Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,707
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedno pitanje u vezi hisens tv koja je razlika između a6bg i a6g modela imam neku akciju pa bih moga uzeti 58" a6bg za nekih 400 eura sto se ne cini kao losa opcija..
Ako neko zna i ima taj tv valja li cemu ?
Ja mislim da su to isti modeli. i ja sada imam stariji model hisense 58a7100f sa kojim sam poprilicno zadovoljan, razmisljao sam da ga prodam i malo dodam za noviji 58A6BG ili cak 58A7GQ. Mislim da je je za 415e koliko sada kosta 58A6BG u CT shopu to dobra kupovina.

Dosta ljudi se zali za softver od hisensa posto on koristi VIDAA ali po meni to nije neka mana, youtube i netflix rade odlicno, Eon ne mozes da instaliras na starijim modelima. Na modelu koji ti gledas imas i Eon tako da ne treba bezati od njega.
Glavno pitanje je da li za tih 400+e moze da se uzme TV sa boljom slikom a slicnom diagonalom?
 
Ja mislim da su to isti modeli. i ja sada imam stariji model hisense 58a7100f sa kojim sam poprilicno zadovoljan, razmisljao sam da ga prodam i malo dodam za noviji 58A6BG ili cak 58A7GQ. Mislim da je je za 415e koliko sada kosta 58A6BG u CT shopu to dobra kupovina.

Dosta ljudi se zali za softver od hisensa posto on koristi VIDAA ali po meni to nije neka mana, youtube i netflix rade odlicno, Eon ne mozes da instaliras na starijim modelima. Na modelu koji ti gledas imas i Eon tako da ne treba bezati od njega.
Glavno pitanje je da li za tih 400+e moze da se uzme TV sa boljom slikom a slicnom diagonalom?
Ja sam gledao par dana i mislim da za taj movac tu dijagonalu a da nije vox ili vivax nema ni blizu opet ima ljudi koji znaju bolje zato sam se inobratio ovdje ..
Na 58a6bg se neki zale da svijetlo izbija na krajevima panela da je kontras malo los zato..
 
Ajde sad ispljujte me ali meni je vida 5.0 tooop, jos fluidnija od webosa(na mom starijem tvu) jedino sto fali je hbo, netflix dizni eon rade kao satic, aliiii bleed koji bode oci pakao, nije ne znam kakav pakao ali bode oci sa sve 4 strane, kontrast takođe slabasan, prinera rafi serija Radio Mileva negledljiva, malko je lampaš... Kad se opici nesto sa 4k na dizniju prosecno oko bude vise od zadovoljnog ali... Hisense, molim se da prihvate povrat i egzibicije nikada vise.
Umalo da zaboravim, meni to nije bila bitna stavka jer imam sony na 600w, ali zvucnik.... Pa jebeni tranzistor, sramotno za "srednju" klasu kako je mancha kategorishe, od tog istog lga se zale komsije na buku, ovaj je anemichan u fullu, da ne kazem neupotrebljiv.
 
Samsung ili Lg kostaju bar duplo vise u istoj dijagonali.
Tako moze isto da se kaze da moze da uzme Vox, Vivax za jos manje para i da nema bolje za tu dijagonalu. Uzme i stick i eto prosao je super.

Jel ljudima bitno da se kaze ima ogroman TV, samo da je ogroman, a kvalitet ko sisa?
 
Ako se gleda kablovska, najbolje što veći, naravno. Ako će se gledati filmovi kvalitetnijeg formata, onda je to druga priča.
 
Ja uvek gledam da kupim sto veci i kvalitetniji za sto manje para :D Jurim uvek best buy uredjaje. Uglavnom gledam motogp i f1 preko eon-a. Naravno gledam i serija filmove preko Netfliksa. Mislim da ce 90% korisnika Hisense zadovoljiti i sa najeftinijim modelima.
 
Ako se ne gleda HDR i Dolby Vision, lagano mogu jeftiniji modeli sa što većom dijagonalom.
 
Ako se gleda kablovska, najbolje što veći, naravno. Ako će se gledati filmovi kvalitetnijeg formata, onda je to druga priča.
Ako bude uzeo sto veci ima oci da iskrvare, zbog kvaliteta nase kablovske, veci od 43 ne moze da bude bilo kog brenda.
 
Ja mislim da su to isti modeli. i ja sada imam stariji model hisense 58a7100f sa kojim sam poprilicno zadovoljan, razmisljao sam da ga prodam i malo dodam za noviji 58A6BG ili cak 58A7GQ. Mislim da je je za 415e koliko sada kosta 58A6BG u CT shopu to dobra kupovina.

