Šta je novo?

Kućna multimedija Headset do 100e

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Ghost_Rider!

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2017
Poruke
17
Poena
55
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav Benchmark-ovci, kao sto stoji u naslovu, interesuje me da ima siru namenu, kao i da je za taj novac najbolja opcija. Bice tu gaming-a, muzike svih zanrova, a i po koji film... Ono sto je vec meni zapalo za oko i gde mi u stvari vise mozda treba potvrda, eventualno jos neka sugestija. Modeli za koje sam se najvise zalepio su Cooler Master MH-752 i novi model MH-650, negde sam procitao da je i novi model zasnovan na Takstar Shade (GM200) verziji koja je novija. Pa me interesuje posto su MH-650 dobavljive, da li kusati srecu sa time ili se potruditi oko nabavke MH-752. A mozda i nesto drugo za ulozeni novac?
 
Imam mh-752 vise od 2 godine i jedina zamerka je skaj na njima koji se raspucao i krenuo da otpada na savovima, takodje se usi znoje posle duzeg nosenja. Slusalice su najudobnije koje sam nosio mada sve ostale koje sam imao su bile neki krs 1000-3000 dinara, ako ih uporedim sa hyperx cloud ii iz igraonice takodje su udobnije (hyperx stiskaju glavu dok ove skoro da ih i ne primecujem). Izolacija je bolja na cloud, bass je jaci, ali su svakako i skuplje. Za 70 eura koliko sam ih tada platio mislim da su najbolje u tom cenovnom rangu.

Eh sada sto se tice tih novih koliko vidim jedina razlika izmedju mh-630 i mh-650 je sto 650 imaju led osvetljenje i kabl ne moze da se vadi tako da je to veliki minus po meni. Jastucici i deo za glavu su od tekstila tako da mozda resavaju znojenje posle duzeg nosenja. U svakom slucaju mh-630 ili mh-670(kod nas 13600) preskocio bih taj 650, mh-752 ili 751(nemaju usb zvucnu ali svaka solidna maticna ploca je dovoljna) ako nadjes po dobroj ceni takodje preporuka.
 
Vazi, hvala na podeljenom iskustvu. Ozbiljnije sam uzeo u razmatranje Creative SoundBlasterX H6 koje ovde nisam naveo, a na jednom forumu su mi preporucili jednog ozbiljnije kineza TaoTronics Sound Surge 46 ili 85 model, samo to su BT verzije. Jedino sto me odvlaci od tih Kineza sto ima integrisan mic, to mi se malo ne dopada za namenu koja meni treba.
 
Cloud Alpha S mozda? Vise njih iz drustva koristi i svi su prezadovoljni, ja sam i dalje na Cloud 2, ima vec 3-4 godine sigurno, i dalje su top, Alpha S je jos bolji.
 
Mislim da cu pokusati sa brendom Creative, sasvim slucajno sam video da je neko taj komentar negde ostavio i onda sam poceo da ih "guglam" i u nekim recenzijama sam video da je po misljenjima nekih i bolja varijanta od 751/752 koje su zaista izuzetne. Smeta mi to sto kod Cloud verzija, dosta se njih pozalilo da stezu dosta. Nego sad vec pripremam pitanje za nesto drugo sto mi treba za sklapanje build-a, hah.
 
Ma gde steze, ne oseca se na glavi, barem Cloud 2 :)
 
Ja sam cloudII uporedio sa mh-752 u odnosu na njih vise stezu glavu, ali su slusalice udobne i zbog tog malo jaceg stiska sa boka imaju i bolju zvucnu izolaciju. Mada ja sam glavat tako da kod svakoga je to drugacije.
 
A totalno drugi pristup, npr. bežične, JBL TUne 750?
 
Da ne otvaram novu temu, i mene zanima neki headset do 100eur. Proguglao sam malo o Cooler Master MH 650 i deluju solidno za te novce. Pored njih sam video i JBL Quantum 400 za tu cenu. Cloud 2 su malo skuplje, a i ne svidja mi se bas kako izgledaju :D

Nisam neki heavy user, vidim da uglavnom kazu da MH 650 daje dobar zvuk u FPS igrama sto mi je najbitnije i da je mikrofon veoma dobar. Ono sto mi se ne svidja je to sto kabl nije removable. Imate li jos neki model za ove novce, da valja?

@Ghost_Rider! Da li si uzeo Creative Sound BlasterX H6 i ako jesi, da li si zadovoljan?
 
