Šta je novo?

Hisense 24 hi nano problem

Stjepan96

Zapažen
Učlanjen(a)
01.02.2024
Poruke
13
Poena
5
Pozdrav svima.Imam hisense 24ku imam problem sa njom da ne modulira tj modulira sa 2500W na 1900 pa drzi i vrati se.
Inace drzim temperaturu 22 23 kako kad i bas trosi,Dnevno ode preko 50kw sto je previse.
Ifeel kad upalim ta potrosnja spadne dosta,drzim ga na 23 i spadne na 500 drzi tako i penje se do 1200max.
Stan je 60 kvadrata.Nikad se nije desilo da smanji puhanje da se prigusi dok se to desava na ifeel cak po 40 50 minuta se ne pali.
Hvala na savjetima unaprijed.
 
Kada se klima ugasi, znaci da je postigla zadatu temperaturu i da procenjuje da sa svojom najnizom modulacijom ne moze da odrzava zadatu temp. vec ce da pregreva. Iz tog razloga se gasi i ceka da padne temp. 1c ispod zadate da se upali ponovo.
Resenje je da se daljinac postavi u drugi kraj prostorije tako da klima ne duva u njega ali da moze da vidi klimu bez prepreka. Maksimalna daljina je 6-7m.
Za potrosnju je bitna i brzina ventilatora. Ako je postavljen auto ili quiet ili cak fan 1 klima trosi mnogo vise zbog malog protoka vazduha.
Resenje je povecati brzinu ventilatora i eventualno ppdignuti malo krilca na gore.
Kako je setovana klima kod Vas i u kolikoj se prostoriji nalazi?
 
sve ja to znam,4 ventilator.
Klima je u prostoriji koja ima 25 kvadrata cca.
Danas sam zatvorio spavacu i kuhinju a grijala je samo dnevnu i hodnik nekih 30 do 35 kvadrata,stavio je na 32.Tako je radila 2 sata i usao sam u stan kad se nisam onesvjestio.
Stavio sam na 22 i citav dan radi na 400 do 800w prvi put od kako imam klimu.
Eh sad ili sam je procepio sa tih 32 hahahahahhaha ili su problem spavaca i kuhinja da ne moze ugrijat pa radi konstantno isto.
 
Poslednja izmena:
Namesti na ifeel, setuj odgovarajucu temperaturu i stavi daljinac daleko od klime u neko cose da ga ne duva klima, a da je vidi bez prepreka
Ako narihtas 30c naravno da ce da trosi 50kwh dnevno, a vi cete da popadate u nesvest od vrucine.
Ma koliko da je losa trebala bi da greje to bez nekih vecih problema.
 
Namesti na ifeel, setuj odgovarajucu temperaturu i stavi daljinac daleko od klime u neko cose da ga ne duva klima, a da je vidi bez prepreka
Ako narihtas 30c naravno da ce da trosi 50kwh dnevno, a vi cete da popadate u nesvest od vrucine.
Ma koliko da je losa trebala bi da greje to bez nekih vecih problema.
Sto je najgore nije na 30 nego na 22 je drzim stalno i vuce mi 50 kw za 24 sata.
Ovo sam reko za danas da sam sve zatvorio stavio je u super mod i vratio je na 22 i evo citav dan je radila od 600 do 1200.
Filtere perem svakih 15 dana.
Cim se zatvore prostorije odma se smanji potrosnja dosta a i ljepse je za sjedit u sobi gdje je klima
 
Znaci klima ipak trosi 50kw a vi me ubedjujete u suprotno, opet neko laze znaci:)
Trosila je za komplet stan jer mislim da nije mogla ugrijat a mozea je neki drugi razlog.
Trenutno sam zatvorio kuhinju i spavacu.
Potrosnja zadnja dva dana je spala na 400 do 1100w kad dogrijava.
Nisam pametan.
Al svakako bolje 2 12 nego 1 24
 
Trosila je za komplet stan jer mislim da nije mogla ugrijat a mozea je neki drugi razlog.
Trenutno sam zatvorio kuhinju i spavacu.
Potrosnja zadnja dva dana je spala na 400 do 1100w kad dogrijava.
Nisam pametan.
Al svakako bolje 2 12 nego 1 24
Uzmi ti izmeri temperaturu na usisu i izduvu klime kada ustali rad. Zabelezi trenutnu potrosnju i napisi ovde pa da sracunamo koji je cop. Moguce da nema dovoljno gasa pa lose radi. Prosto mi je neverovatno da ne moze da zagreje stan 24 vorka.
 
Uzmi ti izmeri temperaturu na usisu i izduvu klime kada ustali rad. Zabelezi trenutnu potrosnju i napisi ovde pa da sracunamo koji je cop. Moguce da nema dovoljno gasa pa lose radi. Prosto mi je neverovatno da ne moze da zagreje stan 24 vorka.
Budem budem,dobra ideja
 

Cesto mi se desi da ovako zvizdi,kad sam vani vanjska jedinica to radi i bas se cuje.
 
to se na svim Hiseance modelina desava kad odu na max potrosnju meni konkretno na nordic negde posle 1270w. Ali to mi se desava zato sto ne zivim pa upalim klimu u sobi gde je 2-3 stepena pa ona radi na max. Zovi bre te servisere nek provere gas nenormalno je da ti toliko trosi klima.
 