Dosta ljudi se zali za softver od hisensa posto on koristi VIDAA ali po meni to nije neka mana, youtube i netflix rade odlicno, Eon ne mozes da instaliras na starijim modelima. Na modelu koji ti gledas imas i Eon tako da ne treba bezati od njega.
Glavno pitanje je da li za tih 400+e moze da se uzme TV sa boljom slikom a slicnom diagonalom?
Ne žalim se ja na softver zato što je VIDAA i zato što nema podršku u vidu aplikacija, već zato što povremeno sve štuca. Ja sam običan korisnik, dakle, konzument kablovske televizije i YT aplikacije. Telefon ne mogu da povežem sa televizorom, YT aplikacija često zaglupi, ne može da učita ili uopšte da startuje, zamrzne sliku i vrti onaj krug...
Daljinski se povremeno raskači sa TVa (BT veza).

Kada U7QF uporedim sa LG UM7450, ovaj LG je realno bolji skoro po svim aspektima, izuzev u kontrastu (IPS panel). Na U7QF se vidi da je panel "prljav" posebno u svetlim scenama kada se kadar pomera. To su realno sve sitnice, ali ih je mnogo i fali im još ono malo da budu dobro zaokružen proizvod.
 
@Djilkosh_Ns To što bi tebi i meni oči iskrvarile, ne znači da smo mi u većini. :D
S druge strane, kod druga na 75 LG entry modelu ne izgleda toliko loše.
 
Primetio sam danas, da na 43A5730FA (Android TV 9) u Supernova aplikaciji sa GooglePlay-a dosta HD kanala rade usporeno, kao da TV ne podržava kodek. Npr. B92 radi usporeno, pojavljuju se zeleni artefakti itd.
Netflix, SmartTube i Stremio rade bez problema.

Da li još neko ima ovaj problem?
 
@keza kako je TV povezan na Internet: žično ili bežično? na prvu loptu deluje da je u pitanju bežično i da je tu problem
 
Tako moze isto da se kaze da moze da uzme Vox, Vivax za jos manje para i da nema bolje za tu dijagonalu. Uzme i stick i eto prosao je super.

Jel ljudima bitno da se kaze ima ogroman TV, samo da je ogroman, a kvalitet ko sisa?
Fox, Vox, Tesla nemaju podrsku za hdr, hlg, hdr10+, hlg, dolby vision koju Hisense A56bg ima. Kako to sve u praksi na A56 izgleda ne znam, nisam ga testirao, video sam tv samo u radnji izlozen. Na Amazonu ima ocenu 4.5 od 11.500 korisnika. Za prosecnog korisnika moje misljenje je da je tv dobar. Naravno da postoji i tv od 2000e u istoj dijagonali, i da se ne mogu porediti. Pitanje je za sta coveku treba tv.
 
nije tema poređenje jedne marke sa drugim kao ni kako/šta kupiti. hvala na razumevanju
 
Fox, Vox, Tesla nemaju podrsku za hdr, hlg, hdr10+, hlg, dolby vision koju Hisense A56bg ima. Kako to sve u praksi na A56 izgleda ne znam, nisam ga testirao, video sam tv samo u radnji izlozen. Na Amazonu ima ocenu 4.5 od 11.500 korisnika. Za prosecnog korisnika moje misljenje je da je tv dobar. Naravno da postoji i tv od 2000e u istoj dijagonali, i da se ne mogu porediti. Pitanje je za sta coveku treba tv.
Tu sad dolazimo do onog na amazonu ima 4.5 mislim da je veliki dio tih ocjena amerika i kanada dok kako kazu za eu idu modeli manjeg kvaliteta..
 
Ako bude uzeo sto veci ima oci da iskrvare, zbog kvaliteta nase kablovske, veci od 43 ne moze da bude bilo kog brenda.
Fully agree... Da ne idem u off, konkretno hisense motiom smooth stagod izabrao deluje jako lose i izvestaceno, kontrast slab i kad na to dodas los kanal, mesto necije chelendre mislis da je far 🤣, u nekim momentima zapitao sam se trese li se slika, tv, ili stan 🤦🏻
 
Inace je dvoslovni proizvodjac merilo kvaliteta, negiraju OLED burn in, a ovamo implementiraju de-burnere koji se periodicno deaktiviraju automatski pri gasenju TV, a postoji i opcija za rucno pokretanje. Ako nema burn in sto se mucite? Na stranu sto imam ogavno iskustvo da im je (ne najjeftiniji entry model) TV progoreo kroz backlight odmah po isteku garancije jer su malo zakinuli na broju LED za pozadisko da bi deonicari kupili troslojni parfimisani toalet papir, pa su onda przili smanjeni broj dioda na maks specifikacije da bi zadrzali osvetljenje ekrana. A onaj drugi koreanac poslednjih par serija pravi samo i iskljucivo elektronski otpad u jeftinijim serijama. Ha! Jaka alternativa...
 
