Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

nisam video ovakvo pitanje do sada ovde..

da li je iko koristio od vas laptop sa 3080 za rudarenje ? ako da koji i koliko daje?
Da li je ono moguce 4 sata rad plus 20 sati pristojog rudarenja? Dal je moguce da dodje blizu 3080ltc..tipa 60+mhs? plasim se da nece da rudari uopste ili da ne bude tipa 30-40mhs samo :)
 
Nemam licno iskustva, ali sam video na jednom od kanala na YT koji pratim da ljudi majnuju i laptopovima. Niko nije pominjao da je u laptopu imao LHR kartu svi su imali full hashrate ili skoro full. E sad ako je laptop pravljen posle maja 2021 ne znam kakva je situacija po pitanju LHR verzija. Hladjenje je problem svakako.
Moje licno misljenje je da laptop nije za taj posao.
 
jasno da bas nije savrseno..ali mi ovo opcija 18sati rudarenje i do 6 sati poslovno-gejmerska upotreba :)

rudarenje samo sluzi ovde da na kraju laptop bude jeftin, a ne da se ista zaradi ..das 2500e i ako moze rudarenje da otplati barem 1500e...pa da laptop bude posle po ceni 1000e :)
 
jasno da bas nije savrseno..ali mi ovo opcija 18sati rudarenje i do 6 sati poslovno-gejmerska upotreba :)

rudarenje samo sluzi ovde da na kraju laptop bude jeftin, a ne da se ista zaradi ..das 2500e i ako moze rudarenje da otplati barem 1500e...pa da laptop bude posle po ceni 1000e :)
Najveci apsurd je bio da je u jednom momentu laptop sa RTX3080 bio jeftiniji od same kartice RTX3080.
 
Sta im raditi a da daju vise Mhs?
I koje su gornje/donje granice za memoriju i core?
Jednu msi sam uspeo da podignem na 24,5 ali druga nece preko 20
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-09-22 at 16.37.51.png
    Screenshot 2021-09-22 at 16.37.51.png
    919.4 KB · Pregleda: 54
Sta im raditi a da daju vise Mhs?
I koje su gornje/donje granice za memoriju i core?
Jednu msi sam uspeo da podignem na 24,5 ali druga nece preko 20

ta sto je na 23 je verovatno micron ili samsung, ostale su sa hynix memorijom

Hynix daje oko 18/19
Micron oko 22/23
Samsung 24/25
 
Sta im raditi a da daju vise Mhs?
I koje su gornje/donje granice za memoriju i core?
Jednu msi sam uspeo da podignem na 24,5 ali druga nece preko 20

Koja verzija SM? Ako je najnovija, probaj neku stariju. SM-5.4.52-10-a20.30-n460.32.03-v1300 npr.
Core do 175, Power Limit za 1060 mislim da nema potrebe preko 80.
 
Power limit za 1060 barem 90 do 95

To su ti hynix memorije i to u najboljem slučaju može da bude 21 da se nategnu da puca.
 
Podigao sam na 84 mhs, msi sam stavio na 100w ,temp im je 48 c, druge dve na 90, temp je 60 c.Probacu kasnije da spustim w na jos nize
ventilatori na 40%
 
Podigao sam na 84 mhs, msi sam stavio na 100w ,temp im je 48 c, druge dve na 90, temp je 60 c.Probacu kasnije da spustim w na jos nize
ventilatori na 40%
Na pisao sam vam gore da zavisno koja se memorija nalazi na GTX1060 6GB od toga variraju brzine od 18-25MH/s ne mozes ih naterati vise nego sto jesu
 
Pa bas 250e ne ali 200 da. Pa Buducnost je takva dokle god su ove cene koina cena kartica nece padati
 
^ Nitro bogami idu i do 300€ :eek: Ali uglavnom su oko 250€...
 
Sklopljen rig sa nitro 6700xt, daje stabilnih i konstantnih 46mhs na 95w, mereno iz zida.
E sad muku sam video prvo sa riserima koje sam jedva nabio u slotove tb 250 btc, malo su uzi. Onda jedno 20 crasha, prvo sam iskljucio integrisanu, jedan rig nije hteo da mi radi sa njom (pojma nemam zasto), onda sam menjao podesavanja, da bih na kraju izmenjao majnere i konacno je proradio na phoenix 5.6d. Eto cisto da znate, za karte iz serije 6 je podrska izgleda nesto slabija, na linuxu.
Lc 1800 sivo se cuje kao mig 29, na drugim rigovima sam imao 1650, ovo je mnogo bucnije, ne preporucuje se rudarenje u istom objektu :)
Karte su kao i sve nitro odlicne, trenutno rade na 20% fan, temp 44c, spoljna 15.
I za kraj toliko su ruzne, rig izgleda ko kineska novogodisnja jelka.
 
daj ne zezaj da drzis fanove na 20% o_O

sta ih stedis, ko da su od zlata
 
Koji drajveri idu za te nove kartice, ne mogu uopšte da instaliram ne znam u čemu je problem? 6600xt su, sapphire pulse.
Poslednje drajvere sam probao valjda 21.9.2 i 21.8.1
Kao ih instalira ali izbaci grešku windows may have reverted your driver version...
Stari dobri drajveri za polarise 19.7.5 i 20.4.2 naravno nisu kompatibilni.
 
