Šta je novo?

HDTV - minimalne konfiguracije

Izvinjavam se za off ali gde vi skidate prevode za HD filmove?

Ako imaš nalog na hdbits-u tamo imaš dosta zakačenih naših prevoda.. Ja sam ih lično dosta zakačio :D

A i ako nema za neki, kao što reče aca, šteluješ sam, nije neka matematika.. Još ako imaš npr engleski koji pasuje.. 10 sec ti treba :)
 
Poslednja izmena:
Ok, barem sam pokušao...
Nema više offtopic-a
 
Jel moze neko da mi ovo objasni:
Skinuo sa HD film koji ima oko 8 GB rezolucija je 1280 x 720 ( mislim ) i ima 24 fps ( pushtano preko BS player-a ).... format je .wmv optececenje procesora nekih 10 %..... Kodek je K-lite codec pack.... Koji je to HD i koliko vrsta ih uopshte ima ? ( jel moze neko da napishe u kojoj rezoluciji je koji i koliko FPS ima ) ? i dali je to dobro shto sam pushtao preko BS player-a ili mora neki drugi ? :)
 
Poslednja izmena:
Preporuka je MPC
Nemoj da skidas filmove ako nisu pakovani x264 codecom. To je 720p uradjen za DVD9. Uglavnom su ili za jedan ili za jedan ipo i kao u tvom slučaju za dva DVD-a.

Inače postoje 720p i 1080p HD filmovi. Potraži malo na forumu, ima toga dosta..
 
Preporuka je MPC
Nemoj da skidas filmove ako nisu pakovani x264 codecom. To je 720p uradjen za DVD9. Uglavnom su ili za jedan ili za jedan ipo i kao u tvom slučaju za dva DVD-a.

Inače postoje 720p i 1080p HD filmovi. Potraži malo na forumu, ima toga dosta..

Uglavnom su ili DVD5 ili DVD9 ili nekompresovani (12-25GB), ako cemo tacno ;)
 
Uglavnom su ili DVD5 ili DVD9 ili nekompresovani (12-25GB), ako cemo tacno ;)

Da, nisam bio precizan :D

colt je napisao(la):
Ako je 720p za 2 DVD-a, jel kodiran sa x264 ili WMV ?

Ti možeš da napraviš na dvd DVD-a i pomoću xvid-a.. Nije povezan kodek sa veličinom. ne znam odakle skidaš filmove ali u veliki većini slučajeva (ja nisam naišao na tracker gde toga nema) piše u samom nazivu npr torrenta i codec plus ispod ima description.. Npr..
Kod:
Seven.Years.in.Tibet.1997.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR
Ovde vidiš da je 720p, ripovano sa BR, DTS zvuk ima i video codec x264.
Obično ima i opis na foru

Kod:
RELEASE.NAME..: Seven.Years.in.Tibet.1997.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR      Û
 Û   RELEASE.DATE..: 27.06.2007                                               Û
 Û   THEATRE.DATE..: 10.10.1997                                               Û
 Û   RUNTiME.......: 2:16:08                                                  Û
 Û   SiZE..........: 6,55 GB                                                  Û
 Û   ViDEO.CODEC...: x264                                                     Û
 Û   FRAMERATE.....: 23.976                                                   Û
 Û   BiTRATE.......: 5388kbps                                                 Û
 Û   RESOLUTiON....: 1280x528                                                 Û
 Û   AUDiO.........: English DTS 5.1 1.5Mbps                                  Û
 Û   SUBTiTLES.....: Ass: eng, fin, spa, dan, dut, pol                        Û
 Û   SOURCE........: Seven_years_in_Tibet_Blu-ray_1997-PerfectionHD
 
gledao sam vise tema, ali ova mi se cini najprikladnijom za pitanje...

imam E4300, drzim na default-u....pustam i 720p i 1080p, kod 1080p zauzece procesora je, normalno, primetno vece...
zanima me sledece: sta je odlucujuce za zauzece procesora za pustanje hd materijala,
frekvencija, kes memorija ili jedno i drugo...tj. da li bih, ako ga kloknem na npr. 2,7-3 GHz, osetno smanjio zauzece, i da li se oseca razlika u kes memoriji, u odnosu na, npr. E6600? ortak kaze da sa E6600+7950 zauzece na 1080p je oko 10-15% /sva se prica odnosi na x264.../

P.S. nemojte pitanja, zasto ga nisi vec kloknuo,pogotovu ako kazem da imam hyperTX cooler...;):pjednostavno nisam imao potrebe, ako bih dobio solidno manje zauzece uradio bih, ako ne, idem na E6600 /Ivice, hoce li vec ta kombinacija...:smoke::-devil-:/

poz...
 
