Šta je novo?

HG 520C Problem

markoni96

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2009
Poruke
296
Poena
169
Imam problem sa gore navedenim uredjajem....kreiram wirelles konekciju na koju hocu da se konektujem preko Galaxy S2-ke....problem je u tome sto se konektujem ali nema interneta tj. ne mogu da ucitam nista...evo slika od podesavanja...
benchmark.png
 
Idi na DHCP i vidi jel stiklirana opcija wlan pored portova 1,2,3,4, (tu su stiklirani samo 1,4) ako nije selektuj wlan.
 
Uradio ali opet nece nista da ucita...
benchmark-2.png
 
Kod Etherneta treba da budu stiklirani samo portovi 1 i 4 i stikliran WLAN SSID. Zatim restartuj ruter, i mora da radi,
 
mali off, izvinjavam se, kod mene na 520c pod Basic imam samo NAT i Wireless Lan, zna li neko šta treba namestiti da dobijem sve ove zezalice kao kod markonija?
 
mali off, izvinjavam se, kod mene na 520c pod Basic imam samo NAT i Wireless Lan, zna li neko šta treba namestiti da dobijem sve ove zezalice kao kod markonija?

uloguje se kao admin. ne mogu tacno da se setim ali mislim da je admin/ztonpk. ako nije potrazi na ovom forumu user i pass
 
Cekirao 1 i 4...restartovao modem...gasio ga-palio ga...i opet nece...samo sto sada ne mogu da udjem u podesavanja preko 192.168.1.1...
 
E pa ne znam sta ti to "NECE" znaci.... Proveri neki drugi wireless uredjaj. Probaj da pingujes 8.8.8.8 sa telefona da vidis jel ti prolazi ping, ako prolazi onda imas problema sa DNS-om pa instaliraj set DNS sa marketa. Ne znam sta da ti kazem....
 
Ja se konektujem na taj wifi ali ne mogu da ucitam nijednu stranicu...sada ne mogu ni da udjem na 192.168.1.1
 
nece da pinguje 8.8.8.8 sa telefona
 
Sada cackam po fonu i odem u wifi settings>advanced i pise mi da je IP adresa 192.168.1.2 dok je ip adresa rutera 192.168.1.1
 
pa ruter ti je dodelio prvu slobodnu adresu, to je ok, ali probaj i rucno da dodelis ip,gateway i dns pored 8.8.8.8 probaj i 192.186.1.1
 
8.8.8.8 nece da mi otvara sa fona...a sa kompa nece ni 192.168.1.1...kako da dodelim ip gateway i dns ?
 
Ili nesto nije uredu sa ruterom (sto cisto sumnjam) ili ti negde gresis (mada ne vidim gde). Ako si postavio da ti dhcp radi na wlan interfejsu treba da dobijes sva odgovarajuca podesavanja automatski pri povezivanju. Jel tebi bilo koji uredjaj u mrezi ima izlaz na net? Da nisi nesto dirao druga podesavanja? Okaci sliku od WAN settings i od Status.
 
U login information polju nemas nista ili si obrisao zbog slika? Koliko ja vidim uptime ppp linka je 0:00:00 sto znaci da nemas konekcije ka internetu. Probaj da resetujes modem na fabricka podesavanja!
 
Nema nista u login information nemam razloga zasto da brisem...tu nikada nije bilo podataka...
 
Resetovao modem na fabricka podesavanja, ali sada ne vidim wireless na fonu...
 
To je zato sto ti Wireless nije fabricki, tj. po defaut-u, ukljucen a ti si ga resetovao sad na ta fabricka podesavanja. Sad ces morati preko kompa zicno da se povezes na ruter i pristupis mu uz pomoc 192.168.1.1 i da aktiviras Wireless.
Koliko sam skapirao tebi se telefon kaci na ruter ali nemas Internet?! Da li uopste imas Internet vezu ka provajderu (platio si racun, da li drugi kompovi izlaze na Internet a telefon nece itd.)
 
Poslednja izmena:
Da, telefon se kaci na ruter, poveze se ali nema interneta...Imam internet vezu na racunaru...Sta tacno sada da podesim za wireless?
 
Mora da se konfiguriše da bude u AP (access point) modu zasigurno a ostatak moraš da vidiš u uputstvima ako ne može da se namesti automatski.
 
Ne mogu da pristupim podesavanju rutera...ne znam koji mu je qrac...
 
Skini program ˝rCon.exe ˝, sam će naći adresu i otvoriti panel za upisivanje Username i password. Besplatan je , i ne instalira se
 
Ma nije do Galaxy-ja...svaki dan koristim WiFi i na svim ostalim radi bez problema...
 
@CountMike brate nigde nmg da nadjem program....
 
u sledecoj poruci pokusaj da pronadjes ima li nesto sto vredi, ali koliko ja vidim ruter se ne prijavljuje na telekom ili drugog provajdera kod koga si uzeo adsl.
 

Prilozi

  • wan.JPEG
    wan.JPEG
    189.5 KB · Pregleda: 68
  • wirelesslan1.jpg
    wirelesslan1.jpg
    171.8 KB · Pregleda: 65
  • restart-upustvo.jpg
    restart-upustvo.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 56
  • hg520c_lan.jpg
    hg520c_lan.jpg
    130.2 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
1. Najverovatnije je username:admin, a password: ztonpk, ali probaj i sa username:telekom, a password: telekom za pristup ruteru,ili username:admin, a password: admin ako ti je telekom provajder.
2. Kao što je bandzo rekao u wan settings mora da stoji username i password, inače ruter bez njih ne može da se zakači na telekom, to je kao da imaš vrata a nemaš ključ. Ovako to treba da izgleda, stim da treba da pozoveš telekom na 0800 100 100 da ti kažu koji je username i password. Obično je to username i password koji dobijaš prilikom sklapanja ugovora, nesto kao [email protected]m, a password je mozda 123456
3. LAN kartica ovako:Pogledajte prilog 105429
4. U WAN SETTINGS kartici takođe stavi da ti je connection na: nailed up connection, da se ne bi svakih 60 minuta konektovao.Pogledajte prilog 105426
5. U DHCP kartici treba da bude ovako podešeno:dhcp.JPEG
6. U WIRELESS kartici podesi ovako:Pogledajte prilog 105427
7. Bilo da si podešavao u wan, ili dhcp, ili wireless lan kartici uvek na dnu kartice nakon podešavanja klikni na submit.
8. Idi na karticu TOOLS, pa na reboot i čekiraj reboot with current settings, klikni na restart, sačekaj da se uređaj restartuje, pa probaj. Pogledajte prilog 105428
puno srece pa javi
 
Kada ukucam 192.168.1.1 nece da mi otvori router configuration...smo mi kaze da ne moze da se poveze sa 192.168.1.1...
 
Nazad
Vrh Dno