Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma iskreno, ima brdo nekih glupavih pay aplikacija, a nisam ni ranije koristio to što ti treba, tako da će morati neko drugi da pomogne. Koristim samo plex i YT i to odlično radi, bez ikakvih problema.

Skinuo sam Haunting of hill house 4k, i to najbolji kvalitet koji sam našao (135gb sezona), plex strimuje sa desktopa bez muke, sve ide glatko, i izgleda perfektno. Tv je vezan kablom na mrežu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma iskreno, ima brdo nekih glupavih pay aplikacija, a nisam ni ranije koristio to što ti treba, tako da će morati neko drugi da pomogne. Koristim samo plex i YT i to odlično radi, bez ikakvih problema.

Skinuo sam Haunting of hill house 4k, i to najbolji kvalitet koji sam našao (135gb sezona), plex strimuje sa desktopa bez muke, sve ide glatko, i izgleda perfektno. Tv je vezan kablom na mrežu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk


To to plex je super znaci moze. *mjau**mjau**mjau**mjau* kevu serija
 
Nemam pojma iskreno, ima brdo nekih glupavih pay aplikacija, a nisam ni ranije koristio to što ti treba, tako da će morati neko drugi da pomogne. Koristim samo plex i YT i to odlično radi, bez ikakvih problema.

Skinuo sam Haunting of hill house 4k, i to najbolji kvalitet koji sam našao (135gb sezona), plex strimuje sa desktopa bez muke, sve ide glatko, i izgleda perfektno. Tv je vezan kablom na mrežu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Plex konvertuje 4k u FHD.
 
Nisam koristio wifi. Plex funkcioniše tako što ga instaliraš na mašini sa koje hoćeš da strimuješ sadržaj. Normalno podesiš i skeniraš foldere sa materjalom. Možeš i na više mašina, samo posle na tv-u izabereš koju hoćeš. Sve lepo funkcioniše, ima gomilu podešavanja, jedino što nisam uspeo da namestim da povlači prevod sa hdda. Ima uputstvo i vidim da može ali me je mrzelo da se cimam jer uvek ima *.eng.srt. Što se tiče UHD reprodukcije, izgleda da je Boqy u pravu...

4K (UHD) Direct Play Video Support

Some 4K (ultra high definition) devices are recognized by the Plex app. We’re working to bring 4K playback support to other devices, too. 4K/UHD content matching the following will Direct Play on supported devices:

Container: MP4

Resolution: 3840×2160 or smaller

Video Encoding: HEVC (H.265)

Video Frame Rate: 30fps

Video Bit Depth: 8

4K content not matching the above properties will be transcoded to 1080p. Transcoding 4K content is a very intensive process and will require a powerful computer running Plex Media Server.

Ovi fajlovi koje sam puštao su .mkv, mada je i meni nelogično da se sve to glatko konvertuje na mašini iz potpisa, ali pošto se u video editing Ič ne razumem, neću da pametujem. Baš ću da pustim direkt sa desktopa da vidim vidi li se razlika.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Stvarno imate prevelika ocekivanja od jednog televizora...
Zar nije jednostavnije kupiti eksterni plejer koji ce pratiti trendove nego ocekivati da vas TV prati trendove razvijanja softvera jer on to 100% nece moci da prati.

Nije televizor smart zato sto moze da pusta filmove.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nikakvih problema. Mašina sa koje strimujem je kroz zid vezana i sa HDMI. Imam i wifi k&m komplet u dnevnoj koji služi za gejming na TV, uboden u produžni usb koji je takođe provučen kroz zid, tako da mi dodatni eksterni plejer ne treba, jer svakako mašina mora da radi i ako se strimuje tako da je svejedno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pozdrav. Uhvatio neku akciju za vikend pa uzeo Hisense H39A5600 smart. Moze li neko ko ima tv pomoci oko kalibracije? Oko poboljsanja slike, neka podesavanja? Guglao bas, medjutim nema za taj model uopste i svi nesto razlicito pricaju. Bilo bi lepo kad bi neko postavio link ili ispisao svoja podesavanja. Hvala unapred!
 
Imam ja taj tv... Pa najbolje sam da podesis kako ti odgovara... Evo ti kako sam ja namestio, pa vidi kako ti se čini...

Pozadinsko osvetljenje 40
Svetlost 40
Kontrast 60
Zaštićenkst boja 60
Oštrina 5
Prilagodljiv kontrast Srednji
Smanjenje šuma Srednji
MPEG smanjenje buke Nizak
Temp. boje Hladna

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Koliko je bio na akciji? Ja sve hvatam neke akcije ali nikako da naidju, evo vec 3-4 dana pratim

Smart varijanta, u Emmez bila 35k, sa Emmez karticom 30k. Medjutim ja to nisam imao, pa mi neki dobar radnik napisao da sam zaboravio karticu kuci, reko kasirki i iskostao me 30k.

