Šta je novo?

HELLDIVERS 2

^^Bilo i biće u svakoj igri.
Takvih likova imaš na sve strane.
Što opet ne menja činjenicu da posedovati PSN nalog, ako si već kupio igru na Steam-u, nema nikakvu osnovanu potrebu i obično je izd.kavanje od strane Sonija.
I to kaže neko ko koristi PSN i ima PS5.
Zašto bih imao Steam nalog (koji je opet dostupan svuda i to je veliko olakšanje) da bih igrao igru na konzoli?
Veze s mozgom nema.
 
Mislim da brkas malo jer ovde PSN nalog ima funkciju jer je PlayStation Studios izdavac igre. Isto kao sto na Soniju kada igras npr Fifu moras da napravis i EA nalog da bi mogao da igras. Msm, odosmo u offtopic, ali za sve crossplatform multiplayer igre na soniju moras pored PSN da imas i drugi nalog preko koga se crossplatform igraci tretiraju isto.
 
Cekaj, zasto mislis da ljudi protestuju ako se morao koristiti PSN ? Ti si vezao PSN pa si mislio da smo svi. Igra nije nikada uslovljavala PSN nalog. Zaista ne znam sto si ga ti vezao. Ta funkcija je sakrivena u options pa dole na samom dnu ima opcija da se veze nalog sa QR kodom. HELLDIVERS 2 ne samo da nije PSN igra bila kada je izasla, nije ni sada.

Sad da kupis HELLDIVERS 2, nece ti trebati PSN nalog. Za nove igrace ce PSN biti mandatory tek od šestog Maja. Arrowhead nije Sony studio. Zato je igra 40$. Ne 70$. Sony je izdavac za PS5 i Windows. To je sve. Postoji mogucnost da je sony kupio igru ispod stola nakon popularnosti. Da je kupio studio ili da ce se to u buducnosti desiti. Ali kako stvari trenutno stoje, za igru nije potreban PSN niti je igra PSN region locked. Kao sto ce biti.

Sav protest oko igre i jeste sto Sony hoce da konvertujhe igru u PSN igru.

Napravi novi steam nalog i kupi igru. Pa vidi da ti ne treba PSN nalog.

Zamisli da je Ubisoft kupio Battlefield pa ti na konzoli trazi Ubisoft Connect account tri godine nakon izlaska igre.
 
Mislim da brkas malo jer ovde PSN nalog ima funkciju jer je PlayStation Studios izdavac igre. Isto kao sto na Soniju kada igras npr Fifu moras da napravis i EA nalog da bi mogao da igras. Msm, odosmo u offtopic, ali za sve crossplatform multiplayer igre na soniju moras pored PSN da imas i drugi nalog preko koga se crossplatform igraci tretiraju isto.
Da budem iskren, EA igre slabo igram, nešto me mnogo ne zanimaju, a jedan od razloga je i što mi ne treba taj njihov launcher, zbog toga sam (well ne samo zbog toga) batalio i Ubisoft igre i onog njihovog šuntavog Uplay ili Connect đubreta. Ali opet, to je nešto što ti je odmah stavljeno do znanja kao moranje kad uzmeš igru, a opet, oni nisu region locked i stvarno nema potrebe da po koji put ponavljamo isto.
OK, hteo sam Ps5, napravio US i UK nalog, prihvatam taj deo, živcira me, mislim da je kretenski da sve zemlje nemaju PSN, ali dobro, to je tako.
Ovde je u pitanju ideja da ti skoro pola godine od launcha tražiš od igrača da prave PSN nalog, drndaju se oko adresa i zemlje, samo da bi igru mogli da igraju preko Steama.
Čist kretenizam.
 
To je to, igra je blokirana u 170+ zemalja. Ko je kupi iz te regije, kupio je. Ne vazi vise ni ona "sto je problem napraviti PSN nalog". Kakvu glupost napraviše.

1714870465286.png

1714870519716.png
 
Nisam igrao HD2, ali sam imao jaku zelju.. Krivo mi je sto je doslo do ovoga, ali brate treba.. sva ta go*na iz Sonija i slicnih lepo da nauce lekciju! Dakle kupis igru, i onda posle nekog vremena naprave neke sulude odluke i izmene..
Ne mogu brate da razumem zbog cega to rade, da li ti ljudi imaju imalo razuma. Imali su tako dobru igru i najbolje ocene, zajednica ih je zgotivila, a onda patka..
 
