Šta je novo?

HELLDIVERS 2

^^
Nisu, nisu. Oni zaista misle da je railgun sada kako treba da bude.
Ponoviću, nije problem unsafe mode, samo da je tradeoff smislen. Ovako, unsafe mod je slabiji od safe mode pre patcha.
Napravili su haos sa ovim updateom, ne znam na kojim su drogama. Sve preko težine 7 je bolesno, na Redditu sam gledao klip nekog lika, Helldive težina, ako nije bilo 10 Bile Titana oko njega, a možda i više, kome je to fun, ja ne znam.
Ali dobro, pratim situaciju.
 
Taj sa redita bio je na onom Exterminate a to su buffovali, tj. spawn rate su tamo buffali. Dandy je primetio da nema vise kolona onih debelih pljuvackih buba, sem na jednom defu koji smo igrali, nema ih ni od korova. Ja se sve nadam da ce oni nesto jos uraditi sa Railgunom jer me nervira sto ne mogu da probijem stit od Devistatora cak i kada ga overchargujem. Ne znam koliko sam ga overchardzovo ali je bilo sigurno oko 80% i nista. A da budemo realni na +90% bi trebalo da one shota armor na Chargerovoj nozi. Jedino gde mi je Railgun i dalje bolji je gadjanje Hulka u glavu, Tu redovno failam sa autocannonom dok je u svim drugim situacijama autocannon superiorniji izbor.
 
Jeste, ali moras da nosis i ranac za municiju pa od shielda ili guard doga nema nista
 
Gledao ovaj video gde strimer igra sa CEO Arrowhead i jos nekim iz kompanije:

Rekose da vas neprijatelj moze detektovati sa 100m ako trcite, kao i da neprijatelji koriste culo sluha, vida i mirisa da vas detektuju. Neke bube, kao na primer Stalkeri, mogu da vas namirisu sa odredjene udaljenosti cak i kada vas ne vide i ne cuju. Neprijatelja privlaci zvuk, pa ako bacite granatu, nesto sto ne pravi zvuk kada ga upotrebite, vec pravi zvuk na mestu udara (kao i granade launcher) onda ce neprijatelj otici ka mestu eksplozije. Prizivanje opreme alarmira patrole u velikom radijusu, inicijalno spustanje Helldivera ne alarmira nikoga, to su rekli da su namerno tak ostavili. Bolje je osmotriti minimapu skloniti se ako treba pa onda pozvati opremu. Sama borba tj. njeni zvukovi privlace druge neprijatelje.

Ako ostanete u zaklonu ili izgubite LoS na 4s (ako sam dobro zapamtio) neprijatelj nece znati gde ste al ice doci do zadnje poznate lokacije i tu ce onda krenuti da vas trazi sledecih 30 sekundi.

Mada rekose i neke stvari koje nisu bile tacne, odnosno nije tako u igri, samo sto se trenuno ne mogu setiti koje su to bile.

edit: A da, iako je video svez ocigledno je igran pre ovog poslednjeg patch zato sto baja sa railgunom iz dva pogotka skida armor sa noge Chargera. Interesantno je kako je CEO ili onaj drugi prokomentarisao da: Railgun x2>armor na nozi>pola klipa Brakera u ogoljenu nogu=Mrtav Charger je playstile koji njima nikada nije pao na pamet i otkrili su ga po prvi put igraci.
 
Malo nam je zamrla tema, kako ocenjujete ove nove izmene u igri? :D

Meni su na primer ove nove defence misije totalno ludilo, a povrh toga uopste se ne isplate zbog minimalnog xp-a i nepostojanja sample-ova
 
Pa ono sta znam ja sam se oladio par dana, posto sam max-ovao sve osim levela.Krece mini depra, treba novog contenta tj neprijatelja, valjda ce Illuminate uskoro.Ima ljudi ovde i sa vise sati od mojih 200h pa nek se izjasne :cry: Vidim i da broj igraca polako opada ispod 100k na dnevnom nivou al dobro za ocekivati je posle 2meseca.
 
Da budem iskren, ohladio sam se. Super je igra, sve je na mestu, samo mi malo, neću da kažem dosadilo, ali osetio sam zamor materijala. To sam i očekivao, jer ipak mi je ovo tip igre koji ću da upalim s vremena na vreme, igram dok mi ne bude too much i opet se vratim posle nekog vremena.

Edit:
Što se broja igrača tiče, to je bilo za očekivati, kad se smire strasti, spusti jagma, dođe sve na svoje.
 
PSN nalog uskoro obavezan. Koliko vidim nema opcije za Srbiju u listi kad se kreira PSN (i jos mnogih drugih zemalja), malo mi se cini da ce da padne refund.
 
Valve bi trebalo da zabrani publisherima da se tako glupiraju.
A ne znam da li ce dati refund preko 2 h igranja.
 
Za ovakve slucajeve ne bi trebalo da prave problem za >2h igranja.
 