I kod mene se cuje povremeno. Normalna stvar za nonsense izgleda.
 
Malo je toplije ovih dana,grijem nekih 40 do 45 kvadrata.Potrosnja je 20 do 25 kw.
Stavim je na 22 a kad nismo kuci 20.
Koliko sam cuo hisense pregrijava 2 3 stupnja.
Kako znat da nema gasa dovoljnoo?
 
Ja grije 45 sa gree 12 i nikad ne predje 20kw potrosnja,a temp evo sad na 25 setovana
 
Malo je toplije ovih dana,grijem nekih 40 do 45 kvadrata.Potrosnja je 20 do 25 kw.
Stavim je na 22 a kad nismo kuci 20.
Koliko sam cuo hisense pregrijava 2 3 stupnja.
Kako znat da nema gasa dovoljnoo?
Pa upravo tako kad radi dosta dugo na max i potrosnja mu ode u nebesa.
 
Kad su mi bili ovi iz gorenja,rekli mi da je klima dobra i da je normalno sto radi na 2 kw hahaha
A cuo sam se sa generalnim direktorom i lik me ubjedjuje da ova klima moze potrosit preko 5 kw a da modulira na oko 2 kw.
Serviseri su mi jos rekli da klima nije dobro vakumirana.
 
Uzmi ti izmeri temperaturu na usisu i izduvu klime kada ustali rad. Zabelezi trenutnu potrosnju i napisi ovde pa da sracunamo koji je cop. Moguce da nema dovoljno gasa pa lose radi. Prosto mi je neverovatno da ne moze da zagreje stan 24 vorka.
24 čvarka ne mogu da zagreju stan? Kako čvarci greju stanove?
 
Ako je klima ispravna onda je raspored u stanu los. Ubaci jednu 12-ticu tamo gde je najhladnije i resavas problem sa potrosnjom. Mada ce onda ta 24-vorka da bude overkil. Nju na oglase, a ubacis dve 12-tice i resen problem. Malo vise kosta ali ces na struji da ustedis kroz vreme i bice mnogo prijatnije u celom stanu.
 
Ne znam sta bi ti rekao.
Mislim da je i 20 kw puno za 40 kvadrata grijanja.
Prvo cu zvat da provjere plin pa cemo vidjet dalje.
 
Kad su mi bili ovi iz gorenja,rekli mi da je klima dobra i da je normalno sto radi na 2 kw hahaha
A cuo sam se sa generalnim direktorom i lik me ubjedjuje da ova klima moze potrosit preko 5 kw a da modulira na oko 2 kw.
Serviseri su mi jos rekli da klima nije dobro vakumirana.
Pa vi posle kupujte Hisense.
Meni 5 klima na 90m2 kuca na -10C potrosi kuca ukupno do 50kWh na dan (ukupna potrosnja ne samo klime).
 
Pa vi posle kupujte Hisense.
Meni 5 klima na 90m2 kuca na -10C potrosi kuca ukupno do 50kWh na dan (ukupna potrosnja ne samo klime).
A brate slazem se sa tim koliko para toliko muzike al isto tako znam milion ljudi koji imaju hisense,vivax,tesla a da nemaju problema sa potrosnjom da im jednako trosi ko i onima sa daleko skupljim uredjajima
 
Neka je oni provere. Ako fali gasa, neka nadju gde cure da to rese. Ako je sve ok onda je prodaj, stavi dve dvanestice i cao.
 
Evo danas otvoreno sve,vani 17 stupnjeva
Klima na 23,radi na 1400 do 1700w Prosto ne vjerujem hahah
 
Danas spoljna 16c. U jednoj radnji neki vivax narihtan na 30c, duva haldno, a izmenjivac napolju ceo zaledjen. Sto me podseti, jel ide i sad cesto u df?
 
Imao sam Hisense takođe 24ku, na spoljnoj jedinici lepo piše max potrošnja 3680w, sa toliko i startuje. Potvrđujem da troši nenormalno, na grejanju ne modulira ispod 600w jer je tako podešena. Obično radi od 1100-1800w, a zadam 24 stepena na daljincu, dok ne ugreje na 32 ne isključuje se🤣 1x sam stavio na 30 stepeni, na plafonu tj njenom senzoru u aplikaciji je pisalo 39 stepeni, baš je precizna🤣 Prebacio sam je u drugi stan za hlađenje, a u manjem stanu sam kupio Daikin 18000 Btu za dogrevanje jer imam centralno i preporodio se. U prelaznom periodu i za dogrevanje, troši 340w na sat, što je za hisense misaona imenica.
 
To se zove đubre, a ne inverter ako tako radi😀😀😀😀. Kad zagreje na 32 ti pretpostavljam uključiš hlađenje. 😀😀😀😀😀
 
Nazad
Vrh Dno