Sklopljen rig sa nitro 6700xt, daje stabilnih i konstantnih 46mhs na 95w, mereno iz zida.
E sad muku sam video prvo sa riserima koje sam jedva nabio u slotove tb 250 btc, malo su uzi. Onda jedno 20 crasha, prvo sam iskljucio integrisanu, jedan rig nije hteo da mi radi sa njom (pojma nemam zasto), onda sam menjao podesavanja, da bih na kraju izmenjao majnere i konacno je proradio na phoenix 5.6d. Eto cisto da znate, za karte iz serije 6 je podrska izgleda nesto slabija, na linuxu.
Lc 1800 sivo se cuje kao mig 29, na drugim rigovima sam imao 1650, ovo je mnogo bucnije, ne preporucuje se rudarenje u istom objektu :)
Karte su kao i sve nitro odlicne, trenutno rade na 20% fan, temp 44c, spoljna 15.
I za kraj toliko su ruzne, rig izgleda ko kineska novogodisnja jelka.
To LC 1800 sivo se bas mnogo cuje i ja sam o tome pisao u ovoj ili nekoj dr. temi skoro. Crno je mnogo tise i bolje. Ja skoro narucio crno online (stavili sliku cnog na sajtu), a oni mi poslali to sivo. Mrzelo me da se cimam i vracam, pa ga ubacih u rig koji sam prodao, a za mene ostavio to crno.
Koji drajveri idu za te nove kartice, ne mogu uopšte da instaliram ne znam u čemu je problem? 6600xt su, sapphire pulse.
Poslednje drajvere sam probao valjda 21.9.2 i 21.8.1
Kao ih instalira ali izbaci grešku windows may have reverted your driver version...
Stari dobri drajveri za polarise 19.7.5 i 20.4.2 naravno nisu kompatibilni.
Za RX 6600 XT idu 21.8.2 drajveri, sa starijim nece da rade kartice, a i nije moguce ni instalirati starije.
Edit:
Meni kartice extra rade, daju oko 32-32,5mh/s i trose oko 60w.
 
Poslednja izmena:
pozdrav,mozda glupo pitanje ali i na takve pitanja dolaze mozda pametni odgovori,isplati li se rudariti sa jednom karticom ati RX 590 8gb,ionako komp vise vremena provodi iskljucen pa da bar pokusam nesta da iskoristim,hvala
 
interesuje me jos jedna stvar ako sad pokrenem taj program za rudarenje komp vise za nista ne mogu koristiti osim za tu svrhu mislim kad rudari graficka ne mogu koristiti komp za druge stvari?
 
Mogao bi za nesto manje zahtevno, za igrice ne, jer bi morao promenis neka podesavanja koja su adekvatna za rudarenje sa manjom potrosnjom struje.
 
Mogao bi za nesto manje zahtevno, za igrice ne, jer bi morao promenis neka podesavanja koja su adekvatna za rudarenje sa manjom potrosnjom struje.
pa da mislio sam koristenje obicno bez igranja igrica
pa da mislio sam koristenje obicno bez igranja igrica
sa kojim program krenuti u sve to,neko mi je vec preporucio hive os ali novi sam u tome pa se moram snalaziti ovako dok ne krenem
 
Hiveos ti je na linuxu, znaci ne bi mogao uporedi da koristis racunar i majnujes, mozes da skines phoenix, teamred miner ili lol miner i pokrenes u windowsu, sa tim sto bi u adrenalinu morao da menjas postavku compute umesto graphic i da imas podesen profil u afterburneru, postavke mozes da nadjes na netu. Pretpostavicemo da neces da flashujes bios, tako da jeces moci da imas 30+mhs u svakom slucaju.
Imas i wattman umesto afterburnera, vidim da ga dosta koriste.
 
"Hiveos ti je na linuxu, znaci ne bi mogao uporedi da koristis racunar i majnujes, mozes da skines phoenix, teamred miner ili lol miner i pokrenes u windowsu, sa tim sto bi u adrenalinu morao da menjas postavku compute umesto graphic"

-Za ovo se slazem sa tobom.
Ali...

Ne treba mu afterburner, ne treba ni da flesuje bios, nikakav dodatni softver, sve moze da podesi preko amd drajvera i davace mu sigurno oko 31mh/s. Ja sam 2 rig-a prodao sa karticama rx 580 i nikada nisam koristio dodatni softver, radili kod mene oko god. dana bez ikakvih problema. Sada imam rigove sa raznim karticama rx 6600 xt, rx 5700 xt, rx 6700 xt i rx 6800 xt i nikakav dodatni softver i dalje ne koristim, sve radi bez greske.
 
Poslednja izmena:
Momci, uzeo sam onako da kopam preko noci sa 3080, nije LHR. Da li su ova podesavanja ok? Eth je u pitanju.

Kopa: ~97 MH/s
Power limit: 70%
Core clock: -195MHz
Memorija: +1000MHz
Trosi: 237W

Temperature nebitne jer je kartica pod vodom, tako da je ide do max 70C za memoriju.
 
Meni to deluje skroz dobro.
 
Nazad
Vrh Dno