Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Nemoj se ogranicavati na velicinu :(
Razumem da je 20 puta lakse kad rezes da nadjes film koji staje na dvd ali kvalitet....

Evo ti direktnog primera ( sto mnogi ne veruju ili nisu znali)

ISTI FILM Ekran 1080p
720P 6GB vs 1080p 6GB....

Sta je kvalitetnije ?

Vecina ce reci 1080p narano i pogresice ...

Bolji i 720p sa odgvoracujcim bitrateom nego 1080p sa nedovoljno bitrate-a

(* Naravno ne vazi bukvalno za sve filmove , neki tipa animacije i jos neki filmovi ne traze mnogo bitratea da bi slika bila kvalitetna tako da ce tada 1080p biti bolje ali u vecini slucajeva je ovo gore tacno)

sad zasto ti ovo pricam kad ti ces iovako samo 720p skidati ?
-da bi znao koliko je bitno da se ne ogranicavas na velicinu

Znaci vecina filmva "ne zalsuzuje" 1080p odnosno kvlaitet slike ce se vrlooo malo pokvariti resizom to 720p a i dobar resize algoritam (tipa bicubic) ce odraditi ostatak posla da to vecinom isrpavi

ALI stavljanjem manjeg bitrate-a od potrebnom narusava se kvalitet kompleksnost slike koji posle nista ne moze da ispravi...

de skladishtiti filmove koji su veci od 5GB? (A da nije HDD, jer ja npr rezhem ono shto pogledam i stavim na policu)
1) HDD - danas u stvarno prejeftini... i ovo je ubedljivo najbolji (a od skoro i nista skuplji od rezanja )nacin
2) DVD DL - skupo ne isplati se
3) Split movie pa onda DVD (sa mkv merge ili rarujes/splitujes)


Za sajtove imas razne nacine
1)uplatis news ( mnogo ima na newsu od HD-a)
2)Imas solidne torrent trackera za koji ne treba pozivnica ili za koje nije tesko dobiti idu na topic u podforumu internet gde se dele pozivnice
3)Rapidshare ( i tamo ima stvarno dosta stvari)
 
Poslednja izmena:
Slazem se da se ne treba ogranichavati na size, ali meni lichno ta razlika u kvalitetu nije toliko bitna (ali necu reci "pa ti si "budala"" shto tebi jeste :) ). Hocu reci, verujem da je manja razlika izmedju 720p sa dovoljnim i nedovoljnim bitrate-om nego izmedju ochajnog bioskopa i DVD rip-a (koji mi jeste znachio). E sad, ispravi me ako greshim jer nemam iskustva kao ti, vec samo nagadjam po onome shto sam prochitao sa raznih sajtova. Nisam entuzijista. Da se ja pitam, i zvuk bi bio dvokanalni (jer imam 2+1 sistem :) )
 
^ Kada kupis HD TV sve ce ti se samo kasti, pogotovo ako ti ne bude zao para za G10. Da se kladimo da ces skidati 1080p i skladistiti na HDD ?
 
Moguce da si u pravu. Kad kupovina TV-a bude aktuelna i kada se budem bacio u uporedjivanje kako izgledaju razni formati i snimci na raznim TV uredjajima, ko zna dal cu promeniti mishljenje, jer kazhem da je ono trenutno zasnovano na onome shto sam prochitao. Iskreno, trenutno je blizhe da uzmem X10-ku. Koliko vidim na tehnomaniji, g10 42" je 104k, a to mi je puno para.
 
Slazem se da se ne treba ogranichavati na size, ali meni lichno ta razlika u kvalitetu nije toliko bitna (ali necu reci "pa ti si "budala"" shto tebi jeste :) ). Hocu reci, verujem da je manja razlika izmedju 720p sa dovoljnim i nedovoljnim bitrate-om nego izmedju ochajnog bioskopa i DVD rip-a (koji mi jeste znachio). E sad, ispravi me ako greshim jer nemam iskustva kao ti, vec samo nagadjam po onome shto sam prochitao sa raznih sajtova. Nisam entuzijista. Da se ja pitam, i zvuk bi bio dvokanalni (jer imam 2+1 sistem :) )

Naravno ...

sta ima da ispravljam .