Poslednja izmena:
aha..znachi, moglo bi se ochekivati da ce do sledece godine ovi plejeri biti dostupni za neku normalnu cifru, 200 ojra? Ali opet, njihova prednost se moze osetiti samo na hd READY plazmi (full hd necu ni da pominjem), nikako na normalnom crt-u? :D

ne znam ima li zastupništvo ali ima prodavnicu, i njoj je sve Grundigovo (BTW Grundig sukupili Turci za 1 evro jer je firma bila u bankrotu), u Beogradskoj ulici blizu raskrsnice sa Bulevarom Revolucije, preko puta Samsung shopa, malo niže
 
Koliko znam dovoljno je da na racunaru bude neka graficka GF8xxx i da HD materijal ide bez problema. Koliko sam procitao ove graficke ubrzavaju pustanje HD materijala. Izuzetak su samo 8800 GTS 320\640, i 8800 GTX koje to nemaju(veoma neobicno, sa obzirom na kategoriju kojoj pripadaju). Izvor informacija : Svet Kompjutera, neznam koji broj.... :) Naravno i nove AMD graficke imaju sve to, ali za njih me nije zanimalo da citam...
 
Poslednja izmena:
Sva ta akceleracija pomoću GPU-ova trenutno važi samo za H264 i VC-1 ali ne i za popularni Matroshka x.264 (.mkv) materijal - tu sav dekoding radi CPU.

Neko moje iskustvo je da za komforno gledanje bez štucanja za x.264 720p treba X2 na oko 2GHz (ili C2D na 1.8GHz), a za komforan 1080p dekoding X2 na barem 2.6GHz odnosno C2D na oko 2.2GHz.
 
Poslednja izmena:
To znaci da ja nista nisam izgubio sto moja graficka nema to ubrzavanje (ili sta vec ),a ja se tripovao... :p
 
Neko moje iskustvo je da za komforno gledanje bez štucanja za x.264 720p treba X2 na oko 2GHz (ili C2D na 1.8GHz), a za komforan 1080p dekoding X2 na barem 2.6GHz odnosno C2D na oko 2.2GHz.

Meni 720p radi skoro pa savrsheno (mozda je negde fps npr 22 umesto 23.976) na socketA sempron 2400+, blago overclockovan...
 
Instaliran zadnji k-lite codec pack, x264 720p radi na sempronu na 2.2GHZ i zauzece procesora varira od 50-60%. 1080p nisam probao.

p.s. i super izgleda na 40" sony lcd-u :) :)
 
Poslednja izmena:
The_grunf....kako izgleda slika sa ss2 na tv-u? 720p tv?
 
Sva ta akceleracija pomoću GPU-ova trenutno važi samo za H264 i VC-1 ali ne i za popularni Matroshka x.264 (.mkv) materijal - tu sav dekoding radi CPU.

Neko moje iskustvo je da za komforno gledanje bez štucanja za x.264 720p treba X2 na oko 2GHz (ili C2D na 1.8GHz), a za komforan 1080p dekoding X2 na barem 2.6GHz odnosno C2D na oko 2.2GHz.

Да ли је ово H.264 фајл? На сајту пише да јесте.

Да ли имам графичку која подржава purevideo? Рекао бих да имам.

Да ли имам инсталиран purevideo декодер? Рекао бих да имам. Кад пуштам MPEG2 фајлове (тад, и само тад) добијам у systray-у иконицу purevideo. Кликом на њу добијам опције за подешавање овог декодера. WMP11 је подешен како је објашњено.

Зашто ми онда GeForce блеји :wall: док CPU умире пуштајући 1080p (са 720p се успешно носи:)) ?

P.S. дефинитивно не треба X2 CPU за пуштање x.264 720p снимка.
 
