Šta je novo?

Help, blokira mi mis!

d1arsenovski

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2009
Poruke
92
Poena
310
Evo ovako: Dok se krecem misem po ekranu, ne retko se desi da mi strelica ukoci na sekund, dve, a zatim sve nastavi normalno. I to se desava na svakih pola minuta u proseku.A ponekad mi se desi da skroz zabaguje i nece da se mrdne (pri tom se ugasi crveno svetlo odozdo). Kad ga izvucem iz USB porta i ponovo vratim, tek onda proradi. Probao sam misa na drugom kompjuteru i sve je ok. Cak sam i drugi mis uzeo i opet isto (znaci da nije problem u misu). U cemu bi mogao da bude problem?
 
Driveri/usb port
Probaj da prebacis u neki drugi usb port
reinstaliraj drivere
 
Pored ovoga sto je rekao weasel, meni se desilo da sam imao virus koji je preko msn slao poruke svima u adresaru i dok je to radio mis se ukocio i bili su isti simptomi kao sto si ti opisao.
 
Driveri/usb port
Probaj da prebacis u neki drugi usb port
reinstaliraj drivere

Formatirao sam hard i reinstalirao drajvere i opet isto :( E sad, kako rece BlackKnight i ja sam imao neki virus koj je slao preko msn-a mail-ove svim prijateljima...ali meni blokira i kad nije ukljucen msn :( U ostalom BlackKnight, kako si ti resio problem?
 
Stavio novi win, najucinkovitije.
 
Ma i ja sam oborio sistem i ponovo instalirao win (xp sp2)... problem i dalje postoji stim sto se sad malo redje pojavljuje.
 
Jesi li probao ovo shto je weasel rekao? Da promenish USB port...ili ako mozesh da probash na PS/2 port da prikljucish mish.
 
Promenio sam port, nista :( Imam asus M2N plocu, nazad imam 4 USB porta i jos 2 napred na kucistu. Kad ubacim misa u bilo koj od ova 4 porta na ploci , sve je isto, problem i dalje postoji. A kad ga ubacim napre, samo na kratko zasvetli lampica na misu i ugasi se, a windows mi javi da ima problema sa drajverom i da uredjaj mozda nece raditi bla bla bla....
Probacu da nadje onaj konvertor USB - PS/2 pa tako, ma da sumnjam da ce to pomoci :(

p.s. U poslednje vreme sam primetio da mi se HDD malo vise cuje negi pre (kad cackam po folderima, kao da se cuje blago grebanje iz harda). Da mozda to nema nekakve veze sa ovim problemom?
 
moguce je da nije dovoljno dobar kontakt kad zabodes u usb u maticnu,probaj na pritegnes malo na usb na misu tako da kad zabadas u maticnu ulazi malo teze.
 
a kada si stavio novi sistem, da li si ocistio drugu particiju od virusa?
mogao je tamo da ostane, pa da "uskoci" u novi sistem.

i vidi u BIOS-u da li je "usb keyboard i usb mouse support" na enable.

ako i to ne radi, moguce da ploca malo brljavi. ja bih probao sa flash-ovanjem BIOS-a.
 
Da riješiš enigmu windowsa, particija, virusa...pokušaj ako možeš sa nekim npr. live linuxom (npr.knoppix).

Mislim da je tu problem BIOS-a (konflikti/neprilagođenost...), obavezno pokušaj to što si pomenuo adapter PS/2-USB .
 
Samo mi reci jel mis iz logitech mx serije? posto ja imam isti problem
 
Da se javim i ja: problem je vrlo slican, u nekom trenutku mis orestane da reaguje na komande i pomaze samo iskljucivanje/ukljucivanje iz USB porta. Ploca je Asus M2E, a mis PointOfView. Isprobavao sam razne portove i nasao jedan na kome za sada mis radi stabilno - vec nekoliko dana nema simptoma (mada nisam mnogo ni koristio komp), a sta se dalje biti ostaje da se vidi...
 
paz' sad...

Ploca je Gigabyte AMD770 DS3 i tokom instalacije OS-a je sve normalno radilo. Komp je odnesen kuci i stavljen je novi USB mis i od tog trenutka mis ne radi... ustvari OS prijavi "found new hardware..." mis proradi na dve sekunde i onda stop!

Probani svi drugi USB portovi (ploca ima 8 pozadi + 4 preko bracket-a) i ista stvar, mis se javi na 2 sekunde i onda stop.

Probano sa jos dva druga misa, ista stvar.

Radi preko PS/2 porta.

USB portovi rade, probano sa flash USB-ovima.

U Device Manageru se pojavi HID-compliant device ali u Control Panelu pod Mouse nema nista od hardware-a.

Pokusao sam sa Logitech SetPoint drajverima i nista, ne vidi misa na sistemu. Stoji samo Microsoft drajver iz 2001.

Ajd' sad?
 
Poslednja izmena:
PS/2-USB konvertor je resio problem :) konacno!!!
Djavola :( nije resen problem! Kad sam stavio PS/2-USB dosta dosta redje mi koci medjutim, bez konvertora kad se bio zabagovao samo ga izvucem iz USB porta i vrati i opet radi, a sad kad sam stavio konvertor kad zabaguje moram da restartujem komp!!! aaaaaaaaa....
Sta da radim?!
 
Reklamiraj ploču ako je u garanciji.
Ako nije, ponesi kod nekoga da ti je popravi.
U međuvremenu, proveri još jednu glupost: da ti nije flopi - kabl naopako okrenut.
 
Mozda pitam gluposti ali jel moguce da je problem u HDD-u? Mozda se tripujem ali u poslednje vreme kao da mi malo jace krci i grebe dok radim na kompu, kad trazim neki zabacen folder narocito. Ma da sve ostalo mi radi savrseno. Ima li to nekakve veze?
 
Ljudi jel da pokusavam sa flash-ovanjem BIOS-a (koj nikad pre nisam radio), ili da nosim da reklamiram plocu na koju jos imam garanciju. Problem je sto sam komp sam sklapao a delove kupovao u razlicitim radnjama pa ne znam da li da im nosim ceo komp ili samo plocu da skidam ili... a i ti servisi pod garancijo, zadrzace mi komp najmanje 10 dana...
Sta savetujete da uradim?
 
Nemoj da flešuješ bios, dosta firmi ne priznaje garanciju ako nešto zezneš.
A možeš da zezneš vrlo lako, jer je moguće da su bios i PS/2 na istom kontroleru na ploči i može doći do problema prilikom flešovanja.
Odnesi samo ploču tamo gde si je kupio.
 
Na savet prijatelja, update-ovao sam bios.... i nista, problem i dalje postoji :(
 
USB ume cudno da se zbuni... Da ne prepricavam jednu staru USB avanturu... iskljuci racunar, iscupaj kabl iz zida (ili ako imas prekidac na napajanju, iskljuci ga), izvadi kablovsku iz TV karte (ako imas), otkaci monitor od graficke, izvadi mrezni kabl (ako ga ima)... uradi sve sto je potrebno da struja ne ulazi u racunar.. sacekaj 30-ak sekundi povezi sve pa probaj.
 
Nazad
Vrh Dno