Naravno da je razlika izmedju dvdripa i CAM-a mnogo veca
nego kvalitetan vs nekvalitetan 720 ali nije ni tu razlika bas mala , neuporedivo je manja od one gore ali je dosta vidljiva no sve je stvar ukusa
 
Poslednja izmena:
Jel izaso esir ili eureka za ovaj film The Informant! u 1080p i ima li nesto drugo sto je bolje skinuti nego wiki
 
Imas temu u bench clubbing ima jedno 50 strana o tome, po meni usce, samo proveri naocare da li rade, pa onda roda.
 
Video sam da ima wiki, zauzima oko 10GB
Ja cu cekati da se pojavi neki poudzaniji release. Sto se tice wikia nemam nijedan njihov rls tako da necu nista da pricam o njima:) Ma sacekaj i ti jos malo da se pojavi na hdbitsu to ce odmah posle izaci i na nekim drugim sajtovima:D
 
Wiki nije los, cak sta vise su prilicno dobri i nebi trebao da ih izbjegavas.
 
Ne znam, ali po meni wiki nije bas dobar, ne kazem da je ******, ali nema mi nekako jasnu sliku, ostrinu, nedostaje mu jos malo detalja, uvek izbace prvi, dobro posto su scene grupa, ali najvise volim esir i eureku, to mi za sada najvise lezi, jer druge neke nisam ni probao, u stvari imam ctrlhd, ali retko nailazim na njih
 
Naravno da je esir bolji, mada ja sam skidao i od nekih nepoznatih grupa i cesto je kvalitet bio odlican mada ima i smeca.
 
Wiki nije scena nego internal sa hdchina, ali obično vrlo brzo izbace film pa ljudi misle da su scena. (Uvek pored wiki releasea ima i neko scensko tipa Metis i sl.)
Hdbits internal su i dalje najbolji ali ima i drugih koji su jako dobri npr. HiDt sa hd-torrents (nekoliko stvari su odradili, čini mi se, čak i za nijansu bolje od CtrlHD).
Eureka je toplo-hladno, kako kad. Taj Rabomil (koji je u suštini Eureka) je promenio već nekoliko trackera (hdtv, awesome-hd, hd-torrents)
jer ne trpi nikakve kritike ni sugestije...
 
Kakav je HUBRIS skinuo sam par filmova i cini mi se skroz ok. ili sam ja naletio na kvalitetne ripove.
 
Taj Rabomil (koji je u suštini Eureka) je promenio već nekoliko trackera (hdtv, awesome-hd, hd-torrents)
jer ne trpi nikakve kritike ni sugestije...

Komentar s jednog foruma u vezi s tim: :D

2h71a8w.png
 
Kakav je HUBRIS skinuo sam par filmova i cini mi se skroz ok. ili sam ja naletio na kvalitetne ripove.

Kako kad. Najveći problem sa scenskim grupama je što moraju da se pridržavaju
scenskih pravila o veličini ripa. Npr. ako je film traje cca 90 min oni će ga uvek spakovati na DVD5
bez obzira na to što film ima mnogo graina ili brzih i mračnih scena ili jednostavno iz nekog razloga nije "kompresabilan".
Dobre internal grupe prvo odrade par testova za potreban bitrate....

Na primer Orphan traje 2h i 3min i kod HUBRISA je 4.3GB je a kod EbP je čak 8GB. Da li je to vredno razlike stvar je ukusa...

Hubris: http://pic.phyrefile.com/e/ex/extreme94/2010/01/11/hubris6.png

EbP: http://pic.phyrefile.com/e/ex/extreme94/2010/01/11/ebp6.png


Edit: Često zbog ovog ograničenja u veličini kod scenskih izdanja "nastrada" zvuk pa dobiješ AC3 umesto DTS (što važi i u navedenom primeru)...
 
