Šta je novo?

hdmi only lap na externi koji nema hdmi

Učlanjen(a)
10.09.2003
Poruke
2,304
Poena
680
kolega je kupio dell u2412 monitor koji ima displayport, dvi i vga ulaz, a lap top samo hdmi izlaz. ja mu rekoh uzmi hdmi 2 display port kabl i mirna backa...ali jok to, nesto ne fercera.
je l ce da radi neki od ovih adaptera? ima li neko iskustva?

https://www.emmi.rs/kablovi-adapter-konvertor-hdmi-na-vga-muško-ženski.11.html?productId=34981
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vid...i-punjaci/hama-hdmi-dvi-adapter-34036-ab.html
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/kablovi-za-tv-av/s-box-kabl-hdmi-1-4v-m-dvi-m-2m.html

najjednostavnije bi bilo da radi ovaj poslednji.
 
Poslednja izmena:
prvo koja je verzija hdmi-ja na laptopu,drugo koja je rezolucija na monitoru?na prvu ako je 2k rezolucija najobicniji hdmi na dvi adapter ce da resi stvar,ako je 4k situacija je znacajno slozenija i sve zavisi od verzije hdmi-ja na laptopu.

edit: sad videh da je 1920x1200,moze obican hdmi (muski) na DVI (zenski) adapter.150din su po kp-u.tu je jedini problem ako treba zvuk sa hdmi-ja,ali kolliko vidim taj monitor nema ni passthru ni zvucnike...
 
Poslednja izmena:
За HDMI 2 Display Port мора активна веза која није јефтина. Требало би да ради HDMI на DVI али нисам баш сигуран да ли су каблови двосмерни или постоје и једносмерни. Код мене је слично, на Dell монитору користим само DVI конектор на који иде HDMI кабл.
 
obacn hdmi, onaj veliki. kupili smo taj adapter i ne radi. :(
 
ne razumes,sam hdmi ima razlicite verzije nebitno na tip konektora.konektor moze biti full,mini i micro,a verzije hdmi-ja su tipa 1.4,1.4a,2.0...mada je to tebi nebitno,jer mora da radi.jedini razlog sto ne radi taj koji ste kupili je da je ili neispravan,ili iz nekog razloga treba tacan kao sto je ulaz na monitoru,koji je u tvom slucaju dvi-d tako da tebi treba hdmi (muski) koji bodes u laptop na dvi-d zenski na koji kacis dvi d kabl i onda kabl na monitor.sigurno mozes na kp da nadjes i lokalno i usput testiras da se ne vijas sa maloprodajama,jer oni samo narucuju sta im prolazi bez neke preterane provere kakvi su.

znam iz prve ruke da ovo radi jer sam svojevremeno tim metodom spajao ps3 na monitor,a adapter uzeo za tipa 150 din na kp-u.

edit - prvo proveri hdmi dal' uopste radi,kao i dvi na monitoru.
 
Poslednja izmena:
Ја на монитору користим DVI, на једном компу такође а на другом HDMI. Ту је и DVB пријемник па сам купио HDMI свич и зато користим баш те комбинације. Из свича иде HDMI->DVI кабл у монитор а из једног компа сличан кабл али у обрнутом смеру док за један комп користим HDMI кабл и тај адаптер.

Све у свему, DVI и HDMI можеш да повежеш и каблом који има те конекторе на крајевима и рецимо HDMI каблом уз тај адаптер. Мада ми није јасно то што кажеш да не ради, можда ипак постоје једносмерни каблови/адаптери. Никада нисам читао о томе, код мене је одмах све прорадило.
 
Hvala vam, problem resen sa hdmi na dvi adapterom i hdmi kablom. onaj kabl je vracen i ne znam da li je kabl bio los, ili tu nesto nije stimalo. U svakom slucaju kolega je srecan sve mu sljaka sada...

:wave:
 
Najobicniji HDMI na DVI kabl takodje radi bez problema, koristio sam isti kabl placen 900din prvo za PC dok nisam uzeo monitor koji je imao HDMI ulaz, nakon toga na dva laptopa.

Moze i adapter, naravno, ali mislim da je ovo prakticnije.
 
Nazad
Vrh Dno