Šta je novo?

Haswell resfresh versus Haswell - razlika u temperaturi

link2rage

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2004
Poruke
408
Poena
620
Koja je razlika u radnim temperaturama izmedju ova dve serije procesora, da li sredili problem sa pregrevanjem, ili moram i Haswell resfresh da delidujem da bih mu smanjio temperaturu. Usput koji ventilator mi preporucujete za njega.
 
Devils Canyon je u proseku ~7C hladniji od Haswell-a u zavisnosti od uslova. Delidovanjem ces dodatno smanjiti temperature ali je veca verovatnova da ce ti sam cip i napon predstavljati ogranicavajuci faktor prilikom OCa, a ne temp. procesora. Naravno, ovde pretpostavljam da pricamo o Devils Canyon a ne o non-k Haswell Refresh, jer kod potonjeg je situacija ista kao i kod prethodnog Haswell-a ali non-k CPU ne mozes da OCujes tako da to i nije problem. Cooler Master 212EVO je dobar hladnjak za manji OC.
 
Poslednja izmena:
Hyper 212+ moze da potera i5-4670K dosta daleko, ali sve zavisi od napona. Ovaj moj sam naterao na 4,4GHz sa 1,325V i tada dostize 100C u Linx i Prime 95 AVX2, dok u igrama jedva dodje do 70C u BF4 i aCrysis 3.
 
Ma nije mi bitan OC, samo da ne cujem rad ventilatora.
 
Haswell nije ni imao problema sa pregrevanjem na stock frekvencijama, samo pri OC, pa i nije neki problem naci tih kuler koji ce to ohladiti. Gorepomenuti kuler ce ti odlicno odraditi posao.
 
Pazi ja imam 4670K, i do sada nisam primetio da se kuler cuje (stock kuler), kad poteram nesto zahtevnije od igara temperature su i dalje u granicama normale gde nema potrebe da se ventilator ubrzava, pa samim tim to je i dalje prilicno necujno. Nisam terao ove torture programe ali sa stock kulerom i ne planiram.
 
Ako ne radis OC, onda ti nije ni vazna ta razlika u temp. :)
 
^ +1
 
ja se pridruzujem predhodnicima, ako neces oc, box cooler je dovoljan za besuman rad, sem kad poteas igricu a tada ko jos cuje ventilator o nas
 
^Kod mene je u takvim situacijama graficka glasnija od stock kulera pa ga ni ne cujem cak ni tada. A cak ni to nije problem jer na kraju krajeva, sam zvuk igrice preovladava, jos ako imam sluske....a i zivim u centru NS i saobracaj je cesto glasniji od svega, desavalo se da tripujem da mi tandrce komp, kad ono bus stoji na okretnici tu 50m od mog prozora, i drnda :D
 
Nazad
Vrh Dno