Ja mogu toplo da preporucim Takstar Pro 82 sa aliexpress-a, kostaju 50-ak € uz eksterni mikrofon koji se bocne direkt u slusalice. Ovako nesto:

€ 12,07 5%OFF | 3.5mm Boom Microphone Volume Cable For V-MODA Crossfade M-100 LP LP2 M-80 V-80 To Gaming Headphone For Skype PS4 Xbox One Phones

Na taj nacin imas modularni headset/slusalice i mozes po potrebi da skines mic kad ti ne treba. Zvuk je fantastican i stavlja na kolena mnoge slusalice koje duplo kostaju, a o headsetima da ne pricamo.
Ne znam kakvu zvucnu karticu imas, ali ako ti ostane viska love, mozes uzeti i neki dac. Za full potencijal slusalica je preporuka da se prikaci na amp, mada ce raditi solidno i bez njega.
 
Uzeo bih na aliju ali iskreno ne mogu da cekam 2 meseca, vidim sad i da je zastoj kod nas na carini. Pritom ne bih odvojen mikrofon, imam jedan i to mi je previse kablova. Zelim nesto sto ima ugradjen mikrofon i da zvuci pristojno. Ranije sam imao Sennheiser iz HD 500 serije koje su bile nakacene na Asus Xonar DX i bio sam izuzetno zadovoljan. Svestan sam da ne mogu dobiti takav zvuk, pogotovo sa gaming headset i integrisanom zvucnom, ali opet, primarna namena je gaming pa se prema tome i orijentisem.
 
Gde ima Pro 82 za 50-ak evra? Js sam moje platio 60 i nešto na popustu pre dužeg vremena i cena im konstantno raste, pomalo...
Sorry, ja sam narucivao za Nemacku, a tamo se ne placa shipping, sad tek vidim da je za Srbiju preko 30€ 🤯
Kakav je tvoj utisak o sluskama? Na cemu su kod tebe povezane?
Uzeo bih na aliju ali iskreno ne mogu da cekam 2 meseca, vidim sad i da je zastoj kod nas na carini. Pritom ne bih odvojen mikrofon, imam jedan i to mi je previse kablova. Zelim nesto sto ima ugradjen mikrofon i da zvuci pristojno. Ranije sam imao Sennheiser iz HD 500 serije koje su bile nakacene na Asus Xonar DX i bio sam izuzetno zadovoljan. Svestan sam da ne mogu dobiti takav zvuk, pogotovo sa gaming headset i integrisanom zvucnom, ali opet, primarna namena je gaming pa se prema tome i orijentisem.
Zavisi koje si konkretno Sennheiser imao, ali nisu Takstar daleko od njih, veruj mi. Slaba tacka ti je integrusa, krastavac tu nema poredjenja sa xonarom. Ali ako je primarna namena gaming, opet cu ti ih preporuciti, jer su zatvorenog tipa i cuje se svaki korak u fps igrama. I dovoljno su efikasne da ce ti raditi na integrusi bez dodatnog amp-a.
Ne znam da li si uopste pogledao link koji sam postavio, ali sistem pikljucka mikrofona je "integrisan" u kabel i ne bi imao nikakve dodatne zice. Prakticno bi dobio headset, gde mozes da zamenis mikrofon za obican kabel ako pozelis nekad negde usput da slusas muziku.
E sad, ako ne mozes da cekas 2 meseca na slusalice, to je druga stvar, tu ti ne mogu pomoci. Ali po mom misljenju vredi cekati, ako bas ne gori pod nogama. Na kraju bi dobio nesto bolji zvuk od pomenutog cloud 2 za manje para, a o kvalitetu mikrofona da i ne govorimo.
 
Sorry, ja sam narucivao za Nemacku, a tamo se ne placa shipping, sad tek vidim da je za Srbiju preko 30€ 🤯
Kakav je tvoj utisak o sluskama? Na cemu su kod tebe povezane?
Na oficijelnoj Takstar radnji na Aliju su 66$ sada (bez fancy kutije)...shipping je grozan.
Veoma sam zadovoljan. Izuzetno udobne, mada bi možda bile tesne za veliku glavudžu. Pristojni jastučići, nedavno sam uzeo rezervne od Brainwavz-a (pasuju njihovi ovalni), kabl je ok ali ništa specijalno, može da se nađe rezervni na Aliju...
Zvuk je odličan za te pare, teško da ima boljih zatvorenih, možda par modela, za 50€ ili koliko već si našao je krađa. Bas može da se reguliše u 3 nivoa (treći se ne preporučuje zbog izobličenja), solidno neutralni srednji tonovi, ima treble peak negde na 8 KHz, ako se dobro sećam, pa može da smeta nekom sa osetljivim ušima ali se lako sredi. Generalno, imaju "svetle" visoke tonove na šta sam navikao ali ne previše (za razliku od Presonus HD7/Superlux 681 koje takođe imam)...
Sve u svemu, hvale ih kao slušalice koje zvuče kao duplo skuplje i meni su opravdale novac. Čak razmišljam da ih uzmem opet kad mi se izdrnda ovaj par...
 