@dejan#7 Treba mi vise svetlosti. Hvala na brzom odgovoru. Kako ti se cini tv, mozda neki savet za bilo sta? Laik sam za televizore..
 
Pa generalno tv je super za taj novac, sto se tice kablovske i gledanja filmova sa usb, sve ok slika je veoma dobra i sve radi... Jedino sto je Hisensov operativni sistem spor... SMART je ok, koristim ga samo za YT i prikaz ekrana telfona na tv i to radi veoma dobro...
E sad tv ima ponekad neke bagove ili sta vec, zabaguje sistem i jedino pomaze isključivanje iz struje i sve opet normalno radi kad ae uključi. Srećom nije toliko često, ali ako ti se desi da znaš samo ga isključi iz struje i ponovo uključi...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Meni se desilo dva puta za redom dok sam plexovao, ali u mašini je radio umirući hdd koji je konstantno pravio probleme. Čim sam to rešio, više se nije desilo a često radi plex i yt.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Mislim da jeste najbolji dostupan kod nas. Ako je to bilo pitanje, nisi baš bio precizan. A ako je pitanje koji je model u pitanju, jeste H50A6500.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu. @Boqy jel ovo što piše merodavno ili tako piše i kada plex radi downscale u 1080p?
457cbf7d0445c30e27eed1975ccc46a4.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
U principu možeš da vidiš preko weba dal plex radi transcoding, ili dal je CPU opterećen. Najmerodavnije je da vidiš signal info u opcijama TVa, Support...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Biće da si u pravu. Sin je zaseo za računar, kad mu istekne termin prebaciću rezoluciju u 4k i pustiti pa ću opet u signal info, čisto da budemo sigurni, ali to je verovatno to. Hvala.
28a89a693f7c849eec3a7de0131a25f0.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Meni je to ok samo što niko nema ovde taj tv pa su eventualne mane i vrline za sada nepoznate. Bar mislim da nema.

Evo ga 4k, stvarno plex ne pušta. Gledao bih fhd ubeđen da je to to.
459bc56dcda0ee203d1c1026e7d32931.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod zakrivljenih su uglovi hledanja losiji, treba da sedis ispred tv-a, ja licno ne vidim prednost istih.

Jedinu manu koju sam primetio kod 55a5700 je sto interni plejer nece da ucita 4K Mkv fajl sa hdd-a. Samo sam jedan doduse do sada probao ali deluje da ce biti preveliki zalogaj 4K za interni plejer.

Probacu za vikend i druge 4K fajlove pa cu videti..

Fhd mkv cita bez greske i stucanja.
 
Poslednja izmena:
Momci sta mislite o HISENSE SMART H49N6600 curved modelu. Malo zakrivljen. Totalna glupost ili?
u prvoj poruci u ovoj temi su linkovi ka recenzijama (korisnička i redakcijska) H55N6600 pa odluči da li ti valja

psaras, 4K@30Hz? komp ti ne podržava HDMI 2.0 ili nisi priključio na jedan od gornja 2 HDMI ulaza na TV-u

Jedinu manu koju sam primetio kod 55a5700 je sto interni plejer nece da ucita 4K Mkv fajl sa hdd-a. Samo sam jedan doduse do sada probao ali deluje da ce biti preveliki zalogaj 4K za interni plejer.
taj model ne postoji. možda misliš na H55N5700? probaj sa fleša, možda taj hard disk traži struju (verovatno piše na TV-u kod USB porta koliku struju daje)
 
Uboden je u HDMI2 ali koliko znam r9 270x ne podržava hdmi 2.0. Šta gubim s obzirom da se i ovako igram u 1080p ?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
u prvoj poruci u ovoj temi su linkovi ka recenzijama (korisnička i redakcijska) H55N6600 pa odluči da li ti valja

psaras, 4K@30Hz? komp ti ne podržava HDMI 2.0 ili nisi priključio na jedan od gornja 2 HDMI ulaza na TV-u

taj model ne postoji. možda misliš na H55N5700? probaj sa fleša, možda taj hard disk traži struju (verovatno piše na TV-u kod USB porta koliku struju daje)
Da, n5700.

Hvala na savetu.
 
A = 1020mm Širina nogara.
B = 1115mm Širina celog televizora.
C = 230mm Raspon nogara po "dubini".
fd98ebe73e37b92dcf09b8a9584ac405.jpg
2c259003f274907da7addff7c57cff24.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno