Šta je novo?

Hbo Max Disney+ Hulu Amazon prime video Netflix

Znači za nas koji nemamo iOS uređaj, pravimo Apple ID online bez VPN-a i to na Indiju, kupimo gift karticu (gde? Na kom sajtu?) i onda aktiviramo pretplatu preko linka koji si ostavio.

Jel tako?

A možemo još 5 članova da ubacimo u familiju i nebitno je odakle gledaju (druga zemlja ili grad) samo je bitno da i oni na isti način naprave Apple ID i njima nije potrebna gift kartica?
Itunes Gift Card se kupuje preko Enebe, 100 rupija je jedna mesec, oko 1,2e mesecno!
 
Znači za nas koji nemamo iOS uređaj, pravimo Apple ID online bez VPN-a i to na Indiju, kupimo gift karticu (gde? Na kom sajtu?) i onda aktiviramo pretplatu preko linka koji si ostavio.

Jel tako?

A možemo još 5 članova da ubacimo u familiju i nebitno je odakle gledaju samo je bitno da i oni na isti način naprave Apple ID i njima nije potrebna gift kartica?
Tako je.
Proverio sam, moguće je i direktno preko tv.apple.com/in napraviti novi Apple ID bez VPN-a. Kada dođeš do koraka popunjavanja podataka za plaćanje, samo klikne "X", odeš u postavke računa i tu redeemuješ kod.

Screenshot 2023-11-22 at 14.59.59.png

Da, ukupno 6 članova (sa tobom), oni ne moraju imati gift card, samo indijski Apple ID.

Gift card preko Enebe (ili Amazon India).
 
Hvala :)

Jel takav Apple TV ima neka ograničenja? Ili je kao Netflix, pa sadržaj zavisi samo od zemlje u kojoj se gleda?
 
Imaju i druge sadržaje, ali se naplaćuju dodatno, tj. kupovina i iznajmljivanje. Samo njihovi sadržaji su besplatni, a ostali koštaju oko 0.13€ za najam ili 0.60€ za kupovinu.
Pogledajte prilog 414906

Nije besplatno, plaćaš pretplatu.
Postoji dodatna opcija kupovine ili rentiranja filmova kao i kod Amazon Prime-a.
 
Ako ko ima mogucnosti (US karticu ili rodjaka) Hulu nudi 99centi/m na 12m.
Znaci 12$ godinu dana, nije add free.
Probao sa nasom karticom i paypalom(nije us) ne prolazi.
 
Plus VPN. Ovo prvo bih našao, ali me smara da uključujem Vpn svaki put kad gledam nešto.
 
Plus VPN. Ovo prvo bih našao, ali me smara da uključujem Vpn svaki put kad gledam nešto.
Pa ko kaze da moras?
Svaki VPN ima opciju da izabere sta ide preko njega ili sta ne ide preko njega.
Drugim recima ukljucis VPN na USA izaberes da ga samo Hulu koristi i zaboravis.
Znaces da je pukla VPN veza kad Hulu nece da pokrene servis a to ce biti jako retko.
Taman da gledas jednom mesecno pa se isplati.
Ako imas pristup US kartici ajde da podelimo? :D
 
Pa ko kaze da moras?
Svaki VPN ima opciju da izabere sta ide preko njega ili sta ne ide preko njega.
Drugim recima ukljucis VPN na USA izaberes da ga samo Hulu koristi i zaboravis.
Znaces da je pukla VPN veza kad Hulu nece da pokrene servis a to ce biti jako retko.
Taman da gledas jednom mesecno pa se isplati.
Ako imas pristup US kartici ajde da podelimo? :D

Hvala na predlogu ali ne gledam na comp-u. Iskljucivo na TV. A imam LG za koji nema VPN.
 
Hvala na predlogu ali ne gledam na comp-u. Iskljucivo na TV. A imam LG za koji nema VPN.
Ne gledam ni ja na kompu(Shield) mislio sam da imas neki streaming uredjaj, posto ovde vecina ima.
Tacno da LG nema VPN tu imas dve mogucnosti DNS servis ili Vpn na Ruteru (ako je tvoj ne ISP).
 
Tako je.
Proverio sam, moguće je i direktno preko tv.apple.com/in napraviti novi Apple ID bez VPN-a. Kada dođeš do koraka popunjavanja podataka za plaćanje, samo klikne "X", odeš u postavke računa i tu redeemuješ kod.

Pogledajte prilog 414845

Da, ukupno 6 članova (sa tobom), oni ne moraju imati gift card, samo indijski Apple ID.

Gift card preko Enebe (ili Amazon India).
Kolega, hvala puno za ovo uputstvo, napravih danas indijski Apple ID, uzeh vaučer od 500 INR na Enebi i pokrenuh 7 dana probno ATV+ :)

Vidim da nakon isteka tih 7 dana ima opcija za godišnju pretplatu za 999 INR, što je odlična cena (oko 10,5 €).
 
Apple ID pravite na kompu ili na nekom Apple uredjaju?
tv.apple.com/in moze samo da se uloguje ko ima appleID a na h**ps://appleid.apple.com/account treba indijski telefon tako da?
 
