Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kakva su vasa iskustva sa rejzerima?
Neke preporuke za njih?
 

stanica se osvežava valjda na svakih 5 minuta

u proseku ROI je oko 200 dana za bilo koji tip kartica i to bez cene struje i bez %

ROI da isplatis karticu na nulu, jel tako? za RX6800 XT je oko 10-12 meseci.

Jeste sam po sebi cilj da svaka kartica sebe isplati i to je ok, ali je uvde akcenat na konstantno kupovanju novih kartica ... znaci prve tri kartice sebe isplate za 10 meseci, ali za 3 meseca izrudare da kupis 4tu. Sto se tice love u dzepu onda si na opet na nuli, ali brze kopas i tako stalno .... tj. uvek si na nuli (u dzepu) jer sve investiras u nove kartice i struju ... a svakih 10 meseci za svaku karticu sto je proslo ti je eto znak da si je isplatio .... (a vec ulozio pare u nove umesto potrosio nasto trece van investicije)

I na taj nacin sve brze i brze otplacujes svaku narednu karticu koji si kupio.. To je svima jasno ali druze kad si ti planirao da odplatis onih prvobitnih 4500$? To si kontao onako da ti pokloni tetka , tasta , banka? :)

prvih 4500$ je inicijalna investicija koju sad imam ako prodam coine sto holdujem 2-3 godine, neku sicu ali eto toliko mogu dobiti. I sad na te pare gledam kao da ih nemam ...
eto ako pukne sve to sam izgubio (mada mogu prodati kartice, ipak ce nesto vredeti ako ne crknu), prakticno ulaz od par stotina eur-a ...

vise mi je cilj izgraditi sa malim pocetnim ulazom, rigove koji bi donosili ok kintu za 2 god .... (slazem se da je u crypto svetu to kao 50 godina u RL)
 
Ja sam dugo koristio 006, ok su, nisam imao mnogo problema, sad sam za nove rigove uzeo 010, imaju led indikatore ukoliko nesto crkne, lakse se utvrdi kvar i takodje imaju 8 kondenzatora. Deluju ok. Izbegavaj one sa sata napajanjem ukoliko ti bas nije moranje.
Serija 6000 su izuzetno mali potrosaci, tako da za njih mislim da ni to nije problem.
 
Sta mislite ocu jos jedan rig da sastavim,pa me zanimaju vasa misljenja. Ovo su cijene neke po kojima bih trenutno mogao nabavit
6600xt 600e
6800xt 1200e
3060ti 800e
3070 950
3070ti 1000e.
4-5k budzet.
P.s. nvidia je naravno lhr
 
Ja sam dugo koristio 006, ok su, nisam imao mnogo problema, sad sam za nove rigove uzeo 010, imaju led indikatore ukoliko nesto crkne, lakse se utvrdi kvar i takodje imaju 8 kondenzatora. Deluju ok. Izbegavaj one sa sata napajanjem ukoliko ti bas nije moranje.
Serija 6000 su izuzetno mali potrosaci, tako da za njih mislim da ni to nije problem.
010x?
Onaj led što šeta?
Bas gledam na Ali sta sve ima
011
010

Sto ne voliš sata priključak?
 
Sta mislite ocu jos jedan rig da sastavim,pa me zanimaju vasa misljenja. Ovo su cijene neke po kojima bih trenutno mogao nabavit
6600xt 600e
6800xt 1200e
3060ti 800e
3070 950
3070ti 1000e.
4-5k budzet.
P.s. nvidia je naravno lhr
Po tim cenama svakako 3070 ti, ali ja mislim da je tesko naci za te pare.
010x?
Onaj led što šeta?
Bas gledam na Ali sta sve ima
011
010

Sto ne voliš sata priključak?
Nije bezbedan.
 
Da ja ih imam i prezadovoljan sam. Zarada je ista ko 2 rx6600xt ili 1 rx6800xt, sam odluci sta ti vise odgovara.
 
Koja su ti podesavanja za 6600xt? Kod mene bacaju 32mh. Da li ti rade na Windows-u ili Linux-u?
 
Ne moze, 32 mhs daje 6600xt, ja ih imam. I stvarno su mali potrosaci, ne greju se. Ove 3070ti kopaju dobro, eth ali i druge coine pored, sto za amd nije bas slucaj.
 
Pretpostavljam da je 940 mvdcci, rekao bih da je to puno. Kod mene je 800. Ali nisam imao prestavu da mogu do 35.
Iskreno ja nisam nikada napinjao kartice za par mhs, bitnije mi je da budu dugovecne.
Koji majner je u pitanju?
 
Gde moze da se nabavi 3070ti i 6800xt za te pare?
3070ti odlicno za sve,eth kopam trenutno na 57-8 do ostale coine bolje kopa od 3070 non lhr,tako da ako ima za 1000 eura javljaj jer to treba uzimati.
 
Pretpostavljam da je 940 mvdcci, rekao bih da je to puno. Kod mene je 800. Ali nisam imao prestavu da mogu do 35.
Iskreno ja nisam nikada napinjao kartice za par mhs, bitnije mi je da budu dugovecne.

core 940 mem clock 1140 i na neke vise.
Koji majner je u pitanju?
teamblack miner
Nema ni veze za te pare da se nadje, pa 6700xt su sad skoro pa 1200.
ok to ti mislis i neka tako ostane.
prije mjesec ipo sam kupio 6600xt za oko 470e. 6 kom.
sad su doduse skuplje zato gledam nesto drugo da ima najbolji odnos cijena/mh
 
Nasao sam za 830 3060ti. Mislim da mi je to za sada najbolja opcija.
 
3060 Ti LHR na Eth daje ~45.
I 830e je top cijena u ovom trenutku (ako je to cijena sa pdv-om).
 
Ja pored ETHa kopam i RVN u dual mining modu sa LHR kartama do 10.01.2022. Tada je halving.
Posle cemo da vidimo sta dalje i kojoj razmeri da se kopa
 
Nazad
Vrh Dno