To je to, igra je blokirana u 170+ zemalja. Ko je kupi iz te regije, kupio je. Ne vazi vise ni ona "sto je problem napraviti PSN nalog". Kakvu glupost napraviše.
Moguce da je ovo Valve uradio (preventivno) dok ne vidi sta ce Soni resiti po pitanju PSNa.

@Marezz Probaj da vidis jel imas opciju da kupis HD2 ako si iz Srbije, cisto da vidimo jel se ona gore lista trenutno primenjuje.
 
Da, da, znam da smo na listi, samo nisam znao da li se odmah primenjuje
 
Ne igram igru ali pratim dešavanja. Mislim da je ovo do sada nevidjeni presedan koji će negde ostati zapisan kao primer lošeg poslovanja.

Sve što su trebali da urade je da ne urade ništa i da puste Helldivers 2 da štampaju pare.
 
Cekaj, zasto mislis da ljudi protestuju ako se morao koristiti PSN ? Ti si vezao PSN pa si mislio da smo svi. Igra nije nikada uslovljavala PSN nalog. Zaista ne znam sto si ga ti vezao. Ta funkcija je sakrivena u options pa dole na samom dnu ima opcija da se veze nalog sa QR kodom. HELLDIVERS 2 ne samo da nije PSN igra bila kada je izasla, nije ni sada.

Sad da kupis HELLDIVERS 2, nece ti trebati PSN nalog. Za nove igrace ce PSN biti mandatory tek od šestog Maja. Arrowhead nije Sony studio. Zato je igra 40$. Ne 70$. Sony je izdavac za PS5 i Windows. To je sve. Postoji mogucnost da je sony kupio igru ispod stola nakon popularnosti. Da je kupio studio ili da ce se to u buducnosti desiti. Ali kako stvari trenutno stoje, za igru nije potreban PSN niti je igra PSN region locked. Kao sto ce biti.

Sav protest oko igre i jeste sto Sony hoce da konvertujhe igru u PSN igru.

Napravi novi steam nalog i kupi igru. Pa vidi da ti ne treba PSN nalog.

Zamisli da je Ubisoft kupio Battlefield pa ti na konzoli trazi Ubisoft Connect account tri godine nakon izlaska igre.
I ja sam vezao UK PSN nalog koji imam već 15 godina (jer Srbija...) tokom onboarding procesa u igri, jer eto crossplay, što je problem da povežem naloge.

Svakako je d1ck move od strane Sonija, ako se ne predomisle brzo izgubiće potencijalni GOTY. Pratimo dešavanja na redditu i širimo demokratiju do daljnjeg, na njihovom Discordu je previše buke.
 
 
Ne volim korporacije, ali gameri su nevidjene placipicke...

Zakukali su na pocetku zbog onog kernel level anti cheata i niko nije obratio paznju da je decidno naglaseno da moras da povezes PSN nalog.

Ja sam igru uzeo drugog dana pre onih serverskih problema i morao sam da povezem PSN nalog. Ulogovao se i zaboravio, iskreno ne znam ni gde mi je registrovan PSN nalog, svakako ga ne koristim niti imam konzolu...

Nakon navale i serverskih problema, iskljucili su mandatory povezivanje i zaboravili da ga ukljuce, braćaa....


Jedini problem koji trenutno vidim je sto ukrajinci moraju preko konzole da naprave nalog, ali i to je negde naglaseno bilo garantovano...
 
Ne volim korporacije, ali gameri su nevidjene placipicke...

Zakukali su na pocetku zbog onog kernel level anti cheata i niko nije obratio paznju da je decidno naglaseno da moras da povezes PSN nalog.

Ja sam igru uzeo drugog dana pre onih serverskih problema i morao sam da povezem PSN nalog. Ulogovao se i zaboravio, iskreno ne znam ni gde mi je registrovan PSN nalog, svakako ga ne koristim niti imam konzolu...

Nakon navale i serverskih problema, iskljucili su mandatory povezivanje i zaboravili da ga ukljuce, braćaa....


Jedini problem koji trenutno vidim je sto ukrajinci moraju preko konzole da naprave nalog, ali i to je negde naglaseno bilo garantovano...
I nisi primetio da igra vise ne moze da se kupi u zemljama gde PSN nema zvanican store, tj gde nije podrzan zvanicno PSN? Probaj preko browsera da udjes store page HD2... Videces da ne moze vise da se kupi...
 