Probao i nece, stalno ovo izbacuje.
Bez VPN i pod Linuxom i Windowsom u chrome browseru.
Jel bitna mail adresa, treba indijski gmail?
Koji giftcard, bilo koji itunes za indiju?
1701239599670.png

Hvala
 
Probao i nece, stalno ovo izbacuje.
Bez VPN i pod Linuxom i Windowsom u chrome browseru.
Jel bitna mail adresa, treba indijski gmail?
Koji giftcard, bilo koji itunes za indiju?
Pogledajte prilog 415853

Hvala
Ti si već treća osoba kojoj se to događa. Izgleda da je do IP adrese ili čega već. Na bosanskoj IP adresi normalno radi.

Pokušaj na tv.apple.com/in.
Try free pa odabereš da nemaš Apple ID, tu ga možeš napraviti, čak ne pitaju broj.
 
OK, uspelo :)
Glupavo napravljeno ako nemas i ubacis svoj mail on te vodi na pravljenje.
E sad koji giftcard na Enebi, bilo koji za indiju itunes posto ne pise nigde bas za Appletv+ ?
 

Prilozi

  • 1701242107017.png
    1701242107017.png
    53.4 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Jel moze da se deli tipa familija i kolko moze da gleda istovremeno?
Moze samo da svi imaju appleid pristup i moze odakle god se ko uloguje?
 
Zakljucak bez Apple uredjaja u Srbiji ne moze da se napravi AppleID.
Sve prodje do Privacy Policy i onda nece dalje, ne vredi ni ako se koristi Indijski broj.
Ovo iznad sto su uspeli nije Srbija ili sa Iphone-om.
Deljenje jeste moguce samo mora biti Appleid iz indije kod svih ucesnike, kolko god to nekom smesno.
Eto ko je iz Srbije a nema Apple uredjaj da ne gubi vreme.
Hvala svima koji su mi pomogli.
 
Zakljucak bez Apple uredjaja u Srbiji ne moze da se napravi AppleID.
Sve prodje do Privacy Policy i onda nece dalje, ne vredi ni ako se koristi Indijski broj.
Ovo iznad sto su uspeli nije Srbija ili sa Iphone-om.
Deljenje jeste moguce samo mora biti Appleid iz indije kod svih ucesnike, kolko god to nekom smesno.
Eto ko je iz Srbije a nema Apple uredjaj da ne gubi vreme.
Hvala svima koji su mi pomogli.
Da li je zbog srpske IP adrese ili broja telefona? Jer već vas je par reklo da ne može, tj. izlazi vam ta poruka.
Sa bosanske IP adrese i bh broje telefona normalno prolazi indijski Apple ID, bez potrebe za povezivanjem sa bilo kakvim Apple uređajem.
 
Upravo sam napravio Indijiski nalog za Apple TV+. Nije me pitao ni za sta. Doduse, sad imam problem da ga dopunim.
Javicu kako ide.
Zakljucak bez Apple uredjaja u Srbiji ne moze da se napravi AppleID.
Sve prodje do Privacy Policy i onda nece dalje, ne vredi ni ako se koristi Indijski broj.
Ovo iznad sto su uspeli nije Srbija ili sa Iphone-om.
Deljenje jeste moguce samo mora biti Appleid iz indije kod svih ucesnike, kolko god to nekom smesno.
Eto ko je iz Srbije a nema Apple uredjaj da ne gubi vreme.
Hvala svima koji su mi pomogli.

BTW, prethodno sam napravio USA Apple ID bez problema. Ima opis na Apple temi.
 
Da li je zbog srpske IP adrese ili broja telefona? Jer već vas je par reklo da ne može, tj. izlazi vam ta poruka.
Sa bosanske IP adrese i bh broje telefona normalno prolazi indijski Apple ID, bez potrebe za povezivanjem sa bilo kakvim Apple uređajem.
Napravio sam ja AppleID ali kad hocu da se ulogujem prodjem 2FA sa srpskim ili Indijskim brojem onda kod Privacy Policy zabode i nece dalje.
I na strani tv.apple.com/in mogu da udjem u account i da redeem giftcard ali kako da onda iskoristim.
Dole kad se klikne subscribe otvara formu koja trazi kreditnu kartu ne vidim opciju za gift card.

@S03
kako si redeemovo giftcard reci mi plz?

@Hermess
prosao si Privacy Policy , kako?
 
Poslednja izmena:
Napravio sam ja AppleID ali kad hocu da se ulogujem prodjem 2FA sa srpskim ili Indijskim brojem onda kod Privacy Policy zabode i nece dalje.
I na strani tv.apple.com/in mogu da udjem u account i da redeem giftcard ali kako da onda iskoristim.
Dole kad se klikne subscribe otvara formu koja trazi kreditnu kartu ne vidim opciju za gift card.

@S03
kako si redeemovo giftcard reci mi plz?

@Hermess
prosao si Privacy Policy , kako?

Ne, moja greska. Sorry. To mi je pravilo problem kod placanja. Nije proslo Privacu Policy.

Ali, US nalog jesam napravio pre 5-6 meseci i radi Apple tv (preko Playstation-a) . Ali ga vise ne koristim jer mi je postalo skupo u odnosu na kolicinu ponude.
Zato sam se zainteresovao za ovo, za 1$ bih uzeo.
 
Pa jedino da nam S03 napravi AppleID sa njegovim telefonom a mi posle da promenimo kad se ulogujemo cenim da to moze.
Znam da sam koristio Srpski broj na americkom Apple accountu kad sam imao.
 
Nazad
Vrh Dno