Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

^ nije potreban 6-pin, rade kartice normalno i sa samo 8-pin konektorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Molex sto napaja grafike se istopio na dzeku gde se bode u napajanje. A crkao jedan extender
Kako sam stavio post iznad tvog i odgovorio ti. Tako mi stanu dve kartice na rigu, pogledam gore smrducka nesto. Priblizim se, kad ono-ista prica kao i kod tebe. Istopio se dzek na napajanju za molex granu. Radio god dana bez problema i sad se istopi.... dok je gorelo od vrucine -nista, kako je temp pala-istopi se[emoji12][emoji12]...
Fu...king karma

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kako sam stavio post iznad tvog i odgovorio ti. Tako mi stanu dve kartice na rigu, pogledam gore smrducka nesto. Priblizim se, kad ono-ista prica kao i kod tebe. Istopio se dzek na napajanju za molex granu. Radio god dana bez problema i sad se istopi.... dok je gorelo od vrucine -nista, kako je temp pala-istopi se[emoji12][emoji12]...
Fu...king karma

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Ne znam da li je to slučaj, ali kod mene se nakon instalacije "blockchain" drajvera osetno grejao kabl koji napaja ekstender i to i molex i SATA na samim konektorima, a kada sam u Wattmanu smanjio napon "memorije" na 950 to se značajno smanjilo.
 
Pozdrav ljudi, da li neko zna kako namestiti plocu Biostar bt250 i bt250+ da radi 7 grafika??? Na obicnoj bt250 se stavi adapter m. 2 na pcie ali nece nikako da se instalira drajver na toj kartici... U biosu stavim,, above 6x gpu uefi os,, instaliram win 10 uefi, ali onda nece da bootuje, moram da vratim u biosu na 6x gpu!? Ne kontam gde je problem??? Na drugoj ploci nema m.2 konektora neko 8x pcie, ali isto ******, sve je identicno! Win 10 uefi je instaliran i u biosu prebacim na above 6xgpu uefi os ali onda nece da bootuje, kada vratim na 6xgpu on vidi 7 grafika ali nema sanse da se instalira drajver??? Ne kontam gde gresim??? Hvala unapred
 
Pozdrav ljudi, da li neko zna kako namestiti plocu Biostar bt250 i bt250+ da radi 7 grafika??? Na obicnoj bt250 se stavi adapter m. 2 na pcie ali nece nikako da se instalira drajver na toj kartici... U biosu stavim,, above 6x gpu uefi os,, instaliram win 10 uefi, ali onda nece da bootuje, moram da vratim u biosu na 6x gpu!? Ne kontam gde je problem??? Na drugoj ploci nema m.2 konektora neko 8x pcie, ali isto ******, sve je identicno! Win 10 uefi je instaliran i u biosu prebacim na above 6xgpu uefi os ali onda nece da bootuje, kada vratim na 6xgpu on vidi 7 grafika ali nema sanse da se instalira drajver??? Ne kontam gde gresim??? Hvala unapred

Da li si odradio update BIOS-a ?
 
Na tb250 je bios 608, ima i noviji ali kada ga instaliram blokira totalno, jednom sam se z.... Pa sam morao da vadim onaj cip pa da ubacujem ponovo bios ma haos... Uglavnom na tb250 je bios 608, a na tb250+ je fabricki bios mada sam upravo gledao na njihovom sajtu ima jedan noviji bios, mogu ga sutra probati... Mada sumnjam da je tako nesto problem??? Masina ko masina, nemam ssd koristim obican hard, dva napajanja od 1000w.
 
Ne znam sta bi ti rekao...bilo ko da ti se javi na tvoj post rece ti da odradis update bios-a....ja imam tb250...prvo sto sam odradio je bios, pokacio 6 gpu-a i bez problema rade....nisam iskusavao m.2 adapter...tako da ti ne mogu pomoci oko njega...

sto se tice update....nadam se da radis update preko vec postojeces biosa tj. ne iz windows-a...meni je prosao bez problema B25CF710.BSS
 
Коју валуту копате са својим машинама? Да ли се исплати уложити у конфигурацију са више графичких јединица или у неки специјализовани уређај за рударење?
 