Poslednja izmena:
Nije ni prevelika steta, mada ima razlike izmedju ac3 i dts-a nije bas tolika kao sto mnogi misle, ima je ali ako je ac3 odradjen korektno mala je.
 
Bitrate je barem lako izracunati ...
Testove rade za mnoga druga encoding podesavanja i nekad to testiraje traje po nedelju dve i vise kad je film veoma zahtevan za encoding

A naranvo da je sve stvar ukusa
nekome je i razlika izmwedju SD-a i HD-a mala nekome je razlika izmedju Cam-a i DVDripa mala ...



PLus scenske grupe i da nemaju ogranicenje u velicini opet ne bi bile ni priblizne internal ...
I to je dokazno mnogo puta da su sa istom velicinom internal bili mnooogo bolji..

Scena se trudi da sto pre izbaci rip nemaju vremena za isprobavanja i ostalo tako da nije problem velicina
I glavni problem sto vecina nemaju dovoljno znanja o H264/x264 encodingu ...
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme dosta srecem hv grupu. Cini mi se da nisu losi. Kakvo je vase misljenje?
 
Meni lično je hV bio uvek jedna od boljih grupa , ako si primetio sve moguće su komplete odradili od star wars-a HDTV , preko hari potera , spajdermena , pirata sa kariba,matrixa i sl. , problem je taj sto u to vreme kad su oni enkodovali bio je stara verzija x264 , dok ovi novi daju rezultate fantasticne , gledao sam neke 1080p sa 4Mb bitrate-om i velicinom 4GB (duzina filma oko 2h30min) , slika je fantasticna,ako neko sumnja okacicu ss-ove da vidite ;)


evo nasao sam ss-ove
http://www.imagebam.com/image/d6e10966502408
http://www.imagebam.com/image/8b016766502409

DURATiON......: 2h 37mn

ENCODE TYPE...: CRF=17 (Quality set, not bitrate set)

ViDEO CODEC...: x264 @ 3856 Kbps
AUDiO CODEC...: DTS @ 1536 Kbps
 
Poslednja izmena:
a ctrlHD vrlo retko vidjam,od njih imam samo jedan film valkira, ali mislim da nisam u zivotu video bolji encode. Zasto ih uopste nema
 
a ctrlHD vrlo retko vidjam,od njih imam samo jedan film valkira, ali mislim da nisam u zivotu video bolji encode. Zasto ih uopste nema
Kako bre retko vidjas pa njih ima najvise:) Vidim u potpisu ti stoji hd-space, tamo ih imas preko 50-ak, mada imaju oni mnogo vise encodova.
 
pa ne znam, sve sto sam trazio, stvarno sam retko nailazio na njihove encodove. Mozda ne rade filmove koje ja gledam :) znam da tamo ima dosta, ali imam nekih problema sa portovima, pa sam usjracen za tu mogucnost skidanja, skoro uvek skidam 1080p, jer gledam na full hd lcd-u, a i imam mesta, ne znam da li oni rade i 720p, ali 1080p tesko nalazim. A kakvi su oni sto se tice kvaliteta.
 
To da ,i ja sam ih dosta vidjao , one koje sam pogledao su uglavnom pristojni bili.
 
Uh e pa to je vec druga stvar:D I ja gledam preko lcd tv-a filmove ali imam samo 720p. Mozda su 1080p generalno bolji ali meni su 720p perfektni i stvarno mi ne treba nista bolje i plus za 1 1080p ubacim 3-4 720p filma na HDD.
CtrlHD rade dosta i 1080p encode a i DON ih isto radi tako da trazi njih po netu. Najlakse ti je da odkucas u googlu "1080p BluRay x264-CtrlHD i da vidis sta se nudi;) Isto tako uradi sa grupama DON, H@M, HDC mislim da oni najcesce rade sa 1080p ripovima.
 
Svako ima svoju politiku :) , jel su oni najbolji sto se ticu kvaliteta i koliko cesto rade encodove
 
Nazad
Vrh Dno