Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

B4N3

Poznat
Učlanjen(a)
01.01.2022
Poruke
17
Poena
35
HBO Max (transkr. Ejč-bi-ou maks) američka je pretplatnička video na zahtev-striming usluga u vlasništvu AT&T-ja preko WarnerMedia Direct-a podružnice WarnerMedia-e, i pokrenuta je 23. maja 2020. godine. Iako je izgrađen oko sadržaja istoimene premijum televizijske usluge HBO, uglavnom služi kao središte sadržaja za različita filmska i televizijska svojstva WarnerMedia-e, nudeći čitav niz originalnih programskih i bibliotečkih sadržaja preduzeća, kao i dodatni sadržaj licenciran od nezavisnih distributera.

HBO Max biće pokrenut 8. marta 2022. godine u Srbiji, zamenjujući trenutnu striming uslugu, HBO GO.

  • Šta je HBO Max?
    HBO Max je striming platforma koja po prvi put na jednom mestu donosi najbolje priče iz Warner Bros., HBO, DC i Cartoon Network produkcije, uz još mnogo toga.
  • Kako da se registrujem na HBO Max?
    Čim HBO Max bude pokrenut, moći ćeš da se registruješ i uživaš u zabavi epskih razmera. Ako već imaš HBO GO pretplatu, odmah ćeš dobiti pristup HBO Max usluzi.
  • Šta će se dogoditi sa mojom HBO GO pretplatom?
    Prilikom pokretanja HBO Max usluge, tvoj HBO GO nalog postaće HBO Max nalog. Ako već imaš HBO GO pretplatu, odmah ćeš dobiti pristup HBO Max usluzi. Prilično dobar razlog da se odmah ovde registruješ na HBO GO.
  • Šta ako imam pretplatu za HBO GO preko jednog od partnera?
    Ako trenutno imaš pretplatu za HBO GO preko jednog od naših partnera, dobićeš pristup za HBO Max prilikom pokretanja usluge. Cenu pretplate određuju naši partneri, i oni će te uskoro obavestiti o svim detaljima.
  • Kada HBO Max stiže u Srbiju?
    HBO Max će u Srbiji biti dostupan od 8. marta 2022. godine.
  • Šta će se dogoditi sa HBO linearnim kanalima?
    HBO linearni kanali će i dalje biti dostupni nakon pokretanja servisa HBO Max. Ako imaš HBO GO nalog i HBO linearne kanale, od 8. marta možeš da uživaš u čitavom HBO sadržaju i još mnogo toga na HBO Max-u. Naši partneri će ti uskoro javiti detalje.
  • Da li treba da preuzmem novu aplikaciju?
    Da. Nakon pokretanja servisa HBO Max, aplikacija HBO GO će biti onemogućena, i biće potrebno da preuzmeš novu aplikaciju HBO Max. Očekuje te mnogo novog uzbudljivog sadržaja!

Tehničke karakteristike:
  • 4K
  • HDR
  • Dolby Atmos
  • Dolby Vision

Gledaj istovremeno na više uređaja | Gledaj istovremeno na tri ekrana.​

Personalizovani profili | Dodaj do 5 profila za decu i odrasle sa posebno odabranim sadržajem.​

Preuzmi dok si u pokretu | Gledaj šta želiš, gde želiš.​

 

Prilozi

  • hbomax.png
    hbomax.png
    586.3 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ono cemu se nadam je da ostanu dosledni da sve (apsolutno sve) ima nase titlove.

Netflix je kul, ali ima starijih ljudi koji ne mogu (nisu u stanju) da gledaju bez nasih titlova, i HBO je tu uvek bio u ogromnoj prednosti (iako i Netflix u poslednje vreme pojacava sa nasim ili HR titlovima).

Nadam se da ce i HBO MAX da zadrzi tu praksu.
 
Zna li se da li ce telenor sa hbo go da nastavi sa davanjem hbo maxa uz pakete?
 
Konkretno nije objašnjeno moje pitanje, procitao sam prvi post. Pitanje se odnosilo na to da neko ima info van prvog posta koji je opste napisan
 
Pa na primer ako neko ima HDR400 TV, to je realno jadno, bolje je iskljuciti HDR nego gledati tako osakaceno.
 
