Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Razjasnio si ti meni jos na samom pocetku kupovine klime.Mene jutros kopkala temperatura Indoor na APP koja je mnogo vislja i ja sam je jurio setovanjem temp. na UJ.
Inace preko dana koristim upravo kako si napisao.Jedino nocu je ne iskljucujem.Ostavljam je na 19c i jedna crtica.
 
Vec je receno dosta puta da indoor temperatura u aplikaciji ne predstavlja sobnu temperaturu.
Ne znam zasto je na izbace iz aplikacije, samo stvara konfuziju.
 
Ta indor temperatura, se slaze sa temperaturom na usisu, Izmjeri temperaturu na usisu unutrasnje, pa onda uporedi sa temp. u aplikaciji i bice ti jasno,
 
@Lauda Ne bih se složio sa tobom. Daikin FTXF35D pokazuje tačno koliko i merač na 4 metara od klime, na metar visine. Može da se desi pola stepena odstupanje jer u aplikaciji ide na ceo stepen inače jako precizno pokazuje. Verovatno mnogo zavisi i od klime i od prostorije.
@cetverooki Temperatura na usisu mi je uvek veća za stepen-dva od one u aplikaciji.
 
@igor84 Jel ovde diskutujemo o Daikin FTXF35D ili Hisense Energy Pro Plus modelu? Fino sam napisao da za ovu klimu (Energy Pro Plus) vrednost ne predstavlja sobnu temperaturu.

Ta indor temperatura, se slaze sa temperaturom na usisu, Izmjeri temperaturu na usisu unutrasnje, pa onda uporedi sa temp. u aplikaciji i bice ti jasno,
Tako je.
 
Ali to nema smisla. Normalno da je na 26 i 27 vruce. Plus kad nastimas 26 i 27 klima puno vise trosi (plus ovaj model klime grije za 1-2 stepena vise u odnosu na podesenu temperaturu, znaci kada nastimas 27 ona pokusava da zagrije na 28) .
Zar nije bolje podesiti na 23 i malo jaci ventilator staviti da ona odrzava 24 (nije vrice vec ugodno + klima manje trosi).

To je kao da lozis vatru, jurcas punom parom pa onda otvaras prozor jer je prevruće pa onda opet lozis punom parom, umjesto da samo odrzavas vatru...
Ja sam odavno prestao da dajem savete ljudima koji ih ne traže. On je rekao da mu odgovara veća temperatura, nije se žalio na veću potrošnju, tako da neka ga ako je zadovoljan. Kod mene u ulici mnogi klimu pale na 30°c, i sta ja sad njima da pričam ako su oni zadovoljni, jednom sam probao i ne ide. Dvojica komšija kupili on/off Mideu za grejanje u prelaznom periodu, kad ih uključe bruji cela ulica, ali kažu 100€ su jeftinije platili od invertera, ok, ako su oni zadovoljni, naravno podešene na 30°c i gase ih kad pregreju.
 
Tačno tako , od malena naviko i na toplije , u titovo vreme tolko su lozili da je prozor uvek bio na kant. Ovo sad kako smanjili centralno kod druga, kaze u sto nalozili ,skida se u majicu, a ja doso neskidam jaknu. Meni najvise prija 26,27c da bi bio u majici ,kako u stanu , tako i napolju .
 
Posto me maloprije probudio zemljotres presao sam spavati u dnevni boravak (ispod klime) jer kad se razbudim treba mi dugo da zaspem pa da ne budim ženu (jer se vrtim kao navijen)...

Elem taman tad nekad sam imao defrost, nocas fino zahladilo. Mogu vam reci da je defrost daleko tiši nego kod moje bivse tcl klime. Znaci jedva se cuje ono zadnje otvaranje ventila i vracanje plina, ko nema bas osjetljiv san, bez problema da ga ne probudi. Tcl je imao bas glasno ispuštanje plina, nema sanse da ne probudi...

Druga stvar, na -1 ona radi skoro na svom minimumu, 420w trosi i odrzava 23 stepena u 40kv
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-14-04-33-57-148_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-14-04-33-57-148_com.tuya.smart.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 77
Koliko kWh potrosi ukupno za jedan mesec u zimskom periodu? Nesto su mi uvecani racuni za jan/feb za oko 300-400kWh u odnosu na prosle godine, pretpostavljam da je ovo klima pojela, 35m2, dobro izolovano potkrovlje sa svih strana. Klima radi kako treba rekao bih, jedino sto sam je drzao na auto fan pa sam tek skorije presao na manual fan. Podesena na 21, pali se i gasi po potrebi, uvece je iskljucujem jer temperatura ne padne za mnogo zbog izolacije a i brzo zagreje ujutru u vreme jeftine struje.
 
Mislim da te je zeznuo autofan
Hisense mi je bio u manjoj sobi tada...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-14-08-15-31-745_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-14-08-15-31-745_com.tuya.smart.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Nisi morao , ConnectLife app meri potrosnju struje klime Hisense, , po sati, po danu i po mesecu, odlično odradjeni ipregledan grafikon . za preporuku app, plus sto mozes i daljinski da ukljucis klimu, kreces sa posla il nebitno, ukljucis pola sata ranije il kolko ti vrec treba provalices .
Nakon dva meseca paralelnog korišćenja aplikacije i pametne utičnice definitivno sam utvrdio da aplikacija prikazuje za 12 do 14% niže rezultate od utičnice, a računi elektrodistribucije su potvrdili da je utičnica u pravu. Slažem se inače da je aplikacija dobra i korisna ali samo za orijentacione podatke.
 
Posto me maloprije probudio zemljotres presao sam spavati u dnevni boravak (ispod klime) jer kad se razbudim treba mi dugo da zaspem pa da ne budim ženu (jer se vrtim kao navijen)...

Elem taman tad nekad sam imao defrost, nocas fino zahladilo. Mogu vam reci da je defrost daleko tiši nego kod moje bivse tcl klime. Znaci jedva se cuje ono zadnje otvaranje ventila i vracanje plina, ko nema bas osjetljiv san, bez problema da ga ne probudi. Tcl je imao bas glasno ispuštanje plina, nema sanse da ne probudi...

Druga stvar, na -1 ona radi skoro na svom minimumu, 420w trosi i odrzava 23 stepena u 40kv
kako bivše? zar je nisi skoro kupio?
 
Ja se grejem na klime od 2004. godine.
Mozes se grijati i od 1964, ovaj model klime se pojavio prije mozda 3 godine.
Bar jednom mjesečno mi se desi da mi klima greskom ostane na auto fan ili na slabijem ventilatoru i kroz par sati mi se prostorija ishladi za 1-2 stepena, još se brže ishladi na auto fan. Pojacam ventilator ručno, sve super.
Jos bar 5 korisnika je potvrdilo isto ovo za ovu klimu, a na opštoj temi se redovno provlači ova priča.

Ne kontam šta hoćeš, jel mi pricamo uopste o istoj klimi ?
Ili obrazlozi kad nesto kazes, lijepo opiši, ili zaobidji moju temu, ovo upadanje jednom u 5 dana i ubacivanjem jedne proste rečenice nema smisla
 
Da bas tako, AUTO fan nicemu ne sluzi.Ja sam sve varijante probao i najbolje je rucno podesavanje ventilatora.Mada imam osecaj da klima nekako nema "dusu"na najvecoj brzini(pet crtica).Za razliku od starije inverter klime,Midea, koja duva ko nenormalna,bucna ko traktor i radi kao On-Off.Odledjivanje traje 15 min. tako da je bilo smrzavanja kada su nekada zime bile zime.Ova Hisense klima je stvarno za moje potrebe nesto sasvim drugo i prezadovoljan sam.E sada,sta ce biti kada udari.ako udari prava zima,sledece godine,videcemo.
 
Da bas tako, AUTO fan nicemu ne sluzi.Ja sam sve varijante probao i najbolje je rucno podesavanje ventilatora.Mada imam osecaj da klima nekako nema "dusu"na najvecoj brzini(pet crtica).Za razliku od starije inverter klime,Midea, koja duva ko nenormalna,bucna ko traktor i radi kao On-Off.Odledjivanje traje 15 min. tako da je bilo smrzavanja kada su nekada zime bile zime.Ova Hisense klima je stvarno za moje potrebe nesto sasvim drugo i prezadovoljan sam.E sada,sta ce biti kada udari.ako udari prava zima,sledece godine,videcemo.
Pazi ona je deklarisana na 2.4 kw na -7 stepeni. Znaci negde na -10 mozes da ocekujes oko 2 kw snage da moze da izbaci sto je dovoljno za 20 kvadrata na jakom minusu a da ne uzmemo faktor da ako imas izolaciju tebi ostaje toplota unutra. Tako da ima snage da pregura minus jak.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240317-143325.png
    Screenshot_20240317-143325.png
    128.1 KB · Pregleda: 48
Nemam izolaciju jer zivim u predratnoj kuci.Sagradjena od pune cigle,trokrilni dupli prozori i visina plafona 3.30m.Povrsna sobe gde se nalazi klima je 5x4m2+visina .Pokusavam da dogrejem i spavacu sobu koja je iste visine i 4x4m2.
 
