Šta je novo?

HD filmovi štucaju na Lenovo Ideapadu

GeorgeT

Čuven
Učlanjen(a)
04.03.2004
Poruke
357
Poena
620
720p i 1080p HD filmovi mi zapinju kada hoću da ih pustim na lapu, to je pogotovo izraženo kada prikačim lap na TV (HD ready), ili na monitor(full HD), bez obzira da li su priključeni preko DVI ili VGA izlaza, a i svejedno je da li je format mp4 ili MKV.
Lap o kojem je reč je Lenovo Ideapad, sa i3 procesorom, 4gb RAMa, integrisanom grafičkom i legalnim Win7.
Inače na mojoj staroj desktop mašini(možete videti koja je) nemam tih problema, čak ni kada na drugi izlaz na grafičkoj prikačim još jedan HD monitor ili TV.
A na obe mašine filmovi se puštaju istim programima. KMplayer ili MPC-HC sa FFDshow-om i Haali media spliterom. Inače i ostali instalirani programi su manje više isti.
Nije mi jasno šta je problem. Mislio sam da nije problem u tome što lap ima integrisanu grafičku, ali drugar sa slabijim lapom (nisam siguran u marku), ali ima c2d intelov procesor i 3GB RAMa i nema ovaj problem.

PS: Nadam se da sam postovao ovu temu na pravo mesto, jer bi se lako mogla smestiti i u Hardver i u Multimediju i u Windows softver...
 
Za pocetak u msconfig u start up ugasi sve i restartuj laptop , na windows 7 ima opcija disable all!

302538_3.jpg
 
Def. u softveru nešto nije dobro, pošto moj mali edge11 (i3U na 1,33ghz) gura i full hd bez problema. Doduše na manjoj rezoluciji (1366) i sa 8gb rama, ali mislim da to nema veze.
 
Imam isti racunar i bez problema sam pustao 1080p filmove (filmovi su od po ~30-ak GB), mada ja imam problem sa butovanjem OS-a. Prilikom podizanja sistema, imam crn ekran koji stoji 1-2 min i tek posle toga dobijem desktop. Uzasno me nervira to, a probao sam par puta da dignem nov sistem. Ima li ko kakvu ideju? (Izvini sto se ovako ubacujem u tvoju temu)
 
Da li ti stoji DXVA u donjem levom uglu u MPC-HC?
capturzuz.jpg


Čini mi se da ako koristiš ffdshow, moraš ručno da namestiš hardversku aklceleraciju na njemu. Nadji u start meniju "ffdshow DXVA video decoder" i pod "hardware acceleration" štikliraj H264.

Ili jednostavnije, idi u options od MPC-HC, internal filters i štikliraj H264 (DXVA) sa desne strane čime ćeš isključiti ffdshow.
 
Za pocetak u msconfig u start up ugasi sve i restartuj laptop , na windows 7 ima opcija disable all!

Probao i ne da nije pomoglo nego... Filmovi su i dalje zapinjali isto, ako ne i više, tona uopšte nije bilo. A uz to slika na ekranu (i u Windowsu, ne samo kada pustim film) mi je bila zatamnjena, kao što lap zna da uradi kada je baterija na izdisaju(a bio je priključen na struju). Uz to mi je lap javljao greške(te ne radi ovo, te ne radi ono)...

Da li ti stoji DXVA u donjem levom uglu u MPC-HC?
capturzuz.jpg

Čini mi se da ako koristiš ffdshow, moraš ručno da namestiš hardversku aklceleraciju na njemu. Nadji u start meniju "ffdshow DXVA video decoder" i pod "hardware acceleration" štikliraj H264.
Ili jednostavnije, idi u options od MPC-HC, internal filters i štikliraj H264 (DXVA) sa desne strane čime ćeš isključiti ffdshow.

Ne ispisuje mi DXVA u uglu, pa sam otišao u opcije u MPCu i našao da je h264 već štiklirano. Zatim sam otišao u "ffdshow DXVA...", tamo pod hardver acceleration nije bilo štiklirano h264, pa sam ga štiklirao i sve je i dalje ostalo isto.
Inače mislim da nije u tome problem jer mi filmovi zapinju i kada ih pustim sa KMplayerom i to možda i više nego sa MPC-om.