Inace je dvoslovni proizvodjac merilo kvaliteta, negiraju OLED burn in, a ovamo implementiraju de-burnere koji se periodicno deaktiviraju automatski pri gasenju TV, a postoji i opcija za rucno pokretanje. Ako nema burn in sto se mucite? Na stranu sto imam ogavno iskustvo da im je (ne najjeftiniji entry model) TV progoreo kroz backlight odmah po isteku garancije jer su malo zakinuli na broju LED za pozadisko da bi deonicari kupili troslojni parfimisani toalet papir, pa su onda przili smanjeni broj dioda na maks specifikacije da bi zadrzali osvetljenje ekrana. A onaj drugi koreanac poslednjih par serija pravi samo i iskljucivo elektronski otpad u jeftinijim serijama. Ha! Jaka alternativa...
Sve stoji... Samo sto proizvodjac o kome ovde govorimo daje garanciju i 7 godina a ne moze da prebaci ni cele 2. Da ne bude rekla kazala ko preceslja temu nekoliko strana u rikverc skontace. Kod koreanca su ekscesi tog tipa statisticka greska, ovde vise nesto kao svakodnevica.
 
Sve to isto sr, samo druga etiketa. Zato se i pise ovde uzduz i popreko da ako mozes probas TV u radnji sa svojim materijalom. A za trajnost sta ti Bog da. Ili produzena garancija.
 
Inace je dvoslovni proizvodjac merilo kvaliteta, negiraju OLED burn in, a ovamo implementiraju de-burnere koji se periodicno deaktiviraju automatski pri gasenju TV, a postoji i opcija za rucno pokretanje. Ako nema burn in sto se mucite? Na stranu sto imam ogavno iskustvo da im je (ne najjeftiniji entry model) TV progoreo kroz backlight odmah po isteku garancije jer su malo zakinuli na broju LED za pozadisko da bi deonicari kupili troslojni parfimisani toalet papir, pa su onda przili smanjeni broj dioda na maks specifikacije da bi zadrzali osvetljenje ekrana. A onaj drugi koreanac poslednjih par serija pravi samo i iskljucivo elektronski otpad u jeftinijim serijama. Ha! Jaka alternativa...
Dva Grundiga 49 inca, jedan donet iz Nemacke, drugi kupljen ovde, na oba pregorele diode mesec dana pre isteka garancije od 2 godine.
 
Grundig, Toshiba, Sharp... sve je to turski Vestel. A sto se tice dvoslovnog, pa bolje da mi je pukao mesec PRED istek garancije nego POSLE isteka garancije (kao sto jeste), posto sam ga bacio i kupio najjeftiniji sa najduzom garancijom. Nisam bukvalno bacio, ali se usrecilo par sapatnika kupovinom maticne, napajanja, nogara i tako tih delova ispod cene. I zemljak mu isto ima crkavanje odmah posle isteka garancije.

Na temu Hisense-a, cudi me da niko nije prijavio (a kad jedan jeste, odmah i vise njih) to jako probijanje pozadinskog po ivicama.
 
Zainteresovan sam za kupovinu Hisense TV.

Mozete li reci da li su ovi modeli pouzdani, i kojem dajete prednost?
Hisense 40A5720FA
Hisense 43A5730FA

I da li u ovom rangu cene (250 - 300e) ima neka bolja kupovina?
 
Kada U7QF uporedim sa LG UM7450, ovaj LG je realno bolji skoro po svim aspektima, izuzev u kontrastu (IPS panel). Na U7QF se vidi da je panel "prljav" posebno u svetlim scenama kada se kadar pomera. To su realno sve sitnice, ali ih je mnogo i fali im još ono malo da budu dobro zaokružen proizvod.
Ovo je i moja najveća zamerka, DSE. I generalno, identično mišljenje imam.
 
Grundig, Toshiba, Sharp... sve je to turski Vestel. A sto se tice dvoslovnog, pa bolje da mi je pukao mesec PRED istek garancije nego POSLE isteka garancije (kao sto jeste), posto sam ga bacio i kupio najjeftiniji sa najduzom garancijom. Nisam bukvalno bacio, ali se usrecilo par sapatnika kupovinom maticne, napajanja, nogara i tako tih delova ispod cene. I zemljak mu isto ima crkavanje odmah posle isteka garancije.

Na temu Hisense-a, cudi me da niko nije prijavio (a kad jedan jeste, odmah i vise njih) to jako probijanje pozadinskog po ivicama.
Na izlogu kad ih gledaš ni jedan nema probijanje pozadinskog osvijetljenja..
Baš sam gledao više modela..
 
nije tema poređenje Hisense-a sa drugim markama kao i opšta priča o brendovima. takođe, za preporuke za kupovinu postoji deo foruma "šta da kupim"
 
Nazad
Vrh Dno