Nemam izolaciju jer zivim u predratnoj kuci.Sagradjena od pune cigle,trokrilni dupli prozori i visina plafona 3.30m.Povrsna sobe gde se nalazi klima je 5x4m2+visina .Pokusavam da dogrejem i spavacu sobu koja je iste visine i 4x4m2.
Moj savet pred sledecu zimu odradi bar na tavanu vunu i mislim da ces moci da preguras minuse mozda eventualno neki jeftini norveski u spavacu da bude kao back up.
 
Ja sam u visokom prizemlju a iznad je sprat.Na plafonu je plasticna folija +staklena vuna +lamperija.Kuca je inace zimi topla a leti hladna.U spavacoj sobi inace je bila kaljeva pec ali je uklonjena i sada je tu rezervna pec"Alfa".U podrumu je tona briketa.Za rezervno grejanje ako bude tarapana sa strujom.Inace u sledecoj sobi je inverter Midea a u kuhinji je plinska pec.Lepota od grejanja.Da a u kupatilu je keramicka zidna grejalica.
 
Ja sam u visokom prizemlju a iznad je sprat.Na plafonu je plasticna folija +staklena vuna +lamperija.Kuca je inace zimi topla a leti hladna.U spavacoj sobi inace je bila kaljeva pec ali je uklonjena i sada je tu rezervna pec"Alfa".U podrumu je tona briketa.Za rezervno grejanje ako bude tarapana sa strujom.Inace u sledecoj sobi je inverter Midea a u kuhinji je plinska pec.Lepota od grejanja.Da a u kupatilu je keramicka zidna grejalica.
Nemas ti brige onda :) :)
 
Pozdrav ljudi, moze li mi neko reci da li uzeti ovu klimu iz naslova teme ili HiNano takodje 12 ?
Prvenstveno ce se koristiti za grejanje, hvala !
 
Nisi morao , ConnectLife app meri potrosnju struje klime Hisense, , po sati, po danu i po mesecu, odlično odradjeni ipregledan grafikon . za preporuku app, plus sto mozes i daljinski da ukljucis klimu, kreces sa posla il nebitno, ukljucis pola sata ranije il kolko ti vrec treba provalices .
Pitanje...12 pro plus preko apk connect life nema opciju merenja potrosnje,ta ipcija postoji na nordik
 
Kod mene isto. Mada zale se da je neprecizno to ugradjeno mjerenje. Ja sam u kabal ugradio mali tuya mjerac prvi dan i super funkcionise, a imas i malu utičnicu koja ne trazi ugradnju
Imam tuya utičnicu ali čitam ovde da u apk ima merenje pa zato pitam🍻🍻🍻
 
Odgovorio ti je Lucas preciznije . Fina stvar imati pregled potrosnje u zavisnosti od koriscenje i podesavanja. Sad sto neko kaze da nije najpreciznije, ja nebi ni mogao bas precizno da kazem na kolko je tačno ta potrosnja po satu, jel nevidi se na dijagramu , a nije digitalni broj. al sigurno je vrlo priblizan .
Steta samo sto sam dvaput greskom gubio wifi , i izbacivo mi sifreu 77 na klimi, posto sam 6 puta klikno , dal krilca usmeravanje , jer ima samo levo, samo desno, pravo , levo i desno, , svuda , i jednom sam promasio gde sam hteo , a 6 puta kad se klikne je za prvo povezivanje na wifi , tako da nemam uvid u celu sezonu , jer bi se resetovala istorija svaki put kad sam to uradio .


Ovo je danas potrosnja, nocu je bilo podeseno na 26,27c, a danju na 24c, kad veci deo nisam bio tu .
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-20-22-51-08-278_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_2024-03-20-22-51-08-278_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Odgovorio ti je Lucas preciznije . Fina stvar imati pregled potrosnje u zavisnosti od koriscenje i podesavanja. Sad sto neko kaze da nije najpreciznije, ja nebi ni mogao bas precizno da kazem na kolko je tačno ta potrosnja po satu, jel nevidi se na dijagramu , a nije digitalni broj. al sigurno je vrlo priblizan .
Steta samo sto sam dvaput greskom gubio wifi , i izbacivo mi sifreu 77 na klimi, posto sam 6 puta klikno , dal krilca usmeravanje , jer ima samo levo, samo desno, pravo , levo i desno, , svuda , i jednom sam promasio gde sam hteo , a 6 puta kad se klikne je za prvo povezivanje na wifi , tako da nemam uvid u celu sezonu , jer bi se resetovala istorija svaki put kad sam to uradio .


Ovo je danas potrosnja, nocu je bilo podeseno na 26,27c, a danju na 24c, kad veci deo nisam bio tu .
Sto tako visoka temperatura, ova klima jos grije za 1-2 stepena vise od podesene ?
 
Već si ga to pitao u ovoj temi i već ti je odgovorio na to pitanje 🙂
 
Vrh Dno