@el_patron Uzeo sam Creative H6 (69 Jevra). E pa ovako... Par dana pre toga sam naleteo na oglasima na jedva koriscene MH-751, odlucim da ih uzmem drugaru, bas ih je zeleo mnogo, a i obojica smo hteli jos od ranije da uzmemo 751/752. E onda sam poceo da donosim drugacije odluke, a on je ostao pri istoj. Posto sam prvi dosao u posed tih 751, na oko mogu reci da sve izgleda premium na njima, od pakovanja do generalno izrade. Nisam imao u tom trenutku priliku da testiram mic, ne dolaze uz USB, sto mi se nije dopalo, jako udobne i ne svidja mi se sto jastucici su sa onom eco kozom. Po pitanju zvuka, posto volim ne volim kada je bass bas prigusen, deluje mi da je slabiji, ne mnogo. Ostalo je skroz na zavidnom nivou. Vidljivo je da su i za spoljnu upotrebu, jer se drajveri mogu okretati. A onda u posed dodjoh i do Creative H6, kutija i ostalo u poredjenju sa 751 smesno i jeftino. Imam osecaj da su se tumbale na putu do mene, na nekim mestima ulubljena kutija. Same slusalice, jako udobne, sa mrezastim platnom. Licno mi vise to odgovara, jer je kod mene nije podnosljivo leti. Planiram da na rajfu odradim jedan dodatak sa dodatnim sundjerom radi dodatne udobnosti. Izrada slusalica dobra, cini mi se da su teze od 751. Obzirom da mi glava nije velika, nisam osetio neki pritisak i tezinu koja pravi problem pri duzem nosenju. Od kablova idu dve varijante, 3.5mm i USB varijanta. Ne svidjaju mi se kablovi, vise bih voleo da je pletena varijanta od ove standardne gumirane. Sto se tice mic-a, recicu samo da drugar koji je prilicno objektivan, je izneo misljenje da u pojedinacnom razgovoru sa obojicom, cuje mene lepse i bolje. Posto sam do sada razgovarao sa lap topa, kaze da nema vise tolike buke koja se cula kod mene ambijentalno, priguseno je. Ono sto se meni dopalo je opcija da kada je neko u prostoriji, mozes na taster da cujes ambijentalno okruzenje i to prilicno dobro funkcionise, juce sam testirao sa komsijom, koji me je pustio na spiker, a ja izasao napolje i kaze da me cuje sasvim pristojno sa slusalicama dok je telefon 2 metra od njega. Zaista bi bilo zamarajuce da u svakom trenutku skidam, ako neko od ukucana zeli nesto. To me je zaista odusevilo. Po pitanju zvuka, bass izrazeniji, sto se meni dopada i jedino je sto sam primetio da se nema izolaciju spoljasnje buke. U smislu ono sto proizvode slusalice ako su pojacane. Nisu definitivno za spoljnu upotrebu, a i kuci treba paziti sta slusas u trenutku, hah. Veoma sam zadovoljan i ocigledno se potvrdilo da tom cenovnom rangu Creative je napravio nesto sto zaista ih stavlja u rang sa slusalicama do 100 Jevra.
 

Prilozi

  • Creative H6 (1).jpg
    Creative H6 (1).jpg
    242.5 KB · Pregleda: 12
  • Creative H6 (2).jpg
    Creative H6 (2).jpg
    225.3 KB · Pregleda: 12
Hvala na detaljnom opisu. Ja sam najvise zapeo za ove nove CM modele, MH 630/650 jer mi lepse deluju na oko, mada je pakovanje dosta oskudnije u odnosu na MH751/752. Citao sam po neti da ni Arctis 1 nisu lose, al svakako cu proveriti i ove Creative.
 
I mene je interesovao takodje taj 650, obzirom da sam negde procitao da je po kvalitetu nesto bolji od 751, cak i jastucici su bili isto sa mrezicastim platnom. Na izgled i ove deluju lepo, mogu baciti jos neku fotku ukoliko budes zeleo, pusti slobodno PM. Kod ovih Creative ono sto jeste glavna namena i jeste gaming, izrazeniji zvukovi, ovo sada govorim na osnovu nekih recenzija koje sam gledao. Moji testovi ce tek doci. Obzirom da cu veoma uskoro sklopiti vise taj racunar, hah.
 
Nazad
Vrh Dno