Konkretno nije objašnjeno moje pitanje, procitao sam prvi post. Pitanje se odnosilo na to da neko ima info van prvog posta koji je opste napisan

Konkretno ti jeste objašnjeno, jer Telenor ima partnerski odnos sa HBO Adria.
  • Šta ako imam pretplatu za HBO GO preko jednog od partnera?
    Ako trenutno imaš pretplatu za HBO GO preko jednog od naših partnera, dobićeš pristup za HBO Max prilikom pokretanja usluge. Cenu pretplate određuju naši partneri, i oni će te uskoro obavestiti o svim detaljima.
Ostaje sve kako jeste, osim što ćeš morati instalirati HBO Max aplikaciju, a login parametri ostaju isti. Trenutno niko od operatera nije najavio da će doći do promena cena za HBO Max tj. ostaje sve kako je bilo i do sad.
 
Pa solidan broj ljudi nema ni te "HDR" (al za malo) TV-ove već SDR i bez urađenog "tone mapping" HDR materijal je negledljiv na SDR display.
 
Očajno izgleda na jeftinim tv koji kao imaju hdr implementiran. Premalo nijansi boje, ili je pretamna ili presvetla slika, užas.
Nažalost, HDR će ostati uključen ako aplikacija skonta da je isti podržan na TV na kom se gleda.
Isti je problem i kod Netflixa ali niko ga ne rešava jer se vode time da će biti sve više 4K HDR televizora.
 
A jel ste probali vi sa lošim HDR televizorima, da kada pustite neki HDR naslov, odete u podešavanja slike vašeg televizora i izmenite sve parametre tako da budu približno identični Standard režimu?
 
Nema pomoći kad TV ima kvazi HDR.
Ne mogu da verujem da neće da ubace mogućnost da se isključi HDR. Nek bude čak i 1080p umesto 4K. Sve je bolje nego loš HDR.
 
Youtube je pun tutorijala kako se gasi HDR na raznim televizorima.
Ali bolje da se vratimo temi, tj HBO Max-u.
 
ja sam na sbb (eon premium).....nisam aktivirao ni hbo go....posto vidim da ce hbo max napraviti bum i doneti neke novine, kako bih mogao da ga aktiviram? jel moram da se registrujem ili koristim sbb nalog?
 
Youtube je pun tutorijala kako se gasi HDR na raznim televizorima.
Ali bolje da se vratimo temi, tj HBO Max-u.
pa i jeste tema kako ljudi da dobiju pristojnu sliku na hbo max hdr materijalu, koji na većini tv izgleda očajno...tu je svaki savet dobrodošao...a to gašenje ne pomaže, bar kod mene jedino se dobije ok slika u dinamičkom modu...oba android boxa koje koristim imaju i opciju hdr to sdr, ali ni to ne pomaže...
 
ja sam na sbb (eon premium).....nisam aktivirao ni hbo go....posto vidim da ce hbo max napraviti bum i doneti neke novine, kako bih mogao da ga aktiviram? jel moram da se registrujem ili koristim sbb nalog?
Kolko se secam ,odes na moj sbb portal i tamo imas opciju da se registrujes na hbo .Za registraciju ja jesam koristio mail od moj sbb naloga,e sad nisam siguran jel to moranje ili ne .U svakom slucaju kreni da se registrujes pa ce ti biti jasnije.Nesto ako zakoci imas podrsku na sbb twiteru,fb..

Meni se od sinoc izgubi hbo go na starijem lg tv(star nekih 5 godina mislim).Pise nema vise podrsku za tu aplikaciju .Pocelo spremanje za novu izgleda :) .
 
da, bas tako...imam na sbb sajtu svoj kod koji unesem pri registraciji na hbo go sajtu.....i ja sam stavio sbb provajdera i sbb email...uspesno sam se registrovao za minut i usao u katalog..iskreno kliknuo sam na nove filmove i tamo nasao neke iz 2006....oni novim nazivaju ono sto oni pustaju premijerno i to mi je malo bzv....ali ajde, cekam taj hbo max bas da vidim sta ce doneti.
 
То што се хбо го изгубио нема везе са хбо макс већ укидањем подршке за старије моделе тв.
 
I neko je pisao da ni Max najverovatnije nece raditi na modelima koji su izgubili podrsku za Go. Bas bullshit fazon, TV mi star 2 godine i vec moram da se plasim da li ce da ukidaju podrsku uskoro..
 
Najbolje rešenje je investicija u pristojan box koji će sigurno raditi i na starijim i na novijim modelima televizora.
Inače, oni koji su na SBB-ovom EON boxu, misli da će HBO Max aplikacija raditi. Pojavila mi se kada sam upalio VPN
 
Nazad
Vrh Dno