Marko, nisam probao ss2 jer sam na tv-u x.264 pustao sa dual core laptopa. Za njega ne znam zauzece, samo sam instalirao k-lite i pustio :)

Da ne bih provlacio kablove po kuci, nasao sam nacin kako da preko wireless-a stream-ujem ss2 na lap i da to prikazem na tv-u uz pomov altdvb-a 2.0 :)
ako nekoga interesuje evo link:
http://club.cdfreaks.com/f90/streaming-dvb-s-over-lan-network-skystar2-card-208788/

inace, tv je kdu-2530 i obicni zemaljski tv kanali izgledaju jako dobro tako da pretpostavljam da ce i oni sa ss2 izgledati jos bolje. DVD (probao "master and commander" i "Spiderman 2" su jako jako jako dobri :) )
poz.

@mitrowsky

purevideo kox 7xxx kartica, koju i sam imam, sluzi samo za dekodiranje mpeg 2 sadrzaja. H264. zaboravi ili nabavi neki jeftini ati (2400pro) ili neku nv8500.
poz.
 
Poslednja izmena:
@Grunf
Онда ћу за сад да заборавим 1080p. Ионако немам на чему да га гледам у native-у. :)
 
@grunf
Znam da sempron na 2.2-2.4GHz knap može da odradi 720p, ali to ponekad zavisi malo i od bit-rate-a i kako je i audio kodiran. Zato i rekoh, da ne bi bilo baš toliko knap (pa da me posle neko proziva kako sam ja govorio da bez problema radi), da treba dual core na 2GHz, iako znam da radi ok i na single-core AMD64-ki na 2.4GHz.

@mitrowsky
Tvoja karta podržava PureVideo, što je dvd (MPEG2) akceleracija, ali ne i PureVideoHD (za to ti treba 8xxx kartica - sa izuzecima 8800GTX/ULTRA i "starog" 8800GTS-a, koji je nemaju)...
 
Poslednja izmena:
ja sam gledao Elephants Dream u 1080p na mom AMD XP, tada na 2.1GHz :) Znaci zavisi prije svega od kodeka B)
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja kazem zauzece na svojoj masini iz potpisa pod WinXP x64.

Pustio sam epizodu BBC-jevog dokumentarca Planet Earth E01 - From Polo to Pole (1080p, x264). Koriscen MPC uz podesen CoreAVC kodec i zauzece procesora varira od 38% do 62%. Uglavnom je na 45%.
Na osnovu ovog mi nikako ne ide u glavu kako ljudi sa Sempronima i Celeronima od 2Ghz gledaju 1080p bez ikakvih problema i seckanja.
Na starom A64 3000+ Venice kloknutim na 2.4Ghz sam gledao WMV HD 720p (sa MS sajta) bez problema ali mi zato recimo isti snimak u 1080p nije lepo radio tj. seckao je.
 
meni wmv 1080p sjecka ponekad, ali recimo elephants dream 1080p ne secka (mogu da provjerim koji je kodek, ako treba)
 
E sad koliko vidim veliki broj HD x264 torrent fajlova u samom nazivu pise da su 1080p.
Primer sa hd-bits.ro: 300.2006.1080p.BluRay.x264-hV.torrent.
Kada se pogleda Description lepo pise da rezolucija nema veze sa 1080p nego da je 1920x800... Jel moze neko ovo malo da mi pojasni zasto je to tako ?!

Evo tek sada vidim da je i u filmu Shoot Em Up koji sam skinuo i koji je navodno 1080p rezolucija 1920x816 ~11638kbit/s a ne ----x1080.
 
E sad koliko vidim veliki broj HD x264 torrent fajlova u samom nazivu pise da su 1080p.
Primer sa hd-bits.ro: 300.2006.1080p.BluRay.x264-hV.torrent.
Kada se pogleda Description lepo pise da rezolucija nema veze sa 1080p nego da je 1920x800... Jel moze neko ovo malo da mi pojasni zasto je to tako ?!

Evo tek sada vidim da je i u filmu Shoot Em Up koji sam skinuo i koji je navodno 1080p rezolucija 1920x816 ~11638kbit/s a ne ----x1080.

cropuju sliku/smanjuju bitrate da bi ustedeli na velicini ;)
"full" hddvd/bd ripovi su uglavnom oko 25gb i rez. je 1920x1088 (1080p) a bitrate ide i do 30mbit/s
 
Nazad
Vrh Dno