Verujem da problem jeste softverske prirode, jer je hardver dovoljno jak za HD filmove, ali ne shvatam šta je u pitanju, pogotovo što su iste stvari, na isti način instalirane i na mojoj matoroj mašini na kojoj sve fercera OK. Jedina razlika je što je lap kupljen sa već instaliranim Win7 Home Premium i nekim dodatnim Lenovo programima, dok je kod mene Win7 Ultimate. Bilo bi lepo ako bih to mogao da sredim bez reinstaliranja Windowsa...


PS: Propustio sam da napišem da je reč o IdeaPad-u U260, a i3 procesor je Intel Core i3 U380 @ 1.33GHz
 
Poslednja izmena:
Instaliraj noviji drajver za grafičku direktno sa Intel sajta. Moraš osposobiti hardversku akceleraciju jer ti je procesor ti je preslab za "softversko" dekordiranje.

Proveri koji se filteri koriste za puštanje videa tako što ćeš za vreme reprodukcije u mpc-hc kliknuti desnim klikom na sliku i popisati sve što stoji u podmeniju filters. Ako koristiš MPC interni filter, klikni na njega i vidi šta piše pod DXVA. Ako koristiš ffdshow, onda bi pored sata, za vreme reprodukcije, trebalo da stoji naradžasta ikonica koja označava DXVA dekoder. Ako vidiš crvenu ffdshow ikonicu, akceleracija ti nije uključena.

Moja je prepruka da, ako ti sa novim drajverima ne uspe, obrišeš sve kodeke i sve plejere (posebno mislim na ffdshow i Haali splitter), instaliraš samo MPC-HC i koristiš njegove interne filtere (kodeke).
 
Prvo proveri temperature,pa zauzece procesora u radu.
Pa proveri na koliko ti proc mhz radi kod pustanja neceg zahtevnijeg.
 
Probao sam da apedjtujem drajvere na Intelovom sajtu i ovo mi je javio
A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver Update Utility is not able to update the driver. Installing a generic Intel driver instead of the customized computer manufacturer driver may cause technical issues. Contact your computer manufacturer for the latest driver for your computer.
pa ne znam da li da ih apdejtujem ili ne.

Inače zauzeće procesora kada pustim fullHD film mi je do 50%, a memorije otprilike isto...
 
Inače dok se razmišljam o drajverima instalirao sam VLC plejer i u njemu sve radi kako treba, čak i kada mu hardverska akcelelacija nije uključena??? (da, on ima opciju za to), a MPC-HC i KMplayer i dalje zezaju. Sada ću njih da uklonim i stavim svežije pada vidimo.
Inače, i dalje ostaje pitanje zašto ovde zezaju, a na mojoj starijoj i slabijoj mašini iste verzije rade kako treba?
 
Moja je prepruka da, ako ti sa novim drajverima ne uspe, obrišeš sve kodeke i sve plejere (posebno mislim na ffdshow i Haali splitter), instaliraš samo MPC-HC i koristiš njegove interne filtere (kodeke).

Poslušao sam te i instalirao samo friški MPC-HC (drajvere još nisam dirao, jer rekoh VLC radi) i sam MPC sa njegovim internim filterima radi mnogo lošije nego već pomenuta kombinacija... Uz mnogo izraženije zapinjanje slike, kasni još i zvuk. Tačnije, dok se u prethodnoj varijanti film još nekako mogao i gledati u ovoj nema teoretske šanse... :(
 
Da li si slučajno stavio neki bloatware, npr. Klite codec pack i da li si isključio razne filtere za obradu slike u ffdshow?
 
Win 7 ne dolazi sa punim directX-om a on ti je za DXVA, sasvim logicno, potreban. Skini directX 9.0.c paket (poslednji je iz juna 2010)

http://www.filehippo.com/download_directx/

i onda stikliraj u ffdshow dxva dekoderu hardvare acceleration. DXVA Checker je programcic kojim mozes proveriti da li je graficka sposobna za DXVA (sigurno jeste) i ako jeste na kojim rezolucijama.

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/DXVA-Checker.shtml

Takodje probaj i jos neki player: Potplayer npr ili Media Player Classic - Black Edition.

Umesto ffdshow i haali splitera mozes koristiti i novije i pod Sedmicom odlicne LAV filtere (u paketu je i lav spliter). Pod Sedmicom su oni i bolji od kombinacije ffdshow + haali.

