Šta je novo?

HDMI problem

SomiKnight

Slavan
Učlanjen(a)
09.06.2005
Poruke
842
Poena
330
Pozdrav, pazario sam LG 42lb5500, povezao hdmi kablom, ne radi, komp ne prepoznaje nista.
Posto sam pretpostavio da je na ploci los hdmi izlaz, kupio sam novu plocu f2a88xm, inace procesor je amd apu a10-6800k.
Sa ovom plocom komp prepozna tv, dakle prikaze da je to LG , medjutim tv daje No Signal.

Probao sam drugi komp na tv, radi, na staroj konfiguraciji neku staru graficku i na njoj takodje radi, znaci radi tv i ispravni su kablovi.

1. Moje pitanje je, da li je neispravna ploca, tj izlaz hdmi na njoj? Mada mi je cudno da komp prepoznaje tv a i tv prepozna da je ustekan hdmi kabl u njega, a nema slike.
2. Da li je moguce da je ostecen procesor? Mada mi je logicno da on samo procesuira sliku, na dvi ima slike normalno.

Poludeh od ovoga, taman sam se spremio da odgledam neki film veceras kad ono nista od toga...
 
Imao danas isti problem, doduse drugi model tva. Moj tv ima 3 hdmi i u prvom gde pise hdmi arc se to desava ali kad sam ubacio u drugi proradilo je. Poenta je da povezes i dok je tv ukljucen kako bi cuo ono u windows kao novi hardver
 
Napisao sam da komp prepozna tv, dakle vidim u catalyst-u tv, prepozna ga kao LG TV, mogu da podesavam sta vec ima za njega na primer overscan i ostalo, ali jednostavno nema slike. Nema ni tona, ali pozeleni AMD audio u playback devices kad povezem kabl.

Probacu kasnije na drugom televizoru da nije slucajno da se ne slaze radeon sa lg-jem, i ako nadjem jos neki kabl, mada kazem imam dva, malo mi je verovatno da je kabl, kad radi drugi komp preko njih.
 
Probao sam na drugom televizoru, isto ne nalazi signal.

Probao sam jos jedan kabl, ali taj inace prekida pa mi nije bas skroz relevantan, ne radi.

Ako nema drugih predloga, reklamiracu sutra plocu, ne znam sta drugo.
 
Da li si samo TV povezivao (na starijim plocama amd 785 nije htelo da radi dvi + hdmi)

i da li si probao razne kombinacije (ukljucen prvo tv pa komp i obrnuto)

i da li si probao bez drajvera
 
Probao sam i samo hdmi da je ukljucen bez dvi i isto nista. Inace ploca je Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 , pre ove sam imao iz te generacije samo na kraju stoji D3H oznaka i sa njom je radilo bez problema, tako da ne verujem da je to.
Bez drajvera nisam, tj isto je bilo dok je instaliran win, tad je valjda bez drajvera.
 
Za sad nema novosti, reklamirao sam plocu u ponedeljak u emmi, u utorak poslato u servis da provere ispravnost.
Danas mi stize poruka da zahtev za zamenom nije prihvacen vec su uredjaj prosledili ovlascenom servisu gde ce biti popravljen ako se pokaze navedeni kvar...
Skroz nelogicno, ako su ustanovili da ploca ne radi, onda nema sta da se pokazuje u ovlascenom servisu, ako ploca radi, sto je onda salju u ovlasceni servis, da ustanove to isto da radi?

Totalno nezainteresovana zenska osoba koja radi u emmi mi je rekla da tu poruku ne salju oni vec servis, i mogu da ih pozovem, ali u ponedeljak jer oni rade do 13. Pogadjate poruka meni je stigla tacno u 13 sati...

Zakljucak je, prvo robu proverava NEovlasceni servis, a onda u svakom slucaju nakon 5 dana to salju dalje u ovlasceni servis...

Mene najvise interesuje, da li postoji mogucnost da je ukoliko se pokaze da je ploca ispravna, tj hdmi izlaz, problem u procesoru? Deluje mi to prilicno neverovatno, jer u njemu je valjda samo graficki cip koji obradjuje podatke, koji se salju dalje na izlaze, tj na plocu.
Jer dvi izlaz radi, preko dvi-hdmi kabla radi ok.
Ovo mi je skoro nemoguce da isprobam, jedino da moj procesor stavim na drugu plocu za koju znam da radi, a to nemam. Ako ima neki dobrovoljac iz borce da probamo neka se javi.
 
Ne uzbudjuj se, tu poruku sam dobio milion puta to je genericka, samo ako radis povracaj novca onda moze biti poruka da ti je odobreno inace uvek stize da nije pa posle ili dobijes novo ili poprave.
 
Ok hvala.
Kazem, meni je samo frka da nije problem do procesora posto mi je on najskuplji u kompu.
I da kazu da je ispravna ploca resicu ja to nekako, u najgorem slucaju kupicu neku graficku, mada mi je ovo idealna kombinacija sa apu jer nema dodatne buke od graficke, a ovih silent grafickih nesto nema jace od gt630 koliko vidim. Mozda i neki dvi splitter bi radio posao, splitter pa jedan kraj u monitor dvi a drugi kraj dvi-hdmi kabl u tv i to bi trebalo da vrsi posao. A vidim ima i dvi na dvi+hdmi splitter.
Ali videcemo, cekamo sta ce da kazu dalje, poz.
 
Poslednja izmena:
Dakle, epilog, problem je bio u procesoru, zamenjen procesor, hdmi radi.
Jako cudno, ali eto.
Mozda mali zakljucak, ako komp prepoznaje da je prikljucen tv, a nema slike, onda je verovatno problem u procesoru, dok je ploca u redu. Da komp ne prepoznaje hdmi kada je prikljucen, verovatno je onda problem ploca.
 
Nazad
Vrh Dno