Ne može više ni iz Srbije da se kupi jer su gejmeri plači*****
 
Bukvalno mi je pre tutorijala trazilo da se ulogujem u PSN nalog
Pa nema to veze... Jedno je "opcija", a skroz drugo "striktni zahtev" ili "uslov"... Zbog tog uslova, sad igra ne moze vise da se kupi sto kod nas, sto u drugim zemljama, a sa sobom povlaci odredjene rizike ako si vezao PSN nalog koji je vezan za neku drugu zemlju a da nije ona iz koje igras igru... Silnih sad tekstova i videa ima na tu temu... Neverovatan potez Sony-a, realno. Nisam video nesto gluplje u poslednje vreme... Ne igram igru, sumnjam da bi je i kupio, ali pratim scenu i desavanja, generalno. I za potez, nemam reci. Mega glup.
 
Iskljucili su PSN povezivanje jer su imali navalu igraca, sistem nije mogao da podnese, CEO Arrowheda je done tu odluku.
Arrowhead je znao 6 meseci pre pustanja igre da ce PSN biti obavezan.
Snoy je prodavao igru i u zemljama gde nema PSN iako su znali da ce biti obavezan.
Arrowhead je pripremio armor koji je trebalo da bude dan igracima koji odrade linkovanje acc al od toga je pitanje sta ce biti posto bi to podrazumevalo da linkovanje bude opciono.
Steam je preventivno blokirao ~170 zemalja koje ne podrzavaju PSN i poceo je da izdaje ljudima iz tih zemalja refund ukoliko su ga trazili bez obzira koliko su igrali igru (sudeci po screenshotovima sa reddita). Japan je na nekakvom cetvorodnevnom slavlju: petak, subota, nedelja, ponedeljak, tako da se ocekuje nekakva reakcija od njih u utorak, doduse oni su poznati da ih zabole levo cose pa je pitanje da li ce je uopste i biti.
Forbs je pisao o Snoy-evom zajebu.
CEO Arrowheada je zamolio igrace da traze refund i da daju neg rev na Steam jer im to daje veci leverage u pregovorima sa Snoy-em.

Ukratko.
We dive together or we dont dive at all.
Stay tuned


P.S. Sto neko napisa na Redditu: Snoy je nasao da se zajebava sa community koji je pobio 2 milijarde buba za 12h (je, je bio je bug trebalo bi nam malo vise vremena al svejedno)
 

arcibalde

Mislim da je prica mnogo jednostavnija. Sony skontao koliko je igra popularna jer su prodali 8mil kopija, i rekli sebi: "ovih 200-300K aktivnih Steam igraca moze biti PSN baza igraca". I to je to. Taj isti CEO je znao prosle godine da ce trebati PSN nalog ali sada ima amneziju i ne zna kako PSN nalog uopste radi:

1714952980981.png
1714953592843.png

Gledajuci reakciju kako community manager i ostali devovi brisu twitter profile, mislim da je ovo Sony uradio bez njihovog znanja.

Elem, ova prica da je PSN account trebao prvi dan, evo dokaz da nije. Video je uploadovan par sati nakon izlaska igre. 8 Februara. Fino se vidi da lik, sa zanimljivim imenom, nema povezan PSN nalog:

 
Ovo može vrlo lako da završi slabo za Sony,em sa igračima,tj bojkot,em sa regijama/državama

Čista pljačka,mislim da će EU morati da napravi nešto stime,tako su napravili sa loot boxovima i EA
 
Snoy je povukao odluku o obaveznom PSN nalogu, preostaje još da vrate igru na Steam store svim državama.
Videćemo, nisu uspeli da naprave trajnu štetu i bilo je samo preko jednog vikenda, prekratko da bi EU stigla da reaguje ali definitivno su igrači pokazali zube.

Democracy has prevailed!

Video Games Hug GIF by PlayStation
 
Poslednja izmena:
Uf kako mi je drago sto je Soni izduvao! Pohlepne slepcine.. Zao mi je Arrowhead-a, iako je trajalo par dana, mislim da ce ih ovo dugo pratiti :(
 
Sto je najcrnje, moj Steam nalog je vec pocvezan sa UK PSN-om koji je mator ko biblija (iz doba PS3). Taman sam mislio da kupim i probam, kad se sve ovo izdesavalo. Nadam se da ce uskoro da vrate igru na Steam.
 
Super novosti ali kada vrate igru world wide, odluka ce bitt definitivna.
 
Vrh Dno