Šta je novo?

Helium (HNT)

DojedenLeb

Slavan
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruke
848
Poena
215


Jel porucivao neko ? Koliko vreme da stigne(po netu vidim nekih 3-4 meseca) , koje su carine?
Kad sam nekad zimus proveravao mislim da niko nije imao kod nas, sad se mreza polako siri.


Koliko sam skontao ako neko u tvojoj blizini ima helium uredjaj onda cete da kopate vise :D
Potrosnja struje kao obican ruter.

 
ja koliko sam to gledao nema nikakvog smisla kod nas jer niko to ne koristi, a niko neće ni koristiti taj servis koji helium nudi preko tih nodova, tako da je zarada praktično nepostojeća. A uređaji su đavolski skupi i to bez ikakvog razloga jer su praktično Raspberry Pi sa još nekim dodacima. E sad, biće sigurno jeftinijih uređaja u budućnosti, ima mnogo firmi prijavljenih da prave uređaje kao što se vidi ovde https://docs.google.com/spreadsheet...X_pqykKOBsb_QghiNkTlF644DU/edit#gid=330597459 i kad se to spusti na nekih 100-150eur onda će možda kod nas i da zaživi, ali opet ako niko ne koristi taj servis nema neke preterane poente, a zarada se vremenom smanjuje i prepolovljava. Bacanje para bolje te novce koje bi dao za node uloži u neku kriptovalutu pa i u sam HNT ako baš hoćeš
 
sve je u triangulaciji ... al ono sto je najbitnije za nase podrucje - nabavka HW ... deficit ...
 


Jel porucivao neko ? Koliko vreme da stigne(po netu vidim nekih 3-4 meseca) , koje su carine?
Kad sam nekad zimus proveravao mislim da niko nije imao kod nas, sad se mreza polako siri.


Koliko sam skontao ako neko u tvojoj blizini ima helium uredjaj onda cete da kopate vise :D
Potrosnja struje kao obican ruter.

Bolje uzeti bobcat miner.Malo je skuplji ali je prost za upotrebu
sve je u triangulaciji ... al ono sto je najbitnije za nase podrucje - nabavka HW ... deficit ...
A bobcat miner?. Skuplji je,isto vazi da ima vise ljudi sa ga koristi.
 
Bobcat se trenutno čeka ~20 nedelja na isporuku. Ovih dana stižu uređaji poručeni u aprilu, ali tada je rok za isporuku bio 8-12 nedelja.

Nebra, Syncrobit i ostali ni ne primaju porudžbine trenutno. LongAp pustio prodaju za 500 kom, fijasko :)

Imate Bobcat na KP za 1590€ ko želi 🤣
 
Bobcat se trenutno čeka ~20 nedelja na isporuku. Ovih dana stižu uređaji poručeni u aprilu, ali tada je rok za isporuku bio 8-12 nedelja.

Nebra, Syncrobit i ostali ni ne primaju porudžbine trenutno. LongAp pustio prodaju za 500 kom, fijasko :)

Imate Bobcat na KP za 1590€ ko želi 🤣
Video sam😂😂 Ugradjuje se 1000e skoro,jer je u prodaji 500😂😂 Hoces da uzimamo?haha
 
Ne vredi, već rezervisano :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 


Jel porucivao neko ? Koliko vreme da stigne(po netu vidim nekih 3-4 meseca) , koje su carine?
Kad sam nekad zimus proveravao mislim da niko nije imao kod nas, sad se mreza polako siri.


Koliko sam skontao ako neko u tvojoj blizini ima helium uredjaj onda cete da kopate vise :D
Potrosnja struje kao obican ruter.

Ja planiram da narucim bobcat 300.Bice sve ukupno oko 700e.
 
Kako si došao do te cifre?! :)
 
Ja porucio 18. maja, nadam se da je ovde avgust-septembar.
 
Ma samo da stignu ;)
 
e nagradno je pitanje asic nema da se kupi odavna ono "zlata vredan".. rukama nogama ...
vidim na mapi da se pale ta4kice heliuma po srbiji 3 crvene tracke nis jedna tacka knjazevac ,po dve zelene jagodina, trstenik (jedan od prvih u srbiji), onako sramezljivo, ajde recite koja je isplatljivost.. :) Kod djeti4a vala oko Mojkovca raybijaju se :)))))
 
e nagradno je pitanje asic nema da se kupi odavna ono "zlata vredan".. rukama nogama ...
vidim na mapi da se pale ta4kice heliuma po srbiji 3 crvene tracke nis jedna tacka knjazevac ,po dve zelene jagodina, trstenik (jedan od prvih u srbiji), onako sramezljivo, ajde recite koja je isplatljivost.. :) Kod djeti4a vala oko Mojkovca raybijaju se :)))))
Mi smo u Knjazevcu narucili ukupno 20 bobcat minera. vecina se ocekuje tokom iduce nedelje, moji stoje na carini u BG-u vec nedelju dana , situacija postaje napeta iz dana u dan. Taj prvi koji je stiga cak nije ni carinjen vec ga je kurir dovezao na adresu, kaze sve je placeno... Ja ga narucio za drugara i setovao...
 
Mi smo u Knjazevcu narucili ukupno 20 bobcat minera. vecina se ocekuje tokom iduce nedelje, moji stoje na carini u BG-u vec nedelju dana , situacija postaje napeta iz dana u dan. Taj prvi koji je stiga cak nije ni carinjen vec ga je kurir dovezao na adresu, kaze sve je placeno... Ja ga narucio za drugara i setovao...
Kolki je domet ?
 
pa pise tamo u specifikacijama negde ali ja mislim da je do 2km na otvorenom ...
 
@Bojan.zex kakav problem je sa carinom, zašto ne puštaju majnere?
 
problem je nastao kad sam pokusao da im objasnim da nemam izvod transakcije kojom je placeno vec da je placanje islo u USDT.
 
Poslali su preko DHL-a?! Koji iznos su ti napisali na fakturi?!
 
pa da preko DHL-a iznos na fakturi 60usd
 
Javi kako je sve to prošlo, da znamo šta nas čeka :)
 
Ovde salju uredjaj besplatno, s tim sto je od svega iskopanog 25% njihovo. Ja sam se prijavio pa sta bude. Takodje ide neki procenat za za referral, tako da evo vam link ako hocete da pokusate posto vam je neophodan za registraciju.
Ne znam da li ce stici, ali ne kosta nista da se pokusa :)
 
Nazad
Vrh Dno