Šta je novo?

HDV: HDD, Memory stick ili traka?

Znas kako, ja sam taj mikrofon uzeo za snimanje jednog ugla napred, recimo za dijaloge, intervjue.

Citao sam da si ranije snimao svadbe, sa onom gs400 kamerom, svi su te gledali sto je kamera tako mala, a ocekivali su da nosis 5 kila neko robusno cudo na ramenu... :) da li si koristio mikrofon i koji?

trenutno imam pored ovog rodea, stereo mikrofon Sonijev ecm-ms908c,dobro se pokazao na testovima, koji je EXTRA za ono sto koristim za snimanje atmosfera, imam jedan malo koriscen i jedan nov (koji prodajem), jedino me iritira sto kad se upali lampica samo jednom kad ga upalim, a nemam pojma kakvo je stanje baterije... dakle lampica ne svetli non stop kao kod rode-a.

Sigurno necu menjati mikrofon, zadrzacu ovog sonija, rodea cu mozda da prodam, a za WD lens cu jos videti, takav kosta oko 240$.
 
Imam HV20, Sony stereo mic. ecm-ms908c i Wide lens "Digital Optics" Made in Japan koji je znatno jeftiniji nego gore pomenuti. Sve odlicno sljaka. Jedino kod Wide-a na malo vecem zumu dolazi do zamucenja kod ivica, ali koliko sam ukapirao to se desava i kod znatno skupljih. :wave:
 
Znas kako, ja sam taj mikrofon uzeo za snimanje jednog ugla napred, recimo za dijaloge, intervjue.

Stereo video mic je savrsen za to.

Citao sam da si ranije snimao svadbe, sa onom gs400 kamerom, svi su te gledali sto je kamera tako mala, a ocekivali su da nosis 5 kila neko robusno cudo na ramenu... :) da li si koristio mikrofon i koji?

Da tacno, sa GS400 i jednom prilikom sam nosio isti Rhode video mic i to samo na sam cin vencanja i otada vise ne nosim, prodat je jer je onaj ugradjeni bio 5x bolji od ovog Rodea, onaj NTG-1 koji je 50 eur skuplji od tog originalnog video mica je 10x bolji.

trenutno imam pored ovog rodea, stereo mikrofon Sonijev ecm-ms908c,dobro se pokazao na testovima, koji je EXTRA za ono sto koristim za snimanje atmosfera, imam jedan malo koriscen i jedan nov (koji prodajem), jedino me iritira sto kad se upali lampica samo jednom kad ga upalim, a nemam pojma kakvo je stanje baterije... dakle lampica ne svetli non stop kao kod rode-a.

Taj Sony je sasvim ok mic

Sigurno necu menjati mikrofon, zadrzacu ovog sonija, rodea cu mozda da prodam, a za WD lens cu jos videti, takav kosta oko 240$.

Dobar WIDE kosta prilicno. :D
 
Niko mi nije odgovorio u vezi pitanja za taj Sonijev mikrofon. Kako da znam da li je baterija prazna? Posto na mikrofonu nema lampicu, kao indikator stanja baterije. Ne zelim da rizikujem da mi se baterija ugasi, da to ne znam, onda snimam ko budala ima slike a nema tona. Zelim da uvek budem apsolutno siguran. Lampica se samo jednom upali kada ukljucim mikrofon.
 
Niko mi nije odgovorio u vezi pitanja za taj Sonijev mikrofon. Kako da znam da li je baterija prazna? Posto na mikrofonu nema lampicu, kao indikator stanja baterije. Ne zelim da rizikujem da mi se baterija ugasi, da to ne znam, onda snimam ko budala ima slike a nema tona. Zelim da uvek budem apsolutno siguran. Lampica se samo jednom upali kada ukljucim mikrofon.

I kod mene je ista stvar. Igrom slucaja nisam ugasio mic citan dan i sutradan je radio - ukapirao sam da malo trosi energije. Mozes da budes siguran da radi ako ukljucis "MIC REC LEVEL" koji ti stoji u dnu ekrana i pokazuje pick level u toku snimanja. Poz!
 
WDH43 ti je bolji Wide Angle od tog Raynoxa ma sta ko napricao po sajtovima.

Posle duzeg citanja hv20 foruma, i plana za kupovinu doticnog H43, odustao sam iz sledecih razloga, iako sam imao odlicnu ponudu. Doticni nema mogucnost da se na front nakace bilo kakvi filteri, sto je veliki minus. A Raynox ima. S druge strane, Raynox ima cistu sliku sve do 7x zooma, a posle brljavi. Dok Canon H43, ima perfektnu ostrinu, s tim sto se pojavljuje barrel distortion.

Kad se sve uzme i sabere, zadrzacu raynoxa, iako sam mislio da ga menjam za canon.

@Denitea, hvala na savetu, to koristim u poslednje vreme, tako sam siguran da mi radi mikrofon.
 
Nazad
Vrh Dno