Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Pozdrav! Kupio sam ovu klimu.
Molim Vas za pomoć i savjet u vezi ugradnje
Da li montažu može uraditi bilo koji servis (pravno lice, sa pečatom za ovu vrstu djelatnosti) ili to mora biti neki ovlašćeni Hisense servis?
Dobio sam kumovsku preporuku za jedan servis, čuo se sa njima pa su mi skrenuli pažnju da provjerim da li bih imao problema sa garancijom pošto nisu ovlašćeni servis za Hisense klime.
Hvala!
 
To vidi sa ovima gdje si kupio klimu ili eventualno kontaktiraj hisense podrsku za zemlju. Malo kome je ugradio bas hisense servis
 
Moju klimu su ugradili iz ovlascenog servisa Hisense.Posle montaze probali sve osnovne opcije klime.Na kraju su i overili garanciju.
 
Pre neki dan pokusam da ukljucim klimu preko aplikacije i ne desi se nista, probao sam vise puta.
Na kraju je iskljucim iz zida i ukljucim opet nakon cega je posle 30 sekundi krenula da prima komande iz aplikacije.
Danas ista situacija ali nisam bio kod kuce da je iskljucim iz zida, posle restarta aplikacija izbaci no internet connection a znam da wifi radi i da ima interneta jer imam vise uredjaja koje kontrolisem preko telefona i na tom wifi-u.
Kad sam dosao kuci posle nekoliko sati pokusam opet i vidi cuda proradilo.
Da li se jos nekome dogodilo nesto slicno?
 
Pre neki dan pokusam da ukljucim klimu preko aplikacije i ne desi se nista, probao sam vise puta.
Na kraju je iskljucim iz zida i ukljucim opet nakon cega je posle 30 sekundi krenula da prima komande iz aplikacije.
Danas ista situacija ali nisam bio kod kuce da je iskljucim iz zida, posle restarta aplikacija izbaci no internet connection a znam da wifi radi i da ima interneta jer imam vise uredjaja koje kontrolisem preko telefona i na tom wifi-u.
Kad sam dosao kuci posle nekoliko sati pokusam opet i vidi cuda proradilo.
Da li se jos nekome dogodilo nesto slicno?
meni se par puta u 2 godine desilo tako ali svaki put je bio nesto los internet, neka prekidanja do "njih"
 
Proverio sam odmah internet taj prvi put, sve je radilo kako treba.
Internet optika 1Gbps, ruter na 1.5m od klime.
Najvise me brine da ne krene sve cesce tako da baguje.
 
Pozdrav! Kupio sam ovu klimu.
Molim Vas za pomoć i savjet u vezi ugradnje
Da li montažu može uraditi bilo koji servis (pravno lice, sa pečatom za ovu vrstu djelatnosti) ili to mora biti neki ovlašćeni Hisense servis?
Dobio sam kumovsku preporuku za jedan servis, čuo se sa njima pa su mi skrenuli pažnju da provjerim da li bih imao problema sa garancijom pošto nisu ovlašćeni servis za Hisense klime.
Hvala!
Moze bilo koji sa pečatom, ali bolje nek ti uradi ovlasceni . Ja izabro neke dundjere izgleda , postavili po svome , bez gledanja uputsva , ili su stedeli na duzem nosacu, da iskoriste stari od lg . I kaze mi ovlasceni da nisu dobro ugradili primakli ja na desetak cm, a ona treba da se odvoji na 20cm iza od zida , i duzi nosač, jedan reče treba duzi nosač, ovaj drugi ma netreba , da bi ustedeo na njemu i manje cimanja . Hisense nepriznaje u slučaju kvara spoljne jedinice , kada je nestručno uradjeno , tako da mora da ih zovem da stave duzi nosač.
 
Danas mi stiže Hisense Energy SE HiNano 12K klima pa mi treba preporuka za ovlašćeni servis u Beogradu s kojim ste zadovoljni.
Hvala unapred.
 
Modulacija na hladjenju, jel uredu ovo? hoce da spusti i na 112w
 

Prilozi

  • Screenshot_20240611-205856.png
    Screenshot_20240611-205856.png
    252.3 KB · Pregleda: 44
Mene je malo iznenadila potrosnja pre neki dan kad je bilo 32 stepena.
Soba 11 kvadrata i odrzavala je 24-25 stepena.
Jos ako uzmemo da aplikacija laze za 10-15 posto to je onda skoro 5kwh za tako malu sobu.
1000035609.jpg
 
Pa 4kw za ceo dan nije mnogo , vidis da po satu trosi oko 200w i manje ., pa i ventilator bi potrosio slično.
 
Poslednja izmena:
Meni kada ohladi pa odrzava (oko 35 kvadrata) trosi konstantno oko 160-180w, zadata 24
IMG-62f5054ee0e0fac7c3cf71d1d774fecc-V.jpg
 
I meni je to puno za tako malu prostoriju, ranije mi je bila u prostoriji od 16 kvadrata i ne znam da je ikad prešla 2kw za dan.
Koji fan koristis ?
 
Low uglavnom jer je mala soba i ako se stavi bilo sta jace zna da bude neprijatno na hladjenju.
 
Ne samo svaka klima, već i svaka soba u istom stanu/kući je priča za sebe. Kod mene 12KMCC manje troši na hlađenju u sobi od 23.5m2 koja je na istočnoj strani kuće od 07LMCE u sobi od 11m2 koja je na zapadnoj strani. Sem toga klime rade potpuno drugačije iako su obe Fujitsu. Kada zadam istu temperaturu KMCC odmah obara potrošnju na minimum tj. ispod 200W i uopšte ne žuri da ohladi sobu, a onda na minimalnoj potrošnji održava tu temperaturu ne gaseći se. LMCE naglo i brzo obara temperaturu ali i troši više, a za razliku od dr. klime ne ide ispod 200W i čim ohladi gasi se, a potom ubrzo opet uključuje i tako sve u krug. Potrošnja je približno ista kao tokom zime na grejanju, s tim što mi baš retko grejemo preko 22 stepena.
 
Nije puno ali je vise od @LukasP koji hladi 3 puta vecu kvadraturu sto mi ne ide u glavu..
Probaj da stavis na automatski, jer u tom rezimu vidim je da se povremeno uzdignu krilca i mislim da je tad u nekom kao standby, i da u tom rezimu manje trosi, a low mislim da konstatno trosi. Probaj nista te nekosta, pa javi . Naravno trebo bi da bude priblizno osuncan dan, tj . slična temperatura napolju .
 
Prvi put sam ovih dana uljucio klimu da hladi.Napolju je bilo preko 30 stepeni. Temperatura postavljena na 25.Klima je radila od jutra do kasnih vecernjih sati.Hladila je dve sobe 4x4m.Ako se ne boravi stalno u prostoriji sasvim je dovoljno da je na auto fan.Kada se boravi dovoljno je jedna crtica.
Potrosnju nije belezila jer APP nije bila aktivna.Trazila je po ko zna koji put da se logujem i to naravno sa novom sifrom?
 
Nazad
Vrh Dno