nema pomoći - izgleda namerno stave sitan font još pomeren ka centru ekrana...
U prevodu ako hoćeš normalnu poziciju i veličinu fonta kupi skuplji tv, tako da neće firmware to rešiti.
 
Hisense (Gorenje) ima neku akciju sad uz TV od 43" FullHD ciini mi se, u firmi na G.... dobija se gorenje usisivač, a u nekoj drugoj nisam ispratio se dobija neki Hisense smartphone E9 ili tako nešto, pa ko kupuje neka iskoristi.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da, nisi ispratio:)
U firmi na G (koju je kupio Hisense a inače proizvodi usisivače) ne dobija se usisivač već telefon:)
A u drugoj firmi na G se dobija zvučnik (kao što je neko gore već pomenuo) uz više modela. A interesantno je da A5100 košta sa zvučnikom 33k a bez zvučnika 36k:) (pre neki dan je sa zvučnikom koštao 33k a bez 32k)
 
Ispratio sam dobro [emoji16]Dobija se usisivač, bio juče u Gigatronu i lepo ima veliki reklamni panel tv i gorenje usisivač. Na netu sam video u nekoj drugoj prodavnici Hisense tv i telefon poklon. Verovatno negde drugde ima zvučnik kao poklon, to nisam video [emoji3]
Uglavnom ima za svakog, važno da smo obavestili ljude[emoji23]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
ne kontam što usisivač :D
 
Gorenje odavno ne proizvodi usisivače tj. MKA.
Ovu ponudu sa zvučnikom sam video i ja kod gige ali mi je to malo glupo, šta da radim sa jednim zvučnikom! jedino da bude, srednjak!
A ovu opciju sa usisivačom ili telefonom nisam video, telefon mi izgleda kao interesantna opcija ali se plašim da je neko rezočarenje u pitanju, mada dobar bi verovatno bio kao tablet.
 
Pa da sad kad tako pogledas i jeste bzvz samo jedan zvucnik... Ali opet ako tv pusta zvuk i stavis zvucnik samo u sredinu ispod TV onda je ok??

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
to je 1.0 zvučnik a koji kao radi višekanalni sistem + podržava bluetooth (ako se ne varam). nisu loša takva rešenja
 
Kako zašto usisivač, pa da usisaš prašinu sa njega:), a pošto je Hisense kupio Gorenje... nego ja sam u Gorenje salonu video akciju tv+telefon, a u Gigatronu sam i sam kupio sa zvučnikom (pre neki dan kad je sa zvučnikom bilo za 1k skuplje, sad je bez zvučnika 3k skuplje nego sa njim:D - velika firma, mnogo modela pa im promaklo nekako kontam, baš nema logike). A sa usisivačem ne vidim... no nema ni veze, kome šta treba (telefon, zvučnik ili usisivač) nek izgugla:)
Mislim samo da sve te akcije traju do kraja juna. Tu je i akcija produžene garancije od 5 godina, mada su već produžavali... tako da možda produže i posle juna:)

Siriuse zar ti sumnjaš u Hisense telefon:D

btw kako šta da radiš sa jednim zvučnikom, pa to je sad moderno:D (mada kad razmisiš i u pravu su ljudi, retko ko je ranije na mini linijama raspoređivao po sobi zvučnike već ih je većina držala odmah uz liniju)

btw zvučnik je skroz ok uz tv (mada nije baš neophodan, tv ima sasvim dobar zvuk - mada naravno da je jače pogotovo bas), ali kupiti ga odvojeno za 8-12k ... ne bih rekao da vredi ni blizu tih para. Inače ima bluetooth, radio i usb/sd čini mi se... ima specifikacija na sajtu koga zanima...
dodao bi samo da bi zvučnik bio daleko upotrebljiviji da ima i neku bateriju (a s obzirom na veličinu i cenu, mogli su je ubaciti)
 
Poslednja izmena:
Verujem da je zvuk iz zvučnika barem malo bolji nego onaj iz TVa ali kako namestiti 1 zvučnik. Moj je plan tv okačiti na zid (vesa) i ispod ništa,
da ga držim ispod kao sound bar varijanta to mi se baš i ne sviđa ali je svakako bolje nego da stoji ispod centralno uspravno, a levo ili desno da ne govorimo.
No treba isprobati, zvučnik mi deluje bolje od usisivača i telefona svakako.
Ako je neko eto voljan da okači fotku kako je on namestio pa da vidimo kako to stoji i koliko je taj zvučnik zapravo velik.
 
Telefon je Hisense E9, ništa specijalno 2g/16g, 5.7 inča, 2850mAh...~100e vrednost
Nista specijalno, ali može da koristi ili da se proda.
Telefoni im nisu vredni pažnje bar ono što smo videli u Benchmark videu kao prezentaciju.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ako može da se proda za 50-60€ to mi opet deluje kao bolja opcija, prodaš, malo dodaš i uzmeš normalne zvučnike, ništa super fensi ali ipak normalnije od tog njihovog.
Taj "fribi" zvučnik sigurno ne vredi 100€!
 
Nazad
Vrh Dno