Na tb250 je bios 608, ima i noviji ali kada ga instaliram blokira totalno, jednom sam se z.... Pa sam morao da vadim onaj cip pa da ubacujem ponovo bios ma haos... Uglavnom na tb250 je bios 608, a na tb250+ je fabricki bios mada sam upravo gledao na njihovom sajtu ima jedan noviji bios, mogu ga sutra probati... Mada sumnjam da je tako nesto problem??? Masina ko masina, nemam ssd koristim obican hard, dva napajanja od 1000w.
Ja sam instalirao bas pre neki dan i radi mi treba u biosu da ukljucis nesto ali nmg da se setim tacan naziv ali baci pogled u advanced gde namestas za pcie koji gen hoces msm da tu bese.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, da li neko zna kako namestiti plocu Biostar bt250 i bt250+ da radi 7 grafika??? Na obicnoj bt250 se stavi adapter m. 2 na pcie ali nece nikako da se instalira drajver na toj kartici... U biosu stavim,, above 6x gpu uefi os,, instaliram win 10 uefi, ali onda nece da bootuje, moram da vratim u biosu na 6x gpu!? Ne kontam gde je problem??? Na drugoj ploci nema m.2 konektora neko 8x pcie, ali isto ******, sve je identicno! Win 10 uefi je instaliran i u biosu prebacim na above 6xgpu uefi os ali onda nece da bootuje, kada vratim na 6xgpu on vidi 7 grafika ali nema sanse da se instalira drajver??? Ne kontam gde gresim??? Hvala unapred

Jel ti uopste ne vidi tu sedmu grafiku ili je vidi ali ne mozes da instaliras driver? Jel ti stoji znak uzvika pored nje u device manageru ili kako?
Ajd malo pojasni.
 
Jel ti uopste ne vidi tu sedmu grafiku ili je vidi ali ne mozes da instaliras driver? Jel ti stoji znak uzvika pored nje u device manageru ili kako?
Ajd malo pojasni.

Ja vidim svih 7 grafika! Sve ok! Ali kada instaliram drajver, on odradi 3 ili 6 komada, jedna ostane bez drajvera. Ja odradim patch pa restart medjutim isto, pa kad promenim u biosu ,,above 6gpu uefi os,, nece da bootuje nego bude crna slika. Moram da vratm na 6x gpu da bi usao u windows 10. Pored nje stoji onaj zuti trougao
 
Ja cu danas dobit ovu Biostar 250BTC+ plocu znaci 8 kartica upalicu je ili je nece biti :d dobio sam informacije da radi sa 8 kartica zato sam je i uzeo.
 
Meni stiže sledeće nedelje, isto hoću 8 kartica, nVidia. Očekujem da proradi iz prve. :)
 
Bio bih Vam zahvalan do groba ako mi pokazete podesavanja i redosled kojim ste radili??? :) kada dodjem sa posla jos cu probati da updateujem bios na ovaj poslednji i da probam
 
@bojan.curcic987 imas pp kako jedino mogu da ti pomognem

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
ta BT250+ je bas vrhovina ploca, 8 karata bez M2 adaptera
 
Trebalo bi da mozes bez problema na 850mV i nize.
Ja recimo sapphire 570 4g nitro+ guram na 800mV i radi vec danima ali trosi vise nego sapphire 470 4g nitro+ na 880mV za jedno 10w u GPU-z.

Spusti napon na 580- kartama na 0.83-0.85v i imaces slicnu potrosnju i u gpu-z vjerovatno i na mjeracu

Najnize sto sam uspeo da spustim je 0.8375v verovatno moze i nize, ali sta god da probam u biosu nece da prihvati.

I pore toga 580 i dalje trose vise od 480. Da li je neko od vas u medjuvremenu uspeo da izjednaci potrosnju?
 
Poslednja izmena:
Pitanje asus 280x pocela da zeza.kad se instaliraju drajveri nece da radi.a vidim da baca i artefakte kad je sama...nositi negde na popravku mozda ili joj nema spasa?Svakako kuler mogu da iskoristim jer je dobar...
 
^Mene isto zeza sa novim drajverom, ali kada vratim crimson 16.12 sve radi normalno...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ljudi, sta mislite sta je sada najpametnije uzimati od karti? Imam dobre varijante za rx580 sapphire 4gb nitro+ i za gtx1070... Ne znam. Kakve su nvidie za kopanje u dualu??? Za Amd znam kakva je za dual, sta preporucujete? ETH ce se kopati jos neko vreme a tu su obe grafike dobre...
 
Ljudi sta je bolje kopati zen ili zcash? I sta znaci ona fora na poolu da mogu sam da podesim diff? nisam to dirao ostavljen je na onaj koji mi pool dodeli.
 
Ja vidim svih 7 grafika! Sve ok! Ali kada instaliram drajver, on odradi 3 ili 6 komada, jedna ostane bez drajvera. Ja odradim patch pa restart medjutim isto, pa kad promenim u biosu ,,above 6gpu uefi os,, nece da bootuje nego bude crna slika. Moram da vratm na 6x gpu da bi usao u windows 10. Pored nje stoji onaj zuti trougao

Ja upalim 7 kartica kopaju ali kad stavim osmu kartu nekad mogu do biosa nekad nece ni da bota crna slika dno dna ploca. Mozda sa nvidijom radi ali sa 8x rx 480 nece.
 
^
Nevezano za problem, koji je procesor? Zanima me da li podržava G3930 out of the box ili je bolje ići na G3900?
 
Nazad
Vrh Dno