"all new HELLDIVERS 2 players on Steam will be required to connect their Steam account to a PlayStation Network"

Znaci samo za nove igrace ili..? Kako sam i rekao, iz dana u dan Sony postaje sve gori i gori.

EDIT: Never'mind, od 30 moraju i postojeci.
 
Cek bre, jel to vazi za nas sto nemamo ps? Ja planiram da kupim pa nemam pojma sta se desava
 
Cek bre, jel to vazi za nas sto nemamo ps? Ja planiram da kupim pa nemam pojma sta se desava
Za sve važi. Ne treba da kupiš PS već da napraviš nalog, što zvanično nije moguće u mnogim zemljama. Ne računam opciju da selektuješ neku sasvim drugu zemlju, jer se to krši sa ToS pravilima Sonija.


Suma sumarum, nepotrebna drama koja se mogla izbeći.
 
Pa mogla je da se izbegne da su uveli neki svoj nalog, i onda bi opet nekome smetalo.
 
Koliko naloga trebaju traztiti da protest gamera bude opravdan? Ovo je nepotrebni double DRM. Nisu igraci nesposobni da naprave novi nalog cak i ako treba koristiti VPN, vec se radi o principu (nesto sto mnogi gameri nemaju pa ih mogu.. kako ko stigne). Oni svake sedmice mogu traziti novi nalogi i svake sedmice bi se pojavio fanboj "zar je toliko tesko odvojiti 120 sekundi da se napravi novi nalog".

Ovo je flatout nelegalno jer su proizvod prodavali pod ovim uslovima:

1714823809045.png

I sada su magicno drugi uslovi:

1714823848115.png


Neko je linkao komplet EULA dokument koji je bio i ne navodi se ni u jednom paragrafu buduca potreba za PSN nalogom.

Vrhunac svega je i ovo:

1714824116379.png

Zar je toliko tesko napraviti Steam nalog za koji treba PSN nalog koji koristi Yoti nalog koji koristi Facebook nalog koji koristi Brazze... elem.

Mislim da sav protest treba biti upucen Valve-u. On je prodao igru koja ce prestati biti igriva zbog izmjene uslova. Sony trazi 80$ samo da online igre rade. Ovo nije toliko iznenadjenje. Ali ne kontam kako ljudi ne vide da je Steam problem.

Nadam se da ce podrzati refundiranje ali sumnjam da ce od toga biti nesto.
 
Boli Valve k. Uvek su stajali na strani izdavaca u slicnim primerima i ovde ce biti isto.
Mozda ce dati refund onima u zemljama gde ne moze da se otvori psn acc, i to je to.
 
Za istim stolom sede....tako da
 
kada je trebalo da prodaju igru i uzmu pare prodali su igru i uzeli su pare nebitno imas li ili nemas PSN nalog.

sada nek vracaju pare nazad
 
GMu93GWboAAmEG5.png
 
Ne razumem sto vas je to toliko trigerovalo? Kada EA igrice zahtevaju login na obe platforme onda nikome ne smeta. Mogli su da naprave nesto svoje, ali posto je PlayStation Studios iza igre prirodno je da koriste njega.

Kako mislite da crossplatform, banovanje i ostalo rade bez zajednickog naloga (a da nije neko budzenje na njihovom bekendu)? Koliko sam ja ispratio do sada, banovanja jos uvek nema kao ni reporting sistema - a to ce sa zajednickim nalogom biti moguce.
 
Ne razumem sto vas je to toliko trigerovalo? Kada EA igrice zahtevaju login na obe platforme onda nikome ne smeta. Mogli su da naprave nesto svoje, ali posto je PlayStation Studios iza igre prirodno je da koriste njega.
Koliko vidim, EA nalog mogu da naprave ljudi sirom sveta, a PSN ne.
 
A opet ljudi sirom sveta igraju igre na PSN bez problema. Znam da to nije idealan scenario, ali nije ni nepremostiva prepreka. Isto kao sto ljudima nije preveliki problem da imaju Apple uredjaje kako njihove drzave nisu na listi (kao sto nije bila ni nasa).
 
Da, kad trebaju da uzmu pare onda im nisu problem regionalna ogranicenja, ali kreiranje naloga na laznu adresu prebivalista se krsi sa ToS Sonija.
vx9hjctkfeyc1.jpg
 
Ne razumem sto vas je to toliko trigerovalo? Kada EA igrice zahtevaju login na obe platforme onda nikome ne smeta. Mogli su da naprave nesto svoje, ali posto je PlayStation Studios iza igre prirodno je da koriste njega.

Kako mislite da crossplatform, banovanje i ostalo rade bez zajednickog naloga (a da nije neko budzenje na njihovom bekendu)? Koliko sam ja ispratio do sada, banovanja jos uvek nema kao ni reporting sistema - a to ce sa zajednickim nalogom biti moguce.
A šta će da banuju i zašto?
Koga da reportam?
Nekoga ko ima više kill-ova u misiji od mene pa iz ljubomore da prijavim?
Coop PVE igra bez PVP-a pa će sad i anticheat sistem da koristi...
 
Ne razumem sto vas je to toliko trigerovalo? Kada EA igrice zahtevaju login na obe platforme onda nikome ne smeta. Mogli su da naprave nesto svoje, ali posto je PlayStation Studios iza igre prirodno je da koriste njega.

Kako mislite da crossplatform, banovanje i ostalo rade bez zajednickog naloga (a da nije neko budzenje na njihovom bekendu)? Koliko sam ja ispratio do sada, banovanja jos uvek nema kao ni reporting sistema - a to ce sa zajednickim nalogom biti moguce.
Zato sto nisu trazili kada su prodavali igru da se pravi PSN nalog koji nije dostupan svim zemljama. Da su trazili prvi dan, ljudi mozda ne bi kupili i kraj price.

Traziti naknadno da se pravi dodatni nalog za servis koji mozda ne zelis da podrzis ili jednostavno nije dostupan u svakoj regiji je isto da su podigli igru na 60$ i sada traze 20$ ili ce ti igra biti nedostupna.

EA nalog nema nikakve slicnosti jer EA je dostupan world wide i ima cross platform progress.
 
Zato sto nisu trazili kada su prodavali igru da se pravi PSN nalog koji nije dostupan svim zemljama. Da su trazili prvi dan, ljudi mozda ne bi kupili i kraj price.

Traziti naknadno da se pravi dodatni nalog za servis koji mozda ne zelis da podrzis ili jednostavno nije dostupan u svakoj regiji je isto da su podigli igru na 60$ i sada traze 20$ ili ce ti igra biti nedostupna.

EA nalog nema nikakve slicnosti jer EA je dostupan world wide i ima cross platform progress.
Uh ne znam dal si bas ispratio, igra je imala PSN na launchu, znam da sam MORAO da povezem svoj PSN nalog.Ugasili su ga posle xx sati , kao i sve ostalo sto su mislili da otezava i povecava vreme da se ljudi loguju na servere tokom launcha.Pa su tek nakon toga povecali kapacitete servera vise puta.
- E sad da stoji da je PSN dostupan(maticno) u 69/192 zemalja na kugli zemaljskoj to stoji.I sad su se ljudi uvatili kao pijan ograde mi necemo da krsimo ToS jesu, i preteruju jer Cancel kultura je dosla do izrazaja na veliko.Prosto ljudi ne razmisljaju glavom nego idu gde ide masa i content.
Nije nikom receno ODMAH napravi PSN nalog, nego je ostavljen vremenski period do kad to treba da se uradi.Siguran sam da ce do tog datuma se naci resenje tipa ovog sto je @danilo989 tj njihov CM napisao u discordu.
U sred cele drame je bilo metaka sa obe strane, tako da verujem da ce se naci resenje ubrzo.Bespotrebna drama moje skromno misljenje.
 
A šta će da banuju i zašto?
Koga da reportam?
Nekoga ko ima više kill-ova u misiji od mene pa iz ljubomore da prijavim?
Coop PVE igra bez PVP-a pa će sad i anticheat sistem da koristi...

Za ovih 100 i kusur sati sam imao mozda 3 ili 4 situacije kada bih reportovao ljude i slazem se da nije cesto ali je potrebno da postoji. Poslednji put je lika nesto iznerviralo i pobio nas je sve (breakerom, ne slucajno strategemom) pa skocio u vodu da izgubi sve sample-ove i onda izasao iz igre.
 

madafak

Nije tacno. Niko nije morao povezati nalog. Imao si opciju da preskocis. Igra je imala PSN povezivanje ali je bilo opciono. Ja je nisam povezao. Niko iz moije grupe, ko je igrao day one, nema PSN nalog. Nije postajlo nikakvo upozorenje da ce se u buduce MORATI povezati PSN nalog. Eto ti screenshot kako je bilo na izlasku:

1714852427514.png

Naravno da nije problem napraviti PSN nalog, naravno da nije problem koristiti VPN, naravno da nije problem dati 20$ ako budu trazili jer je igra postala skuplja. Naravnoda nije problem napraviti novi PSN nalog i kupiti ponovo igru ako me banuju jer nisam iz zemlje koju sam odabrao na nalogu. Naravno da nije problem praviti novi PSN nalog svake sedmice ako budu trazili, ali postoji nesto sto se zove samo-poštovanje. Ako ga nemas ne znam kako drugacije da ti objasnim.

Drugo, sama PSN mreza je shitshow. Sony je davno priznao da ulazu godisnje samo milion dolara na sigurnost i odrzavanje. Neki jednostavno ne zele da budu dio PSN-a:

1714853516847.png

Ako nekoga nije briga da mu se radi farmanje podataka pa cak i da mu je upaljena kamera konzole 24/7 kao sto je bilo na xbox-u, ne znam kako drugacije da objasnim.

A ovaj tip sonyevog farmanja podataka je samo pocetak:

 
Vrh Dno