Šta je novo?

HG530 internet na Lan portu 2

findecko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
216
Poena
169
Zanima me kako mogu da podesim da mi internet radi i preko Lan 2 porta? Naisao sam na tutorijal za HG520 ali podesavanja se drasticno razlikuju i nisam mogao da sredim.

U advanced opcijama stoji samo: Firewall i Parental Control
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 51
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    15 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
moras da se ulogujes sa admin/tzlkisonpk ili admin/ztonpk
pa nadjes port mapping i tu sredis
 
Ne znam napamet,moraces da nadjes... Imao sam taj ruter davno, idi po opcijama redom... Port binding mozda... Nije forwarding,drugo je to nesto.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam napamet,moraces da nadjes... Imao sam taj ruter davno, idi po opcijama redom... Port binding mozda... Nije forwarding,drugo je to nesto.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Evo nasao sam nesto.
Sta treba da podesim da bih imao internet na Lan 2 portu? :)
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    104.5 KB · Pregleda: 49
EDIT: Provalio sam u cemu je bio problem, moja je greska. Do sada sam se logovao na ruter sa podacima: telekom/telekom i to mi je onemogucavalo da vidim sva podesvanja na ruteru.

HG530 sifra za admin logovanje je: admin/ztonpk

Nasao sam port mapping opciju, sta treba da se promeni?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 53
lepo si se izdopisivao sam sa sobom,a ja ti u prvoj poruci rekao tacno sta da uradis :)

da stikliras 2 i 3, logicno
 
Dole imaš spisak kojim grupama su pridruženi portovi. Znači prvo gore promeniš Group Index na 2. On ti izlista portove e2 i e3. Odštikliraš e2 i sačuvaš. Sada možeš da ga dodeliš grupi jedan koja je na tvojoj slici.
 
Samo da javim da sam uspeo da namestim, hvala puno na pomoci @ivicanikolic34 i @tuxserbia

:)
 
Nazad
Vrh Dno