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191

Prvo bih probao da instaliram directX (vidi gore), pa bih deinstalirao sve kodeke i probao neki od gorepomenutih plejera. Oni vec dolaze sa internim kodecima.

Ono sto me cudi je seckanje HD videa bez DXVA sa tim procesorom. Jeste on low voltage ali matori jednojezgarni Sempron na 1800 MHz je u stanju da bez seckanja potera 1080p (80 odsto opterecen doduse) a 720p bez problema. Dual Core procesor (Turion npr) star 7 godina na 1600 MHz bez DXVA gura 1080p opterecen tek 30-40 odsto. Zapravo bi kod tebe sve "out of the box" i bez DXVA moralo da leti.
 
Poslednja izmena:
Ne bi da pokrecem raspravu ali Semrpon na 1800mhz ni sa coreavc-om ni sa par brzih decodera ne mogu da puste 1080p bez znacajnog dropframe-a. TO je sigurno
 
Ne bi da pokrecem raspravu ali Semrpon na 1800mhz ni sa coreavc-om ni sa par brzih decodera ne mogu da puste 1080p bez znacajnog dropframe-a. TO je sigurno
offtopic: Da odgovorim iako je proslo nesto vremena. Sempron apsolutno moze da pusti 1080p bez gubitka frejmova samo treba naci dobru kombinaciju programa i kodeka. Provereno sa BSplayerom (njegov default renderer) i ffdshow - bez problema i bez ijednog izgubljenog frejma. SMplayer (directX ili directX-fast) + Sempron takodje odlicno i bez gubitaka frejmova. Coreavc je izvikan dekoder a uzv to jos i nije besplatan, nista on znacajno brzi nije od ffdshow-a. Sa velikim brojem plejera Sempron ne moze lepo da pusti 1080P - to jeste tacno. MPC-HC, MPC-BE, Potplayer itd..svi oni daju losije rezultate sa Sempronom od pomenutih kombinacija. Na MPC-HC 1080p ne moze da se gleda koliko je lose npr.
 
Poslednja izmena:
Playeri nemaju veze sa decodingom niti uticu na ikakav nacin
CoreAVC nije izvikan, brzi je drasticno od ffdshow , citaj forum psiotalvjao sam gomile testova ( no sad je propao , ali ranije dok su sempron bili popularni bio je dosta brzi, ustalom search forum)
Ako kazes da si pustao , ja nemam mogucnosti da dokazem(nemam sempron) suportno, tako da necu tvrditi stvari koje ne mogu da dokazem.
DOdjete tako i napistete neke stvari koje su testirane i ispricane hiljadu puta i jos pogresno.
Player brzi od drugog playera,... glupost velika , poredite neuporedo. TO TVRDIM.
 
Poslednja izmena:
Playeri nemaju veze sa decodingom niti uticu na ikakav nacin
CoreAVC nije izvikan, brzi je drasticno od ffdshow , citaj forum psiotalvjao sam gomile testova ( no sad je propao , ali ranije dok su sempron bili popularni bio je dosta brzi, ustalom search forum)
Ako kazes da si pustao , ja nemam mogucnosti da dokazem(nemam sempron) suportno, tako da necu tvrditi stvari koje ne mogu da dokazem.
DOdjete tako i napistete neke stvari koje su testirane i ispricane hiljadu puta i jos pogresno.
Player brzi od drugog playera,... glupost velika , poredite neuporedo. TO TVRDIM.
Imam dva starija HP business laptopa koje sam kupio nove sa Sempron procesorima (koje sam pre nekog vremena apgrejdovao na dvojezgarne Turione). Sempron 3500+ (1,8 GHz) moze da pusti HD video opusteno sa pomenutim programima, sa nekima su potrebna dodatna podesavanja (VLC), sa nekima ne moze uopste. Plejer je itekako bitan kada ti je potrebna maksimalna optimizacija. Nemaju svi plejeri isti filter za pustanje titlova npr a samo taj filter sa HD videom pravi ogromnu razliku.
Sve je to lepo sto si ti testirao, ali nisi jedini koji to ume a nema tog testa kome verujem dok sam ne probam. Ne pricam napamet nego iz licnog iskustva.
Coreavc ne vredi ni centa (ni u jednoj verziji) jer ffdshow moze da zavrsi posao.
Ti slobodno TVRDI sta hoces, ja pozivam svakoga da sam proba i uveri se.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno