Šta je novo?

High speed camera

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,319
Poena
1,365
Potrebna mi je kamera za snimanje pokreta koji traju manje od pola sekunde. Ako računamo koliko usporenje mi je potrebno, dovoljno je 300-500fps, ali VGA rezolucija i 1000fps bi bili idealni. Rezolucija takođe može da bude niža. Budžet još uvek nije definisan, za sada me interesuju modeli, dostupnost i cene.

Neki predlog?
 
Imaš Casio modele koji snimaju otprilike toliko u VGA.
 
I ja koliko sam upoznat, samo Casio ima modele koji imaju takve deklaracije. Ako zanemarimo one profesionalne laboratorijske mašine sa petocifrenim euro cenama.
 
Koliko vidim, Casio ima 240fps u 448x336 ili 120fps u 640x480, to je daleko i od 300, a ne 500 fps :) Nisam nasao bolje od starog Casia F1 koji snima u 512 x 384 u 300fps, to bi mozda zavrshilo posao, ali ne verujem, to je daleko od 1000fps koji ti ochigledno trebaju :) A i pitanje je gde naci to sada...

Najjeftinije sto moze da radi cetvrtinu rezolucije 1080p u 960fps je novi Sony FS700, ali je 8000$ :) 480fps radi u 720p sto je i dalje vrlo kvalitetno, i do juce je bilo nezamislivo za te pare, tako da je FS700 jeftin sto se toga tice...
 
Definitivno najjeftinije resenje je Sony FS 700. A da je kvalitet na koliko toliko na nivou. 960fps je u VGA rezoluciji vise nego upotrebljiv
 
Ako bih naveo još neku potrebu za FS700, osim ovih testiranja, budžet verovatno ne bi bio problem, ali znam da nam kamera prosto nije potrebna (na Mini DV kamkorderu je crkla baterija od stajanja na polici :))

Gledam ove Casio modele i verovatno ću na kraju završiti sa nekim od njih.
512x384 u 240fps-a :(

Da li negde kod nas mogu da se kupe Casio digitalni foto aparati?

Koji software se koristi da se snimak sa mnogo fps spusti na regularan frame rate? Predpostvljam da neki dođe uz kameru, ako ne, da li postoji freeware ili koliko to košta?
 
A da li vam igra da kameru iznajmite na odredjeni period?
 
Nakon dodatne analize, 300fps je dovoljno za preko 90% snimaka (vremenskog trajanja), a za ostalo bi nam završilo posao i iznjamljivanje, samo ako bih mogao da ga provučem kroz "sitne troškove" ili "kancelarijski materijal" :)
LUC1FER šaljem ti PP.
 
Nazad
Vrh Dno